Glass Masquerade

18.11.2016 PC
05.02.2019 PS4
08.02.2019 XOneSwitch
Onyx Lute
Glass Masquerade je menší logický titul inšpirovaný umeleckým štýlom Art Deco a najmä farebnými sklami, typickými pre 20. storočie. Hráčovou úlohou je kombinovať farebné kúsky skla, ktoré sú otočené druhou, tmavou stranou a umiestnené po bokoch hracej plochy. Jednotlivé kúsky skla sa po otočení vkladajú po vzore tradičných puzzle do strednej časti hernej plochy, kde nakoniec musia vytvoriť kompletné farebné hodiny. Po každom skompletizovaní sa objaví mapa sveta a ďalšie možnosti skladania hodín.

Jednotlivé puzzle sú venované rôznym kultúram a národom z celého sveta. Celkovo je v hre dostupných 25 hádaniek, týkajúce sa 25 národov.

Glass Masquerade je další z mnoha puzzle her co na PC vyšly. Jak už sám název napovídá, zde budete skládat skleněné mozaiky. Hra má 26 levelu a v každém navštívíte jednu zemi a její časové pásmo. A právě čas/hodiny které před sebou uvidíte je potřeba zkrášlit skleněnou mozaikou. Motiv mozaiky vždy nějak souvisí z danou zemí.

Verdikt: Her jako Glass Masquerade jsou kvanta ale přece Glass Masquerade má něco navíc a to je grafika, hudba!!
Hudba navodí krásný klidný relaxační puzzle dýchánek!! Přidávám dalších 5% za hudbu! 65%
Poslechněte si sami

Pro: Grafika, Krásná Hudba

Proti: Těžší puzzly

Klasické puzzle mám v realitě dost ráda, ale na PC se mi nikdy nepodařilo najít dost dobrou alternativu. Nějakou puzzle hru, která by byla dostatečně těžká, ale zároveň nebyla ve formě tisíce dílků, které by člověk musel skládat s lupou (to je bohužel pravda u větších puzzlů v Pixel Puzzles Ultimate). Glass Masquerade sice není perfektní, ale i tak hra potěšila.

Vizuální stránka hry je zvládnutá opravdu na jedničku, každá vitráž je jedinečná a ukazuje kousek kultury nebo přírody z dané země. Puzzly mají několik úrovní obtížnosti, ačkoliv je pravda, že mi těžkost 3-5 přišla vesměs stejná, a i časy za které jsem měla poskládáno nebyly nějak výrazně jiné. U ničeho jsem se nezasekla, nápovědu jsem nepoužila ani jednou. Skládání ulehčuje to, že u několika prvních dílků je pokaždé označené, kam patří. Takže žádná extrémní frustrace nenastala a já spokojeně a v klidu skládala. Hrála jsem s oběma DLC, nejlepší jsou asi Halloweenské mozaiky.