mr. Stu (komentar) ... presne jak pises, ja uz jinak nez ve tme hrat nemuzu a to ne jen hororove, atmosfericke hry ale vsechny. Pro me bez tmy je pozitek ze hry polovicni, takto se daleko vice seoustredim na hru a atmosfera je taky uplne jinde. Nejlepsi je si dat do okna silnejsi deku, zatahnout zaluzie a mam to jak v noci :)
Doom je reálný, ja si třeba pamatuju ve Score i rozhovor s impem z Dooma.
[neexistující příspěvek]: realny Satan je ale asi tak reálný, jako neexistující děj HL2, mám pocit že nechápeš. co znamená fikce. :)

Mě je jedno že se ti třeba HL nelíbí a Doom ano, jen mi přijde podivné nazývat hru pro dospělé dětinskou, když sám mi posíláš odkazy na děsné manipulativní sračky, kterým očividně věříš jak malé dítě. Je to vcelku pokrytecké, pokud tedy netrollíš.
@Tommywise (01.05.2020 18:51): NWO myslíš New World Order? Vnímal si ten příběh vůbec tehdy? :) Celý příběh HL2 je o tom, že se planeta stala satelitní civilizací podružené dominantní formě života kosmosu.

tak je to celkem detska strilecka kterou podtrhava stupidni jezdeni na vznasedle apod
Wut. Co je na mysteriozní hře v totalitním režimu dětské?

Satanizmus v Doomu je ve skutecnosti daleko realnejsi nez by se mohlo zdat
Satanismus > reálný > podpoženo naprosto debilním videem.
OK.
a kdybych mel jak mnozi cini nesmyslne srovnavat HL2,Doom3 a Far Cry tak s odstupem casu bych musel zmenit sve presvedceni ktere sem roky mel a nyni mi Doom 3 vychazi jako jasny vitez vzhledem k tomu ze jako dospelemu me svou atmosferou a nametem v Satanizmu jako vericimu cloveku ma ted co rict narozdil od pubertalnich FC a HL 2 ktere sem v dobe prvniho hrani hodnotil vys.
souhlas s Private martin a DJkoma, ja hraju jen ve tme vecer, vubec nesrovnavam s predeslymi dily a kdyz uz tak davam prednost atmosfere tretiho dilu pred akcnejsimi predchudci a tak me Doom 3 vychazi jako nejlepsi z trojce. Proste ta atmosfera,prostredi,ozvuceni,monstra a prestrelky me dokazou prikovat k monitoru a nic mi nechybi. Skoda jen zvuku zbrani ze nejsou vice nahlas a vice dynamictejsi, jako napr. v Brutal Doomu. Pak bych hodnotil 100 procenty. A i to zpracovani samopalu je jakesi o nicem
asi nejhorsi zvuky zbrani u FPS co sem slysel- nevyrazne,strasne potichu-vic jde slyset okolni zvuky nez strelba. nastesti sou nejake mody ale zadna slava teda :(
Interně bych si to nazval "Super Turbo Turkey Puncher 3" protože všechno kolem této minihry je jen vata :) (ale celkem dobrá)
@Všivák (08.04.2020 08:42): to je pravda, ale mě se prostě do těch úzkých tmavých koridorů ve 3ce ten respawn nějak nehodil. Možná to i trošku ubližovalo atmosféře. Jinak proti respawnu samotnému až tak zaujatý nejsem, musí být ale udělaný tak, aby mi hru neotrávil..
@oldgamer89 (08.04.2020 08:34): Nedávno jsem hrál Final Doom a tam na pár místech byl také respawn. A hlavně často ta kritizovaná mechanika, že něco sebereš a zády se ti objeví monstra. V tomhle je Doom 3 těžkej oldschool.
@Crash (08.04.2020 08:30): pokud vytěsníš ten samotný název Doom a řekneš si, že se ta hra jmenuje třeba Mars 2150, není to až tak špatné. Mě třeba strašně vadil respawn nepřátel, tady se to podle mě nehodí.
Aktuálně rozehráno úplně poprvé, s českým dabingem, který mi zatím nevadí a oproti Quake 4 tady má baterka opravdu smysl. Co do "strašidelnosti", taky to není špatné, už jsem se i jednou lekl :)
@Paul (03.03.2020 22:55): Ale to ne, mluvím o tvé staré R9 280X. Ona chuděra měla problémy nějaký ten měsíc, většinou se vždy sekla při přehrávání videí na YT bud byl nutný hard restart nebo se po několika desítkách vteřin ještě vzpamatovala. Ted jsem měl poprvé zásek ve 3D gamese a i po restartu jsem na monitoru měl ohnostroj: ) Tak jsem ji vyndal, vyčistil, zkontroloval kabely a na těch pár dní, než mi přišla nová na Desktopu a při videích vydržela, ale hru už bych si na ni asi nezahrál :)

He, doufám, že ten nvidia prcek bude v cajku a opravdu to byl výhradně GPU problém, idkyž tomu třeba teploty vůbec nenapovídaly.
Tak jsem ten Phobos mod rozjel a po sebrání brokovnice artefakty po celém monitoru a zamrznutí celého PC. Jak příhodné, že u hry DOOM mi odejde GPU :)
@PavelU (29.02.2020 18:17): Phobos používá svoje dll, takže asi ne. ale nejlepší je to vyzkoušet ;-) rozlišení si v Phobos můžeš nastavit taky vysoké, použij fix, co jsem postoval níže.
S tímto portem dhewm3 ten Phobos mod nefunguje? Jinak Doom 3 mám v rozlišení 2560x1440, v menším bych měl mázlý obraz. A to je dost nemilá věc, pokud monitor zvládá rozlišení větší.
U všech dvouhlavnových brokovnic! Mě to nejede ani bez modů, snad reinstall pomůže, trochu jsem si před tím hrál s config souborem, asi jsem změnil něco co se modu nelíbí...
Hm, tak nejde mi změnit rozlišení, budu si s tím muset asi trochu pohrát... :-(
@Gordon (21.02.2020 18:12): já ho slyšel funět, ale chtěl jsem nějak ukončit to video :-)

btw, ten basket tam jde hrát, když dáte koš, dostanou bod domácí nebo hosté. a ještě tam jsou nové minihry na automatech.
tak Phobos dohrán. maximálně doporučuju, trailer nelhal....

pokud by to někoho zajímalo, tak koment:
Akce začíná až ve druhém chapteru (ze tří) a oh, boy... Zbraně a jejich účinnost jsou přepracované, stejně tak u nepřátel jsem zaznamenal rozdílné vzorce chování. Nejsem si jistý, jak moc autoři potunili AI, ale vojáci naprosto normálně vrhají kotouly a kryjí se za rohem, klekají si a celkově jsou velmi nepříjemní. Hlavně ti s kulometem, kteří jsou schopni zasypat hráče kulkami na velké vzdálenosti. Impové zase metají firebally s vysokou kadencí oběma pařáty a objeví se tady dokonce i Pain Elemental, který v původním D3 vůbec nebyl.

Nebudu lhát - umíral jsem. Hodně a často. Nepovažuju se za nějaké vořezávátko, ale doporučuju startovat na nižší obtížnosti. H34D raději na Easy. Vzhledem k přepracovaným zbraním a chováním nepřátel je každá potyčka férovou výzvou. Autoři velmi dobře dávkují a kombinují jednotlivé nepřátele, takže zatímco zleva a zprava běží vojáci, zepředu se snaží dostat tři impové skrz dveře a můžou se přetrhnout, kdo z nich mi rozčísne úsměv jako první.

Začátek je pomalý, autoři nechávají nasávat atmosféru hodně pozvolna. Připadalo mi to jako D3 variace na Prey nebo Bioshock... Je se čím kochat, levely jsou mnohem komplexnější a zajímavější, než cokoli, s čím přišla původní hra. Je potřeba řešit enviromentální a jiné puzzlíky, jsou tady nové hrací automaty a množství jiných detailů, jako texty, nástěnky nebo třeba interaktivní kávomat. Dokonce i basketbalové hřiště, na kterém si s Grabberem můžete zablbnout a nastřílet pár košů.

Ze začátku jsem byl mírně rozčarovaný, protože autoři vystavěli opravdu krásné levely, ale jejich potenciál byl dost nevyužit a hráč se posouvá dál a dál bez možnosti většího průzkumu. Přišlo mi to jako solidní plýtvání, vzhledem k množství práce, jakou to muselo dát. Na modu autoři začali pracovat hned po vydání D3 a vydali první epizodu v roce 2018...

Zatím je venku první Epizoda, druhá měla vyjít na konci roku 2019, ale byla přesunuta na 2020. Obrázky vypadají fenomenálně (na idTech4), dokonce je tady poprvé k vidění i voda a fauna. Jo a... hlavní hrdina mluví a originální dabing není vůbec špatný!
@Garret (02.02.2020 22:45): zrovna mi youtube vnutilo tohle video, tak kliknu a sakra ono to vypadá fakt dobře..tak to sem jdu postnout a samozřejmě už to tu je :)
Ale vidím že je to na epizody, tak spíš počkám až to bude komplet. Ale vypadá to fakt dobře.
Mě je vždycky trapné i za ně když na ně koukám. Ale v tomhle díle jsem se i něco dozvěděl.
No tyjo. Jakoze takhle neco odpresentovat je sileny. Zas na druhou stranu snad to kluci delaji zadarmo. Tyjo... Jakoze tvari ze to dost profi.
Tak vysel d3 d2 i d zase na ps4 tak sem to zase vsechno koupil, a tak pak zkusim napsat jak se mi zdaji, ted teda jeste do toho rekonstruujem dalsi byt tak sem zvedavej kdy se na to podivam
@Tarhiel (15.07.2019 13:07): Přesně tuto verzi jsem nezkoušel, ale před lety jsem hrál jednu z raných verzí Hi-Def modu. To byl skvělej mod. Graficky fakt na úrovni a BFG edici to krásně oživilo a zkvalitnilo. Dnes by ale byla otázka, jestli by to umělo i vyšší počet snímků. To jsem naštěstí u klasickýho Dooma 3 už vyřešil, a že to bylo roky neřešitelné.
@Malignus (13.07.2019 14:34): NGT Mod je přesvícenej, ale mně se ty odlesky líbí. Celkově je to alespoň živější. Když spouštím s uvedeným modem, v nastavení snížím Světlost o dvě hodnoty níže, aby nebylo tak silné. A je to v pohodě.

Tak přes parametr com_fixedTic -1 v konzoli docíleno i 144Hz plynulosti. Klávesy Shift a Esc současně. Mám hru zálohovanou. Klasická instalace již není nutná. Jen nakopíruji soubory a jedu. To vyšší rozlišení a snímková frekvence jsou fakt super.

Doom 3 přes dhewm3 port, aktualizováno.
Jak dnes hrát původní Doom 3? Přes source port dhewm3. Podporuje libovolné rozlišení. Plynulost stále jen 60 FPS, ale lepší než nic. A fungují s tím samozřejmě i modifikace do základní hry. Čeština, NGT Mod...

Instalace: Do složky rozbalte archiv portu, následně překopírujte devět PK4 souborů do podložky base a mělo by to jet. Uložené pozice jsou někde v dokumentech, ty to vezme v pohodě. Pokud se vám hra nespustí, může to být chybějící dll knihovnou. Patří do kořenového adresáře hry.

Obrázky: 1, 2, 3 a 4.

Pařbě zdar!
Po 11 letech dohráno podruhé v životě. Čekal jsem, že to zvládnu levou zadní, ale některé scény mi daly celkem zabrat. Malinko si začínám dělat zálusk na čtyřku. ;-)