btw dotaz jake rozepre vlastne meli perzident a ten jeho podrztaska? Vim ze prezident chtel skrz purifier rozsirit fev a ze podrztasce to melo prijit prilis drasticke, ale nevim proc se me teda podrztaska snazila zabit. (btw 1 vystrel z alien blasteru, nejslabsi bossfight wtz)
uceni opakovanum tu neni. Na levelu vyfasujes a rozdas skillpointy a 1 perk.
Jako ve Falloutu i Oblivionu:) Jsou tam sice expy, ale postava stejně bude umět skoro všechno, jako v Oblivionu...
Btw jak funguje vylepšování postavy? Jako ve Falloutech nebo jako v Oblivionu? Tj. jsou tady klasické expy nebo klasické TES rubání do zdi?

MCZ: No, já třeba Deus Ex vidím primárně jako FPS a ne jako RPG, třeba to má podobně .-)
Mick: Aha, ale určitě by tím zbrzdili vydání, tak to radši vydali takto a asi počítali s tím, že jim to dodají co nejdříve na překlad a úpravu, ale holt tak už to prostě chodí. Mimochodem jsem včera otevřel rok a půl starý Level a tam bylo psáno vydání Falloutu3 na Listopad 2008. Přijde mi docela úctyhodné, že to opravdu dodrželi.

Karasman: První Stalker mi taky nespadl ani jednou a hrál jsem poprvé dokonce bez jediného patche nebo modu. A v pohodě dohrál, když nepočítám úsměvné záseky NPC. Občas dělali neuvěřitelný věci, heh. Dvojka jak jsem říkal. U Falloutu uvidíme...
Tak ja nevim, asi jsem dite stesteny, ale jak oba Stalkeri, tak Fallouta jsem dohral jen s pouzitim quicksavu a manualni save jsem neudelal ani jednou :) Stalker Clear Sky mi nespad ani jednou, Falout dvakrat, ale nemelo to vliv na savy.
fak - chyba cenegy, mali u nas vydat rovnaku verziu, tak ako Oblivion, a fungovali by patche priamo od Bethesdy :) Je to vec pohladu.
MickTheMage: Mimochodem Cenega za spoždění patche nemůže, protože Bethesda jim podklady prostě ještě neposkytla. Takže chyba Bethesdy, rozhodně ne Cenegy, ti na to čekají už 14 dní.
MickTheMage: To bych chtěl vidět jak jsi položil tou prskavkou supermutanta, měls to natočit, hehe. Jj, souhlasím, zdrhal jsem už několikrát, ať už před Nájezdníkama, nebo Supermutantem s rotačákem. Je to povedené a baví mě to moc. Chystám se do Metra, tak su zvědavej. Nákupní centrum taky nebylo od věci, hehe... Takže radíte nesavovat qickem, ale do menu a save, jo? Pro informaci, když jsem hrál teď Stalker: Clear Sky tak mě na tvrdo spadl do widlí a smazal všechny savy-naštěstí hned v Bažinách a pak už nespad ani jednou za celou hru-což se povedlo u této hry opravdu málokomu...Takže je to relativní, rozhodně každému přeju bezproblémový chod, u tak dobře vypadající hry by to byla moooc škoda...:-)

Velký Tučňák: Já už bych to tu nerozmazával, jednou jsem na toto téma s Ebbem kecal (psal) a celý názor na hodnocení her tam popsal, najdi si někde na začátku této diskuse, tak kolem 50. postu myslím.
To je fakt, fallout má sklony se zasekávat. Hlavně v Rivett City to bylo kriticky. Musí se holt ukládat hodně a furt a jinak než quicksavem (bo ten mi vzal sebou autosave).
fak: Nevím, proč by člověk nemohl hodnotit hru, ikdyž ji nedohraje! Stačí když ji hraje a nějaký názor si na ni udělá!
fak - nastastie to nebolo nejako daleko, mal som odohranych asi 5 hodin - ak by to bolo dalej, tak by fakt polozilo :) Samotna hra je plynula, o tom ziadna, problem je, ze ten engine je nevypocitatelny. A bojim sa, ze ak mi to spravil raz, spravy to aj druhy krat. A korunu tomu samozrejme nasadzuje Cenega, ktora neviem na ktoreho certa hru lokalizuje. Ak by ju nechala tak a nesahala na to, mohol som uz teraz instalovat prvy patch.

Ako hra vyzera byt dobra. Nemam ani jeden naboj, teda okrem do tej pusky co som dostal na 10 narodeniny :), kracam si pustinou a zrazu sa na mna vyruti Super Mutant. Ups. Ale dal som ho!!! Akurat mi dosli Stimpaky, vliezol som do nejakeho podzemia, tam pre zmenu radskorpioni. Tak utekam...utekam... Ja uz som davno v ziadnej RP hre neutekal! :))
MickTheMage: V jaké fázi hry ti to tak fatálně selhalo?? Myslím kolik hodin jsi měl odehraných? Já si valím asi 7mou hodinu a ani se mi to neškublo, naopak jsem spokojen, jen možná kromě přehnané černé barvě, která je místy nahuštěná tak, že musím dát jas na maximum, abych něco v tmavších lokacích viděl. Jinak zatím supr, nedorazil jsem ani do druhého města, prostě brouzdám v okolí Megaton a plním úkoly a vylepšuju postavu. Střelba z automatické pušky bez VATS je hrozná, nepřesná, prostě se nedá trefit ani ze 3 metrů do hlavy. Ale nemám na to ještě schopnosti. Nábojů počertech málo...
(tohle je laciné, vím, ale on si o to fakt říká :-) )

Mirus: a co Deus Ex?
Čtu negativa i pozitiva na tuhle hru.Ještě sem se nesetkal s takovým odporem ke hře/hrám v posledním čase.A to by měla figurovat(kladně) ve všech diskuzích,jakož to PANEBOŽE nástupce geniálního FALLOUTU 1-2 !!!
..hrát nechci a nebudu,nehraju 3D RPG
Paul - mam proti nemu vsetko, je rovnako nahovno ako v casoch Oblivionu, a to nemyslim co sa tyka plynulosti. Ultra nastavenie a bezi v pohode, ale co sa tyka stability a inych konin, ktore si dovolil spravit. Bethesda mala par rokov na to, aby ten engine doladila, ale nieeeee. Vies, keby to z casu - na cas padlo, tak nic nehovorim. Ale ze sa mi to zaseklo tak, ze som uz potom nemohol loadnut ziadne "save" a musel som zacat od zaciatku...To dokaze nasrat, obzvlast ked je clovek odohodlany si tu hru uzit v plnej miere.
fak - na jeho obranu, zkus se podívat na hodnocení pár her, uvidíš kolik lidí hru ani nedohrála, včetně i několika známých jmen, takže vyčítat mu to a říkat, že je to jeho styl, no nevim : )
Co máš za problém s enginem? na mý sestavě (v profilu) 1280*960,2*AA, high, a pod 30fps to nelezlo, a za 45 hodin mi to spadlo cca 5krát, což se dá přežít..žádný jiný problémy si nevybavuju (když pominu ty animace teda).
Uz dlho, hooodne dlho ma ziadna hra tak nenasrala ako tento kus odflaknutej roboty. By som v Bethesde nakopal do guli doho fagota co je zodpovedny za technicku kvalitu enginu and co. Takto sa teraz bude musiet ta hra sakra snazit, aby som k nej bol milostivy :) Potencial Falloutu a dobrej hry tam rozhodne je, uvidime ci sa nejako rozvinie...
Už se s náma rozloučil, všem nám tu bude hrozně chybět (pipboyovi určitě : )), už ho prosím neřeš : ).
Opět nepochopím, jak někdo může hodnotit hru aniž by ji dohrál Ebbe, ale to je zkrátka tvůj styl. Líbí se mi, jak všechny považuješ za nedospělé a jen ty jsi ten co už jistě dáááávno dospěl. Připomíná mi to rčení: "Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo." Úsměvné a rozhodně jste ke hře neřekli téměř nic smysluplného. Já doufal, že tu najdu nějaké názory na hraní, abych srovnal vaše zážitky ze hry s mými. Ale vidím že po příchodu Ebba už nelze diskutovat normálně, pouze se hádat a slovíčkařit. A věř Ebbe, že to tady do té doby opravdu nebývalo.
Hm zaujimava diskusia, ale bol by som rad aby si obe strany uvedomili par veci. Kazda diskusia je v pohode pokial nezajde do osobnej roviny. Neexistuje objektivita a nikto ju tu od nikoho nevyzaduje (HALO!). Respekt ludia, pravo kazdeho cloveka je napisat nazor a zaroven komentovat nazory inych. Vycitat niekomu nazor/hodnotenie a nadavat mu zan je slusne povedane velmi malo inteligentne. A pokial ide o jedinca, ktory hru nehral je to vyslovene tupe.
To je tak ked moderator dovoli par nedospelym jedincom hodnotit a reagovat na nazory niekoho ineho. Podla mna sracky pisete skoro vsetci a je mi jedno ze ste vacsina. Prave ma prestalo bavit davat lekcie nejakym soplakom, ktori maju plnu hubu kecov cez internet. Adios.
Ebb: PipBoy ti žádný právo na názor vážně nebere. Prostě ti jenom říká, že meleš srance. A má pravdu.
Ehm, hlavne mu ten ban moc nespomínajte, lebo zase začne s tým svojím partizánskym bojom, ako on jediný v dave sa nebojí vystúpiť s vlastným názorom aj za cenu mínusových bodov a tak...
Tvoje zdanie by sa opravilo ak by si si precital poslednych 30-40 postov v tejto diskusii.
Hehe, zdá se mi to nebo vždycky nejvíc banánem mávají ti, kdo by si ho nejvíc zasloužili?:)
Konečně komentář, pod který bych se možná i podepsal. Jen bych ještě slevil tak na 60%, což je až možná příliš pro hru, kterou spoustu lidí odkládá a čeká až komunita napraví neschopnost Bethesdy nějakými pořádnými mody. Opět.
paul: ja som reagoval na aimlezza ked pisal ze ho nebavilo sa pytat kazdeho na vsetko.

pipboy: ty si troll, a ludia ako ty dostavaju na regulernych forach ban.
jasne, ptat se jen na to co by melo mit smysl je pristup ke kterymu jsem se dostal driv nez jsem to zabalil uplne, jenze to vyzaduje aby si makli autori na patricnem zapracovani k postavam, coz swi nemakli, takze dostanu spoustu nevim i kdyz se ptam jen lidi co by vedet mohli :) A jestli je tohle tvoje predstava zabavy...

Ha! Ta kse ti stejne vysmeju :) Vis ty mas porad takovy zvlastni pocit, ze kdyz respektuju tvoje pravo na nazor, ze tim snad rikam ze ti do toho nazoru pak nebudu jebat :)
No jistě, všichni jež se nám ten wiki systém nelíbil jsme to zle pochopili.Já prostě preferuju klasický dialogue trees aka Fallout 1,2,3, Vampire Bloodlines a tak dále, bavím se u nich mnohem víc.
To je len zle pochopenie systemu :) Preco by si mal preklikavat vsetky moznosti u kazdeho NPC? Riesis len to co mas. Kazde NPC nie je len na to aby ti dalo quest, alebo uzitocnu informaciu. To je istym zmyslom realizmus v RPG hre.

Podla mna tie novodobe RPG su uz take zrobotizovane, clovek dobehne do mesta, prebehne kazde NPC co ma meno, preklika im vsetky dialogy, zobere vsetky questy a rovno sa rozbehne kam mu ukazuje kompas k prvemu questu, kde rozseka desiatky mobov s FPS crosshairom. To podla mna nie je zabava :p
Osobně jsem wikistyl dialogů považoval za největší chybu Morrowindu...to i ten Oblivion byl v tomhle zábavnější. Každopádně zlatý dialogue trees Falloutů jedničky, dvojky A trojky...
Ebb: To je teda zábava, několik hodin obcházet desítky NPCček a proklikávat všechny jejich volby v dialozích :/.
Tak mi povedz o com boli tie tvoje vsetky kecy na moju adresu par riadkov dole o tom ze nikto rozumny sa tym neriadi, ze moje komentare stoja za hovno a ze za tie vulgarity na mna si mozem sam svojimi komentarmi, ked teraz priznavas ze tvoje komentare tiez nie su vsetky zmysluplne a ze respektujes moje prave sa vyjadrit. Bez urazky, ale mas v tom bordel a nez zacnes hadzat urazky, mal by si si ujasnit o co ti vlastne ide.

K tym dialogom je to sice OT, ale mne osobne to vyhovuje viac. Bavi ma prehladavat nieco niekolko minut, pretoze mam rad ten pocit achievementu ked sa mi nieco podari a je jedno ci to je hladanie spravnej temy v dialogu, skryteho predmetu v jaskyni, alebo jedneho NPC na velkej mape. A teraz myslis ze by bolo rozumne keby som sa do teba zacal navazat tak ako ty do mna tu pretoze mame na to odlisne nazory?
kdyz se muzes ptat kohokoli na cokoli znamena to dlouhy seznam temat a nevis jestli ti ten ci onen k tematu rekne neco novyho nebo ma nejakou tuctovou odpoved na tema "nevim" jako desitky pajdulaku pred nim, coz dela z rozhovoru celkem opruz, nehlede na to ze se ty konkretni temata pak blbe hledaji :) z myho pohledu zasadni chyba v gameplay designu :)
ale si nema smysl tvrdit ze bych u vsech komentaru psal neco hodnotnyho, uz jsem tu nekde psal ze pravo kazdeho se vyjadrit jako takove respektuju :)
Ok len tak namatkou som zobral nahodny pipboyov komentar. Je k Morrowindu:

"Rozhrál jsem asi 4x. Svet se tvari rozhlehle a asi skryva leccos zajimaveho, ale neskutecne pomala chuze a silene neprehlede dialogy (uzasne debilni system kdy se muzu ptat kohokoli na cokoli) mi nikdy nedovolily pokracovat dal, nez do druheho mesta. Neprehledne, chaoticke, chozeni sem a tam je nepredstavitelny vopruz. Vhodne pro masochysty."

Preco su neprekladne dialogy? Co je debilne na to ze sa pytas kohokolvek na cokolvek? Co je na tej hre neprehladne a chaoticke? Jedine co sa citatel dozvie je to ze pipboy nerad cestuje z mesta do mesta, nema rad vela tem v rozhovoroch, a nema rad sandboxy. Takto isto si ty riesil moj komentar k falloutu 3 pred par minutami.

Ja respektujem tvoj komentar k Morrowindu a mozno tak isto ako ty si myslel ze som nemal hodnotit Fallout 3 si ja myslim, ze si ty nemal hodnotit Morrowind lebo nemas rad ten typ hier. Morrowind totiz neni ani RPG ako skor Sandbox. Ale to mi este nedava pravo ti nadavat do "nerozumnych debilov co o tom vedia hovno"
ebb: to "pretoze" neni jediny rozdiel medzi tymi 2 vetami
zdovodneny moze byt uplne stejne aj subjektivny nazor, ale u toho objektivneho sa vseobecne slusi ho zdovodnit (tahat do do extremu polemizovanim o tom "co je absolutna objektivita" je zbytocne slovickarenie...)
rozdiel medzi objektivitou a subjektivitou je v tomto pripade celkom zretelny... ked chces slovickarit, tak si to kludne nazvi kvazi-objektivita... to je pre tuto situaciu uplne nepodstatne (za predpokladu, ze vsetky tieto tvoje prispevky nie su kriziackou vypravou za 100% spravne pouzivanie slova "objektivita" :)
A ty si prave v tomto bode zlomil nejaku moju snahu ti cokolvek do buducna vysvetlovat a odovodnovat.
myslim ze i pumerny rozumny 2d iso hra nevycita 3d hre ze je 3d :) definici ruzumneho cloveka podle pipboy se mi ted nechce sestavovat ale urcte to neni to, cos dal za rovnitko :)
Takze jako co, objedes vsecky 3D rpgcka a placnes jim nejake smesne numero s oduvodnenim ze nejsou 2d? :)
Chci aby tu psali komentare lidi kteri dokazou o hre rict neco prinosneho :) Ty mezi ne obvykle nepatris :)
Pipboyova definicia rozumneho cloveka = ten co ma rad novodobe 3d hry. Definicia cloveka co respektuje Ebbov komentar = hrac co ma rad 2d izo. To je fajn, ze v tom mam jasno teraz.

Dufam, ze si uvedomujes ze moj komentar je naozaj z pohladu 2d izo hraca. A urcite nie som jediny taky (mozno sme v mensine). A mozno prave takeho cloveka co hlada RPG s old-school atmosferou mozno do istej miery ovplyvni taky nazor. Urcite viac ako nazor cloveka, co vyrastal na Oblivionoch a Far Cry-och. Aj takyto nazor je relevantny a urazat ze je nerozumny a na hovno je trocha detinske pipboy. Chces, aby tu pisali komentare len vsetci co maju rovnaky nazor, co vyrastali na 3d hrach a davali mu vsetci rovnake hodnotenia?
Hahaha, to je komedia... Vdaka, ze si na to poukazal a upozornil.
ano vsimnu ljsem si ze se tu slovicko objekticvita nepouziva zrovna stastne, ja chtel hlavne pouzkazat na takovou malickost ze tvoje komentare jsou vesmes nahovno, nikdo rozumny se tu podle nich neridi a tudiz ze za nadavky a urazky vuci nim a tbve osobe si v podstate muzes sam, tak ze by ses teda jako nemusel vztekat jak male decko.
pipboy: To si dost vela casu zabil tym copypastovanim z mojho komentara a riesenim kazdej vety zvlast. Slusny vykon. Bravo.

Precitaj si moj post pod tym tvojim a pochopis, ze ja som nikdy netvrdil ze moj nazor je objektivny. Taky nazor totiz nie je. Objektivna moze byt len akademicka studia a nie nazor rozobrany par vetami.