Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Jab (19.09.2022 21:39): Myslím, že by to malo fungovať. Niečo sa mi zdá, že som to aj tak spravil :)

Ale ak sa chceš dostať do Rebirth Base rýchlo (resp. získať energozbroj rýchlo), cez sneak je to jednoduché.

1. Urobíš na začiatku nejaké questy v New Hope/Rat Hole a vyleveluješ si sneak na 121%.
2. Skočíš do Sedit a zabiješ toho týpka z Detí Katedrály z Fallout1 a zoberieš si jeho róbu.
3. V základni mutantov si oblečieš róbu, ten mutantský strážca ťa v róbe pustí do vnútra. Do toho vaultu sa dá so sneak 121% preplížiť. K počítaču s lokáciou Rebirth Base sa dá opäť preplížiť.
4. Skočíš si do Rebirth Base a celé to tam vykradneš, vrátane energo zbroje.

Teoreticky môžeš rovno prejsť celú hru, preplížiť sa popri Spasiteľovi a aktivovať selfdestruct. Speech nepotrebuješ.

Taká analógia k Navarro runu vo Fallout 2.
Btw jde přijít do Albuquerque, projít se speachem do základny Lovců, vzít úkol od Sebastiana, přivést jej k mutantům (opět se speachem na cca 110), nechat jej odprásknout a dostat power armor. Jak jsem psal v komentu, dostat ten je tak za určitých předpokladů easy. Navlékal jsem jej takhle zkusmo hned po kožené zbroji, což by opravdu bylo divné. Ale to už jsem znal "hru" a věděl, co mám dělat. Při normálním průchodu jsem se samozřejmě dostal do základny supermutantů až po splnění všech dalších questů v Albuquerque (a minul jsem tak naopak jen kovovou zbroj).
@John Mirra (19.09.2022 20:46): Teraz čo hrám má moja postava silu 5 a dokázala to vypáčiť. Neviem presne, akú silu potrebuješ. Možno sa to dá vypáčit aj so silou 1, ale budeš mať povedzme len 10% šancu na úspech, pri sile 5; 50%. Pravdepodobnosti som si samozrejme teraz len vymyslel :)
Dá sa to vypáčiť páčidlom, lockpick netreba. 99% vecí v Resurrection sa dá vypáčiť. A čo sa vypáčiť nedá, sa dá vyhodiť do luftu dynamitom :)

Lockpick skill je tak trochu useless v Resurrection.
@Jab (19.09.2022 09:04): Ten quest jde totiž splnit i bez brašny, jen je za něj menší odměna. Já jsem se právě vždycky na brašnu vykašlal, protože jsem si myslel, že bych pro ni musel do Seditu, ale z minulého hraní jsem si pamatoval, kde je schovaná. Pokud si ji pro quest našel při prvním hraní, tak všechna čest.
Btw je ale někde ve skříňkách, když ten horní gang v Rat Hole odejde, ne?
@emxd (18.09.2022 22:07): Ano, právě jak si mluvil o tom, že Sneak je užitečný v některých situacích na konci hry, tak jsem si říkal, jestli pomůže i tady. A se 45% se mi podařilo brašnu dostat. Pravda, chtělo to pár loadů :-)
Tak jsem to znovu rozjel a konečně se mi v Rat Hole porařilo sehnat doktorskou brašnu na ten quest s léčivy pro Juliana :-D
Mě spíš zarazil fakt, kdy jsem za splnění finálního questu dostal fakt enormní množství zkušeností. Což nedává vůbec smysl, když tím hra končí a už pak nejde pokračovat na volno.

Cinkla mi nová úroveň a nemohl jsem ani rozdělit body a perky. Přitom tam tuhle věc autoři nechali přes všechny patche..
@emxd (14.09.2022 12:16): Bezva, díky. Tak to bylo jen o fous. ;) Zkusím to ještě loadnout a sežrat mentat či dva. ;)

Plížení už je ale moc investice. Do toho bych asi nešel. Nemyslím si, že to bylo ve hře tolik k užití.
@Jab (14.09.2022 09:55):  "Spasitel snad přesvědčit jde. Ale ten požadavek na skill bude asi extrémně vysoký, když 125 nestačilo."

IIRC, v tej poslednej verzii potrebuješ speech 130%. Ale myslím, že v tých starších verziách to bolo ešte vyššie, ~150%
@Radecker (14.09.2022 09:53):  Dá se nějak dostat ke dvanáctému obrozenému bez boje? 
Dá sa k nemu dostať cez sneak


@Jab (14.09.2022 06:52): Btw jde pak nějak udělat, aby jste při úprku neprocházeli zpět celou nepřátelskou základnu ghulů?

IIRC, na prejdenie Rebirth Base bez boja sú 2 spôsoby:
- presvedčíš Spasiteľa cez speech, aby aktivoval silent self-destruct
- alebo zoberieš červenú prístupovú kartu, čo je na stene za Spasiteľom a na vedlajšom termináli aktivuješ silent self-destruct (ku karte a k terminálu sa budeš musieť preplížiť)

Ak si so Spasiteľom bojoval, celá Rebirth Base bude pochopiteľne zaktivovaná. Teoreticky, aj potom ako je zaktivovaná sa z nej dá stále presneakovať bez boja, ale je to pomerne náročné. IIRC niektorých strážcov/roboty je potrebné ešte predtým vyhodiť do luftu, pretože sa popri nich nedá presneakovať.
@Jab (14.09.2022 09:55): Spasitel přesvědčit jde, dívám se, že já jsem měl na konci level 18 speech 162%. Těžko říct, kolik je přesně potřeba. Asi si to minul jen těsně, ale na skill checky a obtížnost několika soubojů (první setkání s ghouly v poušti, casino) byli autoři obecně dost přísní :-) Např. doteď si nejsem jistý, jestli se dá bez boje dostat do základny obrody bez dostatečně vysoké vědy.
@Radecker (14.09.2022 09:53): Nejsem si jist, zda to jde až k němu. Ale toho mutanta v šestém patře u výtahu jsem přesvědčil, aby mě pustil dále. Speach jsem měl kolem těch 125.

Jinak Spasitel snad přesvědčit jde. Ale ten požadavek na skill bude asi extrémně vysoký, když 125 nestačilo. Na téhle úrovni už je navíc zvyšování skillu drahé. Čili bych zase řekl, že se to kvůli jednomu rozhovoru nevyplatí. Ale jak jsem přeskočil nějaké lokace, tak jsem končil jen na 14. úrovni. Čili někdo jiný mohl mít ještě několik úrovní skillů navíc.
@Jab (14.09.2022 06:52): Nechci kecat, ale tipuji, že to nejde. Byla by fajn třeba možnost na základě nějakých důkazů přesvědčit ghůly, že to není cesta, a že jejich šéf je podvodník.

Roky už mi ale vrtá hlavou podobný dotaz. Dá se nějak dostat ke dvanáctému obrozenému bez boje?
Btw jde pak nějak udělat, aby jste při úprku neprocházeli zpět celou nepřátelskou základnu ghulů? Stavěl jsem ji do cesty ty roboty, takže se to dalo. Ale i tak to bylo zdlouhavé. Chápu, zabil jsem jim šéfa. Speach jsem měl asi na 125 a ještě to na něj nestačilo. :)
Tak seznam všech získaných holodisků. Je jich 19, ale mně se jich podařilo získat jen 18, tj. jeden skrytý z Albuquerque chybí.

https://ibb.co/jTnRdQc
@Jab (13.09.2022 08:56): Asi je pravda, že to falloutovské naladění ta hra vyžaduje větší, ale máš to alespoň odškrtnuto :)

Zrovna včera jsem přemýšlel, jestli tě do Corathu vůbec nějakým způsobem zavede příběh. Odpověď jsem asi dostal v komentáři. Je to trochu škoda, protože "ideální" postup, alespoň podle zbrojí, které se v daných městech prodávají, by měl být Sedit (kožená zbroj) → Corath (kovová) → ABQ (kevlarová). I když ono je to pro tu sérii vlastně charakteristické. V každém díle byla města, která se dala ignorovat a bylo jen na chuti hráče, zda je navštívit, nebo ne. Tím, že je jich tady méně, to jen možná více "bolí".
@Jab (12.09.2022 22:50): zítra se na to mrknu, mám to někde sepsané. Ale vím, že se mi podařilo získat všechny, až na jeden, který by podle vývojářů měl být někde v Albaquerque a měl by být volně dostupný. (Tzn. neměl by být uzavřeny nějakým questem či stranou, ke které je nutné se přidat). Jen je prej dobře schovaný.
@Jab (12.09.2022 06:47): protože jsem kompletista, už z povahy, takže když nemám na 100 % prolezlé všechny mapy, všechny truhly, objevené všechny lokace, získané všechny společníky, splněné všechny questy atd., hra pro mě není dokončená.:-D
P.S. k přepisu Sebastianova projevu se jde dostat i bez připojení k lovcům. Ono tu jejich základnu jde infiltrovat přes to hnízdo těch alienů, ale přesně už si to taky nepamatuju.:-D