Ok, beru zpět. Asi nejhorší boss fight, který jsem kdy hrál. Dvojčata měla cca 50 tisíc hp, neměl jsem možnost si vyměnit zbraně, moje nejsilnější zbraň jim ubírala 125 hp (do hlavy) + do toho se každých pár vteřin respawnou psy, přiběhnou vojáci, ze shora vrtulník, všude oheň nebo dýmovnice ... ve výsledku zbytečná půl hodinová frustrace. Ach jo.
Jsem to rozehrál asi na 2 hoďky a zatím velice příjemné překvapení. S těmi upgrady mě to docela chytlo, i side questy jsou docela vtipný. Čekám jen, kdy přijde ten zlom, o kterém všichni mluví, a přestane mě to bavit.
@M.a.t.t. (18.02.2019 21:03): libi se mi ten napad s expedicemi, vylepsovani zakladny, jakesi puzzloidni bunkry nebo co to je a proste vetsi priklon k rpg obecne (cisilka, health bary atd) Zarostly budovy vegetaci, a v tom vsem zmatku co obcas hra vytvori to diky tomu jakoby mrtvemu svetu pusobi na mne vic seriozne.

a taky mam rad psy, a ta motorkarska psi farma kde je plno zabitejch psu me dozrala, zaslouzej si proste dostat co proto! :)
@Charllize (18.02.2019 20:59): To je pravda. Osobne ma milo prekvapilo i to, že i ten post-apokalyptický svet priamo konzultovali s odborníkmi a nevystavali ho čisto na základe toho, čo majú hráči zžité z iných hier.
@M.a.t.t. (18.02.2019 20:55): abych byl uprimny tak se mi New Dawn docela libi. Petka samotna me moc nebrala, ale tady to UBi postapo je docela pekny. A strasne rad bych dal tem dvoum zaporackam po hube:)

Hlavne me fascinuje jak jim to v ramci jejich principu vsechno pekne slape, samo plno tech pricipu me rozciluje, ale profesionalni prace.

uz mam nekolik dnu prst na spousti ke koupi :)

@Korbitch (18.02.2019 20:57): pravda.
@Paul (14.02.2019 22:49): tak u kontaktniho boje v fps pohledu jsou vyskakujici cisla nesmysl sam o sobe. Fallout 4 dokaze taky poradne zaflakat HUD kdyz hrajes na survival a pouzivas vats. A v KCD to jde spis na ukor realisticnosti nez imerz(s)e. Kazdopadne shoda tu je, FC to nepotrebuje, nebo minimalne nepotrebovalo.

Osobne jsem zvykly z ruznych MMO tam jsem si jeste pomoci HUD modifikace informace pridaval, pac to nestacilo.
A v dobe 4:3 monitoru to bylo skutecne ze jsem tam nevidel pomalu panaka za kteryho hraju, velky pokrok v tomhle byl nastup 16:9 zobrazovadel, slo tam toho naflakat jeste vic a panak byl i videt:)
@Walome (14.02.2019 22:13): zalezi co kdo od hry yvzaduje, Nekomu staci ze kdyz najde novej samopal a muze si rict..a hele ten nepritel chcipl rychleji a je spokojeny, mno a nekdo rad vidi jak a o kolik je ten novy samopal lepsi. Pro nekoho to hodnotu a hloubku ma. Ale uznavam ze u FC to je spis zbytecnost. Kazdopadne u hry kde zbrane a vybaveni maji statistiky a cisla mi to smysl dava.
@Walome (14.02.2019 21:33): Jo, videl jsem. predstavu mam. Ale na to abych to posoudil jestli me to je pro me dobry bych to musel zahrat. Coz nejspis nikdy neudelam :) Ale obecne me to zaujalo vic nez petka, jen tak dal, treba sestka bude pro jeste vic lakava. Stejne jako me nakonec udolali posledni dva asasini ktery mi docela sedi, ne moc, hehe :)
@Garret (14.02.2019 20:16): je to fascinující, místo aby se aspoň pokoušeli zvyšovat důraz na immersion, tak nad nepřátele ještě narvou hitpoint bary, při každém výstřelu létající čísílka a moronickej level gating...ještě že vychází to metro
O čem to mluvíte? Však když pomineme Far Cry a AC, tak The Crew, Division nebo Watch Dogs jsou poměrně nové značky, které se prodávají a jsou hratelností uplně jiné. Stejně tak Steep, For Honor nebo Rainbow Six jsou nové hry, které měly úspěch. Starlink či Mario + Rabbids na Switchi se zdá se prodává též a chystají Beyond 2, které je sice taky open world, ale vypadá to podstatě jinak než AC a FC. Ke Skull and Bones pak snad nemusím ani nic dodávat. A to ani nemluvím o "indie" hrách typu Grow Home...

Ubisoft fakt není vydavatel, který by se bál nových značek a nízkých prodejů. Z vás mluví čistý hate. :)
Já si tohle chtěl koupit (protože mě V bavila a líbí se mi představa se tam prohánět... pak), ale když jsem zjistil, že tam přidali ty levely zbraní a enemáků, tak jsem si řekl, že na to seru. Takový hovadiny podporovat nebudu.
@kuler91 (14.02.2019 17:45): trojka byla super, dvojka byla, co se akce tyce, jeste lepsi. Reskinovat se zacalo az se ctyrkou kde plati i stejna prezentace zaporaka jako u trojky.

Jojo takovahle firma by se nemela bat novejch znacek.
Ale mě spíš štve to, že Ubi si furt jede svoje Far cráááje a asasííny ....
Člověk by čekal alespoň nějaký progress mezi dílem 1 2 3 .... jenže oni daj jiné prostředí a nazdar ....
Koho jejich hry baví a nemá s tím problém, tak může být asi rád .... mě prostě jen štve to, že první far cry byl daleko lepší hra, než jsou všechny ostatní dohromady. Oni se furt vezou na 6 let starém principu třetího dílu a dělají jen jeho "reskiny".
Jenže oni to lidi furt kupují :( ...
@Paul (14.02.2019 17:21): Tá reakcia nebola ani tak na teba :) Ja tiež nevravím, že to schvaľujem, Ubisoftu by určite prospelo, ak by tie hry nesekal ako Baťa cvičky... ale základ majú zvládnutý, technicky sú ich hry vyladené, takže aspoň tak. Nehovoriac o tom, že Far Cry 5 bola najpredávanejšia hra celej frančízy, takže sa dalo čakať, že po tom rozporuplnom Season Passe sa pokúsia aspoň trochu vylepšiť reputáciu.

@Fritol (14.02.2019 17:22): Mad Max ma bavil, ale je pravdou, že v ich rukách je tá značka veľkou neznámou. No verím, že to tom fiasku s Just Cause 4 sa vrátia na zem.
@M.a.t.t. (14.02.2019 17:07): Prodejně bych si klidně vsadil, že na tom bude FC líp. Už jen kvůli značce a taky marketing určitě Ubi zvládá líp. Ale tak možná jsem příliš zaslepeným mým hatem Avalanche Studios. Jejich hry mě nudí už z gameplaye.

Ale z New Dawn mám takovou škodolibou radost. Ubi tohle vychytali, Bethesda je musí proklínat. :)
@M.a.t.t. (14.02.2019 17:07): tak to pozor, já od toho nic jinýho nečekal. Ale to neznamená, že tomu budu tleskat. Firmy co reskiny nedělají existují a kupodivu mají často i větší finanční a kritický úspěch :)
Ako píše Fritol. Nič v zlom, ale čakali ste niečo iné od vedľajšieho dielu, ktorý vznikol ani nie o rok, je situovaný na rovnakej mape (akurát poriadne prepracovanej) a de facto ide o post-apokalyptické stand alone pokračovanie pätky? Chápem, že niekto hľadá každú príležitosť si do Ubisoftu kopnúť a ten im to svojou politikou uľahčuje, ale odtiaľ potiaľ :)

@Fritol (14.02.2019 17:03): Mňa by teoreticky ani neprekvapilo, ak by mikrosúboj New Dawn/Rage 2 vyhral prvý menovaný titul. No nechajme sa prekvapiť.
@kuler91 (14.02.2019 16:54): Na rozdíl od EA aspoň mají nějaké hry, že jo. :)

Každopádně to jste snad někdo čekali něco jiného? Už jen to, že to stojí míň, dávalo tušit, že je to spíš takové "větší DLC" k pětce. A stejně to zas budou lidi kupovat jak zběsilí. V tomhle Ubisoft naprosto chápu, lidi tyhle reskiny chtějí, tak jim je dávají... nevidím důvod, proč je za to hejtit. Vydělat je hlavní.

Navíc jak nemám FC rád, tak věřím, že když člověk nehrál třeba dva předchozí díly, tak to bude zábavnější než Rage 2. Dobrá alternativa. Ubi mají ty své casual open worldy dovedené k dokonalosti už, tak těží.

@Bodkin (14.02.2019 17:02): +1
Co vám straší, FC5 se prodával jako víno a teď prodají lidem, kterým se 5ka líbila ještě další standalone 'datadisk'.