Je fakt, že Fallout3 je jedna z mála her, které vypadají líp ve skutečnosti než na jakýmkoliv obrázku nebo traileru. Opravdu mohu jen potvrdit, zrovna to hraju. To mě napadlo hned, jak jsem vylezl z Vaultu na světlo. Mimochodem ten začátek ve Vaultu je úplně skvěle udělanej, opravdu jsem se bavil znamenitě.:-)
To proto že je Bethesda dementní a neumí dělat trailery : ).Viz. proč vydávaj screenshoty breakdancujícího supermutanta když můžou vydat něco jako screeny níže prostě nechápu : ).
Vždyť to tak vypadá, když přehlídneš špatnou animaci chůze (nebo přepneš do fpp)...
Já to nefotil, nejmenuju se Duncan J. Harris : )). Ale krásný jsou, a když jsem to na svojí zahnívající sestavě hrál v 1280*960, high + 2AA, tak to takhle dokonce i vypadalo : ).
No tak chlape, tos fotil ty?? Hustý, fakt slintačka. Už vím co udělám až přijdu večer z práce.:-))) Myslím, že spánek dneska nebude a dospím to přes den. Krása, virtuálně smekám.....
MtM: jen poznámka - tyhle "super" codec packy patří mezi to nejhorší, co si můžeš na disk pustit, takže bych tedy z obtíží vinil jejich tvůrce.
Tak kodeky dělali neplechu i Oblivionu...a proto by se měly codecpacky zakázat a všichni by měli povinně jet ffdshow / cccp : )).
Aspon teda po testovani uz nenastal ziaden zasek. A kde bol problem?

Kodeky!!! Po odinstalovani All-in-One Codec Pack-u zmizlo zasekavanie a hra bezi bez jedineho problemu - zatial :)
Vztahuje se tak, že jsem se jeho i micka ptal na to o čem psali, proto jeho příspěvek působí jako že je mimo téma, ale jen odpovídal na mojí otázku.

Fak - trochu vim co máš na mysli, ale stejně si myslim, že si mi úplně neodpověděl na ty otázky, ale možná bude lepší to přesunout do obecnýho fóra než sem, když budeš chtít, tak tam : )
Já to beru samozřejmě od sebe. Když jsem začínal hrát, byl jsem na větvi téměř z každé hry co jsem viděl. Kochal jsem se jak je vše uděláno, grafika, přicházel jsem na různé herní mechanismy (RPG, RTS, FPS), jak co funguje. Příklad-když jsem přišel do místnosti vše jsem proklikal, dnes už tak nějak víš podle desingu místnosti, kde se může něco nacházet, kde na tebe něco skočí-prostě tak nějak víš co čekat. Nebo když mě někdo posadil před první FPS, tak jsem na to koukal jako blázen a pařil jsem do zblbnutí, dnes si FPS vybírám a nehraju každou co se objeví..Už jsem tak nějak "zvyklý hrát".. Nemysli si, kochám se stále a mě se nové hry (některé) líbí zejména kvůli smyslu pro detail, designu, grafiku do toho nezahrnuju, protože ta je stále lepší a lepší, to se nepočítá... Určitě chápeš co tím chci říct. Velký rozdíl je dnes hlavně v prezentování hry. Hru předchází mega hype a podobný srance, slibují se hory doly a skutek utek (čeština je opravdu krásná :-)).
Zvědavost mi nedá se nezeptat,v čem je to dnes jiné, že se nemohou srovnávat dnešní hry se staršími a to dokonce ani hry se stejným názvem jako pokračování. Kde je ten dnešní standard??? Jak nám starší hry, zkreslili ten pohled???

A jak jsme se změnili my? Já za sebe pozoruju, že jsem se právě nezměnil a mám stejné nároky, které nastavily starší hry, mění se pouze hry kolem mě a ne k lepšímu, kdybych se změnil, asi bych byl z dnešních her na větvi, ale nejsem, tak v čem jste se změnili?
Nechápu proč konflikt Outcast a rytířský BOS Bethesda dál nerozvíjela...
fak: na spoiler tady existuje jedna featurka, viz. věta nad Předmětem příspěvku :)

Jinak souhlasim s váma, je to prostě jiná hra, neni to ten starej dobrej Fallout, ale hra podle moderních standardů. Byl jsem k tomu dost skeptickej, ale nakonec se ukázalo, že tentokrát se to Bethesdě povedlo a hratelnost je (imo) kurevsky dobrá. Já jsem na 10. lvl a zatim jsem se ani minutku nenudil, pořád je co dělat, co prozkoumávat, koho zabíjet. Když se mi nechce do nějakýho questu, tak se prostě vydám k nějaký značce na mapě a cestou potkám nějaký překvápko (naposledy Meatdoga a starýho dědu co se zakempil na jednom rozbořenym baráku se sniperkou a do okolního městečka nalíčil asi 100 min. A že ten parchant uměl střílet :)) Jsem vážně mile překvapenej, kolik takovejchle věciček dokázali na tu mapu naskládat.

Zatim jsem zklamanej jen z technickýho zpracování. Měl jsem velký potíže vůbec hru spustit a ze začátku to dost padalo, ale ted už je to celkem ok, spadne to tak jednou za den, což při systému ukládání není problém. A taky ze supermutantů. Jejich "sílu" považuju za velký zneuctění původní hry. Prvního supermutanta jsem dal snad na 3. lvl, ted na 10. jsem vykosil celou Promenádu v DCčku (najednou po mě šlo přes 5 supermutantů v čele s jejich Kapitánem a Meatdog agroval stále další a další, až jsem to vyhubil celou lokaci :))
Mě se líbil ten jab na No Mutants Allowed, když ten vrátnej v Tenpenny Tower říká tomu ghůlovi - how many time do I have to say this, No Zombies Allowed! : )) Co se BoS týče, sice tady maj jinou roli než v jedničce, ale aspoň je to příběhově vysvětlený + tu jsou ti Outcasts..
A úlně nejhustší je hláška Steel be with you, jak ji řikaj ty moderní technorytíři z Bratrstva oceli, co zachraňujou ubohý trpící lidičky.Jo Bethesda se nezdá a přece jen tam propašovala nějákou tu popkulturní hlášku. L0L
Mick: Tak fajn že i přes nepřízeň hardwaru se ti podařilo odehrát nějakou tu hodinku... Úplně s tebou souhlasím co se týče srovnání starých a nových her.. Srovnávat to jednoduše nejde, dnes je to fakt jinak a hlavně MY jsme se změnili od té doby, máme jiná měřítka, jsme zvyklí na něco jiného, hráli jsme mezitím desítky a desítky her a pohled se nám prostě zkreslil. To co bylo best of best bychom dnes hodili do koše místo hraní, protože standart je jinde než bývalo....
Mimochodem kde se teď ve hře nacházíš? Mm odehráno asi 9 hodin a furt se tam motám v Metru.. !!Spoiler!!: Hustí jsou Bratrstvo oceli u Washingtonského Památníku, jak má týpek ten laserovej rotačák, to je hukot jak hovado. Těším se až tuhle stvůru osedlám, hehe. Boje se Supermutantama jsou vostrý, furt chcípám......
Tak podarilo sa mi rozohrat 10 hodin casu vo Falloute 3, a to i napriek uz spominanym pretrvavajucim problemom. A musim povedat, ze po uvodnej zlobe na technicku kvalitu odvedenej prace a zlych dojmoch z prezentacie hry pri roznych prilezitostiach (spomina niekto na E3? nocna mora...) - sa vsak ukazalo, ze nie vsetko je take cierne ako sa zda. Ono to ma atmosferu, dokonca by som sa nebal povedat Falloutovsku atmosferu!! Vojna sa sice nemeni, ale hry ano. Preto si stale kladiem otazku, ci ma zmysel dnesne hry porovnavat s tymi minulymi. Ina doba, iny trh, ine technologie... Ak pristupime na porovnavanie, ano druhy Fallout bol lepsi, o niekolko bodikov :), avsak Fallout treti je celkom blizky tomu prvemu - nie sposobom boja, ale vsetkym ostatnym asi ano. Nic nie je definitivne, vzhladom na "len" 10 odohranch hodin a takmer nic z hlavneho pribehu je na definitivny zaver priskoro. Este ma tam moze velmi lahko vytocit mnozstvo veci... Ale sucasne dojmy, prekvapivo dobre.
AMD Athlon64 X2 1,9 GHz
2048 MB RAM
ATI Radeon HD 3200

Nejede plynule, ale jede v pohodě hratelně, stabilní fps.
Poolio: na skoro totozne laptop "sestave" mi kurvarna jmenem FO3 kvuli tradicne osekane grafarne rozhodne neslape, takze ode me cekej spise spise negativni odpoved.
poolio - Já to hraju na notebooku Asus M50VC-AS-043C:
Intel Core2 Duo 2,4GHz
2x 2048MB RAM
nVidia GeForce 9300M GS 512MB RAM

A jde to teda na nízké (ale ne úplně nejnižší) detaily, takže mám docela pochybnosti, že ti to půjde.
Když napíšeš co to je za sdílenou grafiku, tak ti odpovíme. Pokud to bude aspoň nějaká Geforce, mělo by to šlapat.
Zdar, zdar - nemáte někdo zkušenost s Falloutem na NTBK? (dual intel 2,2Ghz, 2GB DDR2, Visty ale sdílená grafika 358MB) - Fallout je pro mě srdeční záležitost z dřívějších časů, veškerý herní choutky už mě přešly a mám jen tenhle pracovní notebook ale když vyšla 3jka, rád bych si ji dal - nechce se mi ale kupovat a pak zjistit, že nefachá... poradíte?
Mick: Psal jsem na Xzone tvůj problém, uvidíme jestli se s tím už někdo nesetkal..
MTM: Teď jen střílím od boku, ale zkus projet celý komp antivirem. Mě teďka napadla nějaká havěť (používal jsem antivir, který nefungoval ve WinVista x86_64, ale tvářil se jako že jo) a při hraní libovolné hry na source enginu se snažil spustit mailový program, ale neúspěšně. Výsledkem bylo zamrznutí hry (source naštěstí umí vyskočit z fullscreenu i když zamrzne, teda většinou) a u ostatních her jen minimalizace na plochu. Za pokus nic nedáš (teda krom čekání na dokončení scanování).

Taky můžeš zkusit se podívat do logů windows (pravim na Tento Počítač -> spravovat -> prohlížeč událostí -> Protokoly Systému Windows) a projet všechny logy v čase, kdy ti hra spadla, jestli tam nění nějaký opakující se problém... a když jo, tak stačí dát kód chyby do googlu nebo do MS Knowledge Base a možná to něco najde :-).
Hmm, tak po dalsom testovani - zasekava sa len hra, nie cely pocitac ako som si myslel. Len bohuzial, ked ju mam pustenu vo fullscreen, po zaseknuti ma k nicomu nepusti. Ked ju mam pustenu v okne, Win Task Manager sa bez problemov zobrazi a vidim "Fallout 3 Not Responding". Skratka potom ostava uz len ukoncit proces. A hotovo, pocitac sa resetovat na tvrdo nemusi.

Kde je problem stale netusim. Vcera sa mi toto stalo raz. Load hry po tejto nehode vacsinou vedie tiez k zaseku hry, ALE... Ked pustim hru a najprv dam New Game a potom hned Load stary save, hra sa pusti. Po tom co som toto absolvoval, som dalej hral bez problemov (asi 2 hodiny), potom som normalne hru korektne vypol, akoby sa nic nedialo.
Ovladače můžou být, co zastaralý BIOS, může mít vliv? ale kompl nebude víc než půl roku starý, tak to by snad nemělo vadit..
Mick: Tomu říkám !sakra! stroj. Tak kde je problém?? Virus?? Asi určitě máš origoš hru, takže špatným crackem to nebude...hmmm... Hej, kde jste chytráci, když vás někdo potřebuje????
fak - copy&pase z xfire profilu, preto to vyzera tak divne :)
Processor:
Monitor:
SyncMaster 931C(Digital)
Sound Card:
Sound Blaster Audigy
7c - jo a este by ma zaujimalo ako si prisiel k tomu "...obecně dost problémů technického směru..."??? :)) Pretoze fakt jediny problem (a vlastne prvy svojho druhu) mam len teraz s Falloutom (a este raz klopem nadrevo, aby som to neprekecol :)). To sa mi nevidi ako dost problemov technickeho charakteru - to je len jeden problem a skor softveroveho charakteru :)
Mick: Příklad: Mě jede snad všechno na co si vzpomenu, ale ne třeba GoW, SW:Republic Commando, Penumbra:Black Plague, demo Collapse: Devastated World... Nikdo neví proč. Jinak jede prostě všechno, tak co si z toho vyvodit?? Co máš teda za sestavu??
fak: ja som uz podobne problemy videl, ale nikto sa k tomu nevyjadroval, to je ten problem :) Sorry, ked mi to robi jedna hra, problem bude sotva hw, to by sa opakovalo na viac frontoch, a hovorim, inde problem nemam!
MickTheMage: Čoveče to musí být hardwerem, určitě ne hrou. Nikde jsem o tomto problému ještě nečetl. Skus zavolat na tech. podporu. Mimochodem co máš za stroj a OS??
Hoonza: Trochu jsem se procházel historií této diskuze a zarazilo mě, jak ses rozčiloval nad mínusy u tvých komentářů. Já osobně dávám plusy a mínusi podle toho jestli v komentáři člověk projeví nějakou myšlenku. Pokud někdo napíše nejlepší hra kterou jsem kdy hrál.... nebo Je to lepší než jednička a nic víc, tak je to jasné mínus. Na druhou stranu, se tu jistě najdou, jak jsi psal, i primitivové kteří třeba kvuli mínusu, který jim dáš ty, dají mínusy u všech tvých komentářů.
Podívejte se třeba na tyto komentáře. To jsou jasné mínusy, ale nedoporučuji vám je tam dávat, nebo se objeví i spousta mínusů u vás. :-D
MickTheMage: Ten počítač jsi sestavoval osobně? Skoro se mi zdá, že s ním máš obecně dost problémů technického směru, nebo ne?
Protože ti prezident dal virus, aby si to udělal. A bylo by hroooozně divný, to podržtažkovi říct a domluvit se s nim, že to neuděláš...
OK, tak definitivne to nejde hrat!!! Neviem kde je problem, ked predtym to hram tri hodiny bez problemov a teraz sa to sekne po 5 minutach. A to sekne tak, ze vlastne musim na tvrdo restartovat komp. A samozrejme potom uz nejde load a pre istotu uz nejde pustit ani Fallout ako taky.