@Jab (09.07.2015 23:31): Toho som nenechal uniknúť spravodlivosti. Mimochodom strašne dementne napísaná postava, čo sa týka jeho dôvodov z úvodu, naschvál som si to pred rozhodnutím saveol a nechal ho žiť a spravil z neho wardena a trocha ho prekecal a úplne nelogické plot holes kraviny z tohto "najlepšieho taktika a generála liezli"
Dík, za názory, v podstate som to aj spravil štýlom Alistair po stretnutí so sestrou si vezme Anoru, len mi prišlo na um, že možno by bol nešťatný, keď je nielen donútený kraľovať, ale ešte k tomu si aj zobrať nejakú dominantnú ženskú, ktorú nepozná. Veď je to napriek sarkazmom citlivý chlapec! :D
Já jsem nechal Alistaira ať popraví Loghaina, protože jsem věděl, že po tom Alistair celou dobu touží. Anoru jsem zavřel/popravil (už si nevzpomínám), protože to byla zrádcovská svině a vládla by sama místo Alistaira i kdyby si ho vzala. Alistaira jsem dosadil na trůn, nejdřív si stěžoval, ale pak z něj byl dobrej král a všichni byli happy :). Je to podle mě taková "nejlidštější varianta", nevim, jestli nejpozitivnější... :-D
Popravit osobně Loghaina a "hardened" Alistair si vezme Anoru. Bez Loghaina z nich obou jsou schopní vládci. Pokud hraješ za ženskou nobilitu, tak je možné to dotáhnout na královnu. Ale dva strážci znamenají jistotu svazku bez dětí, z RP hlediska je pak divné hrát datadisk a Anory je pro vězení škoda, Páč byla schopná královna.
@Tulareanus (09.07.2015 01:26): Nejpozitivnější varianta? Udělat z Alistera tvrďáka (během jeho osobního questu), nechat Loghaina naživu a přimět Alistaira aby si vzal Anoru. Teda pokud vidíš nejpozitivnější variantu v tom, že jsou všichni živí a pokud možno šťastní :)
Taká otázka k landsmeetu: Čo je podľa Vás "najlepšia/najpozitívnejšia" voľba?
Nechať Alistaira vládnuť samého alebo s Anorou, prípadne niečo iné?
@M.a.t.t. (07.07.2015 20:39): Práveže som povedal Morrigan, že ju milujem a nebudem Lelianu riešiť a Leliane som povedal, že máme ostať kamarátmi a milujem Morrigan, dosť výrazne som to dal najavo. Istú dobu sa to v tejto podobe nieslo, ale ako som prešiel Orzhammar a následne som dokončil Redcliffe v nemenovanej horskej dedinke, tak ako keby to pre ňu neplatilo.
@Tulareanus (07.07.2015 18:43): Nemôžeš mať súčasne romancu s oboma a okrem toho, pri uprednostnení Morrigan som na podobný problém nenarazil. Vlastne som ešte nenarazil na nikoho s podobným problémom. To už skôr ľudia riešili iný bug okolo romance s Lelianou, ktorý mohol nastať, ak si si príliš skoro získal jej náklonnosť darčekmi. Skôr to pôsobí tak, že si tú možnosť nikdy úplne nezavrhol, neúmyselne si ju v tom podporoval dialógovými voľbami a u Morrigan si nebol dostatočne dôsledný. Občas sa stáva, že hra ťa doslova núti do vzťahu s nejakou osobou, ale vždy je tam možnosť to jednoznačne ukončiť. Iba ak by to bol bug.
@Jack_Dark (07.07.2015 16:15): Ja nezabíjam, som sarkastický existencionálny dobrák. :D

@Jab (07.07.2015 16:01): Srandu bokom. Mám pocit, že hra nejak nevie vyhodnocovať to, že mám u nej vysoký affection a to, že som jej už xkrát povedal, že som s Morrigan a veselo to ignoruje aj pri iných postavách. Napr. si idem len tak odbiť rozhovor so starou babkou Wynne a zrazu vidím v ponuke sa jej spýtať dačo v zmysle"so what do you think about me and Leliana now?" akože wtf Dragon age, wtf...
Tiež ste sa nevedeli zbaviť citového otravovania Leliany? Najprv som jej povedal, že chcem ostať len kamarát, povedala ok. Potom zas po mne išla. Potom tvrdila, že chápe, že chcem byť s Morrigan a potom zas po mne išla. Následne som jej povedal, že milujem Morrigan, tak nech sa drží ďalej. Povedala ok. Potom som splnil pre ňu companion quest a ona mi povedala, že ma miluje a že to bolo súdené a blablabla.

Keď mi následne povedala, že obloha je plná hviezd, tak som jej povedal, že fajn, tak choď uvariť večeru. Ak ju nakliknem na ďalší dialóg núti ma, aby som sa s ňou vyspal? (Radšej som loadol).

So much realism. -_- Plz, plz, help.
Trailer to byl oficialni a myslim si, ze slo skutecne o taktiku EA - proste at je to desne cool. Hra takova nakonec nebyla, druhy dil je uz ale jiny pribeh. Tam uz neslo jen o trailer, povedlo se jim to i ve hre. :-P Ted jen, jestli i ten druhy dil nebyl jen trolling od EA - takovy pokus, co vsechno soucasny hrac snese.
Dokonale to zapadá mezi moderní filmové trailery, aspoň co jsem byl naposled v kině :-D
Já z toho třeba mám takový guilty pleasure. Byť ten typ hudby vůbec neposlouchám, tak stejně mi to přišlo docela cool. I když je z toho traileru patrná veliká nadsázka.
@Vurhor (23.03.2015 16:45): Asi je to vyrobené pre moderné americké decká s početnými poruchami sústredenia a pozornosti. Tie sa nedokážu bez straty pozornosti sústrediť na televízny záber, ktorý trvá dlhšie než tri sekundy a preto sú všetky americké reklamné spoty, upútavky a trailery vždy poskladané z nekonečného zostrihu kratučkých a rýchlo sa meniacich záberov. Debilizátor! ^^
Dohráno... Hmm... Potenciál ta hra má. Vidíme zde umě vytvořený svět i s těmi nejmenšími detaily, kde se odehrává nudný a naprosto tuctový příběh o záchraně světa, který jsme v podání Bioware viděli už mockrát a který se slušně rozjede až ke konci. No, znovu si to asi nezahraju a nevím, jestli se mám vůbec pouštět do DA 2 a případně do DA: I.
Ps: kdy už bude konec těm milostným vztahům? Bioware je ani tady, ani v Mass Effectu vůbec nezvládalo. Dívat se na to, jak se Morrigan sápe po mém trpaslíkovi, který má na tváři furt ten stejný výraz, ve mě vyvolalo spíše pocity ponížení a znechucení než vzrušení. V Zaklínačovi to vypadá sexy :) Nehledě na to, že jsem s ní mít nic ani nechtěl a tahle akce se spustila po tom, kdy jsem na její nabídku odpověděl jakože vtipně, ale Morrigan to vzala jako souhlas k pohlavnímu styku. Celkově tato hra má nedostatek humoru a všechny mé odpovědi, ať sebesarkastičtější, byly brány naprosto vážně, což vyústilo buď k tomu, že se mnou někdo nesouhlasil (ale dal jsem mu pak pár dárků navíc) nebo to vzal jako závazný slib.
Jinak jsem ale u hry strávil příjemných 50 hodin, takže tak špatná není.
Jo, půlnoční komentář po příšerném dni, kdy se mi podařilo rozbít nový telefon a obíhal jsem celý den servisy. :)
@Red (15.12.2014 11:47): hehe :) no, musím říct, že jsem teď taky kolem cca 30hodiny, za sebou dost sitequestu, ještě jsem ale vůbec nebyl u trpaslíků a elfů a mám problém hrát dýl než 2h v kuse.. no, snad to během Vánoc dojedu..
Mně se to po třiceti hodinách zdá jak RPG ve stylu Potěmkinova vesnice. Grafika je cool to jo. Ale postavy mají minimum reakcí na svět a jen pár dialogů s hráčem (tj. citelně méně, než třeba v BG 2). Většina lokací je krátká a mrtvá (včetně například tržiště ve městě - vzpomínáte na vyvolávače z BG2?) a těžší souboje využívají skripty. To značí že je třeba sebelépe vymyšlené skripty zakázat a nastavit, že mají družníci stát a čumět, dokud jim nerozdáte příkazy. Jinak vběhnou do třech pastí najednou a zhebnou. Zvláštní, že to občas dělají i postavy s útokem na dálku. Doteď nevím, proč má Leliana tu touho vběhnout s lukem do davu.

NPC docela jdou, občas. Akorát si s sebou asi táhnou dost vlastních neuróz a psychóz. Sten už je ale v poho. Sice povraždil holýma rukama rodinu farmářů, ale má zpět svůj meč, takže vše je ok. Leliana je stále dost creepy. DLC jsou zlodějina a nemít je všechny v balíčku za pět euro i s hrou a datadiskem, tak jsem dost naštvaný. To je opravdu příšerný systém. Hlavně když kolikrát není za co vlastně platit (viz Shale asi v desetiminutovém questu).

Flemeth už je v pánu, tak jsem si vyzkoušel souboj s imobilním drakem. Celkově mi to opravdu přijde, jako kdyby autoři vydali nedodělanou hru a čekali, že se zbytek dodělá DLC a mody. I TES série tu funguje, ale tam lokace nemá průměrně deset metrů čtverečních.

Abych jen nehaněl, hra funguje velmi rychle, grafika je pěkná, stále je docela zábava to hrát a většina věcí funguje docela dobře. Bugy jsou tu i po letech přítomné (teď celou ultimate edici reinstaluji a třeba bude fungovat Wardens keep DLC konečně). Jo a závěrečné animace v soubojích jsou občas docela slušné. Ale celkově mám ten pocit, že oproti Baldurs Gate sérii je to takový mladší bráška chudý duchem. A to Baldurs Gaty taky v tomto ohledu nebyly žádné terno. Nicméně šlo o nepoměrně lepší "řemeslnou práci".
Tak mám za sebou zhruba 10hodin za prostýho trpaslíka, válečníka .. Nevím, proč jsem se obával hnusný grafiky, ta hra vypadá parádně!
@Hokarul (26.11.2014 19:21): pokud si dobre vzpominam, tak se ji musis zeptat na ty spiony a nasledne te behem putovani nekdo prepadne a to spusti ten quest. ale naposledy jsem to hral presne pred rokem, takze uplne presne nevim, jak to bylo.
@jenprodnesniden (25.11.2014 21:23): akce se neobávej, hraju na těžkou a pokud máš ve skupině healera, tanka, rogunu a mága, nemáš moc problémy. Jen na pár místech, kdy se na tvou skupinku vynuří velká hromada nepřátel, ale když zapojíš hlavu, tak to není problém :)
Obtížnosti jde ve hře plynule měnit, takže se není čeho bát, určitě si najdeš tu pravou.
Já teď zrovna běhám po datadisku :)
@jenprodnesniden (25.11.2014 18:23): Ano, nečekej zázrak :) Vždycky ale záleží na typu hráče, na tom, co jsi schopen hře odpustit a jak moc velká jsi hračička, páč RPG k hraní si ve hře přímo vybízejí. Takový ten přístup "hro, zabav mě" v DA moc nefunguje. A sprint za závěrečnými titulkami je vůbec katastrofální nápad.
Právě koupeno na Originu za 2.49e, aneb jdeme dohánět resty z minulých let.. Nějaké tipy do začátku ? :)
je to myslim bug, je potreba splnit jeji quest, ktery ale nelze odemknout, pokud je oblibenost prilis vysoka. je potreba snizit oblibenost, tim otevres dialog, ve kterem se zeptas na "Orlais/spies", splnit quest a nasledne opet zvysit oblibenost, pokud si to spravne pamatuju. hral jsem na xboxu a mel jsem podobny problem.
@Hokarul (25.11.2014 10:28): Buď je to bug, alebo si si romancu nejakým spôsobom zakopal. Leliana bola vždy mojou prvou voľbou a nemal som s tým problém. Skús ešte pozrieť na internet, ja ti už asi viac neporadím.
Na plyšové medvídky doporučuji návštěvu prastarých ruin. V nedotčených truhlách se jich tam válí mraky!=D