Též cosik přihodím:
https://images2.imgbox.com/2f/f1/1izFK0rx_o.png (tady ty lístky, které Charllize zmiňoval, v pohybu opravdu moc pěkný efekt)
https://images2.imgbox.com/7c/66/WJuYza6v_o.png - toho jsem tentokrát už opravdu nečekal!
Bohuzel mam v PS4 zaplou omylem JPEG kvalitu, takze to je trosku horsi .

Ma to i plno detailu, treba kdyz fouka hodne vitr tak z toho mega stromu po cely krajine pada zlate listi. Na jednom screenu to je videt.

@7c (26.02.2022 17:18): Jo 1k. Ale v ty prvni oblasti za nikoho vic neni. Aspon co jsem videl. A pravda nejsou uplne jednohubky, obri..hmm :)
ja asi zatim nejvic zabijel tech par vojaku v lese na zacatku, sice houby runy ale pada z nich upgrade matros, a jsou na jednu dve rany :) Jako on ten upgrade material pada asi z kde koho, ale prislo mi ze z tech vojaku nejak casteji. Zvlastni ze z tech samych vojaku o kousek dal v tabore to nepada skoro vubec.
@7c (26.02.2022 13:23): Ale to zas ne, já už u jednoho byl, zabil mě, ale zbejvalo mu asi tak 10% HP. Dneska ho zabiju večer.
Me jen přijde skoda tu hru nějak speedovat, sup na koně a od bosse k bossovi. A ta hra zručne odvádí pozornost úplně jinam než je nějaká hlavní boss linka :)

Dobry místo je na storm peaku zabíjet obry :) Teda za předpokladu ze už nejsi někde na konci.
@Charllize (26.02.2022 12:01): Klasický férový soubor, asi jako Alberich na prvním levelu :) Prvního příběhového bosse nejspíš dám až vyčistím celou mapu a vylovím všechny medvědy a podobnou havěť.

Našli jste nějaké dobré místo na rychlé levelování?

Po technické stránce zatím na PC bez problémů.
@Ronik (26.02.2022 11:54): Tak uvidím, třeba u toho zlatého rytíře mám pocit ze bez koně půjde.
Ale samo pokud tam bude nějaký boss kde bude evidentní ze to jinak nepůjde, tak nasednu :)

BTW, našel jsem ten kit a jehlu na armory a je to jen na změnu vzhledu a plusovat zatím nejde. Dokonce na to je quest který jsem úplně minul a získal to bez nej. Ta hra je tak nejednoznacna, no, jako vždycky :)

Ja se zatím tvarim ze jsem na výletě a zabil jsem jen par bossu ve vedlejších dungeonech. Třeba v tom táboře knechtu u brány jsem strávil more času jelikoz jsem proste musel mít ten armor co má ten jejich jakoby velitel. S item discovery 110 to nepadá proste. A honim se za srnkama a mě honí vážky :) To zas bude utopenych hodin..

Cetl jsem názory ze většina bossu, těch main, jsou na úrovni Nameless Kinga z DS3. Což nepotěší :)
@Charllize (26.02.2022 11:34): Když s ním bojuješ v sedle, tak docela i je. Příliš nestíhá reagovat na tvoji rychlost :)

Mě zatím dal nejvíc zabrat Margit the Fell Omen, na prvního povinného bosse docela záhul. Po něm asi Bloodhound Knight Darriwil v evergaolu na jih od startu, na toho jsem musel jinde získat pár levelů a vylepšit zbraň, než jsem měl nárok. Třeba drak mi na koni přišel taky relativně lehký :)
Tak screen tearing řeší borderless, ale s tím zas nemůžu mít HDR. :( Mno, snad to brzo fixnou.

Každopádně jsem konečně chvilku normálně rozehrál, v overworldu hned zkraje až nepříjemně lehký, vlezl jsem do prvního sklepa, co jsem našel, najednou teleport do nějaké zmrzlé jeskyně a hle, hned jsem chcíp! ^.^
Změny počasí a denní doby občas vykouzlí krásnou podívanou. Líbí se mi jak musím zase objevovat zákonitosti světa a ničemu nerozumím. A už jsem sejmul docela zajímavého bosse. Působil tak trochu creepy.
@Charllize (25.02.2022 13:21): no vida, to zní dobře. Nechápu proč všechen gameplay z tý oblasti co jsem viděl vypadal tak ošklivě tedy. Je tam i změna dne a noci?

Jinak ta PC verze vypadá opravdu docela dodrbaně. Problémy s detekcí gamepadu a stutteringem fakt nejsou něco co by From dekádu po prvních Dark Souls ještě mělo řešit, zvlášť když předchozí dvě hry tím netrpěly.

@Tulareanus (25.02.2022 14:20): chuť diskutovat mě opouští když mi někdo arogantně káže o tom že jsem na hlavu a tak podobně, sorry. Do tvého příspěvku jsme se normálně bavili..

@MikeKing (25.02.2022 16:16): postni nějaké screenshoty ;)
Chtěl sem to vyzkoušet na 30 minut a strávil sem u toho 2 hodiny. :D

Ten otevřenej svět tomu fakt dává novej rozměr a to sem se na to ani moc netěšil byť mám From Software hry hodně rád.

btw hraju to na PC na max - jede mi to absolutně bez problémů a vypadá to naprosto parádně, pokud takhle vypadá nějaká PS3 hra tak ji chci vidět. :-)
@SilentWolf (25.02.2022 14:58): Ja zenskou mam, v ksichte takova trosku jak byvali Ceasarovi sochy. Celkem se tam hodi. Dal jsem ji takovy dlouhy vlasy az do obliceje takze neni moc videt, stejne budu nosit helmu :)

Staticka intra jsou dnes v mode, pohrobek indie manie. Ale nejde rict ze by v nem nebyli zajimavy veci.

Ty zvuky a nektere mechaniky jako v DS nelze brat jinak nez jako umysl, nikoliv zapor. Stejne ses rad ze to tak je :)
Na PS5 žádný problém co se výkonu týká. Jen je to fakt Dark Souls 3.5. Ale o to nostalgičtější pocity u toho mám. Slzím radostí když kotoulem přiberu nějakou ležící mrtvolu. Staré dobré zvuky. Nejde udělat postava co vypadá lidsky. Prostě klasika. Po hodině jsem se vyprdl na tvoření normální ženské hrdinky a byl nucen udělat variaci na Jaimeho Lannistera. Když už na tom spolupracoval ten GRRM.

Zklamalo teda intro. Filmeček před vydáním byl skvělý ale intro formou statických obrázků?
@Paul (25.02.2022 12:59): Mne to neobližuje, len sa nediv tomu, že ti niekto zmetie názor zo stola ako hlúpy, keď ho nemáš potrebu ani niečím relevantným podporiť. Skôr sa čudujem, že ak nechceš diskutovať, tak načo sa do diskusie zapájaš.
Skvela hra, to nemohu rict. Teda asi je, ale nefunguje mi na pc zadnej ovladac, tak jen smutne koukam na twitch. To je zase pruda, nemuze uz nekdo konecne vydat nejakou hru bez bugu? No, nemuze.
Je pravda ze se motam pořad v úvodní části mapy ale hra běží plynule. Možná občas pozoruju menší propad fps kvůli těm odemcenym fps ale jinak nic.

Zajima věc je stamina. Ta ubývá jen při soubojích. Takže sprint ji spotřebovává jen když člověk třeba utíká ze souboje. Mimo souboje lze běhat a machat zbrani do nekonečna. Trosku mi kvůli tomu přijde ze první rána v souboji je vzasade zadarmo, než si hra uvědomí ze je souboj :) Snad to není bug ale umysl.
Zrejme opět nejdou plusovat armory, hmm, chjo.

@Paul (25.02.2022 13:16): Ta hra má výrazne změny počasí, ten screen je před nebo po dešti.
Kolikrat svítí slunce a vše je krasne kontrastní a má to barvy. Kolikrát v podvečer je už na krajině stín a mezi skálou prosvita slunce které osvětluje dlouhý úzký pas krajiny atd. Těch typu zabarvení a chování stínu a podobne tam je díky široké skale počasí fakt hodně.
@Paul (25.02.2022 12:59): No nesúhlasí s tebou skoro nikto a schválne som si ešte dodatočne prechádzal pár videí a vôbec :D Jediné v čom sa zhodneme asi všetci, že hry od FromSoftware nepatria v tomto smere medzi špičku.
@Tulareanus (25.02.2022 12:42): Já ty hry hrál. Nemám potřebu "dodávat důkazy", na youtube je videí spousta a je mi fuk, když někdo nesouhlasí. Že ty vybereš zrovna příklad blbě vypadající hry vypovídá dost o tom jak moc in good faith chceš debatovat. A pak do toho taháš arogantní kecy o tom že jsem na hlavu a potřebuju okuláre. A ještě jednou zopakuju, hodnotím jen gameplaye co jsem viděl, ze začátku hry. Nechápu proč ti to tak ubližuje, že máš potřebu to takhle hrotit.
@Widl (25.02.2022 12:49): Však to je jasné, oni nikdy neboli technologická špička, pred pár rokmi ani netušili, ako sa hra používa na počítači. Ale zas z toho netreba robiť ps3 hry, čo je absurdné. :)
Už si poměřujete pindíky? :) Nevím co se řeší, grafika hry je slabší, to je fakt. Je to From Software, tohle jim prostě asi nikdy nepůjde.
@Paul (25.02.2022 12:34): A ty si dal koľko gameplay videí ps3 hier ako argument toho, kde na ps3 to vyzerá lepšie Elden Ring? Arogantný si ty vo svojej utkvelej predstave, že niečo len tak strelíš do vetra a to stačí. A keď ťa na to normálne človek upozorní, tak si len opakuješ svoje a fakt/argument nedáš. Až keď človek zopakuje to isté ostrejšie, tak sa cítiš butthurt, ale žiadne dôkaz aj tak nedoložíš. Radosť diskutovať.
@Tulareanus (25.02.2022 11:23): Ano, dal jsi mi jako "protiargument" gameplay video slabě vypadající PS3 hry, o který jsem nemluvil. Fakt paráda. Já mluvil o PS3 obecně, že tam prostě byly lépe vypadající hry (když se pomine rozlišení). Některý jsem vyjmenoval. Můžeš nesouhlasit, to je mi fuk. Ale nemusíš se u toho chovat jako arogantní debil. "Dikíčko".
@Tulareanus (25.02.2022 11:23): Tak zase, aby sme boli fér, Demon's Souls vyzeral na PS3 hru trochu zastaralo. Remake z roku 2020 je inak o niečom úplne inom a vyzerá lepšie ako akákoľvek Souls hra. No to nie je vonkoncom prekvapivé, keďže na ňom nepracovali FromSoftware. Sekiro, či Elden Ring sú oproti nemu len na obstojnej úrovni, no zvýšená kvalita oproti Paulom spomenutým hrám sa neprejavuje len vo väčšom rozlíšení, ale aj v celkových detailoch prostredia, či vegetácii. A je úplne jedno, na akej úrovni sú odlesky, či tieňovanie, keďže sami o sebe nie sú smerodatnejšie ako ten zvyšok a tvoria iba zlomok vizuálnej kvality.
@Paul (24.02.2022 23:40): Znovu. Ty zovšeobecňuješ svoj subjektívny pocit o tom ako hra vyzerá "ako z ps3" bez akýchkoľvek faktov. Ja som ti dal ako faktický protiargument gameplay video PS3 hry. Ak nie si na hlavu, tak skús pri exaktných technických témach používať fakty a nezovšeobecňovať svoje subjektívne nostalgické pocity na úroveň faktu, dikíčko. :)

@HolyMeatball (25.02.2022 10:07): Dúfam, že ten tearing/stuttering čím skôr opravia, pri takejto hre to obzvlášť zabolí.

@Charllize (24.02.2022 23:53): Deprived.
Zatím jsem si jen stihl vytvořit postavičku a nechat se zabít tutoriálovým bosákem, ale teda takovej turboscreentearing a divnější performance obecně jsem nečekal. Možná je to tím, že už jsem si dávno odvykl něco zkoušet hrát hned po vydání. :v
To snad ne, oni ti šikulové stále ještě nepochopili, že když někdo na PC jako heretik hraje na M+K, že je jaksi lehce kokotské mu dávat xbox tlačítka jako prompt? "Press XBOX tlačítko na své klávesnici, prosím, debile!" Já nemůžu :D
@Charllize (25.02.2022 01:41): mám toho teď na hraní dost a nechci si to kazit stutterfestem...plus prý vydají i patch co přidá RT, třeba bude řešit i ty stíny a bude to pak mít lepší atmosféru.

Na steamu 700K už teď, tak že by to dojelo na mega přes víkend?
@Paul (25.02.2022 00:52): Myslím ze ne. Ale i tak působí dobre, temne a atmosféricky.

Ale vis co, dej na mne. Kdyby sis to místo toho kemrani radši koupil a zahrál, nejlíp hodnocena hra za poslední roky a budeš dělat zagorku :)
Nerikej ze je pro tebe ta grafika tak důležitá když vidíš ze to je potencionalne výborná hra. Na tom steamu to musí mít day one koupenych nejmíň milion lidi, to přece není jen tak obyčejný launch hry, je to výjimečný, měl by ses zúčastnit. Wink :)
Na steamu 500K a o víkendu to poroste, tipuju tak 700K bude peak. Na to že jsem před deseti lety spamoval namco fóra peticí aby DS vydali na PC vyrostli pěkně.

@M.a.t.t. (24.02.2022 23:49): Já si Last of Us pamatuju velmi dobře. Osvětlení je tam o dost vpřed oproti ER, nejen v PS4 verzi. Zapekli tam GI do textur velmi pěkně. Postavy jsou samozřejmě taky vpředu. Jinak co se ER týče, bavím se o té úvodní lokaci. Nebudu ti rozporovat že hra vypadá jako celek lépe než DS, protože v to taky doufám, ale u toho úvodu to neplatí (opět, mimo rozlišení).

@Charllize (24.02.2022 23:53): to co jsem viděl na gameplay videích. Jsou v dungeonech stíny od loučí atd?
Tak hodina za mnou. Asi 5x sem umřel, lol
Zacal jsem zkusmo za Wretch. Nahac s klackem na lvl 1. All stats 10. ( teď nevím jak se tahle postava jmenovala v DS)
Grafika je ok. Žádný cukání nebo zaseky nepozoruju. PRO má odemcenej framerate takže v dungeonech to běží dost nad těch 30-35 co to má venku.
Za mne ok.

A říct ze to nemá atmosféru a uměleckej dojem? nechápu..

@Paul (24.02.2022 21:53): A co jsi myslel tou absenci stínu vegetace a blbym nasvicenim? :)
@Paul (24.02.2022 23:45): Chápem, že ti asi nevyhovuje estetika ale keď si to už spomínal - Last of Us skutočne nevyzerá až tak super ako si asi pamätáš. Tam sa akurát dosť vyhrali s postavami, ktoré vyzerajú aj pri detailných pohľadoch zblízka výborne, ale samotné prostredie nie je žiadne terno. A Elden Ring je vizuálne podstatne krajší ako prvý Dark Souls, to máš tiež trochu skreslené.