O tom cosplayi (co není cosplay) se laskavě bavte na jiném fóru (mimo DH). Rudax už dostal varování.
@Fritol (16.09.2020 11:12): Proč špatné ? Je faktem, že těch enemáků tam bylo dost, a nepochopul jsem k čemu jsou ty plakáty a žrádlo, které je nevyužité kromě hlášek.

Ovšem díky daberovy a hláškám to bylo fajn :) a skončilo to fakt smutně. Jsem nečekal.
Myslím si, že hra je vůbec nedoceněná :) a díky dlc si zaslouží 80 %. A to dlc mě dojalo víc, jak samotná hra.
@MCZ (26.01.2018 12:46): Ad inspirace - ale to je všechno v Putování na západ .-) Leda, že by se odtud inspirovala i BG&E.

Za všechny třeba stíny (v neherních scénách), nízká kvalita textur a nestabilní framerate. Ale není to nic, kvůli čemu by nešla hra dohrát - jen je škoda, že si hráč může myslet, že nevypadá nic moc. Tohle je opravdu smutné - vydat nějaký patch, který jen aktualizuje konfigurační soubory by opravdu neměl být problém - nebo alespoň přidat jasný návod někam, kde to je vidět.
@7c (25.01.2018 19:17): Ty články jsem už viděl, ale až po dohrání hry. Každopádně vyjma občasných glitchů nic hrozného a přes ovladače grafiky jsem pár nastavení vynutil. Koukat se na to dalo dost dobře.

Jinak těch odkazů na BG&E je celá řada - ať už jde o jednotlivosti (Pigsy, staff combat, cloud) nebo celkový feeling té hry. Je to samozřejmě jen spekulace, ale myslím, že zdaleka nejsem jediný, komu to tak přišlo.
@MCZ (komentář): Nemyslím, že cíleně odkazuje na BG&E (možná jen tím, že do role Tripitaky obsadili ženu?).

Jinak podle screenshotů by to vypadalo, že jsi neupravil konfigurační soubory (zrovna Enslaved tohle v podstatě vyžaduje - jinak vypadá docela ohavně a má různé problémy, určitě alespoň na nVidia grafikách).

Plus asi i další nastavení, ale detaily si nepamatuji.
Vynikající záležitost, ještě že jsem to Humble BANDAI NAMCO Bundlu koupil.
I DLC velmi povedené, Pigsy byl dobrý už základní hře.
@Maximus (28.12.2014 20:03): Samotný příběh možná nebyl moc silný, ale jeho vyprávění bylo úžasné.
A těch nepřátel je opravdu jen velmi poskrovnu.
Nejvíc mě ale mrzí, že pokračování na 99% nebude.
@LIUWIL (28.12.2014 19:46): Hej prostredie bolo super a pribeh tiez nebol najhorsi. Mne sa naopak platforming pacil velmi, prijemne to bolo, ziadne frustrovanie nad tym, ze postava skoci inak ako stlacis tlacitko (hlavne hry od Ubisoftu to maju - hore je W, ale dakedy je to A, potom zasa D podla toho ako si natoceny a ked to netrafis tak si mrtvy).

Mna naopak sklamalo malo druhov nepriatelov, prve uvedenie Doga super, ale ked tam uz bol aj neskor, uz to zaujimave nebolo. Mechov som tam napocital 4 druhy co su velmi casto a podobni su ako vajce vajcu.
@Maximus (28.12.2014 18:34): Mě docela zklamal platforming, který teda v podstatě nebyl žádný (nešlo z nikama spadnout). Boje mi naopak dost seděly a mrzelo mě jedině že neexistovala větší obtížnost.
Prostředí a příběh se mi hodně líbily - taková dospělejší pohádka z post-apo prostředí.
Dohrane. Zabralo mi to nejakych 9 hodin a som spokojny. Hlavni hrdinovia su fajn, hra ponuka pekne prostredia, par zabavnych napadov a bezchybne ovladanie (skoky su absolutne bezproblemove a Ubisoft sa tu moze ucit). Ale bojov mohlo byt predsa len menej, herna napln roznorodejsia a druhov nepriatelov mohlo byt viac.
Dohrána hlavní kampaň. Dost příjemně se to hrálo. Jen škoda že ty pěkný scenérie byly hlavně v první polovině, ta druhá už tak pohledná nebyla. Příběh ok, ten matrix twist na konci bylo trošku out of the blue, ale zajímavej, ikdyž neoriginální. Serkis live action pobavil, a aspoň to dalo smysl těm flashbackům. Monkey i Trip dobrý postavy, rivalita mezi Monkeym a Pigseym taky hodně pobavila.

Ještě zkusím tu Pigsy expansion.
Síce sa to pýtam pri každej neskorej konverzii, ale predsa: dá sa to rozumne ovládať s klávesnicou+myšou?
Mě jen rozesmála úvodní hláška "don't turn off your console when this icon is displayed", ale jinak je port OK.
Port je v pohodě, akorát motion blur je třeba vypnout v ini, vypadá dost hrozně.
Věřím tomu, že za jiných podmínek bych s klidným srdcem dal i vosumdesát, ale ta kvalita portu mi prostě neumožňuje si naplno užít to, v čem je hra dobrá. Naopak díky ní silnějc prožívám to, v čem už tak dobrá není a přímo nepříčetně mě serou takový malichernosti, kterých bych si jinde v technicky vypilovanějších hrách ani nevšiml. Fakt že škoda.
Dobrá hra, hrozný port ale dalo se to hrát i na klávesnici (dohrál jsem RE4 na klávesnici takže jsem otrlej :D) Očividně tvůrci zámýšleli druhý díl dle otevřeného konce. Ale podle toho jak hra zapadla se ji asi nedočkáme. Tak či onak jsem rád za portik, ikdyž děsně blbej.
Nemůžu uvěřit, že stejné studio později vytvořilo o několik řádů zábavnější DMC...tohle je také nedomrlé a nudné.
Kurva to je zase jednou líný port...a to do takovéhle míry líný. Nebýt jednoho rozumbrady na Steam fóru, bylo by to pro mě komplet nehratelný (brutální lag spikes, které ale pár tweaků utlumilo). A ovládání kamery myší je naprosto posraný jakbysmet. Ofik. patch beztak nebude žádnej, tak snad aspoň v dohledné době nějaký durante-like fix.
Povedlo se někomu rozchodit ovládání? Mě zlobí osa pro ovládání kamery (pořád poletuje dokola)...
@Fg (25.10.2013 22:33): Ve skutečnosti má Enslaved lepší průměrné hodnocení než Heavenly Sword (který je tak velmi dobrý). Jelikož obě hry finančně neuspěly je evidentní že soustředit se jen na PS či Xbox je blbost, podle mého by udělali nejlépe kdyby udělali pokračování a hru ihned vydali multiplatformně (včetně pc).
I když by to samosebou chtělo i nějakou tu reklamu kterou jim Namco téměř neposkytuje.
@montana (25.10.2013 21:48): konečně by mohli udělat Heavenly Sword 2, to byla nej hra od nich... Jelikož line up na PS4 je dost tragický nebyl by to tak blbý nápad , na zacatku cyklu se prodává vse...
@Fg (25.10.2013 12:59): Jo, a na konzole se vytvářejí :D:D. Ale vtipkování stranou, mysli si co chceš, ale Enslaved je naopak velice dobrá hra a byl bych rád kdyby někdy vzniklo pokračování. Což ale asi ne když to nedostatečné prodeje na konzolích zazdily.