To spolu dost souvisí, módy co ti udělají hru příjemnější často změní hratelnost (rychlejší běh, společníci se drží dál od tebe, možnost zabíjet děti).

Takový bezpečný by mohl být "invisible wall remover". Je tam hodně modů, co ti dají lepší textury. Nebo jiný dá obchodníkům více caps, takže odpadá "běhání z města do města jako blbec" jen abys mohl prodat loot. User friendly ? Mě po čase začali štvát přehnaně zpracované zásahy, odpadávání končetin a tak dál. I na to je mod. Nebo krvavé cákance přes obrazovku. Než zmizeli, trvalo to občas dlouho.
Jo, jsou jich tam tisíce a po seřazení podle počtu stažení stejně vidím jen bordel. Nicméně já nestojím moc o módy upravující závratně hratelnost, jde mi hlavně o udělání hry více user-friendly.
Většina z nich je subjektivních, sedí někomu a jiný by je zas nebral. Takové ty na "reálnější zvuky" a realističtější střelbu, pokud jseš na tohle, anime mody pokud máš rád ten styl, kvalitnější mapu, protože na tu budeš koukat dost často - a nebo ne, pokud nechceš.

Doporučuji projít Fallout 3 Nexus, stojí to za to, i když jsou jich tam stovky (tisíce?) - seřaď podle oblíbenosti.
Moment ... inteligence NPC???
Jo tááák. Ty jsi to nehrála.
Zaplacená recenze?
:)))
K popisu této hry byste vypotřebovali několik rul toaletního papíru, jenom abyste došli k závěru, že jste se zapomněli vytřít.

P.S.: Komentář doplním, jakmile se ponořím víc do světa říkajícího si Fallout!<br><br>Pro: dlouhé<br><br>Proti: kupodivu taky dlouhé
Já mám nejradši hry tohoto typu. Řekl bych asi tohle : Oblivion (4/5) za pár stovek let :) Naprostá volnost a velký arzenál zbraní,brnění a hromady NPC JSOU velké + tohoto trháku :) 4.5/5
Já nepotřebuju větvění (naopak, u některých dialogů v předešlých falloutech jsem trpěl), spíš ty možnosti. Člověk se chová jak sígr a je mu to prd platný :)
otrokáře najdeš v Paradise Falls pod vedením jednoho negra (nevybavuju si jméno). každopádně na lovení otroků dostaneš takové pěkné udělátko, takže si tam toho užiješ až až. a dialogy se ani v FNV nevětví tak, jak bych si přál...
Hm, tak setkání s tátou je velké zklamání - vůbec nereagoval na to, jakej jsem sráč, ani na to, že je třeba Správce po smrti. V dialogu nebyly možnosti poslat ho tvrdě do hajzlu a když ano, tak fotr řekl jen "sorry, že to tak cítíš"...
Nojo, jenže já dostal chuť na novýho Fallouta a kamarád měl trojku. Taky jsem si říkal, že hned začnu NV, ale tak... bral jsem co bylo :)
Otrokáři by tam měli bejt, protože jsem teď jednu holku odvedl na její přání do Rivet City, až pak mě napadlo, že tam možná někde jsou otrokáři, kde bych ji mohl prodat... inu, pozdě.
F3 mal aj dobré momenty - Fire anti (GrayDitch), Lamplight, Oasis, Paradise Falls, Dunwich -- síce trošku nasilu zakomponovaný HP.L. , pričom v New Vegas ma nejak nenapadá ani jeden
Viz. SilentWolf, s Falloutem 3 bych se moc nezdržoval a rovnou bych se vrhnul na New Vegas, to je mnohem lepšejší...
jsou , můžeš i zotročovat lidi- je to Quest a jinak DLC the Pitt stejně bych radši přešel na New Vegas- takhle si to akorát znechutíš :D
Je to možný. Ale pokud ve trojce nenarazím na otrokáře nebo aspoň pasáky, budu to považovat za další mínus. Teď mířím do kolonie ghulů, tak na ni jsem zvědavej.
Má, ale slabší. Není to úplně vono, nemůžu si pomoct. Nejde jen o trosky, jde o lidi, jejich historky, mluvu. Tady na mě všichni působí, že jsou okej. Ona je apokalypsa, žerou k snídani krysy a jsou vysmátý.
A pak samozřejmě ta drobnost, že i ten největší chudák od vás koupí ocelovou trubku za tři zátky, ale tak to už je znak Fallout - směnný obchod za každé situace a pro každého :-D
Huh? Že Fallout 3 nemá moc dobrý příběh a questy by mohly být lepší, s tím se dá částečně souhlasit. Ale tvrdit, že nemá atmosféru? To myslíte vážně?
Sorry :) Ale tak Fallout 3 je herně jen o něco málo mizerný než Gothic 3... mě vždycky mrzí, když hry nevyužijou svůj potenciál - a to se děje přesně tady. A taky mě štve, když hraju něco, co už jsem někdy hrál a nepřináší to nic nového. Fallout 3 = Morrowind.
Já osobně nečekal zázraky - ale tohle mě zklamalo. Jak se tu píše - ploché (žádné) charaktery, navíc je jich tam spoustu a potkáváte furt jiné a kvůli své nezajímavosti se vám ani nevryje do hlavy jejich příběh apod.
Herně je to průměr - po hodině hry vás už nic nepřekvapí, nejsem fanda skriptů, ale tady by se možná sem tam nějaký pořádný hodil - takhle víte, že ať přijdete kamkoli, nestane se nic. Hra sází na to, že se zabavíte sami, což se snažím a zabíjím koho jde a zjišťuji, jaký to má na okolí vliv... žádný.

Hraji dál proto, protože mě na rozdíl od ostatních baví ta hlavní linka a zajímá mě, jak to vlastně bylo. Plus miluju Liama Neesona :) Ale vedlejší úkoly jsou úplně o hovně, snad mě teď zaujal úkol s upíry/kanibaly.

Poznámka: Původní Fallouty mě bavily, jednička obzvlášť, dvojka už měla prvky dnešních roztahaných her, ale atmosférou mě velice zaujaly. Bohužel F3 tu atmosféru nemá - trosky nestačí :( Ale nedokážu říct, co konkrétně mi na světě F3 chybí. Rozhodně ale nejsem žádný fallout lover, takže se považuji v tomhle úhlu pohledu za objektivního jedince :)
F3 jsem stejně jako Oblivion nikdy nedohrál kvůli naprosto plochým charakterům, questům který je úplně jedno jak nebo zda vůbec plníte a naprosto nulovou interakcí a dopadem vašich činů na okolní svět. Je to hnusně stelirilní a zbytečná hra. A to neříkám jako nějaký F3 hatter, protože šanci jsem tomu dal. Oblivion na mě působí úplně stejně. Navrch huj - vespod fuj.

Zahraj si raději první Fallout. Je krátkej a pokud zkousneš grafiku nabízí přesně to o čem Fallout je.
Bodkin-Zoltan: Z vaší ukrutné kritiky mému bobbleheadovi, ze sběratelské edice, upadla kebule. Dozvěděl se od vás, že mi ho prodali s úplně jinou hrou. :o)

Ok, řekněte mi, co teda dělá fallout Falloutem. Chci to vědět, až se jednou odholám k New Vegas.
Že se někomu Fallout 3 líbí, je mi šumafuk. Ale kurnik šopa, ať neříká že je to Fallout, protože to Fallout není ani omylem. Absolutně vůbec. NE a NE! NE!
A má to strašně trapný hlavní příběh :)
Začíná a končí, ne? :-P Hrou, která je Fallout jen podle jména a ničeho jiného. Ok, jak chceš. Stejně je to sračka.

Eh, to nebylo protiřečení si, to bylo zle napsané. Chybí mi tam -> : "......"
Bethesda neodvedla dobrou práci. Neudělala dobrý Fallout.

Sice udělala obstojný postApo oblivion, ale není to Fallout.

A nechoď na mě s tím, všichni jsme si rovni. Jsi lesser mind a jako takový mě už nadále nezajímáš.
Bodkine, nechoď na mne s tónem povýšeného, napomádovaného Vaultera v nažehlené kombinéze, usrkávajícího přefiltrovanou Nuka-colu staniolovým brčkem. :)

Bethesda odvedla dobrou práci. Původní Fallouty jsem neviděl ani z vlaku a FNV rád nemám.
F3 je odpad nehodný pozornosti. Bethesda už by žádný fallout prznit neměla, nemá k tomu ten správný přístup.
Jojo, tohle mě na tom taky sere. Nejlepší bylo, že mě kamarád nalákal na "v týhle hře jsou fakt vidět důsledky tvejch činů"... jako prosim? Vraždím lidi na potkání a možná kromě nějakých uniklých questů mě to nějak nepoznamenalo. A hlavně lidi s questama snad ani zabít nejde.
Nezůstane, vyvraždi všechny lidi ve světě, choď tam nahý a poslední člověk ti řekne "dobrý den" - to je fallout 3 :D
Fakt, tak že bych si tam zajel?

Jinak ten výbuch jsem čekal větší a hlavně jsem čekal, že tam zůstane nějak spad, déšť, hřib nebo něco...
Mě jediný světlý bod hry přišlo DLC - point lookout, ten ostrov je naprosto skvělý..
Fallout mě zatím docela nudí, ale právě jsem způsobil Megatonský masakr ocelovou trubkou a poté odpálení atomovky... ten vlastní byt je supr, celou hru jsem si říkal, že bych si někam potřeboval ukládat věci, abych je nemusel nechávat v cizích barácích.
Mno já si koupil Collectorku (která je moc pěkná) a posléze toho litoval, protože hra je odpad, s tím naprosto souhlasím. Nebyl jsem schopen ji dohrát a po několika pokusech jsem na ní zlomil hůl, ale měl jsem možnost vidět ta DLC u kamaráda, kterého hra naopak bavila, takže to mám vlastně z první ruky.
Jo takhle jsi to myslel. Nepochopil jsem podání té věty. Já datadisky nehrál a ani nechtěl. Prošel jsem základní hru a mé hodnocení mluví za vše :)
Elfian: No jelikož je maximální úroveň ve hře 20 a v datadisku 30, tak pokud by si byl v základní hře na 20 úrovni, tak by si v datadisku těch zbylých 10 úrovní (do třicáté úrovně) nedal/nenaleveloval. Už chápeš?
Blade: tak asi oprava. Vyšší úroveň než 20, bez patche na odstranění exp. limitu, byla možná až v DLC. Ale nikde jsem neříkal nic o 10 úrovni, takže moc nechápu tvou reakci.
Elfian: Je nesmysl, aby se ta úroveň zvýšila až v datadisku, protože v něm by si 10 úrovní nedal. A osobně mě ta hra po chvíli tak nudila, že jsem neměl ani pomyšlení prozkoumávat ten naprosto nezajímavý svět.
Blade: jestli se nemýlím, tak až v datadisku a ne při hraní základu. Pokud si chceš základ projít, tak by exp limit musel být minimálně 40. Jinak lvluješ třetinu hry a pak nic.