F.E.A.R. 2: Reborn

03.09.2009

rozšíření

F.E.A.R. 2: Reborn je stažitelný datadisk (DLC) pro akční hru F.E.A.R. 2: Project Origin. Datadisk vyžaduje instalaci původní hry a přináší především nové mise. Hra začíná krátce po skončení druhého dílu. Hrajete za vojáka Repliky Foxtrot 813, který je vysazen v ruinách explozí zničeného Auburnu.

Datadisk přináší celkem čtyři nové mise, nové zbraně a prostředí a vylepšenou AI nepřátel. V multiplayeru je přítomen nový mód nazvaný Slow-Mo Deathmatch (jeden hráč může zpomalovat čas, je ale zobrazen ostatním hráčům na mapě).

Fajn přídavek. S klíčem za dvacku není co řešit. Kdo platil to samé v dolarech bude asi oprávněně vytočen, ale od toho existují recenze.

Nechápu, co autory vede k vytváření zbytečností, jako je tahle. 3.2GB, čtyři intervaly, jedna hodina mizerného hraní. Nepřátelé respawnující se ve vlnách působí až příliš strojově a pro hráče tak není konfrontace velkým překvapením. Obtížnost řádně narostla a finální souboj je možná až přehnaně těžký, musel jsem ho dokončit na Normal. Design už není tak propracovaný jako v původní hře, příběh je opět těžko pochopitelný, ale jeho pochopení už jsem vzdal hned v prvním díle. Celkově je Reborn naprostá zbytečnost.
Za co mě kdo trestá? Opravdu se divím, kam až F.E.A.R. spadl, Reborn je toho krásnou ukázkou. Placený datadisk (nebo spíše lépe řečeno tříhodinové DLC) nepřináší do dvojky vůbec nic nového, jen držení šipky dopředu a levého tlačítka myši, občas klávesa pro přebíjení // Hrál jsem v originále.

Pro: Nenáročnost na HW, krátkost

Proti: Blbé, bez příběhu, snipeři

DLC - a od DLC jsem čekal přesně to, co jsem dostal. Krátký jednoduchý příběh, mela s vojáčky a dalšími tentononci, jednoduchý level design, ale přesto to stále pěkně vypadá. Ve většině případů mi to přišlo jako SP mise v MP mapách (MP jsem nehrál, takže se možná nemýlím :) Souboje jsou tužší, ale 813ka si poradí - a možná i pomůže ;)

Takže celkem spokojenost. Něco takového si představuji pod pojmem "DLC", jednoduchý krátký přídavek, který potěší a nenakrkne.

PS: Paxton tu má trochu "plastiku", v prvním díle a jeho datadiscích mi přišel více bububu.

Pro: Krátkost, jednoduchost, akce - pohodová jednohubka

Proti: Vyšší obtížnost, přemrštěná cena $10/8€ (pokud se vám nepodaří sehnat DLC v rámci balíku FEAR či slevové akce)

Sakra, co to mělo být? Proč jsem se musel otočit proti svým. Střílet v kooperaci by bylo určitě zábavnější. Ačkoliv jsem zastáncem příběhu z F.E.A.R., tak tady už je to trochu přestřelený. Nedává mi to smysl.

Celá hra se co nejrychleji snaží vměstnat všechny herní styly F.E.A.R.U 2 do velikosti většího dema. Ani se jí nedaří zapojit všechny zbraně. Docela by mě zajímalo, jak dlouho autoři na tomhle pracovali. V titulcích je jich až dost. Je to kratičké a designově ještě trapnější. Za tohle mám utrácet peníze? Možná za ty střílející duchy jako jediného nového nepřítele a vlastně, jediné novinky.

Zábavné to bylo a díky zvýšené obtížnosti docela adrenalinové. Povedlo se mi sejmout mecha do třiceti sekund. Ale ten obsah!? Asi ještě z DLCéčkama nemám tolik zkušeností.

Pro: těžší, adrenalinovější souboje

Proti: nesmyslný děj, ještě jednoduší design, nic nového, velmi krátké