@Richmond (06.02.2014 21:41): Mám pocit, že tohle řeší fan mod, který je na Score DVD společně s EU 3. Osobně mi ale absence událostí taky vadí. Není nad to, když s Polsko-Litevskem zmlátíš Rusy, Turky, Švédy... A pak: "Dělení Polska se nám stalo!" :-D To jsem pak měl pocity typu: "Sakra, já myslel, že jsem vyhrával..." :-D
Po letech mlčení (a hraní pouze EU2) jsem konečně nainstaloval EU3:Complete + Heir to Throne. Momentálně čtu 150 stránkovej manuál (mimochodem ten je dokonalý, křídový papír, barevné obrázky ostré, nádhera) a už jsem zapomněl na jednu věc, která mě v recenzích vadila - historické události už zmizely? Panovník je zpočátku skutečnej z té doby a pak už jen ti generičtí? A události to samé? Nemám se toho bát? Ve dvojce sice pravda občas některá událost bylo trochu mimo logiku, ale mně se to líbilo. Tohle si moc nedovedu představit.
Zajímalo mě, jestli je jejich nepřítomnost na DH dána jejich obsahem (nesplňují nutné podmínky), nebo je jen nikdo nepřidal.
Pokud si dobře vzpomínám, tak In Nomine mění hru výrazně a oslabuje ze začátku velice silnou jízdu...
Překvapuje mě, že na DH nejsou přidána žádná rozšíření k EU III (tedy nejen k tomuto dílu). Liší se nějak podstatně od jiných rozšíření na DH přidaných? Hraji teprve krátce, takže v tom, nakolik původní EU III změnila, nemám přehled.
EU3 Cronicles steam key pro každého s aktivovaným 'Paradox Interactive Forum Newsletter'
@Bodkin (10.08.2012 20:24): Myslím do konce EU. Bohemie je v 1399 sakra silná (i pokud nebereš v potaz HRE, jelikož má nejvíce našlápnuto na jeho sjednocení) a začínat Viktorku jako bezkonkurenčně nejsilnější světová mocnost asi moc zábava nebude.
@Hamster (10.08.2012 20:07): Já si byl docela jist, že ve Vic nemůžeš hrát za Bohemii, anžto je částí Rakouska-Uherska.

Přemýšlel jsem i nad Čínou či Japonskem a Mongolskem, ale... ani nevím. Klidně bych bral i lakoty.
@Bodkin (10.08.2012 19:27): CK je holt CK, ale EU u mě nad Viktorií asi vítězí. Obojí je super, ale koloniální i tržní expanze v EU je švanda. Vybodni se na čechy ("Dobrou startovní pozici?" S Bohemií do konce hry klidně ovládneš Evropu) a zkus třeba Hansu (aneb mít Evropu pod palcem s dvěmi provinciemi), nebo nějaké Portugalsko. Ty vnitrozemské evropské monarchie v EU zas taková šou nejsou, na ty je lepší viktorka.
Já bych si počkal na nějaký complete, complete pack. A koupil to na GG, ne na tom otřesném impulsu. [/varování]
EU3 mi neuvěřitelně pije krev.

Po dobyvačném úspěchu (obsadil jsem sicílii) mi vytuhla celý pc. Pak jsem se pokoušel loadovat, ale to mi jen spadne EU sama. Tak jsem začal hrát znova a zase nastane nějaká událost tak restart. :-/

Bleabr, uuaaah... Popokatepetl!
A mě zase příjde za nešťastné, že jste mu nedali kapky za zavřenými dveřmi, ale zpochybňujete jeho rozhodnutí veřejně.

Už to vypadá jak v politice.
musa: Souhlas, je to sice snůška nesmyslů, která mě neoslovila, ale není to na mazání/přesun do diskuze.

ugraugra: Za nešťastné považuji, hlavně to, žes něco takového napsal rovnou do veřejné diskuze a neprodiskutoval to nejdříve "za zavřenými dveřmi".
musa: Ani bych neřek, je sice fakt, že tahle "kauza" je trochu přitažená za vlasy, protože se zde vyjadřuje názor jak se mají či nemají psát komentáře, což je každého věc, alespoň podle mě. Ale také o tom jak se uživatelé k sobě chovají a jiní se jim smějí, i když jsou schopni lepšího projevu (viz. dotyčného blog).
tak jsem si pročetl celou "kauzu" a jaké překvapení: opět tu máme výron ničeho. ten ugrův původní výrok o mazání je nešťastný (a neměl být vůbec napsán) a okolní kravál některých zbytečný. všeobecně jsem proti přesouvání takových komentů do diskuzí. pro většinu je to asi snůška hovadin, ale jako obhajoba pro přesunutí komentu to nestačí, nic neporušuje a symptie či nesouhlas nechť jsou vyjádřeny funkcí +/-.
Garret: ALe však ja som sa k tomu názoru zakázať ho ani nikdy neprikláňal, dokonca v prípade Call of Duty MW komentáru ma pobavil, pretože to vlastne vystihol. Skôr som narážal na to tvoje nutkanie pasovať sa do úlohy toho, čo tomu všetkému narozdiel od ostatných rozumie a sám rozdeluje ľudí na "svine a nesvine".
+ je irelevantné nejaké hádzanie perál sviniam v rámci komentárov pretože:
1.človek to aj tak z určitého hľadiska píše pre seba/pre svoje ego
2.má šancu ukázať, že to vie aj po obsahovej aj po formálnej stránke lepšie než ostatní (nenarážam teraz na Dalighosta, ale na nejakú všeobecnú myšlienku, že kvalitne napísané komentáre sú tu zbytočné)
Paul von Talaczek: Tak to musí mít na svědomí fakt nějaký spad nebo erupce na slunci.
Dawid199: absolutně. s nadhledem...
Virus: znáš to přísloví o potrefené huse? tím pastevcem je on, ne já.
Tulareanus: od člověka jako ty bych čekal větší nadhled. nelíbí se mi, jak se tady snese vlna kritiky a odporu na něco takového. nelíbí se mi, že ugra na základě nějaké své zlovůle chce podobné věci mazat. jsou tady větší hovna, které nikdo nemaže...

A Pivo se dneska překonal, dobře ty ;-)
Já se vůbec nevidím, že jsme tu poslední dobou na sebe jak supi. Jak se přehnaly ohně přes půlku Ruska až do Černobylské oblasti, tak z toho radioaktivního spadu jsme holt jako vyměnění!
Když jsem se díval na jeho blog a pak ještě poklikal na pár odkazů, které s ním souvisely, tak jsem si o něm udělal názor, že se jedná o rozumného člověka (radši dodám, že to nemyslím ironicky).

Možná nás tady na dh chvíli pozoroval, všechny ty hádky, diskuze bez úrovně apod. A pak si řekl, že si prostě nic lepšího nezasloužíme, protože bychom to nikdo stejně nepochopili. Zvláštní ale je, že když napíše něco trošku "méně kultivovaného", tak to vyvolá davovou hysterii a milion příspěvků, asi se na nic jiného nezmůžem :-D

Mně osobně jeho komenty nevadí a pobavil jsem se u nich.
Garret: No jo my všichni jsme svině a ty ten pastevec co? Kdyby alespoň psal ty komentáře takovým stylem jako na svém blogu, bylo by to úplně o nečem jiném, tam se mně oravdu libí a výborně se to čte.
Takže protest proti niečomu je okamžite fajn, lebo je to protest, bez ohľadu na to, akú úroveň ten protest vôbec má? :D

Inak zaujímavé Garret ako sa automaticky pasuješ do úlohy toho, kto to narozdiel od ostatných chápe. :)
Garret: "kdyby tady měl psát komentáře svým "skutečným" stylem, bylo by to házení perel sviním..." To nemyslíš vážně, že ne?
No vidíš, od euforického zvolání "Více komentářů od Dalighosta!" jsem přestal myslet :) Moje chyba.
Drolin: to "rozjímání" se týká ostatních uživatelů DH. jsi přesný prototyp svině, o které jsem se zmiňoval níže. neřeš to.
"rozjímá nad hodnocením" povedené :)) Přísně strukturalizovanou šablonu do které dosadí pár žblebtů nezývam všelijak, ale určitě né rozjímáním.

Více komentářů od Dalighosta! Dokáže mě svým stylem psaní přemluvit k přečtení celého komentáře, což se někomu nepovede jen tak. +1

Na "stupidní" komentáře jsou tady větší experti. Ten člověk je schopnej napsat text, který by většina z nás nevypotila ani za rok (viz. jeho blog). Možná tím revoltuje proti tomu, jak si každý hraje na velkého kritika. Jak si každý chrochtá nad komentářem a pak rozjímá nad hodnocením, které udělí. Rozjímá a baví se o tom v diskusi, jako by to snad někoho zajímalo...

Mazej ugro mazej. ty sám...
Tak až takhle diskuze mi otevřela oči... já myslel o kdoví jaký prohřešek tu nejde a tady nejde vlastně vůbec o nic...

Ugra: Vůbec to neřeš, prosímtě... koukni na leckteré komenty na ČSFD a spol., proti tomu je tohle úplně neškodná pakárna a nezáleží na tom, jestli je to psané s ironickým úmyslem či nikoli. Kdyby takhle komentoval hry, kde každý měsíc pravidelně komentáře přibývají, za chvíli se tohle ztratí. Jsme holt lidé různí, i když někdy hrůzní:)
Vám nestačí dávám ty přizdisráčské mínuska, vy byste tady ještě zakazovali?
Tiše jsem doufal, že se Dalighost vyblbnul na svejch prvních komentech, bohužel je to větší pacient než jsem myslel a bohužel opakovaný vtip není vtipem (respektive někomu to ani napoprvé nepřišlo vtipné). On ten komentář není úplná snůška nesmyslů, ale je to prostě napsaný hodně vybočujícím stylem, který málokdo dokáže skousnout. A imho bychom to měli držet v rámci určitých standardů, jinak by se to tady mohlo zvrhnout :) Tudíž má Dghost černý puntík a pro příště budu komenty podobného typu mazat a doporučuju to i ostatním VIP.
Tento komentář je velmi podivný. Slova dávat smysl, věta tolik už zas tolik ne. Proto jsou tam navíc ty banány, ty jsou nejlepší. Problém neveselý je, že tady ty banány už nejsou ovoce, ale zelenina. Zelenina už není dobrá do komentářů, nepatří tam.
Komenty Dalighosta začínají takhle:

První: Tato hra je velmi super. Tuto hru jsem...
Druhý: Toto je velmi dobrá hra. Tato hra je ...
Třetí: Tato hra je velmi divná hra. V této hře hrajete ...
Čtvrtý: Tuto hru jsem hrál již dávno a mám tuto hru ...
Pátý: Tato hra není pro každého a může ji hrát ...

Je mi nějak z jeho komentů smutno, takhle špatně jsem nezačínal a nevytvářím ani já. A to jsem nezmínil jeho "slovní" obraty, které mi připomínají Joeyho.

EDIT: Možná bere až moc přísně zasedací pořádek slov ve větě, který se učil při povinných hodinách Českého Jazyka.
Já to minusko prostě musim dát, protože popáté už to opravdu není vtipné. Ono nebylo ani poprvé.