Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Hardware

Minimální sestava s Windows XP
OS: Windows XP se SP3
CPU: Intel Core 2 (a lepší) s taktem 1.4Ghz a lepším
AMD X2 (a lepší) s taktem 1.8Ghz a lepším
RAM: 1GB a více
Graf. karta: ATI Radeon X850 128MB a vyšší
NVIDIA GeForce 6600 GT 128MB a vyšší
DVD mechanika
20 GB volného místa

Minimální sestava s Windows Vista
OS: Windows Vista se SP1
CPU: Intel Core 2 (a lepší) s taktem 1.6Ghz a lepším
AMD X2 (a lepší) s taktem 2.2Ghz a lepším
RAM: 1.5GB a více
Graf. karta: ATI Radeon X1550 256MB a vyšší
NVIDIA GeForce 7600 GT 256MB a vyšší
DVD mechanika
20 GB HD volného místa

Doporučená sestava pro všechny operační systémy
CPU: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz a vyšší
RAM: 4 GB (Vista) nebo 2 GB (XP)
Graf. karta: ATI 3850 512 MB a vyšší
NVIDIA 8800GTS 512 MB a vyšší
DVD mechanika
20 GB volného místa

Easter eggy

Na konci jednoho vedlejšího questu je skrytý velký boss, jehož jméno Gaxkang. Je to odkaz na Baldurs Gate 2, respektive na dalšího velkého bosse, demi-liche Kangaxxe. Jejich podobnost spočívá především v tom, že oba jsou čarodějové, ve hrách jsou důkladně ukrytí a oba jsou opravdu velice mocní.
Lord of the Rings Easter eggs:

V Lotheringu, na konci nucené konverzace s Doomsayer, se vás může bratr oltáře zeptat, co mají lidé v Lotheringu dělat. Hrdina může odpovědět: "Run, you fools...!" Jedná se o odkaz na citát Gandalfa v Pánu prstenů.

V Tapsterově hostinci v Orzammaru může jedna z NPC postav trpaslíka říkat svému opilému štangastovy "This, my friend, is a pint!" - odkaz na filmovou adaptaci Pána prstenů: Společenstvo prstenu.
Star Wars Easter eggs:

Sten z družiny obvykle ukončuje hovor větou "Then I suggest we move on." Je to odkaz na Bastilu ze Star Wars: Knights of the old Republic, která tuto větu stále říkala také.

Při vysvobození královny Anory je královna oblečena v brnění. Hlavní hrdina jí může vtipně okomentovat: "Nejsi trochu malá na stráž?" Je to odkaz na film Star Wars: Nová naděje, kde byla přesná situace a reakce princezny Lei, když ji Luke Skywalker vysvobozoval.

Poté, co hlavní hrdina pobije skupinku Loghainových mužů v hospodě u Lotheringu, je možnost říct barmanovi: "Sorry about the mess."
Jedná se opět odkaz na film Star Wars, ve kterém Han Solo řekne totéž barmanovi v hospodě Mos Eisley potom, co zabije nájemného vraha.
Promluvíte-li si na konci se Stenem při oslavě vítězství, zmíní se, že si myslel, že tady bude dort a nakonec dodá: "The cake is a lie." - Jedná se jasný odkaz na Portal.
V Deep Roads pod Orzammarem je možné získat zápis do kodexu, ve kterém si trpaslíci stěžují na dlouhou cestu výtahem a jeden z nich se jmenuje Shepard. Jedná se samozřejmě narážku na dlouhé jízdy výtahem z prvního Mass Effectu.
Ve věži kruhu mágů v první lokaci v rámci questu "Summoning sciences", kde můžete z jednotlivých povolávacích kruhů vyvolat určitou bytost, lze ve čtvrtém kruhu povolat jistého Lorda Foreshadowa. Stejná postava se nachází i ve hře Baldur's Gate. Anglické slovo "foreshadow" znamená předzvěst určitých budoucích událostí, pokud hráč stihne lorda okrást, přidá se mu zápisek do kodexu, který poukazuje na události, jenž probíhají v rámci hlavní dějové linie hry Dragon Age: Inquisition, kterou Bioware vydali o pár let později.

Ostatní

Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 35 minut a 30 vteřin.
Na motivy hry byla 25. ledna 2010 vydána stolní hra, od Greena Ronina.
Hernú sériu dopĺňajú i knižné spracovania, ktorých je celkovo šesť. The Stolen Throne, The Calling, Asunder, The Masked Empire, Last Flight a Hard in Hightown. Prých päť sa dočkalo i českej lokalizácie a vyšli pod názvami Ukradený trůn, Volání, Rozštěpení, Císařství masek a Poslední let.