@pavouk2 (26.10.2016 23:33):
@Matthias (26.10.2016 22:43):

Já zatím ještě na žádného obrovského bosse nenarazil. Prošel jsem si jednou úrovní pekla a teď jsem o kousek dál. Co se týče upgradů, tak dávám hlavně do zdraví a munice. Brnění tak nějak ignoruji, protože mi přijde, že těch 50 bodů stačí a celkově po mapě ho není zase tak moc. I když možná, že bych to asi taky využil. Ale to zdraví mi přijde užitečnější.
@CrocoRay (26.10.2016 22:02): Mám to podobně taky si dám většinou jeden level a další den s chutí zas, ale na nějaké sezení do rána jako u fallouta to není:-)

Tak ono tím jak postupuješ tak si volíš další body do výdrže, brnění nebo nábojů takže tím se ta obtížnost kompenzuje a ještě k tomu upgrade zbraní kterej dělá z většiny dost smrtelný pomocníky. Když nepočítám bosse tak mi přijde obtížnost jen o něco málo větší koncem hry a to taky mám normální a stačí :-D
Tak si to dám každý den tak na hodinku nebo maximálně dvě, protože více nevydržím, ale jako takové odreagování mě to celkem baví a uznávám, že hra je poměrně dost svižná a rychlá. Optimalizace je opravdu skvělá a ani jednou jsem nezaznamenal jakýkoliv propad nebo záškub, což je opravdu solidní práce. Sice to není graficky špička, ale už jsem zažil hůře vypadající nové hry, kde frame šel kolikrát dost do pytle.

Jinak ale musím říct, že tenhle typ her mi nikdy zrovna moc nešel. Hraji na střední obtížnost a i když zrovna nějak nechcípám a každý checkpoint většinou projedu hned napoprvé, přičemž občas mě zabijí a dávám to napodruhé nebo i napotřetí, tak hodněkrát tam pobíhám s dvaceti životy jak zběsilý ocas a hledám brnění nebo slabšího nepřítele, kterého můžu odkrouhnout a nabrat životy. A chcípnout na konci vlny, když jsem všechny vykosil a najednou přijdou dva pekelní baroni, mě dokáže nasrat :-)

Jako zatím v pohodě, ale jsem zvědavý, jak to bude ke konci a jestli se nebudu u toho vztekat. Ale jinak je to fajn svižná akce a baví mě to si to na tu hodinu denně dát. Jen u toho nějak více nevydržím, takže smekám, když v komentu čtu, že to někdo dal na jeden tah.
@CrocoRay (24.10.2016 15:38): přesně no měl jsem většinou notas nebo pc jen v režimu spánku a i tak tam pořád něco rachtalo a stále windows hodiny i když byl systém čistej. Prohlížeč se po zapnutí pc taky načítal dlouho. Ted naběhne hned. Jestli něco za poslední léta beru jako ohromnej skok tak jsou to právě ssd disky.
@pavouk2 (24.10.2016 12:55): Přesně. Těch 15 vteřin (nestopuji, ale zhruba tak to je) mám taky a je to úplně něco jiného. Tehdy jsem ani PC nevypínal. Teď se ho nebojím vypnout a znovu zapnout a nebojím se ani restartu. Tehdy, když mi něco řeklo, že bude restart, tak mi naskočila ze stresu vyrážka :-D

@HolyMeatball (24.10.2016 13:28): Ono to váží více než 2 Kg, ale hlavní hrdina má prostě oblek, který z něj dělá supermana a je to takový borec. Mě to právě kvůli tomu i celkem baví a je to sranda ty impy a další havěť pořádně kosit. Ale pořád je to jen taková odreagovačka pro mě a nevydržím u toho třeba pět hodin v kuse. Beru to spíše jako takové příjemné zpestření volna.
Chyo, já bych tu hru tak strašně chtěl mít rád, ale ten pocit ze střelby mě prostě děsně rube. Všechno působí, jakoby to vážilo do 2kg. Od zbraní přes pc po enemáky. A přitom všechno ostatní je tak fajné. :((
@CrocoRay (23.10.2016 19:11): Pravda já od zapnutí kompa mam naběhnuté windows z ssd asi za 15 vteřin s tím, že už mužu hned dělat. To byl pro mě ohromnej skok od doby co se to načítalo dvě minuty a ještě další dvě se pořád něco načítalo.
Mám taky ssd. 1gb soubor kopíruju podobnou rychlostí a stáhnu cca za minutu. Takže na to je to fajn když se tahá něco většího. V telce mam na full hd youtube skoro pořád. Dřív se mi to sekalo, ale jasný že terabitové rychlosti to už je spíš využitelný až na to bude hardware co to využije.
@Gordon (23.10.2016 21:04): Jestli to dobře chápu a několik desítek GB zkopíruješ za pár desítek vteřin, tak ten zápis máš určitě vyšší než 20 MB/s, ne? No to je jedno, když tě to neomezuje, tak bych to nechal tak :-)

Ale třeba některé hry s normálním HDD dělaly problémy. Arkham Knight anebo třeba nový Need for Speed. Tam mi to kolikrát nenačetlo vozovku a propadával jsem se mimo mapu. Šlo to řešit tím, že jsem zastavil a čekal, než se to načte. Jenže u závodní hry je to tak trochu podpásovka.
@CrocoRay (23.10.2016 19:11): Ve hrách mě to neomezuje tak mi to ani tak moc nevadí, ale i u starého disku mam nižší zápis než je napsaný na papíře, Ani v systému mi to nějak nevadí a když něco přesouvám přes disky tak to netrvá dýl než minutu. a to platí i u velkých složkách o desítkách GB.
@Gordon (23.10.2016 16:49): Já teď zkusil 1 GB zkopírovat na SSD disk a měl jsem to asi za 2 vteřiny. Zápis bych měl mít 500 MB/s. Jsi si jistý, že máš jen 20? Fakt mi to přijde málo, protože běžná rychlost bývá okolo 100 u normálního HDD.
@pavouk2 (22.10.2016 16:48): Ono je to celkem nevyužitelné, využijou to maximálně lidi se servery, vždyť muj počítač nezvládné rychlost vyšší jak 20Mb zápis, pak už se musí vykuckat.

A kdybych chtěl využít maximálně výkon tak zapnu YT na televizi v telefonu dám aktualizace na druhém taky a na počítači dám stahovat film a stejně nejdu víš jak 50 mb/s... a pro někoho kdo to fakt využije je potřebný nejspíš i upload ne?
Tak na to byl nedávno zajímavej článek ohledně rychlosti internetu https://www.novinky.cz/internet-a-pc/418 ... hou-nechat-zdat.html
to si ani člověk nedokáže představit jak z nějakého scifi románu. Mě nedávno došla trpělivost s mojí wifi tak jsem využil akce UPC za 399kč 100mb internet a najednou si připadám jak v ráji když stahuju 15mb/s a pro Korejce je tohle rychlost na telefonu :-D
@CrocoRay (21.10.2016 23:30): Já když jsem to stahoval na Steamu cca. 2 měsice zpátky, tak si pamatuju, že to mělo 56 GB (55-56). Těch pár updatů, které proběhly v mezičase, ty jsem v zásadě nějak moc nesledoval, ale poslední se mi stáhnul včera a ten měl 11 GB až mě to samotného překvapilo :)
@Matthias (21.10.2016 23:10): Takže 70 GB. Mně to ukazovalo něco přes 70. Pak se schválně taky podívám na složku, kolik tam bude celkově.

@leebigh (21.10.2016 22:59): To ano. Já si ten příspěvek trochu blbě přečetl a místo "večer" jsem četl "včera". To by tam ten rozdíl asi nebyl žádný. Ty updaty určitě budou taky zabírat. Možná, že ta základní verze měla 45 GB, jak uvádí na krabici. Ale 30 GB updaty je trochu hodně podle mě.

EDIT: Teď se dívám na stahování a stahuje to fakt "jen" 60. Ale na začátku to ukazovalo při instalaci, že to bude chtít 70 něco. 34 už stáhlo.
Ono ta odlišná velikost downloadu bude způsobena updaty, které taky pár giga zabraly co jsem si všiml,
@Matthias (21.10.2016 22:37): Jenom 60? Mám to také přes Steam a měl jsem na začátku určitě sedmičku, ale nevím kolik to bylo přesně GB. Jen vím, že více než 70 a po doinstalování DVD mi to ukázalo 5% :-)) Což odpovídá, že mi to ani 7 GB nenainstalovalo.

@paver (21.10.2016 22:41): Já mám wi-fi, která je trochu nestabilní, ale teď naštěstí jede a stahuje tak kolem 1 MB (občas klesá někdy i na 500 KB) a to je tu ještě fakt, že někdy jede o dost pomaleji. Jak se mi to ustálí třeba potom na 300 KB, tak budu celkem v pytli. Někdo, kdo má doma optiku, si to určitě může dovolit a nějakých 70 GB je nic, ale já mezi ně určitě nepatřím a vidím, že nejsem jediný.
@leebigh (21.10.2016 22:27): Je to možné a nedivil bych se tomu. Ale nechtělo se mi procházet celou diskuzi :-) Možná se pak podívám, protože jsem zvědavý na příspěvky týkající se tohoto tématu. Jen je zajímavé, že na krabici mám doporučeno 45 GB HDD. Tak to fakt nevím, jak to člověk nainstaluje, když mu bude chybět ještě dalších 30 na disku :-D
Koupím si krabičku. Mám tam jedno DVD 7 GB a hra mi řekne, že chce nainstalovat 77, takže dalších 70 stahuju z netu :-D No je to fajn, když jdete na odpolední, vrátíte se a máte staženo 50%, protože každý doma nemá internet na stahování takových velkých objemů. 10 GB fajn. Ale 70 GB, když si koupím krabicovou verzi? Trochu nechápu. Snad alespoň ta hra bude stát za to.
Po čtyřech hodinách vypínám a odinstalovávám. Nebudu to dohrávat ani ze sdílené knihovny. Je to úplně stejně stupidní jako Hard Reset, ale ten je tedy mnohem zábavnější.
Hm, v mapě Meltown jsem našel plasmovku. Ale nemám kulomet - nevynechal jsem ho někde?:D