Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

EVERSPACE

26.05.2017
22.05.2018
11.12.2018
10.11.2020
12.11.2020
01.12.2020
71
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

EVERSPACE je arkádová 3D vesmírná akce s prvky rogueliků. Cestujete v ní svou vesmírnou lodí skrz sektory, ve kterých bojujete s nepřátelskými loděmi narůstající obtížnosti, za což dostáváte kredity a nákresy vylepšení a těžíte suroviny potřebné pro vylepšení vaší lodě. Sektory můžete prozkoumávat a hledat v nich ukryté poklady, pokud se ovšem zdržíte příliš dlouho, přilákáte na sebe pozornost nepřátelské flotily, které budete muset urychleně uniknout. Po smrti se musíte vrátit na začátek hry, zůstanou vám ovšem nákresy vylepšení a kredity, které můžete utratit za perky vylepšující vaše vlastnosti a nové lodě. Takto postupně nabýváte na síle a máte větší šanci přežít v obtížných sektorech.

Hru můžete hrát z pohledu třetí i první osoby s plně vymodelovaným kokpitem. Podporuje i všechny populární headsety virtuální reality, jako Oculus Rift nebo HTC Vive.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak konečně úspěšný runy. Rekord 91k kreditů. Vymaxovaný všechny loďě, několikrát splněn sektor 7. Dodělávám úkoly, učím se Sentinela. Skvělá hra, cítím že to po těch skvělých 90h hře komentář dlužím.

Jen nevím, jak napsat komentář abych nezůstal u popisu technikálií:(

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Což o to, hra je to po grafické stránce velice hezká a hratelnost báječná. Jenže jde rogue-like a na tom nic zábavného nevidím. Tento styl her nemám ani trochu rád, vyjma Dead Cells. V ní totiž nebeská hratelnost to pravidelné chcípání dostatečně ospravedlňuje.

Pro: Krásná grafická stránka

Proti: rogue-like

+4 +6 −2