@Gordon (28.09.2017 03:46): BFG edícia osvetlenie prerobila + konečne pridala baterku, no i tak je Doom hra, ktorá módy potrebuje - ak hráš klasický Doom 3, ne-BFG, tak zrejme Perfekted Doom Mod je presne to, čo zrejme hľadáš.
Na to jak mě první dva díly bavily, tohle je teda docela slabota... Né že by to bylo nějak extra špatný ale zbraně mi přijdou jak z plastu, brokovnice je jako postřik na květiny a temnota mě akorát tak prudí, na začátku to fungovalo a párkrát jsem se lekl, ale ono to snad je všude. navíc ten dizajn nedavá smysl. uprostřed místnosti visí velká žárovka a světlo je jen pod ní, všude kolem je totální tma... :)
@Gordon (04.09.2017 22:57): První řada obrázků je NGT Mod + čeština. Ta spodní řada je ten Extreme mod, taktéž s češtinou. Ale tu druhou modifikaci jsem jen zkoušel, jelikož instalačka byla složitá. Graficky mi vyhovoval NGT Mod, který ale byl moc přesvícený, vždy jsem musel trošku ztmavovat.
Tyvole... to je ůžasný jak tahle legendární hra je nehratelná.

(Steam) V menu mi nešlo nastavit širokouhlé rozlišní, ok udělám to přes config skrze nějakej tutoriál. Rád bych češtinu i kvůli té funkci českých textur a počítačů, ok nejdou titulky a hra je asi ani nepodporuje fakt hustý. Tak zkouším naistalovat jinou češtinu která je o dost větší s očekaváním že tam budou titulky jako modifikace, CG váše fonty a texty byly rozjebány... Reinstaluji celou hru, Přestože je hra přes steam tak po mě chce CD-key ze zadní strany krabičky...

TY KRÁÁÁVOOO! to je zkáza... 11/10
@paver (07.09.2016 15:08): Doporučuji Hi Def pro BFG edici. Zkoušel jsem loni starší verzi, pár uživatelů to na DH chválilo. Jedná se o tu nejlepší grafickou modifikaci pro třetí díl Dooma.

Před pěti lety jsem zkoušel u základního Doom III tohle. Máš to tam podrobně popsaný, jak mě to bavilo, nešlo, co se mi líbilo. Ale úplně mi stačil ten NGT Mod. Na dnešních grafikách to poběží levou zadní.
Zkoušel někdo Absolute HD Mod či Redux? Konečně bych chtěl trojku dojet až do konce a zkusit přitom jeden z těhle modů. Ovšem který si vybrat? :-)
Někdy je nejlepší nechat vzpomínky jen vzpomínkou. Jako dítě jsem to kvůli strachu nevydržel hrát déle, než pár minut VE DNE! Teď vidím, jak nudná je to střílečka a jak špatný a předvídatelný je to horor. Nostalgie je sviňa.
Ale celkem hezky to vypadá i dnes, to jo.
@Hydr0gen (29.06.2015 10:16): Tak uvedom si, že to bolo v LA, podľa mňa o to hýkanie sa zaslúžila prevažne americká časť publika, aj v dojmoch z E3 na hrej.cz jeden spomínal, že američan vedľa neho euforicky dvíhal ruky nad hlavu pri každom zastrelení.
@Hydr0gen (29.06.2015 10:16): Teď nevím už kde jsem to četl, ale kdosi z herních vývojářů prozradil, že na E3 mají společnosti na výstavách skoro vždy domluvenou klaku. Nemám to potvrzené, ale dávalo by to smysl.

@Matthias (29.06.2015 10:42): Bethesda tvrdí, že se chce vrátit ke kořenům a DOOM 1,2 nebyli survival horory, ale na svou dobu brutální řež. To až trojka byla horor. Takže to mi až tolik nevadí. Mě spíš vadí ta fádnost hry.
Survival horror, jsem sám - osamocený - někde na nějaké základně na Phobosu. Všude tma. Svírám brokovnici, abych se ubránil přesile podivných monster v temnotě...

...Ale stejně mám čas sem tam nějaké ukopnou hlavu nebo roztrhnout lebku na dvě půlky holýma rukama a podobné frajeřinky lol
Tak jsem se podíval na video. Neupírám té hře nárok na existenci, ale co mě šokuje, je vískává reakce novinářů na hru s hratelností (a originalitou) roku ca.1998 (nebo kdy vyšel Quake 2) a grafikou z roku 2006...

Pokud dospělí lidé v roce 2014 hromadně hýkaj a tleskaj, když viděj, že někdo někomu ukopne hlavu nebo někoho rozřeže motorovkou, tak jsme v prdeli a Anitu Sarkesian a jim podobný si zasloužíme.

A seru na brutalitu, herní náplň a technické provedení je fakt výsměch.
doom 4 je prostě akčnejší doom 3, kde je marinak akrobat a umi rukama drtit lebky..
Vypada to paradne! Hru tradicne muze potopit klasicky stereotyp, ktery se u nekterych koridorovek objevuje. Napriklad jako u tretiho dilu- grafika dobra, prestrelky svizne, atmosfera taky slusna, ale nasleduje stereotyp a zbytecne pretahnuta delka hry.
mě se to líbí, jen ty zbraně mohli mít brutálnější zvuky a doufám že se nebudou opakovat ty řeznické animace, snad přidaj další komba... jo a taky by to chtělo víc krve v atmosféře (jako ve vzduchu, lítat) :D
Doufám, že ten novej doom bude mít aspoň nějakej podtitul, protože hry, který se jmenujou stejně se pak můžou plýst (ale je pravda, že ten 20 letej rozdíl asi poznat bude) ;)
Motorovka rulez až na to že se bude opakovat pár animací dokola, škoda že to nedokázali udělat dynamičtější. Ale jinak to vypadá docela dobře, old school.
Vypadá to super už se se těšim. Motorovka rulez!!!

Jen ten svítící loot se mi taky moc nelíbí.
Už jste zkoušeli "Realism" obtížnost? To je opravdu prča. Jedná přímá trefa od shotgun guye a prdíte do kytek. Daleko pomalejší pohyb, méně nepřátel, Je to skoro jako Viecong naroubovanej v Doomovi...Doomcong. :) Hodně to mění celý zážitek a ani bych neřekl, že k horšímu (překvapivě) jen to po čertech zvyšuje už i tak vysokou obtížnost.

@mvp23 (15.06.2015 14:02): S mody to mám stejné, nemám je rád a nehraju je. Na druhou stranu původní Doom už ti toho imho zas tak moc nenabídne, pokud nejsi skalní fanoušek jako já. Za mě doporučuju najet rovnou na BD, je to původní Doom, ale vylepšený o spoustu věcí.
@Indian (15.06.2015 14:23): A nebýt brutal dooma není ani Doom 4 :D Nebo ne takovej jak třeba původně chtěli.

@mvp23 (15.06.2015 14:02): Originál je pořád skvělej, ale BD to posouvá o kousek výš. Jak praví Victor dej nedřív standard a následně Brutal. Uvidíš, že je to jiný, ale zároven je to pořád ten starej dobrej doom :)
Nahodou, ten trailer na noveho Dooma vypada libove!

Chci se zeptat mistnich expertu... Jelikoz Doom 1 je jedna z mala her, kterou hodnotim znacne vysoko, presto jsem ji narozdil od jinych dilu nikdy nedohral (!!!), tak si dlouho pohravam myslenkou, ze bych to po tolika letech napravil, ale pekne s puvodni verzi. A nebo ten Brutal Doom je fakt tak peckovej, ze bych to mel spis zkusit pres nej?? To je tezke rozhodovani, na jednu stranu to chci dojet v co nejpuvodnejsi verzi, jelikoz zaroven nejsem nejvetsi fan vsemoznych modu, ale na druhou stranu se musim priznat, ze me ten Brutal Doom, co jsem tak videl docela laka.
Tak radte, doporucujte a mudrujte! :)
@Victor (15.06.2015 13:42): Co jen tak mimochodem říkáš na tu verzi 20? Docela masox co? :D Líbí se mi jak tam přidal classic classu z originálu (s pistolkou bez přebíjení a skákání). Animace smrti jsou ještě plynulejší, zbraně vyváženější, prostě je to bomba. Pak se člověk diví, kde jen Id vzali tu inspiraci.