Teď si nevzpomínám, ale bylo v jedničce vlastně povinné ho zabít?
@MIGtheDRAGON (11.02.2016 19:06): No nevim z hlediska peněz je lepší bejt učněm u Harada, pak stačí u Beneta nakoupit nekonečné množství oceli, vykovat a prodat Haradovi - takhle se dá vydělat v pohodě i 50 tisíc v první kapitole když máš trpělivost a na celou hru máš vystaráno :).
@Tyrael (11.02.2016 18:32): No on je nějaký bug, který ti to dovolí mám dojem, ale tak já mám taky nejraději Bospera. I bez znalosti stahování z kůže se dá najít hromady kůží na prodej a on všechny kůže co přineseš nějak komentuje.
V Gothic II bych nikdy nešel k žádnému jinému učiteli, než je Bosper. Je to jeden z mých nejoblíbenějších NPC. A domobrana mě taky nikdy nelákala. Buď být mágem anebo žoldákem, protože být mimo zákon je prostě vždy lepší. Dokonce jsem si na loď vzal i Torlofa a musel kvůli němu vpustit orky do hradu.
@marwel (11.02.2016 15:45): Jo vlastně máš pravdu v datadisku ho nechali, aby tě naučil kovat i další meče. Nikdy jsem toho ale nevyužil, protože všechny meče co učí se dají nalézt ve hře, takže mi to přišlo zbytečné. Ideální je právě si ho vzít jako mistra, protože máš z něj dobrý zisk peněz a pak jít k žoldákům, kteří tě naučí kovat zbraně, které můžeš používat až do konce hry. Je škoda, že když hraješ jako paladin, tak si nemůžeš vykovat ten meč sám ...
@marwel (11.02.2016 12:02): Jen si dej pozor pokud například budeš chtít vytvářet ty nejlepší meče, tak se nepřidávej k domobraně, protože u ní tě Bennet (u žoldáků) učit nebude a Harad tě může naučit snad jen základní meč mám dojem.
@marwel (11.02.2016 12:02): nevím jak je to v základní hře bez datáče....to už si opravdu nepamatuju, ale v notr se můžeš naučit i kovařinu i alchymii nezávisle na tom u koho ji učeň. Stejně tako stahování kožešin, trofeje.... učňovství ovlivnovalo jen možnost stát občanem města...posleze členem domobrany.

Musíš jen splňovat jeho požadavky - někteří sice vyžadují loajalitu, ale je tam pár lidí, pro který stačí splnit jen úkol.

zde si můžeš podívat, kdo co učí a co požaduje
Tak jsem dohral zakladni hru bez datace a ted bych to pomalu rozehral s datadiskem. Otazka. V zakladni hre mi bylo umozneno i pres to ze jsem byl ucnem u kovare vytvaret elixiry sily u Constantina, byt to udajne mozne byt nemelo. Je to v NOTR poresene? Mel bych se tedy stat ucnem u Constantina kvuli tomu novemu systemu zlepsovani vlastnosti, nebo mam radsi volit kovare pro ty nove zbrane, ktere mate moznost kovat? Prvne jsem to dohral za maga, ted bych to zahral za paladina.
@John Mirra (08.11.2015 18:10): Aha nemáš to tu označené jako dohrané tak jsem měl za to že jsi to ještě nehrál. No ve hře budeš mít tolik xp a možností jak si zvýšit staty, že tě zrovna to zvyšování bodů ani trápit podle mě nebude :D

To já to podruhé už hrát asi ani nebudu. Mám docela rád tu obtížnost, kterou datadisk přinesl. Má ale i dobré věci jako například prsten se kterým můžeš neomezeně běhat jako pod vlivem nápoje rychlosti, což se hodí.
@MIGtheDRAGON (08.11.2015 17:55): G2: NotR jsem právě už párkrát bez modů dohrál, ale štvala mě tam ta obtížnost a to zvyšování počtu potřebných bodů na zlepšení dovedností :) Takže jsem se těšil na nějaký mod čistě na G2, ale nejlepší mi přišel tenhle... ale ten bez NotR nepůjde :(
@John Mirra (08.11.2015 17:06): No nejdřív bych si G2:tnor dohrál určitě bez módů. Tenhle mód zrovna přidává neskutečně hodně obsahu a osobně jsem to s ním ani nedohrál (skončil jsem ale v šesté kapitole, která následuje po páté, kterou končí klasická hra). Neřekl bych ale že je to nějak těžší. Máš tam hromadu dost silných předmětů a kouzel, takže se z tebe časem stane neskutečný tank :D
Tak jo, hrál někdo TOTO? :) Vypadá to zajímavě, ale bojím se, aby mě to bavilo - původně jsem si chtěl G2 zahrát vůbec poprvé bez datadisku, aby to nebylo sakra tak těžký :) A mám strach, že tvůrci opět trochu zvýšili obtížnost :)
Já třeba nechápu, že do dvojky nedali Muda. Takový mírumilovný stvoření jako je on, snad ani nikoho nenapadlo zabít :-).
@Lario (08.03.2015 19:49): Ale líbila se mi reakce hlavního hrdiny na to, že je Raven tím nebezpečným týpkem, který na něj vypsal tu odměnu, kvůli které vás skoro hned na začátku přepadnou ti banditi. Oni celkově ti Rudobaroni byli spíš takový pošuci bez charismatu, kteří skutečně působili jako nějací kopáči co se dostali rychle k bohatství a teď se mají za vyšší třídu.
@MIGtheDRAGON (08.03.2015 16:33): Nějak takhle to vysvětloval Mike Hoge v jednom interview pro gothicz.net. Chtěli tam dát někoho významného ze Starého tábora, ale Gomeze hráči pravděpodobně zabili a příliš dobře si to pamatovali :)
Tak je jasný, že si autoři přeživší vybrali tak, jak se jim to zrovna hodilo.
Třeba Thoruse (Thora? :D) jsem zabil v jedničce, dvojce i trojce... :))
@Vurhor (08.03.2015 17:31): Aha tak to já to měl naopak. Ještě v době krátce po vydání jsem hrál první díl celkem dost dokola a zkoušel jsem se dostat na co nejvyšší level už v první kapitole, takže jsem v ní měl vymlácenou většinu starého tábora a skoro všechny žoldáky a bandity. Lee je ale hned kousek od nesmrtelných mágů, takže toho jsem mám dojem právě ani sejmout nezkoušel. Dostal jsem se mám dojem asi na 17 level.
@Vurhor (08.03.2015 17:15): Tak Lee ale je na začátku hry taky nesmrtelný ne? Já ho teda asi nikdy nezkoušel sejmout dřív, ale měl jsem dojem, že ho udělali zabitelným ve stejné době jako celý starý tábor. Jsem právě zprvu očekával, že poté co mágům vody seberu magii rudy do svého meče tak je taky půjde zabít, protože potom už žádnou funkci nemají.
@MIGtheDRAGON (08.03.2015 17:03): Patrně protože byli zásadní pro dohrání hry. S Leem jsem měl důležitý rozhovor pouze jednou, tedy tehdy, když jsem přestoupil k žoldákům, což úplně necessary není. Proto se jim asi zdál tak trochu postradatelný.
@Vurhor (08.03.2015 16:45): Tak ty na konci můžeš sejmout třeba i Leeho (pravidelně si ho zmlátím, když někde v 5 kapitole stojí na té hrázi). Jsem nikdy moc nepochopil podle čeho se rozhodli, kdo bude i na konci nesmrtelný. Protože třeba takový mágové vody jsou mám dojem i na konci hry nesmrtelní a to na tebe cíleně útočí.
@Blackhand47 (08.03.2015 16:30): MIGtheDRAGON to vystihl zcela přesně. A mám takový pocit, že i Thorus vystřelí hráče zabít, jakmile se pokusí vstoupit do hradu. Ale jo, záměr tvůrců v podstatě chápu, stejně ale museli počítat s tím, že když už mám ten teleport do ST, tak si ho samozřejmě jen tak pro zábavu celej vybiju.
@Blackhand47 (08.03.2015 16:30): No to by ale musel projít přes Ravena, který mám dojem i později stojí kousek od něj. I když chápu, že asi chtěli vzít někoho známého z jedničky, kdo byl ve vedení a night of Thorus jim asi neznělo dost dobře :D
@Vurhor (komentář): Tvůrci zřejmě počítali s tím, že Gomeze hráč zabil v prvním díle, když osvobozoval kováře Stonea z jeho vězení, aby mu vylepšil zbroj z magické rudy.
Drbal jsem se s tím asi hodinu a půl, ale vypadá to, že už to jede a k mému překvapení ta hra pořád vypadá docela k světu.
Nevíte někdo, proč mi hra vůbec nereaguje na to, co mám napsané v ini adresáři ? Potřebuju si změnit rozlišení na 1920x1080, což přímo ve hře nejde, ale když to tak udělám v ini souboru, tak na to hra vůbec nezareaguje a stejně se spustí ve výchozím rozlišení.
Děje se tak na Windows 8.1 64bit. Pamatuji si, že na XPčkách to šlo v pohodě.
Ja ich mám na HD, volá sa to: GII_Win7_Nvidia_Workaround-1.0
Zdravím,
potřeboval bych menší radu. Mám ságu Gothic ze scoore ale bohužel mám problém s 1 a 2.. momentálně se pokouším dohrát dvojku, ale bohužel si asi nerozumí s win 7 jelikož se hra nechce spustit. Když dám ctrl+alt+dlt správce uloh, tak hra tam běží a tolikrát kolikrát jsem ji spustil, ale nic se neděje.. Nevíte o nějákém opravném patchu nebo něčem??