Hoši, jak já vás tady čtu, mám to chuť zase rozehrát, to je hrozné. A to jsem to hrál někdy před 2 lety. :)
@Tyrael (25.01.2017 09:26): Jojo, k tomu já využíval hlavně Diega, kterej může jít s tebou. Ten sekáč dokáže zlikvidovat tři orky naráz aniž by se zapotil, plus samozřejmě veškeré zkušenosti za jeho zabití připadnou tobě. Akorát ten zmetek nechce jít k tomu hradu, evidentně hra je chytrá.
@Greg (25.01.2017 09:59): jinak kvůli atributům jsem zpravidla lezl do datadisku co nejdřív....né kvůli beliarovu drápu ale abych se namaxoval a byl schopenporážet skřety už při první návštěvě v kolonii
@Tyrael (25.01.2017 09:26): to jasně,,,,já jen že beliarův dráp...coby dostatečná zbran, svádí ke kašlání na sílu---jednou jsem to tak udělal a pak jsem se nestačil divitale je nějak logicky, že beliarova zbran nezabije beliarovo monstrum
@Vurhor (24.01.2017 12:15): ono to chce aspoň se pokusit pomasakrovat všechny skřety v kolonii před čtvrtou kapitolou....jak se furt přidávají noví a noví skřeti, tak už to jde mnohem hůře

já většinou aplikoval ohnivý děšť (ikdyž svitky skoro nejsou k sehnání)....když se mi podařilo nálakat větší množství skřetů..tk bylo vymalováno.......beliarův meč je dobrá věc, ale zrádná v tom, že se hráč vykašle na investice do síly..
@Vurhor (24.01.2017 14:41): @Greg (24.01.2017 14:52): Jo ostřelování kuší nebo lukem z bezpečných míst je známá věc. Horší je, když dojdou šipky/šípy a okolo kůlu od stanu, na kterém stojíte, je 20 skřetů a deset skřetích psů :) To je pak útěk v říši fantazie.

Nejlepší je ale stejně, jak se postavy na hradě bojí skřetů, i když je všude okolo vymlátíte :) Navíc když chcete Torlofa za kapitána, vtrhnou s vaší pomocí neexistující skřeti do hradu :) Máte za to zkušenosti navíc.
@Vurhor (24.01.2017 15:58): Investovat do síly/obratnosti/many se vyplácí jen do nějaký hodnoty (třeba od 120 síly potřebuješ na +1 síly 5 LP, což je masakr). Pak už jedině přes lektvary, modlení u Innose, knížky a tak. Proto je obecně dobrý šetřit si tyhle boční způsoby až na pozdější fázi hry a ze začátku to maxovat přes LP.

Mistrovský meč je hodně hodně dobrá zbraň. Hlavně třeba pro mága, který je první tři kapitoly celkem nula, docela nutnost. 60 obratnosti máš hned :-)

U válečníka má ale větší smysl třeba Beliárův dráp. To extra poškození totiž dává nehledě na zboj protivníka a orky tak kosíš jedna dvě. Navíc je v jednoruční i obouruční variantě ;-).
@Greg (24.01.2017 14:52): Chtělo by to všechny ty zmetky kolem hradu odrovnat... obzvlášť kvůli těm zkušenostem. Jak ten datáč úplně šíleně zvedne požadavky na sílu u určitých mocných zbraní, je jich třeba co nejvíc. Třebas ten mistrovský meč má požadavek pouze 60 dexterity, což je v porovnání s ostatními zbraněmi podobného damage nesmírně štědrý. Ale pochybuju, že by se mi ještě povedlo za dvě kapitoly vyšplhat z 90 na 170, abych mohl používat ty nejlepší obouručáky. Ta hra je krutá. :D
@Vurhor (24.01.2017 14:41): Jde je postupně odlákávat. Ale musíš jít na vzdálenost, aby tě viděl ten první ze skupinky, ale ještě ne ten druhej. No a když stojí těsně u sebe, tak se jedná o centimetry :-). On pak začne hrozit a po chvíli se za tebou rozběhne...

To s tou kuší taky občas praktikuju. Je to taková obecná srabácká taktika, jak dát skoro všechno v Gothic no...

Jinak se neboj těch svitků. Různý zamrazení, odlákání vyvoláním něčeho a tak... dá se s tím dost taktizovat.
@Greg (24.01.2017 13:33): To budu muset někde vyšantročit ty svitky s těmi démony. Chjo :(

Já zvládnu maximálně 2-3 orky, bohužel v tom údolí chodí mnohem větší skupinky. Občas mi funguje vylézt na stan a ostřelovat je v bezpečí kuší, ale to si pak připadám srabácky :D
Uff! Úplně jsem zapomněl, jak je s přídavkem 4. kapitola Lov draků bez Beliarova drápu obtížná. Mám level 32, něco málo přes 600 HP, paladinskou zbroj a vynikající master sword s damagem 120, ale i přesto dostávám od orků a lizard manů při větším množství dost na prdel. Močálový drak mrtvý, ale ten zbytek, kterým se regenerují životy... nevím nevím...
@Vurhor (15.01.2017 16:43): Možná a nebo to jen nestíhá PC. Když tak dej během hry F11 (případně pro víc nastavení Ctrl + F11) a ještě si můžeš ubrat/přidat nějaký detaily ;-).
@Vurhor (15.01.2017 13:16): Máš dvě možnosti. Pokud máš lepší počítač, je tu DirectX 11 patch, na který je prostě radost pohledět. Obsah tohohle archivu stačí nakopírovat do složky Gothic 2\system ;-).

Trochu přízemnější je pak Gothic ½ — SystemPack, který akorát vyladí chod hry a opraví všemožný technický nedostatky. Nejnovější verze je ke stažení zde.

Jinak pro zajímavost, už se celkem dlouho vyvíjí reimplementace celého jádra Gothic. Na Githubu je to docela aktivní. Aktuální build lze spustit i ve webovém prohlížeči (click).
@Garret (15.01.2017 14:04): Proč by neměl?

@Vurhor (15.01.2017 13:49): Na ploše klikni pravým tlačítkem, vyber NVIDIA Control Panel, v 3D Settings vyber Manage 3D settings, pod záložkou Program Settings najdi Gothic 2 a vyber High-performance NVIDIA processor. Možná pak v Gothic 2 neuvidíš úvodní video, ale zbytek by měl jet bez problémů. Alespoň mně to tak fungovalo.
Tiež myslím, že je to samostatná dedikovaná karta pre notebooky. Skús to overiť cez programy ako GPU-Z, alebo Speccy kde vidíš aj typ CPU, @Vurhor.
Tak jsem to díky Gregovo odkazu zase rozehrál, ale potýkám se s docela pěknou nepříjemností. Mám gog verzi a hraju to na W10, nicméně když v nastavení dám naplno "view distance", hra se začne (především venku) nesmírně laggovat. Vyřeší to až snížení view distancu na hranici kolem stovky, ale to pak v těch dálkách prd vidim, což mi docela pije krev. Zkoušel jsem ten IronKeep patch, ale ten mi to rozsekal ještě víc, plus ani nefunguje to, když si nastavím rozlišení hry podle svého počítače (1366x786). Nějaké rady?
@Greg (09.01.2017 00:19): Skvělé video. Krásně vystihuje důvody, proč Gothica tak adoruju, proč mě tak neskutečně baví třeba i na popáté a proč jsem hru několikrát dohrál a v budoucnu si ji zase určitě zopakuju. Ten příklad s orčí zbraní - to je přesně vono!
@FildasCZ (06.01.2017 13:54): No je na verzi Gothic 2 s datadiskem. Na Gothic 2 bez datadisku je jiná.

Síla skřetů (orků) celkově dost kolísala no
G1: Relativně těžcí, většinou tak na 3. kapitolu.
G2: Naprosto easy. Už v druhé kapitole nebyl problém vybít celý hornický údolí.
G2A: Naopak brutálně těžcí a při regulérním hraní spíš tak na 4. kapitolu.
G3: Tady to dost záleželo... v Ardee byli slabší jak chňapavec , ale zas dobít třeba takovej Faring...
Jeďte určitě na neofiko CZ ;) Spousta lidí, která dělala na CZ už mají své životy. Zůstal jsem snad jen já, který si stále užívá klid a svobodu :D
@Tarhiel (30.12.2016 02:57): Vzhledem k tomu, že CD projekt (dnes Comgad) vydal oficiální češtinu v roce 2008 a dnes už jí ani ve své nabídce nenabízí, tak asi ne...

Ale jak říkám, neoficiální čeština je snad i povedenější a jde nahradit za tu oficiální.
Hra s tím v pohodě jde dohrát, jen je to nepříjemné, když se ta chyba ukazuje při každém hraní :)
Díky moc za radu.
Je to známá chyba, která pije hráčům krev od nepaměti věků. Může za to chyba ve skriptech oficiální češtiny a řešení je celkem bolestný. Musíš si nainstalovat neoficiální češtinu (podle mě je i povedenější) a hrát od znova.

Druhou možností je nechat to být. Stane se to u víc postav, ale hra s tím myslím dohrát jde. Když tak si pročti to odkazovaný vlákno ;-)
Lidi, prosím, poraďte.
Když půjdete ke krčmě U Mrtvé harpyje, narazíte na obchodníka jménem Erol. Ten vám dá úkol sehnat pár kamenných tabulek a vyprášit kožich těm banditům na mostě. Když to však všechno splním, on se zvedne, ale pak si zase sedne na tu lavičku. Jak mám zařídit, aby šel do města, nebo do té svoji chatky u jezera? Celkem mě to štve, jelikož určitě prodává dobrý věci a navíc cvičí sílu.Díky za radu.