@M.a.t.t. (24.02.2022 23:43): no mě to tak nepřijde, když pominu rozdíl v rozlišení. Jak jsem postl to video, tak kdyby se hodilo do 720p tak bych si myslel že koukám na datadisk prvních Dark Souls.
@Tulareanus (24.02.2022 22:59): znovu. Mluvil jsem o PS3 hrách. Ne konkrétně o DeS, která, ano, vypadá taky slabě. Nepotřebuju okuláre a nejsem na hlavu. A nepotřebuju odlesky ani chlupy v nose, ale základní osvětlení a stíny by bodly.
@pajmič (24.02.2022 23:33): Prečítaj si prakticky celý úvod tejto diskusie, ktorým sa to ako je už na DH zvykom niesla tradičná skepsa ohľadom hry, kde sa pritom dalo čakať, že dopadne veľmi dobre :D
@Paul (24.02.2022 22:46): Já to budu hrát tak cca od sedmého až. Zítra to možná chvilku vyzkouším. A grafika finálního buildu mě na videích kupodivu překvapila. Já jsem ji hejtil dost, ale nakonec budu asi spokojený.
@Paul (24.02.2022 22:29): Reagujem na to, že to porovnávaš k PS3 hrám. Tak som ti dal link na video na ps3 hru. Nikto netvrdí, že From Software sú top tier a posúvači technologických hraníc. Tým ani nikdy neboli, dokonca aj ja som kritizoval niektoré časti ich grafiky v minulých hrách, ale kecať o úrovni ps3 je fakt na hlavu. Ale aj tak, hry od FromSoftware sa hrávajú kvôli gameplayu a atmosfére a nie kvôli tomu, koľko má hra odleskov a postavy chlpov v nose.
Jinak koukám že za hodinu se to odemkne...tak přeju všem natěšencům co nejstabilnější framerate a co nejlepší zážitek, a koukejte potvrdit že v dalších lokacích už to tak hnusně nevypadá...spoléhám na tebe, TichoVlku! :)
@Fritol (24.02.2022 22:35): Last of Us či Killzone 3 jsou esteticky/technicky hezčí, když pominu jejich nízký rozlišení, například. Nebo MGS4. Mě osvětlení v Elden Ringu a absence stínů přijde hrozně "flat", což ubližuje atmosféře. Ano, dobrá grafika dobrou hru automaticky nedělá, ale taky jí neuškodí, žejo. Jde o celkovej dojem.
@Paul (24.02.2022 20:54): Nenapadá mě jediná hra na PS3, která by vypadala líp. Ofc, nextgen to není, ale zas takhle to shazovat mi nepřijde zrovna fér. Akorát to nehýří barvami a tím, jak je to celé takové šedo-zeleno pochmurné, to nepůsobí extra líbivě. Úroveň té grafiky je ale cajk imo.

Každopádně o tu grafiku rozumným hráčům vůbec nejde, že jo. Se podívej, jak vysoko hodnocené bývají pravidelně Nintendo hry a přitom oproti PS/Xboxu vždycky vypadají jak z minulé generace. Dobrá grafika dobrou hru nedělá. Ty dropy fps jsou horší, ale jsem si jistý, že to opraví velmi brzy.
@Tulareanus (24.02.2022 22:23): Reaguješ na post, kde jsem DeS nijak nezmínil, WTF? DeS jsem nehrál. Psal jsem že jsem to nehrál. Že to vypadalo hnusně, jako ok, ale já psal o PS3 a lépe vypadající hry tam byly.
@7c (24.02.2022 22:04): DeS jsem nehrál, takže to neposoudím. DS1 a DS2 mi přišly v pohodě (jednička tedy s dsfix modem). Bloodborne bylo technicky zprasený, ale atmosféru mělo skvělou (ikdyž ten les mě sral). Sekiro mi přišlo technicky precizní - grafika ok (ikdyž ne highend), ale žádnej stutter ani bugy. Jenom mě moc nechytlo.

ER má potenciál mě bavit právě díky tomu čeho se obáváš - mě prozkoumávání open worldů baví - ale ocenil bych kdyby ta hra vypadala aspoň stejně dobře jako 7 let starej Witcher 3, ale bohužel nevypadá.
@Paul (24.02.2022 21:59): Má to mega fosforeskující magic strom a hromadu mlhy, takže je to automaticky nejhezčí hra ever, to nevíš? :)

Ale fakt, pokud to vypadá takhle a jede to prdelně na všech platformách, tak to dost lidí nepotěší. Poslední, co chceš při souls hrách, je nestabilní framerate - Dark Souls 1 nechá pozdravovat.
@Paul (24.02.2022 21:53): No, DeS atmosféru má, jen vypadá fakt hnusně (z pohledu dneška). Popravdě grafika DS1 by mi stačila bohatě taky. Ale co jsem viděl ER videa, tak hra vypadala nádherně (a teď nemluvím z technologického hlediska). Nicméně uvidíme, já mám pro změnu spíš obavy z otevřeného světa...
@7c (24.02.2022 21:19): Já hrál Dark Souls na PC (první den dokonce v tom jejich uzamčeném rozlišení 720p..) a skoro mi fakt přišlo hezčí než tohle. Ta absence stínů vegetace, ošklivý osvětlení...nevypadá to hnusně jen technicky, ale i umělecky...nemá to atmosféru. Nicméně beru že je to jedna oblast a další později ve hře (snad) budou jinde.
@Paul (24.02.2022 20:54): Kdejaký odpad je 10/10 .-) Tyhle placené recenze jsou obecně k smíchy/pláči. Koneckonců i tady je vidět, že na "hypetrain" najednou naskakuje kdekdo.

Grafika je opravdu poslední problém. Osobně bych byl spokojený, kdyby vypadala jako DS3. Už kvůli těm potenciálním problémům s FPS :(

A jestli ti tohle připadá jako PS3, tak si zkus zahrát Demon's Souls na PS3, až se vrátíš do reality :)
Samozřejmě, DeS na PS3 taky nebyla zrovna nejsvižnější hra (heh).
@Paul (24.02.2022 20:54): Neudelas nic, je to From Soft, legenda. Mimochodem vsechny jejich hry byli technicky nic moc, a bylo to uplne jedno. Jejich Kings Field na PS1 bezel 15-20 fps :)
Chci tim rict, ze na fps a grafiku sere pes, ta HRA je to co je greatest of all time.. (snad :)
Nezlobte se na mě ale ta hra vypadá v týhle lokalitě jak něco z PS3...ikdyž, i tam byly hezčí hry.

A že se ta hra seká na všech platformách a jedinej způsob jak mít stabilních 60fps je hrát PS4 verzi na PS5, už je jen taková třešnička na tom 10/10 greatest of all time dortu :)
@pajmič (24.02.2022 08:55): Tak viděl jsem koně s kozima rohama, což by ke Gandalfovi sedlo, byl to starý kozel :)

Jinak to co se chystas udělat není rpg ale cosplay :)

Je to hrozne nefer. Všichni ti influenceri, jutuberi maji nahranych desítky hodin, hru zadarmo a my co tu firmu živíme musíme čekat až odbije dvanácta, někdo by tohle měl už zakázat. Stejne to produkuje jen spoilery a ničí očekávání :D
Mám preloadnuto a neviem se dočkat. Pořád se na první hraní rozhoduju mezi samurajem a zpovědníkem, bo ty nový kouzla vypadaj fakt sehr zajímavě. Ale co tak o tý hře zatím slyším, je to úplně jedno a budu si i tak víc než adekvátně schopný zakouzlit ať už začnu s čímkoliv. C:
Já se hned vydám cestou opancerovaneho bojovníka s výhledem na získání ekvivalentu Havel armoru. A když hra bude dobra a bude sil tak druhy run si dam za nějakého agila s dvěmi zbraněmi ( jestli to jde). Kouzla jako obvykle budu zcela ignorovat.
A taky se pokusím minimálně využívat koně, mělo by mi to jít, dělám to tak u všech her kde jsou mounti.
@SilentWolf (23.02.2022 18:50): Tak na počátečním povolání předpokládám vesměs nezáleží (pokud tam není nějaká odpadní/specifická vlastnost, jako byl "Luck").

Jsem zvědavý, jestli se vrátí Lightning Arrow...
@pajmič (23.02.2022 18:50): Hele, já odehrál Resident Evil 4 na PC na klávesnici. Tam se střílelo enterem. :D

Ale jo, ty AOE útoky občas trochu haprovaly. Ale já mám opačný problém. Kdykoliv hraju nějakou akční hru na nejtěžší obtížnost, tak narazím na to, že má špatné hitboxy a nejde to hrát jako Soulsy. Viz. třeba Fallen Order nebo God of War. A vždycky musím aspoň o jeden stupínek snížit. Zatímco v Soulsech nema problema.
@SilentWolf (23.02.2022 18:31): Nediskriminuj mě za to, že jsem PC peasent, ano?? :D U většiny prcků to bylo v cajku, ale u velkých zmrdonošů nebylo vzácností, kdyŽ jsem dostal fackU od vzduchu, nebo že by poryv větru z těch útoků byl tak mighty, že mě pokaždý zabil? :D
@Tulareanus (23.02.2022 18:38): Dvojka a Sir "No you don't evade this" Alonne. ER by měla ideálně po spuštění rovnou preventivně zablokovat myš a klávesnici.

Osobně mi bohatě stačí Dark Souls 4.

Jinak - jaká bude vaše první postava? Já jdu nejspíš do Miracle/Faith/jak-se-to-bude-v-ER-jmenovat - tentokrát to určitě vyjde :)
Z mojej skúsenosti boli hitboxy zlé najmä v Dark Souls 2, mimo dvojky sa to týkalo len grab attackov (ale bola to opäť dvojka, ktorá mala najväčší problém aj s grabattackmi) a útokov cez stenu (ale to zas väčšinou len v jednotke). V Sekirovi boli imho hitboxy už úplne v pohode až na minibossov s kopijami.
Co mě u Fromsoft her vždy drtilo koule byla debilní detekce zásahů/hitboxy a retardované ovládání na M+K. Za předpokladu, že to ti Japosnký šulini konečně v tomto ohledu neposrali, mohl bych si konečně užít jednu jejich hru.
@Paul (23.02.2022 17:44): Spis to je kombinace jejich předchozích titulu ale DS z toho kouká nejvíc. Ale je docela i možný ze až si to člověk poradně zahraje sezna ze to působí jinak.
Ja se pořad trochu skrz prsty koukám na toho koně který hopsa jak kamzík po skalách a taky se obavám myšlenek jako při hraní DS, kdy mě občas napadlo proč se s tím vůbec pstlam :)
Ale myslím ze ten open world tomu dává jiný rozměr a nejspíš mi to sedne tam kam by mělo.
recenze na zingu

Jsem si vědom toho, že leckdo přirovnává Elden Ring k „Dark Souls 4“ a obviňuje hru z recyklování. Nemůže být ale dál od pravdy.

recenze na games

Jak už jsem zmínil, Elden Ring jsou Dark Souls na steroidech, naprosto tradiční soulsborne zážitek, jen zkrátka roztažený doširoka a obohacený o řadu novinek, které vám při putování mohou pomoci, opět ovšem vyžadují značné množství času.

:D
@SilentWolf (23.02.2022 16:40): Tak nějak to bude. Zahlédl jsem člověka na yt co tvrdí ze má 84 hodin a na mape pořad místa kde nebyl nebo neví jak se tam dostat. Což pro mne zní víc než dobre. Zřejmě to nevodi za ruku a nechává to hráče ať se realizuje sám.
Ovsem už vidím ty hejty konzolistu na to ze v performance módu to nedává stabilních 60. Na xboxu x dokonce kolem 45 fps. PS5 taky kolísá ale výrazně min. Ještě se uvidí co na ti Digital foundry, mám to jen z videa takových jejich plagiátoru.
Ja si to dam pěkne ve 30-40 na pro, hehe.
Já to budu moct v pátek vyzkoušet a pak rozehrát až sedmého. To je bolesti. :D

"Množství obsahu je v rámci žánru zcela bezprecedentní, přitom vám ho ale nikdo necpe do chřtánu. Elden Ring vám nikdy nebude před očima mávat seznamem toho, co ještě můžete dělat, ale mnohem spíš vás nechá v klidu objevovat a nepozorovaně utrácet další hodiny hledáním skrytých pokladů. "

Na tohle se těším asi nejvíc. Evokuje to ve mě pocity jaké jsem měl, když jsem na základce hrál Gothic 2. Možná je to to, čím Charllize obhajuje každou hru od Bethesdy, ale tam to na mě prostě nefunguje. Ale zde cítím, že bude, protože je to něco, co mě baví na celé sérii.

Nakonec jsem teda hodně rád, že je to "jen" další Souls. Dopadlo to asi nejlíp jak mohlo.