Excitebike

16.02.2007
06.06.2011
26.04.2013
21.09.2018

Motokrosová závodní hra viděná z boku. Vzhledem k éře vzniku neoplývá příliš komplikovaným jízdním modelem a vystačíte si tak pouze s D-Padem a dvěma tlačítky pro plyn, z nichž jedno vás zrychluje pomaleji a druhé rychleji, avšak při jeho používání rovněž stoupá teplota vaší motorky, což může skončit až jejím přehřátím.

Excitebike obsahuje pět tratí o různé obtížnosti, plných různých překážek jako kopce, skokánky nebo chladící pruhy. Tratě si můžete projet jednak v sólo režimu, kde jste omezeni pouze časovým limitem, nebo v závodním režimu, v němž vám na trati dělají společnost konkurenční jezdci. V editoru map si také můžete vytvářet vlastní tratě, které ale jdou ukládat pouze v japonské verzi hry.

Série volně navazujících závodních her Excite pokračovala titulem Excitebike 64 pro konzoli Nintendo 64.

• NES 90
Excitebike jsem hrával na polystation jako maléj kluk což byl klon nesu klasika to byla uz tenkrát osobně ji považuju za nejlepší motokrosovou hru na nesu a možná i vůbec nejlepši libi se mi editor a možnost stavět si vlastní urovně což muselo bejt v době vzniku hry něco užasného dale pak možnost soupeřit s ostatními hrači

Pro: Editor soupeři

Proti: Občas moc težke tratě