Na GOG za dva dolary, to za ty hodiny zábavy stojí. Já tam strávil kolem 100,
Tak konečně úspěšný runy. Rekord 91k kreditů. Vymaxovaný všechny loďě, několikrát splněn sektor 7. Dodělávám úkoly, učím se Sentinela. Skvělá hra, cítím že to po těch skvělých 90h hře komentář dlužím.

Jen nevím, jak napsat komentář abych nezůstal u popisu technikálií:(
@jazz1 (08.04.2020 12:53): Dvojka vypadá zatím slušně, alespoň podle toho co o ní vývojáři tvrdí. Takto fungující a vypadající hra si nějaký příběh, nebo kampaň rozhodně zaslouží.
@Red (22.12.2019 01:47): Tak ja to mám už v podstate splnené na normal v Stellaris - vytvoril som si vlastnú rasu vrátane mena, mena vládcu, fyziologických, spoločenských a politických vlastností rasy, ako aj vlajku, oslovenia osôb vo vedúcich rolách atď... Ale neviem, či sa to ráta na HC, preto chcem na HC radšej inú hru a to mám rozohrané Passpartout: The Starving Artist, ktoré je však menej záživné ako som čakal. Momentálne som v poslednej tretine hry, čo znamená, že ešte by som tomu mal dať tak hodinu a pol, aby som to mal dohrané.

Btw: Asi si to chcel napísať do diskusie k hernej výzve, nie? :)
@Red (21.12.2019 00:03): ja som dal zatiaľ dva runy cca pred mesiacom a dostal som sa do druhého sektora, ale hral som to dokopy len cca cez hodinu, takže ťažko robiť zatiaľ závery okrem toho, že je fajn nápad mať roguelike s loďou vo vesmíre. Pôvodne som myslel, že sa tomu viac povenujem, ale posledný mesiac ako na potvoru nemám moc času na hranie a chcem ešte dokončiť aj hernú výzvu.
No vesele nakupujete do zásoby, ale mě bz zajímaly vaše zkušenosti. Jsem se juknul na internet a normálně lidi hru dokončí (jako příběh) do 30 runu. Já jich už mám 150 a rekord šestý sektor :D
Tak jsem využil černý pátek a nakoupil jsem si dlc Encounters.

Už mám maximalizovanou tu střední loď, sebral jsem i pár vychytávek od Ancients a poprvé dorazil do šestého sektoru. Minusem je, že teď mi každý run zabere min.hodinu :))

Narazil jsem na zajímavé nepřátele. Jestli jsem to pochopil, jedná se o černou díru, do který když střelíte tak se udělají černý díry dvě. střelíte a jsou další dvě...atd.....a pronásledují vás celou mapu. Zatím jsem to moc nezkoumal, jsem utíkal vyděšeně pryč, asi tak jako když jsem poprvý uviděl ancient wardena. Potom mě (v dobrém) štvou ty bouřky, kdy se musím pořád schovávat za asteroidy...
@Tarhiel (12.11.2019 13:01): No ale on to nie je open world arcade shooter. Je to v 3D, shootuje sa tam, ale nie je to len o presnosti, ale aj o upgradoch a vybavení ľode, čiže sila striel a výdrž a podobne sú rôzne čísla než len spoľahnutie na reflexy. Ale to hlavné je, že je to rogue-like hra. Ty máš v podstate mapu sektora, ktorá je rozdelená na jednotlivé menšie oblasti, tie sa vo väčšine prípadov náhodne generujú a ty nimi vlastne potrebuješ preletieť postupne do ďalšieho sektora, pričom môžeš ťažiť suroviny napr. z asteroidov alebo bojovať s nepriateľmi v oblasti, z ktorých tiež doslova vypadne loot, len si musíš dať pozor koľko pozornosti vlastne vzbudíš, lebo im prídu posily. Mne istým spôsobom pripomína Darkest Dungeon, pretože aj každý vesmírny sektor je vlastne akýmsi dungeonom, kde začínaš v bode A z ktorého vedú dve hyperbrány do B1 alebo B2, pôjdeš tam prejdeš oblasť a zas sa ti ponúka buď jedna cesta ďalej alebo vetvenie až do záverečnej oblasti sektora, kde sa jednotlivé cesty opäť spájajú.
@Cobot (07.10.2019 22:19): Já odehrál už 30h+ To co jsem napsal níže za tím si stojím. Je to jediná vesmírná hra, která mě fakt baví, je to na takový to domácí lítání s myší, který klidně můžeš hrát jednou za týden :)

Jinak na Kickstarteru byla už zafinancována dvojka, zatím je plán ji vydat už příští rok...

Já se nových věcí děsím, vyhovuje mi to tak jednoduchý jak to je, proto jsem ani nezkoušel datadisk...zkusím až dokončím příběh.
To je tohle lítání vesmírem tak nepovedený? Na steamu v docela pěkný slevě.
Tak jsem mile překvapen, pravda zatím jsem odehrál jenom 2.5h. Nějak jsem vždycky toužil lítat ve vesmíru, ale žádná hra mě nebavila, všechno bylo tak nějak těžké a zdlouhavé, to stejné by se dalo říci o rogue like hrách s plus dalším atributem, že mi to všechno přišlo nějak bezcílné. EVERSPACE se mi přesně trefila do vkusu. Podle prvního dojmu IMHO ideál pro nováčky v těchto žánrech.