Fuga: Melodies of Steel 2

Příběh Fuga: Melodies of Steel 2 začíná po roce událostí tam, kde skončil v prvním díle (true ending). Naše děti z tanku Taranis se po konci války vrátí do svých domovů odhodlány žít svůj život v klidu a míru, nicméně jednoho dne zůstane část dětí uvězněna v Taranisu, který za sebou zanechává jen zkázu. Našim hrdinům tak nezbývá než nasednout do kdysi nepřátelského Tarascusu a vydat se na záchranu svých kamarádů.

Melodies of Steel 2 je dalším přírůstkem do série Little Tail (Tail Concerto, Solatorobo, Melodies of Steel) od vývojářů z CyberConnect2. Opět jde o svérázné RPG, kde hráč bere do rukou správu tanku, starost o jeho posádku a především velení na samotném bojišti. Navrací se staré známé postavy, přičemž hlavním hrdinou je opět Malt Marzipan, přičemž tentokrát jde, dle slov tvůrců, o výrazně příběhovější záležitost i co se do velikosti a počtu cutscén týče. Novinkou je Judgment System, který vám během hry dává různé nevratné možností při rozhodování se u důležitých momentů, které následně ovlivňují vývoj příběhu a především i vztahy s vaší posádkou. Samozřejmostí je pak několik možných zakončení.

Jak jsou hráči her ze série Little Tail zvyklí, stylizace světa je v lehce steampunkovém stylu a svět je částečně tvořen i z létajících ostrovů. Druhý díl tak představuje hned několik nových lokací a i možností dopravy. Tipujete správně, pokud vás napadla vzducholoď. S tou je spojen i lítající kontinent Gasco. Hlavním městem zemí Paresia je však Pharaoh, kde se přesunula i armáda z Gasco, jelikož jde o nejméně válkou postižené město.