Mně se z ukázek líbil ten New York. říkal jsem si konečně nějaká pořádná áčková městská adventura z ghetta. No a ono to je meh RPG v meh fantasy světě.
Na mňa od prvého gameplay videa pôsobila hra hrozne, to sa mi už fakt dávno nestalo, lebo pri prvých zmienkach o hre som si povedal, že ok, nová IP, mohlo by byť zaujímavé. Ale ten gameplay pôsobí nezáživno a aj kostrbato, hra ani príbehovo, ani gameplayom nedávala najavo nejakú hlbšiu agendu a pôsobilo to ako tech demo, ktoré sa ešte dosť trhalo. A istým spôsobom to pôsobilo na mňa lacno (aj keď nie tak lacno ako Gotham Knights ), aj keď neviem ten dojem úplne rozpísať do konkrétnosti. Každopádne takéto niečo sa mi často pri veľkých hrách nestáva, ale urobilo to na mňa fakt zlý dojem.
@SilentWolf (01.02.2023 13:07): Tak Betka tenhle styl jede od nepaměti. Je celkem ok moderatorka protože v tom má praxi ale herně je lepší když mlčí. Ja chápu ze po te nemoci a během ni to neměla lehký a asi pak potřebovala něco co ji takzvane nakopne a games byla fajn příležitost. Ale aby řešila jak její pes jí lejna a zastávala postoj me nic nebavi hrát je fakt na herní web dost mimo.

Obecne ten styl co jedou obecne je pro boomera jako ja skutečně něco, bych chcíp :D

A jo Pechan je ok !

Forspoken je průměr a když ho nikdy hrát nebudu nic se nestane :)
@M.a.t.t. (01.02.2023 12:53): Já vím, že bych to měl nastavené jinak, kdybych víc hrál. Hraju tak 4-5 her ročně. Z toho dohraju tak 1-2. Z toho ty nejlepší jsou často ty, které jsem do vydání ignoroval a ty, na které jsem se těšil, dopadnou v mých očích hůř. Aneb hype škodí milé děti! A ke vší smůle... letos se těším na asi rekordní množství her. Chraň nás bůh... :D :D

@Charllize (01.02.2023 13:06): mě vadí asi nejvíc Bětka a to už pomalu snad vším (ne jen herně), ale taky je sleduju pravidelně. Vždycky při práci, jindy na YT ani nejsem. U mě vede asi Vašek, kdykoliv hraje nějakou komplexní strategickou hru, do které asi nikdy čas neinvestuju. A i přes ten infantilní humor mi z nich přijde nejinteligentnější. Toho by měli platit zlatem, stejně jako zde zlaté dítě Drolina.
Ja sleduju vysílání games CZ na yt celkem pravidelně a musím říct ze to je skutečně otresny :) Dal radši nic, jen bych se zas nasral :)
@SilentWolf (01.02.2023 12:47): Na mňa tak teda nepôsobí (čím nevravím, že to nemám skreslené a že je to pravda) a pokiaľ sú na tom ostatní ešte horšie, tak to sa potom divím, že ako redakcia ešte fungujú :D

Inak mal by si si niekedy zahrať aj skutočné zlé hry, kde nefunguje naozaj nič. Ver mi, že Forspoken má od toho skutočne najhoršieho ďaleko :)
@jones1240 (01.02.2023 11:29): přijde mi, že Pavel je jeden z mála, kterého ty hry ještě baví i mimo práci a skoro na vše se těší. Což mi přijde zrovna v redakci, kde všichni ostatní členové dopředu vše kritizují a přiznávají, že je vlastně hry moc nebaví, dost potřebné. Mě už taky máloco baví, ale neživím se tím, žejo.

Tohle na mě z dema působilo jako 2/10 hra. Dlouhé roky jsem nehrál nic horšího. Pokud ti to sedne, tak dobře pro tebe. :D
Tak i Makal tomu dal čtverku a to psal, že je po demu opatrně natěšený. Ten naivka. :D
Teď koukám na DF Direct kde ještě dodatečně rozebíraj Forspoken a ta hra místy padá na 18fps v quality mode, při zapnutém dynamickém rozlišení....PS5 exkluzivita. Navíc má statickej time of day, a přitom osvětlení horší než 10 let starý hry. Tady se něco fakt hodně nepovedlo.
Hlavně předělali i Kingdom Hearts III z Luminous na UE, a to už v nějaké pokročilejší fázi vývoje. A KH IV by mělo být také na UE, takže ten vývoj na něm bude asi dost problematický.

Viz příspěvek na redditu.
Reddit, takže brát s rezervou :)
@SilentWolf (25.01.2023 13:03): Vypovídá to jen o tom, že ten engine je dílem Luminous Productions a tím pádem ho využívá jen Luminous Productions. Squeenix s nimi měl před pár lety poměrně velké plány pravděpodobně, nemělo by to být jen herní studio, nicméně to studio končilo ve ztrátě a asi si všichni pamatují, jak to dopadlo s DLC pro Final Fantasy XV a vlastně i celou hrou. Square Enix Business Division 2 jsou mimochodem Luminous Productions, akorát to DH špatně eviduje.

Dle mě není problém Luminous Engine, problém je Square Enix a jejich finanční situace. Jak tu Charllize někde psal, tak je dost možné, že Forspoken je spíš nějaký slepenec něčeho. Možná nějakého Final Fantasy spinoffu. Případně vyvíjeli technologie, které by využili jinde, ale nakonec se to "jinde" zrušilo, tak vzniklo Forspoken, aby 5 let vývoje nepřišlo vniveč.

Já teda fandím všem, kdo dělají vlastní engine. Nemyslím si, že je dobře, aby všechny hry běžely jen na UE a Unity.
Mě přijde, že ten luminous engine je hrozný odpad. Ale nejsem odborník na to, abych z rovnice takhle jednoduše omluvil vývojáře. :D
@Paul (25.01.2023 01:04):  Je vtipné, že takhle mizerně to na mě působilo hned jak to představili. Spíše jako techdemo hezký graficky prázdný svět se spoustou rádoby cool combatu s divným příběhem a nesympatickou hlavní postavou která hláškuje a nadává jen aby se neřeklo.
Zkusil jsem to PC demo. Technicky je ok, běží dobře, neviděl jsem bugy, crashe, žádný technický problémy. Ale vydržel jsem 17 minut než mě přepadla chuť to odinstalovat. Hrozně nezajímavý.
Ajajaj. Kazdopadne, je to jenom timed-exclusive, nebo tu bude ciste na PS5? Anebo pozdeji PC, ale jine konzole ne (asi teda o Xboxu se tady jen bavime)?
@Paul (24.01.2023 19:55): Tak ja v tom viděl blbost od první ukázky. Hokus pokus proste. Trochu mi přijde jakoby někde potají dělali úplně jinou hru kterou zrušili a bylo jim líto to úplně zahodit tak na to naroubovali to co to je teď.
@Bursoft (24.01.2023 19:30): Na digital Foundry kromě nasvícení grafiku chvalili. Ale žádná špička to není, třeba vlasy nebo particly jsou celkem top, textury taky, jen to holt někdy působí jak z ps3 díky nasvícení. Kazdopadne mi zas nepřijde ze by v ty záplavě indie a garazotvorby mel člověk nějak zvlášť trpět, je to takový ok. To ze to je trochu kravina je už horší, ale věřím ze se najdou hráči pro který to je jak dělaný. Skoda ze ten jejich Luminous engine je tak pitomej ze ho nedokážou v plny kvalitě utáhnout ani dnešní konzole, plno těch tech dem na něm vypada úžasne.
@Bursoft (24.01.2023 19:30): Viděl jsem asi dvacet minut a do komentářů jsem tam napsal doslova že to je teda strašná sračka, líbí se mi jak máme stejnej dlaždičslovník, skoro jak ta Frey :)

Ale jako ty první dojmy jsou fakt hrozný po všech stránkách.
Hodina a půl stream na Vortexu a vypadá to na strašnou sračku. Změť scén s divným střihem, hnusná grafika, nesympatická postava, záplava vyskakovacích oken, na začátek hrozně fragmentovaný.
@Fritol (24.01.2023 10:24): Ja to beru zas jako takový SE hokus pokus což oni dělají často. Je to trosku jak u blbych. Ono to je celkem originální ale ačkoliv se pořad volá po originalitě tak ji vlastně nikdo nechce. Kdyby tam flakli chlápka s velkým mečem a zlatým armoru co kydli draky až particly tečou z obrazovky má to na MT 85 :D
@Charllize (24.01.2023 08:42): Jelikož je to squeenix a komerční úspěch to nebude, tak krabka bude za půl roku za polovic a za rok v doprodeji skladů za 300. To bude asi tak odpovídající cena. :D

Mně se to docela líbí tbh. Ne natolik abych to kupoval hned, ale konečně trochu zajímavá PS5 exkluzivita. Do budoucna to vidím na guilty pleasure. :)
Celkem hezká hra, ale zas Luminous engine na půl plynu a je to jenom o něco hezčí než FFXV. Particle efekty dost next gen. I ten svět má celkem koule akorát v něm pro mne není moc zajímavý gameplay. Ale zoomeři budou asi spokojený. Zase není důvod kupovat ps5.
A na tu cenu si zvykejte, za chvíli to bude standard, digital rulez :) Slevy a službičky to jisti..
PS5 krabicovka se dá koupit za 1550, konzole na vás :)
@Paul (23.01.2023 21:04): Jo tak. Ja myslel, ze jsi to postoval jeste nez tam byly vsechny recenze zapocitane, ze to pak treba jeste spadlo. :) Osobne jsem ocekaval, ze to na tech cca 70 hra da. Preci jen to vypada docela pekne a na to recenzenti vetsinou slysi.

@Garion (23.01.2023 22:16): Tech 80 eur je hroznych. To si nemuze nikdo soudny koupit. Mne uz vadi i tech 70 eur u nadchazejicich EA her (Jedi Survivor), takze asi koupim na tri ctyri mesice EA Play Pro a ty tri hry snad behem te doby dohraju (NFS Unbound, Dead Space, Jedi Survivor). Forspoken asi do zadneho predplatneho jen tak nespadne.
Pfůů, tak tohle bylo dost slabý. Čuju první velký zklamání příštího roku... teda ne u mě, já se na to ani nechystal, ale když je demo, to by bylo abych ho nezkusil :) Pár postřehů: 11 flašek na léčení, k čemu? Povedlo se někomu umřít? Když jsem po 10 minutách našel healtbar, nevšiml jsem si, že by mi něco vůbec dalo nějakou dmg. Jinak nejde vidět vůbec nic, texty a healtbary nepřátel jsou tak miniaturní, že ani s brejlema jsem je neviděl. Titulky VELKÉ jsou sotva čitelé. K tomu všechny ty Final Fantasy efekty a grafickej bordel... děs. Ultratrapný hlášky a celej ten slovní cringefest je už dnes asi standard, takže to lidi nebudou ani vnímat. Graficky je to hnusný. Člověk by čekal, že u takovýhle hry pro casual hráče bude aspoň ten vizuál pěknej, aby to nalákalo babičky dětí do JRC, ale v performance módu je to graficky level Elden Ring mínus jakejkoliv smysl pro art direction, takže celej svět působí nudně a prázdně. Combat bez výzvy, ale vlastně to bylo celkem uspokojující, když se chcete jen tak odreagovat a nemuset se na nic sousředit - proč ne.

Doporučuju si demo zahrát, ušetří vám 80€.
@Paul (10.12.2022 18:32): to je hrozný zmatek. Stojí to a padá na kouzlení, které nemá žádný impact, je úplně jedno jestli kolem tebe lítají šutry nebo oheň. Podobný souboják jsem mimojiné kritizoval u Final Fantasy XV, kde jsem taky neměl pocit že moje zbraně něco dělají. Ale tam to ještě jaksi šlo a byly tam ok ty finishery.
Anglický dabing je příšernost. Chápu že museli nějak shrnout děj aby tě uvedli do dema. Ale tak trapně jsem se dlouho necítil.
Grafika na PS5 klasika - buď je to okish vypadající slideshow nebo je to hnusné, ale aspoň se to dá hrát. I přítelkyně říkala, že je to hrozně fuj, oproti třeba Elden Ringu, který mi zas jako nějaká zazračnost nepřijde, ale asi má pravdu. Taková ta snaha o fotorealističnost ve fantasy světě a nakonec to působí jako techdemo, kde jde šaškovat s kouzly.
Vlezl jsem do budovy a tam hromada lootu a jak jsem vzal nějaké kovové materiály zděsil jsem se, že tam budu muset ještě něco craftit.
Vběhl jsem do skupiny postav a asi minutu trvalo, než jsem si uvědomil, že to jsou nepřátelé protože nijak nereagovali.
Ovládání je něco příšerného, ale nakonec mi bylo jedno, co za kouzla kouzlím, protože vše vypadalo stejně a... něco to dělalo... :-D

Jsou tam docela zajímavé fashion oblečky, a hádám z jedné záložky, že vlastnosti se zlepšují barvením nehtů, což mi třeba přišlo docela zajímavé.
A taky facepalmové hlášky náramku jdou v nastavení omezit. Takové to když vymyslíte mechaniku, která sklidí z trailerů takový posměch že to nakonec jde vypnout. To jsou opravdu tvůrčí osobnosti.. :-D

Zlatá Dragon Dogma co se kouzel týká..
Třeba ta hra bude i o něčem jiném. Ale dle trailerů to stojí a padá na té magii. Takže tak..
Záměrně blbé hry nehraji, a tak brát s rezervou ale dle dema je to nejhorší hra jakou jsem kdy hrál. To nemůžou myslet vážně.