Teď, jak hraju hru, tak jsem se dostal do 9 mise elektrárna a úplně na konci jsem udělal po hodině a půl bez noktovizoru, protože jsem netušil že až tak ovlivnuje zásahy. Vojáky ze 2 vrtulníků jsem oddělal tak, že jsem sundal obě helikoptéry raketometem :). Takže bez noktovizoru je to peklo, s ním brnkačka. Jaký máte názor vy?
@Chuck (03.06.2012 23:26): Tak jsem byl zvedavej a prubnul to. Testovací verze 1.32 na Win7-64, GFX460, 296.10 funguje bez problémů. Origo čekou zkoušet nebudu.

Teda ta grafika zestárla. Už tam vůbec není ten wow efekt celkem zírám. No ale je to osm let no...
Jasně, tím jsem chtěl jen říci, aby ses na něj nespoléhal... žádně downgradování ovladačů netřeba.
@ViRus (03.06.2012 22:50): No jo, máš pravdu. Tak to musel vyjít nedávno, protože to není dlouho, kdy jsem zkoumal, jestli ten 296.10 je pořád poslední. Díky, to by možná lecos řešilo. Teď koukám, že FC je taky Tvůj rest, že? Že se nestydíš míjet takové herní legendy! ;-)
@Danny (29.05.2012 21:33): Mám dojem, že to byla jenom dočasná akce, a opravdu jenom pro americký trh.
Odkaz na download je ale funkční, alespoň tady ten na Prince of Persia.
Ale nechce se mi to stahovat a zkoušet funkčnost.
Takže s českou verzí jsem v podstatě nahraný, ale ta anglická zase vypadá takhle. V čem by tak mohl být problém?
No nejsem si jistý, jestli bychom tu ty hry od Ubi měli mít vedené jako freeware. Pokud se nemýlím, tak byly uvolněny jako freeware jen pro americký trh.
@Isair (22.05.2012 14:55): Já jsem tuhle informaci právě vůbec netušil, takže docela nepříjemné překvápko. Já mám, jak jinak, verzi českou, takže o té anglické opravdu začínám uvažovat, protože tuhle hru i přes největší počet sprostých slov, které jsem kdy při pařbě zažil, bych přece jen rád měl. Kromě toho, že kdybych to měl jen s českými titulky, tak bych si oproti českému dabingu určitě výrazně polepšil.
@Chuck (22.05.2012 10:17): Poděkuj českým distributorům, kteří tu instalaci pro 64-bit systémy zmrvili. Anglická verze prý funguje bez problému, čili pokud se ti s tím nechce zabývat, můžeš vzít eng verzi třebas na Steamu. Každopádně ten postup, který níže postuješ, jen složitě vypadá, ale vesměs se jedná jen o prachprosté spuštění instalace přes příkazový řádek a ruční nakopírování .exe souboru z DVD, což máš hotové během chvíle.
Tak jsem si chtěl nostalgicky zavzpomínat, ale během instalace mě to uvítalo hláškou "Spustit setup32.exe na 32 bit Windows, nebo setup64.exe na 64 bit Windows." Tenhle způsob mi ovšem přijde příliš šroubovaný na to, abych se tím zabýval. Škoda no.

Edit: Je to takový ten nevděk XP-ček, za to, že jsem je poslal do háje. :-(
@Chuck (01.01.2012 18:58): No mě se spíš líbilo, jak pak to prase odejde, jakoby si říkalo "já to nebyl !" :-)

BTW, na YT jsou i videa, kde byla spatřena rovnou dvě praseta v buggyně (jako i spolujezdec).
Jo, stano-vize se mi stala taky. Chtěla jsem to zmínit v komentu, ale nějak jsem na to zapomněla. Taky verze na Steamu.
To nevím, ale hrál jsem verzi ze Steamu a to byla aktuální verze 1.4, ale kamoš si na to stěžoval taky a ten hrál 1.0. A bylo to tam víckrát no, jen jsem vystrčil hlavu někde v křoví přes horizont a už mě spatřil nějaký šmejd na několik stovek metrů a už mi tam letěla raketa...to se mi teda zrovna nelíbilo.
Fuj, ten konec byl ale odporně těžkej, některý části tam byly fakt přehnaný. Hned na začátku mě dostalo, že ti parchanti vidí i skrz stany...to někomu z vývojářů dost ruplo v kouli. Ale některé části v interiérech a ty volnější v exteriérech, kde se dal zvolit způsob postupu a obhlédnou okolí, ty nebyly vůbec špatné, když pominu absolutně blbě zvolené save pointy, blběji to už snad nešlo.
hmm já to neviděl.. :D bwhahahaha

Není zač že jsem ti těmi negativními názory zlepšil nakonec celkový požitek z filmu který nebyl tak hrozný jak jsem o něm psal- příště si za to nechám zaplatit.. :D

Ty jsi mi ho na oplátku zhoršila protože teď od toho budu něco očekávat.. díky moc :D
Náhodou teď jsem na film koukla a není tak strašnej. Čekala jsem jen to nejhorší a byl to nakonec docela průměr, takže jsem byla příjemně překvapená :)
Far Cry za pade a Crysis je lepsi? Hmmm silna to slova devce...
Na film se schválně podívám. O moc horší příběh to mít nemůže :)

Bodkin - Náhodou v Crysis se dost zlepšili. Vzali všechno dobré z Far Cry a rozšířili to. Ale bez chyb taky není, no...
SW: Právě ať se na to podívá, protože si to ze hry dělá prdel.

Nejvíce mě pobavilo, jak Crytek někde řekl, že ty nové FC byly krokem vedle od původního.

K tomu můžu říci jen: Díky Bohu.

Crytek by měl držet kušnu a dělat ty svá tech-dema a hry na jejich enginu dávat někomu schopnému.
Chuck: Dal jsem FC šanci snad třikrát, ale vždy mě neskutečně znudil hned zezačátku. Prostě mi ta hra nesedla, nevidím na ní nic zábavného. A to mám jinak FPS rád :) Ale Crysis zkusím, chvíli jsem ho hrál a byl lepší.
Checkpointy byly hodně špatně rozmístěny, ale na rychloukládání existuje cheat, takže u mě bez problémů.
Zoltan: Zas takhle jsem tu hru nevnímal. Našel jsem si v ní určitě víc pozitiv, ale ta kolísavá obtížnost, kdy si často ze hry pamatuji jen nervy a čekání se zatajeným dechem na checkpoint, se mi bohužel vybaví jako první, když se řekne Far Cry..

Akhera: Ano, Kráter, resp. jeho předposlední checkpoint, je nezapomenutelný. Ještě dneska z toho mám vysoký tlak. :-)

Garret: Ty, jakožto adrenalinový hráč, sis musel určitě při obtížnosti "Realistic" přímo chrochtat. ;-)
Chuck: Far Cry bylo špatné už v době vydání a jediné čím dokázalo uchvátit byla na tu dobu špičková grafika :)
Akhera: Tys to dohrála někdy teď, nebo je to opožděný koment? S odstupem času (3 roky) musím uznat, že máš ve mnoha bodech pravdu.
Když jsem kdysi hoodně dávno viděl tenhle trailer na jedničku:

Tak jsem si myslel, že se jedná o manželskej/mileneckej pár - přijedou na ostrov, manželku unesou, zničej loď..a manžílek se nasral. Tenhle koncept mě hrozně lákal. Nakonec z toho vylezlo že je to novinářka, on nějakej najatej vocas, a všude běhaj mutanti.

No a jaký bylo moje překvapení, když jsem slyšel první slova u novýho videa z FarCry 3:

"You are Jason Brody. Your girlfriend is missing, your boat has been destroyed, you are trapped on mysterious island hiding a dark secret."

Jako kdyby se podívali na ten trailer a řekli si "no sakra, tak co takhle že bysme udělali to co měl tehdy Crytek udělat in the first place?!"
Hmmm, tak první část videa z trojky vypadala skvěle... pak se to zvrtlo v šílenou akci, ale pořád vcelku hezké... docela mi to vyvolalo chuť dohrát jedničku...
Tak pokud nemely vytribenou atmosferu, coz obvykle nemivaly, tak opravdu nebyly tolik zabavne. Ale byly stavene pro aimery. Kdezto exteriery byly zpravidla postavene na stealth. Osobne bych si asi moc nevazil dohrani hry, kterou se da v podstate proplizit.

Stejne jsem si do nich tahal heavy weapons, modelove raketomet. Vzdy v Quake 3 jsme ho v interierech pouzivali bez reptani...

I tak ty interiery ve FC byly snadnejsi, AI tam na cloveka moc nemohla, loady min bolely.