@aoshi (02.01.2017 17:59): No mně pořád dělala stejně největší problémy ta jedna úroveň s lebkami. Cesta byla sice jenom jedna, ale ten postup tam byl podle mě dost skrytý. Ale bylo to jen tím přehlédnutím. Vím, že na začátku tam byla jedna úroveň, kde těch cest bylo více, ale tam jsem tolik problémy neměl. Možná to byla právě ta, o které tu mluvíte.
@Kwoky (02.01.2017 08:58): nenechal by som sa odradit.
Level 3 (foundry) mi osobne pripadal najnarocnejsi na orientaciu. oproti prvym dvom levelom to bol vyrazny rozdiel a spociatku som si vobec nevedel vybrat kam mam ist. Vsade sa dalo pokracovat a pokracovat. Az ku koncu urovne sa to zacalo prepajat a ja som sa naucil kde je co.
A kartu som takisto nenasiel :)
@Kwoky (02.01.2017 16:35): Jo, s kartou jsem měl taky takové menší problémy, ale nic hrozného. Jsem zvědavý, jestli přehlédneš ten stejný koutek, jako jsem přehlédl já. Tam musíš brát takové lebky a dávat je na určitá místa. Ale já se furt snažil dostat přes jedny vrata, aniž bych měl správnou lebku a přehlédl jsem, že mám jít jinou skrytou cestou, kde ji najdu. To mě celkem zdrželo.

A jedna rada bokem. Nikdy nemá cenu se vracet daleko zpátky nebo na začátek levelu. Pokud ses někde zaseknul, tak je lepší hledat poblíž místa, kde jsi skončil. Teda alespoň u těch lebek to tak bylo. Já si furt myslel, že jsem cestou nějakou přehlédl, ale ona byla tam, kde jsem měl zásek kvůli tomu špatně viditelnému koutku, kam jsem měl vlézt.
@Kwoky (02.01.2017 08:58): Já jsem bloudil hodně v jednom levelu a musel jsem najít pomoc na netu. Ale řekl bych, že to bylo až ke konci. Na začátku jsem nebloudil vůbec, takže bloudění tě asi ještě bude čekat. Ale u mě byl problém, že jsem spíše přehlédl jeden koutek, kam jsem měl skočit a pak jsem běhal tam a zpátky po mapě.
Mám za sebou 4 levely a moje úvodní nadšení postupně opadlo. Pocitově je Doom-guy jak tank (brutální brnění, obrovské zbraně), ale když se dostane mezi příšeráky, tak je po něm za 2 sekundy. Léčení a dobíjení munice pomocí glory kills mě naprosto neoslovilo (nedostavuje se ten pocit, jako z dobře "namačkané" fatality v Mortal Kombat).

Level 3 je podle mě příšerně překombinovaný, totálně jsem se v něm ztratil. I přes mapu jsem nevěděl, kam a hlavně kudy dojít.

Co se mi fakt líbí, je hlas toho chlápka, co "zadává" úkoly.

Rune challenges a upgradování zbraní a obleku považuju za zbytečné. Uvidím, jak se to vyvine dál.
@Kwoky (30.12.2016 09:36): Mě hra i celkem bavila a bral jsem to jako takovou odreagovačku. A grafika nebyla škaredá. Ale přišla mi pořád taková kreslená. Doom 3 mi přišel takový graficky realističtější a atmosféra tam byla dost temná. Tohle jsem bral jako takovou šílenost ala Painkiller nebo Serious Sam. Ta grafika se k tomu i celkem hodila a byla poměrně líbivá, ale taková ta realističtější a temnější ze trojky mi sedla více.
Tak dnes ráno jsem odehrál prvních asi 15 minut. Zatím jsem nadšený z grafiky.
@ajne (22.12.2016 19:35): No politik nejsem, ale možná by to za ty peníze stálo :-)

Každopádně s tím mazáním dat jsi mi něco připomněl. Nešlo sice přímo o mazání dat, ale u Batman: Arkham Knight máš několik DVD, ale z každého se nainstaluje asi jen pár set MB, i když každé obsahuje 8 GB dat. Ve výsledku máš tedy několik DVD, ale téměř celou hru stahuješ z netu i tak.

Naštěstí to ale není tak hrozné a přece jen to něco nainstaluje a hře zbývá už "jen" 30 GB. Tady u Dooma jsem stahoval těch 60, myslím. A teď ještě patch 10 GB, což mi bylo k ničemu, protože hru mám sice stále na disku, ale už ji mám dohranou a teď se k ní zatím nechystám vracet.
@CrocoRay (22.12.2016 19:00): Nejsi politik? :) Ty to umíš napsat v všechno tak korektně, že na to není co dál říct.

Jinak s tím jedním DVD je případ i mnou už zmíněného Fallout 4, mám krabicovku, a tam je jen jedno obyčejné DVD s pár daty, zbytek se tahal přes Steam. Ale třeba by tomu mohli výrobci nasadit korunu, prodávat hru na sadě DVD, a jakmile by se to z nich nainstalovalo, tak by se po spuštění všechna data smazala a stáhla by se znova :)
@Kwoky (22.12.2016 15:48): Jo, na to jsem tu nadával nějaký ten měsíc zpátky :-) Koupím si krabičku a tam jedno DVD.

@ajne (22.12.2016 15:53): To nesmíš takhle brát. Já to shrnul jako nezávislý pozorovatel, takže jsem jednal bez emocí. Pokud někdo reaguje na tebe, tak tě to trochu rozhodí a pak se člověk vyjadřuje o trochu hůř. Teda znám to takhle alespoň z vlastní zkušenosti.
Zajímavá diskuze, tak tu přidám i svůj nezávislý názor na tohle téma.

Ajne píše o nevýhodě digitální distribuce. A pokud digitální distribuce vyžaduje rychlý internet, tak se to opravdu dá považovat za nevýhodu. To ovšem neznamená, že digitální distribuce může za pomalý internet. Takové tvrzení je mimo a spolu to nesouvisí.

V praxi asi takto: Pokud někdo žije na vesnici a nemá možnost mít optiku, což je asi nejrychlejší připojení, tak je jasné, že digitální distribuce bude pro něj nevýhodná, což ovšem pořád neznamená, že by digitální distribuce mohla za pomalé připojení dané osoby - nějak ho zpomalovala nebo to byl nějak její problém apod.

Stejně tak někdo může považovat za nevýhodu u čehokoliv vysokou cenu. To ovšem neznamená, že když přijde někdo movitější, tak to pro něj bude problém a vysoká cena nemůže za to, že někdo jiný je prostě chudší a nemá tolik peněz.

Řekl bych, že tohle byl problém celé vaší debaty :-)
@ajne (22.12.2016 15:17): Jasně, já se občas prostě neudržím, je to takové moje postižení :-D Díky za pluska, doma mrknu na tvoje komentáře. Gamesu už jsem dostal od bráchy, Metal Gear Solid 5, ale neudržel jsem se, a rozehrál :) Tobě taky hezké svátky a volnou linku, ať můžeš hrát co nejdřív po večeři :)
@Fatality (22.12.2016 15:06): Jenže právě že za digitální distribuce na tom internetu závisí :D Takže je to všechno se vším. Ale už opravdu dost dohadů, je to vlastně fuk :) Navíc jsou brzy svátky. A abych nepůsobil zahořkle, tak jsem mrknul na tvoje recenze her, a hodnotíš velice precizně, tak jsem omrknul recenze her, které znám (moc jich nebylo, máme jiné preference :) ), a nasázel ti pluska, protože s recenzí souhlasím a měl bych podobné postřehy. Vracet nemusíš, nepíšu to kvůli tomu, abych sbíral pluska. Tak konec dohadů, pěkný svátky a nějakou pěknou gamesu pod stromek. :)
@Fatality (22.12.2016 15:00): Ty si nežiješ na vesnici nebo malém městě, tady se opravdu rychlý internet shání blbě. :) Buď je drahý, nebo ne moc kvalitní připojení. V Praze, Brně atp. věřím, že je to jiné.
@Kwoky (22.12.2016 14:49): To už jsem psal, že je všude je dostupný rychlý internet (a za akceptovatelné peníze). Hold to tak je, taky se nechci dohadovat, tím to uzavírám. Protože o hloupostech se dohadovat nebudu, když vím, že mám pravdu. Myslím, že jasný argument byl vyřčen. A že někdo nemá mechaniku, když stojí pár stováků (vlastně jednu moji měsíční platbu za internet), a lze mít v šuplíku schovanou exterku, to už jsem vůbec nechtěl vytahovat.
@Kwoky (22.12.2016 14:49): Že jsi to ty :-D - asi máme jinou představu o tom, co je (ne)výhoda. Ta digitální distribuce za to nemůže, že máš pomalý internet, stejně tak DVD distribuce nemůže za to, že nemáš mechaniku. Já třeba těch 100 Mbit mám a to GTA 5 jsem stahoval asi dvě hodiny, z DVD bych to měl určitě rychleji a za nevýhodu digitální distribuce to nepovažuji. Že je to nevýhoda, je jen výmluva. Ale uznávám, že je to prkotina; jak říkám, občas se prostě neudržím :)

Příklad nevýhody je třeba 160 cm v basketbalu.

Resp. takto: je nevýhoda tvého internetu, že se ti velké hry stahují dlouho, nikoliv digitální distribuce. A už jsem zticha :-D
@Fatality (22.12.2016 14:45): Já nechápu, co se ti nelíbí na argumentaci, že velké hry se stahují dlouho. Jasně, když máš rychlý internet, tak to nevýhoda není. Ale ne všichni mají 100 Mbit a pro ty to nevýhoda je.
Tady bych udělal tečku za tímto "případem" :)

P.S.: Poslední dobou kam vlezu, tam se strhne mela. Já snad budu radši ticho :)
@Fatality (22.12.2016 14:32): Ano, nevýhoda DVD distribuce je nutnost mít DVD mechaniku. Jak to pořád souvisí s tím, že stahování na běžném internetu trvá dlouho, když je třeba u digitální distribuce stáhnout všechna data? Já DVD mechaniku na NTB mám. Tj. pro mě je rychlejší nainstalovat hru z DVD a stáhnout jen update, než stahovat vše. Prostě je to nevýhoda digitální distribuce. Až bude všude superrychlý internet za stovku, pak je nevýhoda pryč. Jenže není.
@Fatality (22.12.2016 14:12): Píšu něco o tom, že za to může digitální distribuce? Píšu, že je to nevýhoda, protože hold ne všude je rychlý internet za pětikorunu. V malém městě máme tak jednu-dvě možnosti rozumného připojení, a vyšší rychlosti už hold něco stojí. A nestahuju denně novou hru, abych kvůli tomu platil za extra rychlosti, když na vše ostatní ta rychlost stačí. A nemám ten internet jenom pro sebe, nemůžu celé pásmo urvat na stahování. Tak laskavě čti pořádně, než začneš s nějakými závěry, které vůbec neříkám. GTA V mám taky na plackách, protože to bych stahoval týden. Z DVD to mám bez updatů za půl hodiny nainstalované.
@ajne (22.12.2016 13:58): Digitální distribuce může za to, že má někdo pomalý internet? Zajímavé. A tedy asi když nemám mechaniku a nemůžu nainstalovat hru z DVD, tak za to může to DVD. Logicky.
No jo, teď mi došlo, že já to místo na disku ani nemám :) To bude ještě zajímavý.
@Kwoky (22.12.2016 13:29): Jo, tohle je jedna z mála nevýhod bezplackové distribuce her. Minulé Vánoce jsem takto čekal, až se mi na Steamu stáhne Fallout 4. Asi po dvou dnech jsem konečně mohl hrát, zrovna moc nešel internet (všichni byli doma pověšení na Wifině).
Koukám, že na mém internetu se tahle hra bude stahovat víc než 24 hodin :)
Pánové, na TGA (The Game Awards) Mick Gordon a Sascha Dikiciyan budou hrát na živo soudtrack z Dooma!
@Matthias (28.10.2016 16:03): Sakra, to jsou tak těžcí? :-) Já už mám i Velkou zkurvenou zbraň 9000 (nebo kolik to je) a zatím žádný pořádný kyberdémon. Největší parchant, kterého jsem potkal, je ten pekelný baron. Zatím jsem se podíval jen do toho kanclu toho robota a tam někde kousek po tom jsem zatím skončil.