@Vivaldi (komentář): "Tak nejako nechápem ako bola ich umelá inteligencia v tejto hre vytvorená. Kým v pôvodných hrách som mal reálne pocit, že im viac išlo o to vás zatknúť a zbaviť problémov, tu po vás strieľajú sotva sa pohnete. Zatknú vás jedine pokiaľ snáď sedíte v aute a nehýbete sa a dokonca sa mi stalo, že aj vtedy radšej strieľali a mali chuť moje auto vyhodiť do vzduchu."

V minulých hrách jsi nehrál za černocha... :)
Taky jsem zíral na ten úvod, ale i když mám GTA:SA dávno dohráno, lepší pozdě nežli nikdy.

Jo, a moje partnerka má GTA:SA zafixovanou jako krásnou romantickou hru založenou na vztazích mezi pohlavími, kde CJ na sobě maká a vydělává peníze na to, aby mohl potěšit svou (aktuální) partnerku. K tomuhle presvědčení došla tak, že se mě zeptala co hraju a sledovala právě tehdy, kdy měl CJ pomocí kytice květin zbalit ňákou buchtu. Pak tam bylo taky ještě něco s robertkem ale patrně to brala tak, že i smyslnost je součástí vztahů.
Já letos dojel komplet trilogii a podle mého je výhoda jen v tom, že člověk nemusí řešit technickou stránku hry nějakýma fanouškovskýma opravama. Původní hra je určená na 30 fps. Dá se odemknout víc v menu hry, ale hra se tím pak celkem rozbije, kdy nad 30fps je např. plavání rozbité a celkově to není úplně ideální. U té definitivní trilogie, může být pro někoho problém fakt místy cartoon grafika, kdy třeba tetování vypadá hrozně. Plus pár věcí jako, že v San Andreas jde vidět celá mapa už z prvního města, takže celé to vypadá jako nějaký zábavní park a né stát jak by to mělo působit, takže to celkem ubírá na pocitu rozlohy světa. Celkově jsem neměl absolutně problém s GTA 3, VC bylo tak celkem OK, ale SA podle mě ztratilo hodně z původní atmosféry. Pokud by šli hry koupit jednotlivě tak bych řekl, že GTA 3 se v DE oplatí, u VC bych do toho asi taky šel, ale SA bych raději hrál v původní verzi. Navíc ovládání je podle mě o moc horší než v původní verzi, kdy dřív mě absolutně nedělalo problém ovládat letecké prostředky, ale tady mě to přišlo peklo.
Je nutno brát v potaz to, že poslední patch byl 16. února tohoto roku. Od té doby se tedy nic vylepšit nemohlo.
Další blog o vývoji, tentokrát San Andreas.

Musím říct že jejich čtení mi docela zvyšuje chuť si tu trilogii po dvaceti letech znovu zahrát. Koukám že ta definitivka už má na steamu mostly positive, tak by to nemusela bejt totální shitshow...a je za 30 éček...což je teda furt dost přepálený, ale lepší než těch absurdních 60.

Zkoušel to tady někdo někdy v nedávný době?
@Cobot (13.10.2023 11:28): Nějaký záplaty na to vyšly. A na Steamu jsou nedávná hodnocení lepší jak celkově. Takže jak to dostávalo bídu ze začátku, tak si právě myslim, že už to je celkem v kupě. Moje krabicovka už nějak nefunguje. Nedetekuje myš ani gamepad o podpoře uwhd ani nemluvě, takže jsou všude zubaté okraje a rozpláclý obraz.
Nemáte někdo ten remaster trilogie za dobrý peníz? Na Steamu je ta cena k smíchu.
@Gordon (01.10.2022 01:35): Tak to je jasné, na střelbu chodci a řidiči reagovali už v GTA 3. V San Andreas byla skutečně novinka, že lidi reagovali na namíření zbraní na ulici. Byla o tom i mise, kde hráč musel udržet ruce nahoře 4 postav tím, že na všechny střídavě mířil. Ovšem jak jsem psal, míření přes sklo auta mělo efekt až v GTA 4.
@H34D (28.09.2022 11:43): Jo takhle. Taky jsem zkoušel najít video na YouTube, ale našel jsem tohle. Je tam i motorkář, který neudělá nic, ale možná je to jen kvůli tomu, že CJ stojí ze strany. Každopádně jde o původní verzi, protože to video je z roku 2019. Možná má ale někdo původní verzi nainstalovanou a ověří to, já to jen kvůli tomu instalovat nebudu :)
@Jumas (28.09.2022 09:37): Já jsem to zkoušel vygooglit, ale furt to háže jen návody, jak střílet z auta :D Problém jem že definitive edition tuhle featurku nemá a já chci vědět, jestli zuřit (zase) nebo ne :)
Připomeňte mi, prosím, bylo už v San Andreas možné na řidiče v aitě poize namířit zbraní a vyvolat tím reakci (odjezd), nebo to umělo až GTA 4?
Funguje vám hra na mobilu? Na Google Play jsou celkem nepokoje, hra nejde spustit na Android 11 i 12. Ani mě to nejde. Mrzí mě, že pirátská verze zřejmě spustit půjde, ale oficiální koupená ne.
@Vynex (13.11.2021 13:12): Můžou mít podmínky jaký chtějí ale musí splňovat "ochranu spotřebitele". Zakoupený produkt či licence nejde používat, nebo po prvních 10hodinách už nejde používat z problémů dodavatele.
Reklamace je v tomto ohledu v pořádku, co bude výsledek je trochu nejasný. Jako správné by bylo vrátit peníze ale jak už to dnes bývá, když už někdo dostane peníze, tak vrátit je nechce. Dá ti slevu na příští nákup nebo jen kredit k nákupu jen u nich atd ale Reklamace na 100%!!
@Strady (13.11.2021 12:17): Já jsem to špatně formuloval. Na Steamu hra není, dal jsem ho jen jako příklad, že mají určité podmínky (nenahrát více než 2 hodiny), ale u R* nevím jaké mají podmínky.
@Jumas (13.11.2021 13:06): Ale přeprodávají věc, která nejde užívat. To že něco nefunguje na straně Rockstaru či Steamu by mělo být jedno, někdo by měl vrátit peníze jelikož koupený produkt nejde užívat.
Zažádal jsem o refund, ale otázka je jak se k tomu postaví. Na Steamu to uznají pokud má člověk odehráno pod 2 hodiny tuším. Pravdou je, že jsem měl ve VC minimálně 7 hodin a cca to samé v SA, ale zase na druhou stranu hru nemůžu hrát a nevím kdy opět půjde hrát.
To je hrozně roztomilý že ten remaster GTA 3 - dvacet let starý hry - běží hůř než Cyberpunk 2077 s raytracingem. Každej kdo si tenhle bullshit koupil by to měl okamžitě refundnout.
@Ross (12.11.2021 17:55): Tleskám a klaním se tvé profesionalitě, pevně doufám, že si tvého příspěvku všiml nějaký profesionální šéfredaktor profesionálního herního webu a zaměstná tě proto jako profesionálního džurnalistu! :)
@Vynex (13.11.2021 01:25): To je geniální, oni udělali vyloženě release jen pro piráty - to je exkluzivita dohnaná na úplně nový level :D

Dobrý fuck up to je, jak jsem doufal že tohle nebude další Warcraft Reforged, tak naopak zjevně právě to je pravdou. Ksichty jsou mírně horší než v originálu, grafika jinak imho výrazně lepší, ale to je všechno jen věc vkusu - ale hlavně ty bugy proboha, jak se může podařit deset let starou hru rozbít tak že některým zjevně ani nejde hrát? A spawnování aut pár metrů před hráčem, návrat dob kdy jsme měli v počítačích tisíckrát míň RAM, no krása.
@Vynex (13.11.2021 01:25): Takže se člověku válí někde 60 USD aniž by měl hru :D hezký přístup viď? A informace o tom dky to bude žádný... hlavně že jde GTA Online to je teď důležitý! Penízky se posypou...
Tak pozor změna... Rockstar Launcher funguje a "nová" trilogie odstraněna ze seznamu... tohle bych nečekal fakt ani od naprosto amatérského týmu...
@Wettek98 (12.11.2021 23:33): Já to taky obhajoval než to vyšlo. A nejhorší jsou ty detaily, které jsou fuč. Třeba v SA šlo ve vysokozdvižném vozíku zdvihnout vidle jak člověk chce (jestli mě teda paměť neklame), a v remasteru je může nechat jen dole a nebo úplně nahoře, nic mezi. Jako je to drobnost, ale proboha proč je pryč. Nebo nechápu třeba hydrauliku, v originále se ovládala v pohodě na numerách a tady se to přepíná jako mod auta, prostě strašně nepohodlné.
A maji aspon majitele puvodnich verzi nejakou slevu, nebo rovnou jim to dat zadarmo, tak jako Bioshocky, Bloodrayne nebo Mafia 2, 3. Jak to, ze nektera studia davaji remastre zdarma? Osobne si tuhle novou trilogii nekoupim ani omylem, stare verze jsou stale v pohode hratelne, a nepotrebuji nove pc ke spusteni...
Tenhle remaster je opravdu flusanec do ksichtu všem fanouškům. GTA VC a SA jsou hry, které tak 1x za 2 roky dohrávám opakovaně. Je to moje srdcovka a vždy zažívám nostalgii a vrací mě to do bezstarostných časů. Proto jsem si taky tuhle remastered trilogii předobjednal. Mě ani tak nevadilo, že ten posun v grafice není tak markantní, bral jsem to jako příležitost si hry zopakovat a mít zase malinko jiný zážitek. Ale ty změny jsou z 98 % k horšímu ve všech ohledech:

Modely postav vypadají jako plastové figurky (snad jen taková Catalina v SA a Cjho ségra se mi libí víc). Dohlednost je naprosto nepřirozená - z Groove street vidím horu Chiliad a z mrakodrapu dokonce celou mapu což působí děsně rušivě a vyvolává to pocit jako by to byl nějaký zábavní park/ostrov. FPS dropy jsou celkem velké a glitchů je taky požehnaně. Ve VC mám dokonce bug, který mě zabraňuje hru dokončit. Ovládání mě připadá snad ještě horší, kdy mě např. nikdy nedělalo problémy pilotovat vrtulník a zde jsem se s tím nemohl ve VC domluvit. Celé mě to připadá jako nějaká alfa verze nebo amatérský mod. A to nemluvím o tom jak v původním SA byli takové detaily, které formovali atmosféru - třeba vlnící se horký vzduch atd. A další nehoráznost je, že si nemůžu zahrát GTA 3 protože R* games launcher je momentálně nefunkční a GTA 3 jsem nestihl zapnout, takže mi to píše, že neproběhlo ověření (VC a SA hraju v offline režimu, tyhle 2 hry jsem stihl zapnout když ještě R* launcher byl online), což je pěkné že nemůžu hrát vše za co jsem si zaplatil nemalou částku. Jedinou výhodu vidím snad jen v tom, že hra jede na 60FPS a nerozbijí to hru.

Opravdu nechápu jak tohle mohl někdo vydat. Vím, že to nedělal R* , ale nějaký Groove street games, ale přece se pod to R* podepsal a úzce se s tím pojí. Nejsem typ hráče, kterému vadí remastery, ale tenhle je ten nejhorší, který jsem zatím viděl. A moc mě mrzí, že je to zrovna u téhle série. Výsměch a flusnutí do ksichtu všem fanouškům série a platícím zákazníkům. Lidi píšou na různých webech v komentářích, že lidi kteří se to předobjednali jsou hlupáci a vysmívají se jim. A já si opravdu připadám jak naprostý kretén a hlupák, že jsem za něco takového dal tolik peněz a vzal si 2 dny volna abych si prodloužil víkend a užil si to.
tvl je takovej problém sjet o pár příspěvků níž a nepostovat tu stejnou zprávu 4x?
V SA je super easter egg achievement, dám ho raději do spoilerů. V SA je achievement, který se jmenuje "81 years too late" - a k získání tohoto achievementu je popisek "Strávit 24 hodin bez auta na venkově (hledání Bigfoota)" Super je, že je to přesně 81 let od příběhu RDR 1, kde byl taky achievement, který naráží na Bigfoota v SA a jestli se nepletu tak ten Bigfoot dokonce v RDR 1 byl :D
@rikuhahl (12.11.2021 15:52): však říkám že ve výsledku at jdou do háje, jsou neschopný a líný. tolik energie kolik jde proti moderům, a kolik jde do toho aby vůbec něco u nich fungovalo? je to fakt masakr.

ještě mě však fascinuje, že dle redditu, jsou ty hry už cracknutý. takže to jde hrát na pc takhle... tohle je bizardnost :D
@rikuhahl (12.11.2021 15:26): Protože to nedělal ROCKSTAR.
Dělala to banda nýmandů co už předtím dojebala jiný remastery a mají za sebou mobilní paskvily. Rockstar s tímhle nemá co dělat.

Nicméně ten director té společnosti se chlubil že vydělaly víc jak 200 mega v průběhu existence. No to jde vidět, vypadá to jak cheap imitace GTAček.