Pixel Puzzles Ultimate

Pixel Puzzles Ultimate Jigsaw

09.09.2016

free to play

Pixel Puzzles Ultimate je převedením klasické puzzle skládačky (jigsaw puzzle) do počítačové podoby. Hra nabízí vysoký stupeň nastavení obtížnosti skládání, které umožňují zjednodušení, ale i ztížení klasického konceptu známého z reálného světa. Je možné hrát se zobrazenou předlohou či bez ní, v tomto případě hráč uvidí výsledný obraz pouze při startu dané skládačky. Je možné nastavit otáčení dílků (ve zjednodušeně verzi jsou dílky už správné natočené a jejich otáčení není možné, ale ani zapotřebí), nebo je naopak možné obtížnost zvýšit tím, že nepoužité dílky budou samy od sebe rotovat. Mezi další možnosti patří několik bočních lišt na třídění dosud neumístěných dílků či přesnost, s jakou je potřeba dílek umístit k jeho přesně pozici ve výsledném obrázku. Při mírnějším nastavení pravidel hráč nemusí být stoprocentně přesný a stačí pouze přibližná blízkost ke správnému bodu.

Hra dále nabízí systém nápovědy, kdy je možné buď na několik vteřin zobrazit hotový obrázek či užitečnější nápověda v podobě zobrazení přesné pozice dílku, který má hráč v daném momentě označený). Nápověda není k dispozici neomezeně, za její použití musí hráč zaplatit "hint tokenem". Tokeny se získávají náhodně za správné umístění dílků, čím větší počet dílků puzzle má, tím více tokenů hráč získá. Za úspěšně seskládaní puzzle hráč obdrží zlatý dílek, který může později vyměnit za vyšší počet tokenů.

Puzzly se liší počtem dílků (v rozsahu cca 100 - 1000 dílků) a jsou dále děleny do témat. Některá témata jsou k dispozici zdarma, zbytek musí hráč přikupovat. Některá témata (Japonsko, Undeadz) byla převzata z předchozích projektu vývojářů (Pixel Puzzles 1 a 2).

PPU drzi momentalne rekord v poctu odehranych hodin v me Steam kolekci (ale to jen proto, ze jsem vetsinu opravdu dlouhych titulu nebo MMOcka hral mimo Steam) - 29 hodin.

Klasicke skladacky mam rad, jen se mi momentalne nedostava casu ani prostoru na vetsi projekty, navic co s tim, kdyz uz to clovek jednou slozil, borit se mu to nechce a podlepovat/zaramovat taky ne... PPU tyto problemy resi celkem uspokojive. Snad jedinym problem je, ze od urcite velikosti je herni plocha celkem mala a zabudovany zoom resi problem jen castecne. Z toho duvodu se mi lepe skladaly skladacky do poctu 500 dilku, tisicovka uz je opravdu titerna.

K dispozici je nekolik moznych pozadi (audio-vizualnich), dalsi je opet mozno dokoupit. Priznam se, ze mi nejvic vyhovovalo pozadi Zen, nasledovane vanocni tematikou, kde se ovsem opakuji pouze ctyri instrumentalni koledy. A prestoze Adeste Fideles mam velice rad, po deseti opakovanich uz mi zacalo rekneme hrabat a melodii jsem po nekolik dni nemohl dostat z hlavy...

Co se temat tyce, zalezi na vkusu. Prislo mi, ze opravdu zajimava temata (vesmir, medvedi, vlci, dinosauri, hrady) jsou zastopeni jen malym poctem skladacek, zatimco anime kravinky jich maji daleko vic. Mozna se jeste placnu pres kapsu a koupim si par balicku s krajinami:-)