@Isair (20.02.2014 20:05): Vidíš, to je fakt, navíc teď koukám, že u Steamu v požadavcích uvádějí "Podporované OS: Windows® 2000/XP (pouze)", zatímco u GOGu píšou jak o Win7, tak i Win 8. Akorát ta cena je trochu vyšší.
Funguje bezproblémově steamverze? Mám cukání to v té akci koupit, ale nevím, jestli ty problémy s 64 bit Windows nebudou i tady. Akorát, že to nebude v češtině. No i když v případě FC je to možná spíš výhra. :-)
Me Far Cry prijde hodne tezka hra uz na stredni obtiznost. :-) Dodnes to mam rozehrany.
Matto 4 dohráno. Jediné regulérní pokračování původního Far Cry z roku 2004. Stejná hratelnost, atmosféra, vylepšená grafika, podobná herní doba. Výtečná kvalita zpracování, skvělé porozumění příběhu, díky titulkům v animačkách. Parádní outro se závěrečnými titulky. No, prostě Far Cry, co chtít víc?

Konec byl na můj vkus poměrně hardcore, i s cheat ukládáním byl problém zjistit, co po mě hra vlastně chce. Výsledné úkony zcela praktické a logické, ale ztěžoval to neustálý roj nových nepřátel.

Download na počeštěnou, patchnutou, opravenou a funkční verzi modu na v1.40 Far Cry.

Mod obsahuje i bullet time, který je ale pouze na pár místech. Jednou mě potkal i jeho opačný efekt, zrychlení hry. Od rychlé chůze až ke zrychleným reakcím nepřátel, včetně rychlého průběhu proběhlé animace. Opětovné opakování úseku už ale hru zase vrátilo do stabilní plynulosti.

Pouze rozbalte do složky Mods v adresáři s hrou Far Cry, aby jste tam posléze měli složku Matto4. Dále si vytvořte zástupce spouštěcího bat souboru, nacházejícího se ve zmíněné složce. Při spuštění neodklikávejte úvodní loga, (nutné chvíli čekat) je tam poměrně vtipná sekvence :)
Kdybych napsal, že hra má ucházející délku, nejspíš bych dal i o něco nižší hodnocení. Pro mě je krátká pro to, protože mě po celou dobu bavila a nevyhlížel jsem konec. Nevim, co bych tu jiného vytkl.
@lseling (24.10.2013 15:09): jj, tak jak říkáš, ta hra k tomu přímo vybízí. Kolikrát se mi stalo, že jsem při třetím hraní zkusil nějaký úplně jiný způsob řešení mise a nestačil valit oči, co jsem všechno při prvních dvou průchodech vynechal.
@mazar1234 (24.10.2013 13:26): Já jsem to taky s QuickSave nehrál (máš předpokládám na mysli ten konzolový příkaz). Ale podle mého i s QuickSave těch dvacet levelů není otázka čtyř pěti hodin, jak je dnes zhusta zvykem. Samozřejmě se nebavím o nějakém speedrun, kdy třeba ve druhém levelu je možné odstřelit člun zespodu a vůbec neprolézat loď.

Ono hraje taky hodně roli to, jestli člověk prolézá a zkoumá nebo letí nacvičenou cestou přímo za nosem.
@Phoenix (24.10.2013 13:06): Comu na tom nerozumies, ved je jasne ze do 4 levelu prides rychlo a kedze to potom vypnes je hra velmi kratka.... :-0

Tiez si myslim ze FC je zrovna priklad nadpriemerne dlhej FPS-ky. Ovsem implementacia quicksave moze asi viditelne skratit celkovy cas, ale to je len logicky zaver, nikdy som to s QS funkciou nehral.
@Red (24.10.2013 13:02): Příliš nerozumím tomu, jak může být nějaká považována současně za krátkou s tím, že ji dotyčný nedohrál a u prvních mutantů (čtvrtý level) ji radí vypnout či začít znovu.
Far Cry byla velice krátká hra. Samozřejmě nepočítám pasáž s mutanty, to každý rozumný hru vypnul nebo začal odznova.
@GodOfTheSick (24.10.2013 11:19): Mně to napoprvé nepřišlo moc lehké ani na druhou obtížnost z pěti :-) Nedávno jsem dohrál Far Cry počtvrté na čtvrtou nebo na pátou obtížnost a pořád super. Obtížnost také údajně měnil některý patch.
Hodně záleží na zvolené obtížnosti. Na nižší to lze proběhnout docela rychle Rambo stylem, na nejvyšší se z FC stává úplně jiná hra. V otevřených lokacích skoro až stealth akce s velmi pomalým postupem. Ke konci je to však skoro nehratelné, smrt na každém kroku...
Nu, pamatuji si, že začátek jsem projel rychle, až příliš. Byla to jízda. A pak se ukázali mutanti a pořád to ne a ne a ne skončit. :/ --> Příliš dlouhé.
@Všivák (23.10.2013 22:13): Já bych souhlasil s Drolinem, dvacet levelů (nemalých) je slušná délka. Jsem samozřejmě ovlivněn také tím, že jsem si Far Cry okamžitě po dohrání střihl komplet znovu, což se mi stalo do té doby pouze s Falloutem.
Jak tak čtu PavlUv koment, tak jsem si uvědomil, že Far Cry byla první hra, která mě zklamala = první hra, na kterou jsem se dlouho těšil (až na ni budu mít pc) a po první hodině jsem si myslel, jak to bude supr, a nakonec mě to děsně nebavilo. Ale asi za to taky mohl český dabing, který je rozhodně nejhorší, s jakým jsem se kdy ve hrách setkal. A ano, hrál jsem Original War :)
@Chuck (28.12.2012 21:57): Na třetí obtížnost a s ukládáním šel sejmout bez problémů. Uložil jsem to vždy po dobře mířeném zásahu. Nicméně před osmi lety to fakt byl záhul, dát to celé bez sejvu.
Další tradiční moment ve stylu "hráli jsme skutečně tu samou hru?" :)

Jsem téměř zvyklán zkusit to znova.
@Chuck (28.12.2012 21:33): Začal jsem 19 prosince a hrál to do dneška. Počtem hodni by to mělo být na úrovní obvyklé herní doby stříleček té doby. I když je pravda, že díky Quick Save jsem to měl lehčí a herní doba tudíž nebyla uměle natahována častým opakováním některých úseků. Jinak často mi hra spadla při loadingu do další mapy, v močálech nadobro odešel quick save a od jízdy džípem jsem msel jet jen přes checkpointy. Ve všech ostatních misích ale to ukládání bez problému fungovalo. A vrcholem svobodného konání byla mise Boat, tu jsem vystřílel absolutně celou.
@Blackpooll (19.12.2012 18:54): Taky mi kdysi voda ve hře blbla, ale v opatchované verzi už šla dobře. Osobně jsem do české verze 1.1 dal těchto pět patchů, nainstaloval tu modifikaci na lepší grafiku v nejnovější verzi a vše bez problémů hned fungovalo. DirectX ani drivery jsem neměnil. Jen z toho Add-On Mod Launcheru mi to nešlo spustit, musel jsem přidat parametr do exáče FarCry.exe" -MOD:FCAM , abych nemusel pořád lézt do položky Mods v menu hry.
Zajímavé, v noci jsem si toho vůbec nevšiml. Nicméně má to tak jen ten Far Cry Add-On Mod, v základní hře na verzi 1.4 nic takového v menu není. Přesto jde o poměrně jednoduchý a funkční způsob, jak ve hře konečně libovolně ukládat.
Tak jsem hru zase nainstaloval, opatchoval, nastavil, omodoval a letmo ji spustil. Funguje a vypadá stále parádně. Akorát mi po vypnutí neustále shazuje na default barevné nastavení plochy, takže to vždy musím v ovládačích přehodit na custom hodnoty. Každopádně doufám, že ji budu hrát a že jsem ji neinstaloval jen pro srandu s mody a kochání se grafikou. Použité modifikace, Far Cry Add-On Mod 1.99 a Matto 4 - v.1.1.
já ten patch se savy taky používal. možná se pletu, ale fungovalo to jen při průchodu hrou bez přerušení. v momentě vypnutí hry mě to hodilo zpět na oficiální checkpoint.