Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Evoland

Evoland ● A short story of adventure video game evolution ●

64
20 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.04.2013 PC
02.02.2015 iOS
05.02.2015 Android
05.02.2019 PS4
07.02.2019 Switch
08.02.2019 XOne
Vývojáři:
Shiro Games
Oficiální stránky:
http://evoland.shirogames.com/
Evoland je hra, ktorá sa vyvíja a z pixelovej grafiky a primitívnych zvukov ako v GameBoy postupne prerastie do detailnej 3D verzie. Banálny postup a možnosti v úvode sú obohacované o nové prvky a súčasti a priebeh je čoraz zaujímavejší. Systém hry je založený na postupnom pridávaní jednotlivých zložiek. Napríklad keď prvý raz prídete do obchodu, nemôžete robiť nič, kým nie je sprístupnený predajca.

Hra nezachytáva celú hernú históriu, ale orientuje sa na niektoré elementy, prevažne prvky RPG, aké nájdete vo Final Fantasy, The Legend of Zelda alebo dokonca Diablo. Zážitok sa pritom mení počas progresu a vývoja hrateľnosti, boje napríklad prechádzajú z reálneho času na ťahové a jednoduché bludiská s logickým postupom do máp s náhodnými bitkami.


Poslední diskuzní příspěvek

"Evoland Steam players! If you own Evoland 1 on Steam then you will receive a 50% Discount code for the Evoland Legendary edition. If you…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Z první poloviny hry jsem měl vážně radost. Byla vtipná a hravá, odkrývání nových "fíčur" mělo tempo a příjemný humor. Navíc v povedené grafice, napodobující (opět s vtipem) různá historická herní období a jejich "high-tech" milníky. Vrcholem byla krásně vymodelovaná vesnice Aeogai, vzdávající hold kultovním místům známých klasik.

V téhle části se ale hra láme. Studnice nápadů vyschla či co. Spád a humor ze začátku hry pomalu mizí, novinky v gameplayi jsou čím dál sporadičtější a různé prvky se začínají recyklovat. Nepříliš vyvedený diablovitý dungeon to rozhodně nezachraňuje. Nejhorší ale je, že Evoland najednou neví, jestli chce být i nadále tou svěží parodií, nebo svébytnou hrou. Což je problém, protože s příklonem k tomu druhému se stává jen generickou, průměrnou variací Final Fantasy. Čím víc se bere vážně, tím víc si škodí.

Stejně jsem ale zvědavý na dvojku.

Pro: vtip první půlky, Aeogai

Proti: nevtip půlky druhé

+14
  • PC 75
Zklamáním pro mě bylo, že "mapování technického vývoje" eventuelně ustalo a hra přepla na standardní jRPG klišé (sic ironicky) říznuté Zeldou a s jednou odbočkou k Diablu.

Pozitivem je, že při herní době cca 5-6 hodin nemá tahle malá výstavka jRPG klišé moc šancí stihnout omrzet a samotné provedení je víceméně ve všech ohledech když ne na výbornou, tak aspoň na chvalitebnou.

Narážky na Maria ani na to ostatní nejsou zrovna nenápadné. Vzhledem ke kvalitě zpracování Evolandu doufám, že se autoři pustili do nečeho serióznějšího a původního. Byla by škoda, kdyby ne.

Jo a lehký humor ofkoz.
+6 +7 −1