Far Cry: New Dawn

15.02.2019 PCPS4XOne
Ubisoft Montreal
Far Cry: New Dawn je pokračováním pátého dílu série Far Cry. Jedná se o jeden z "menších" dílů, jakým byl například Far Cry: Primal. Hra nás zavádí do světa po nukleárním výbuchu, který nastal před 17 lety jakožto jeden z konců Far Cry 5. Příběh se tak opět odehrává v Hope County v Montaně, která je ovšem následkem výbuchu pozměněna.

Hráč se ujímá role jednoho z přeživších, který musí bojovat proti skupině banditů zvaných Highwaymen, vedené dvěma sestrami – dvojčaty, Mickey a Lou. Ty mají v plánu převzít nadvládu nad zbylými lidmi a drancovat další stát. I v tomto díle bude možné získat na svoji stranu další bojovníky, upravovat zbraně a tak dále. Také se dočkáme možnosti odehrát hru v co-opu a vzít do party zvířecí spolubojovníky, podobně jako v pátém díle.

PRIVATE MARTIN: Prestal jsem hrat cely New Dawn behem prvni expedice. Nevim, nejak me to nechytlo. Nepomohlo asi ani to, ze jsem petku far cry…

Super rozšíření příběhu předchozího pátého dílu. Potěšili mě likvidace z krytu pomocí nože na více způsobu,protože lámání vazu v minulém díle furt dokola bylo trapné. Spolubojovníci jsou taky mnohem lepší. Novinkou je upgradování budov a základny. Zbraně taky super zvláště těžké německé MG z ww2. K hlavním zaporáckým pizdám jsem si vybudoval nenávist okamžitě a na konci si je náležitě vychutnal. Vegetace a zvěř je moc hezká. Na boční mise ( hledání přehrávačů, fotek,pokladů a plnění expedic) nemám čas protože mi není už 17,ale jsem fofr od rodiny. Far cry je Far cry a jinej už asi nebude,ale jistota je jistota a nezklame.

Pro: Jako vždy příběh,prostředí a volnost.

Proti: Málo novinek. žádné viditelné poškození mrtvých nepřátel.