Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Verze hry

Ke hře vznikl oficiální český a dokonce i slovenský dabing. Za českou lokalizací stál Playman, za tou slovenskou společnost Kon Tiki.
Brasikona, 18.01.2021, zdroj: oficiální
+8

Vývoj

V únoru 2004 (během dokončování vývoje Far Cry) do kanceláří Cryteku vtrhla německá policie. Důvodem nečekané návštěvy se stalo udání jednoho z bývalých zaměstnanců CryTeku, podle kterého mělo studio při vývoji používat nelegální software 3D Studio Max a Softimage Maya. Policie ovšem později zjistila, že Crytek má na všechen software patřičné licence, žádné porušení autorských práv tedy nebylo zjištěno. Vývoj Far Cry tak byl zpožděn o pouhé tři hodiny, než se vše vysvětlilo.

Příběh

V poslední úrovni, kde na vás čeká 5 mutantů s raketometem je nejlepší taktikou zůstat u brány skrčeni pravém rohu. Mutant přijde k vám, ale neuvidí vás. Nato se vykloňte a překročte pomalu vlevo až k okamžiku, kdy spatříte kousek mutantí hlavy. V tu chvíli mu můžete roztřílet (nejlépe s M249) jeho mutantí ksicht bez ztráty života.

Upozornění: mějte radši přebito, jelikož když na chvíli omezíte střílení, tak si mutant uvědomí, že se krčíte v rohu ve stínu a vyšle své rakety.

Poznámka: Pokud ještě nepadli všichni a žádného neslyšíte, lze je k onu místu i nalákat.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: Pentium III or Athlon
CPU Speed: 1 GHz
RAM: 256 MB
OS: Windows 98SE/ME/2000/XP (95 & NT not supported)
Video Card: 64 MB RAM (GeForce2+ / Radeon 8500+)
DirectX version: 9.0b
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 4 GB

Doporučená konfigurace:

CPU: Pentium 4 or Athlon XP
CPU Speed: 2 GHz
RAM: 512 MB
OS: Windows XP
Video Card: 64 MB RAM (GeForce FX+ / Radeon 9500+)
DirectX version: 9.0b
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 4 GB

Easter eggy

V jedné misi lze nalézt na jednu chvíli okamžik, kdy prase řídí buggynu. Video např. zde.

Ostatní

Pokud vás v druhém levelu na lodi trápí přestřelka na palubě, lze ji obejít tak, že vylezete na palubu a rychle skočíte do vody. Zde máte dvě možnosti: Buďto doplavete na pevninu anebo můžete doplavat k záchranému člunu a přestřelit lana. Člun spadne do vody a vy již můžete k pevnině dojet.
Hra sice obsahuje rozsáhlé a průchodné exteriéry, ovšem když se vzdalíte moc daleko od hlavní herní linie, hra na vás vyšle nesestřelitelnou helikoptéru, jež vás zabije jedinou dávkou.
V úrovni, kde bojujete s Crowem se loď pomalu potápí, aby vám poté voda znemožnila střelbu. Proto pokud nechcete být v časovém stresu, lze skočit přes palubu a doplavat na pevninu. Ovšem tvůrci to ztížili tím, že výbuch vám sebere celou zbroj nebo půlku života.
Hra se defaultně ukládá pouze formou dosažených checkpointů, takže může někomu přijít poměrně obtížná. K vlastnímu uložení pozice slouží buď použití cheatu \save_game 1 na opatchované verzi hry 1.40, nebo přidáním parametru v configu.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu, 7 minut a 2 vteřiny.
Hra se vám navzdory maximálnímu nastavení grafiky může zapnout bez tzv. HDR renderingu. V tom případě vložte přes konzoli následující příkazy:
r_hdrrendering 7
r_fsaa 0
Grafika bude vypadat o poznání moderněji.