Jde to nějak omodovat? Já jsem nadšenej, že dojedu v kuse a ten můj řidič se tam pořád na konci závodu rozčiluje jak blbec:)
Vidím, že v listopadu má vyjít EA SPORTS WRC, na čemž dělají právě codemasters. Má to oficiální licenci, to je super. Ale jinak těžko říct, co od toho čekat. Docela se těším.
@Atreides (16.05.2023 23:49): njn to bude asi tou tajnou dohodou mezi vývojáři a výrobci SSD disků. Na druhou stranu můžeme být rádi, že hra nevyžaduje více VRAM. :)

Vtípky stranou, na slevu jsem čekal skoro rok, nicméně udělal jsem si radost a zakoupil Trustmaster T300RS GT edition s T3PA pedály.
@Rapier (16.05.2023 20:52):  Bohužel to je ten mor dnešních her. Mizivá komprimace souborů a nenažranost 4K textur i když člověk hraje jenom v 1080p...
Upřímně, dost bych ocenil kdyby se tak trochu vrátily volitelné instalace. A vybrat si jakou kvalitu textur, zvuků, komprimované/nekomprimované atp. A né že by to bylo v dnešní době digitální distribuce nějaký problém.
Ale je mě jasné, proč se do toho vývojářům nechce. Práce navíc + zhoršená diagnostika a testování...
@Drolin (16.05.2023 17:08): to mě na DR 2.0 štve, hra zabírá 100+GB a přitom vypadá +/- jako Dirt Rally (40 GB). V porovnání s obsahem u konkurenčním WRC10 neuvěřitelný žrout místa na SSD. :)
Já mám dávno nakoupeno. Mám dojem, že bez těch tratí nešlo ani odjet šampionát. Aspoň že takhle...
Na steamu mi nejde koupit GOTY edice. Mám aktivovanou základní hru + 3DLC z HB a nejde to "přejet" tou GOTY edicí. Co vim tak tohle normálně jde. To je nějaká novinka nebo chyba?

Psal jsem na podporu, tak uvidm co mi napíšou, ale nechápu.

EDIT: Tak nakonec jsem to vyřešil nákupem Year One Passu, který ale není vidět v klientovi. Tedy aspoň já ho nenašel, ale jde koupit přes odkaz na webu.

Vypadá to že, teď mám komplet GOTY. Jen z nějakého důvod nemám Opel Kadett jako jediné auto :)
No tak vám teda moc děkuju, že se VAŠE debilní autíčka stahujou do MÉHO počítače!!! :D (ale srsly, to přece nemůže být takhle debilní)
Btw: to, že to má na disku 109 GB nemusí znamenat, že se ti to taky v týhle velikosti stáhlo. Předpokládám, že je to zkomprimovaný a na disku to zabírá o dost víc než se na začátku stahuje.
Já mám nějakou kompletní edici, když jsem ji teď pokusně začal instalovat, taky mi to řeklo že to chce stáhnout nějakejch 107 GB, tak to bude asi se vším všudy.
@USER47 (26.11.2020 16:43): tak jestli to stahuje i nekoupená dlc, tak to je pěkně debilní. Pár měsíců zpět jsem taky vynervil z těch 100GB. Schválně doma zkontroluju a příště ohlídám
Ale je to divný. Podle požadavků to chce 50GB. Pochybuju, že to je verze se všemi těmi "DLC", páč jinak by mi je to dole necpalo. Nevim...
Základní hra kolem 100 GB podle mě namá. Můžeš jít na steamu do "Manage my X DLC" a odškrtat co nechceš aby se stahovalo.
@Rapier (20.09.2020 09:37): Verim verim, ja jezdim Dirt 4 na XOne na ovladaci na tu druhou obtiznost (tu druhou nejlehci bez dalsich uprav) a jsem rad, ze se umistuju tak druhy treti, kdyz se hodne soustredim. :D

Ale hlavni je, ze me to bavi. :)

Dirt Rally 2.0 jsem zkousel jen jednu trat na Novem Zelandu a moc jsem si ty vyhledy neuzil. :) Na nejlehci obtiznost jsem to mel jeste mnohem tezsi nez ten Dirt (coz jsem cekal, po tom jak si mi psal, ze Dirt je spis mene simulacni).
@Bursoft (20.09.2020 02:17): no já nakonec asi hodinu po půlnoci dojel v zelených číslech i tu trať ve Finsku ale asi od půlky stage jsem jel s levým předním kolem bez pneu. A já si říkal proč mě to tak táhne doleva. :)
Sžívání s kloboučkama na controlleru bolí, hodně bolí, připadám si jak totální lama. I v Dirt 4 na max. simulaci je velmi složité udržet se na trati.
Taky mi trochu prijde, nehlede na to nastaveni, ze s klobouckami se je treba nejakou dobu szit.
@Rapier (20.09.2020 00:32): Tak ono zase silniční závody a rally je trochu jiná disciplína. Ty auta jsou i v reálu nastavený úplně jinak a v rally jsou mnohem divočejší a citlivější, než klasický závodní auto.

No každopádně na té klávesnici to taky není moc kumšt, hraju to teda bez asistentů, pouze ABS na hodnotu 3, páč to brždění je nemožný bez analogu. Vsadím se, že kdybych si koupil gamepad, tak budu jezdit jak mrzák s tím autem :D
Tak si pohraj s nastavením, citlivost se dá vždycky nastavit podle libosti. Pokud vím, DR2 má poměrně detailní nastavení citlivosti, linearity, deadzone apod...
To je masakr na ovladači, když vypínám asistenty s výjimkou automatické převodovky, tak se nechytám v DR2.0 ale ani v Dirt 4. Na druhou stranu tam alespoň dojedu trať, což se o DR2.0 říct nedá. Všechny Codemasters hry mě přijdou v porovnání s Forza Motorsport 6/7 jako by byly skoro nehratelné na controlleru. Řízení je hrozně moc citlivé, stačí trochu pohnout páčkou, a auto zatáčí jak zběsilé. V rychlostech jakých se pohybuji na trati, každá chyba je téměř fatální.
Jde vidět, že Microsoft mát ty Forzy odladěné na controller, i při vypnutých asistentech to lze uřídit, což se tady říct zrovna nedá.
Mírný offtopic, musím se pochlubit, nedávno jsem si v rámci covid izolace udělal radost a koupil si rally volant, protože základní kulatej t300 věnec je nic moc a na spoustu věcí (včetně rally) se můj hlavní GT styl volant nehodí.:)

Parádní replika Sparco R383, 33cm průměr, pořádně tlustej a obšitej nějakým semišem...
PCčkáčům silně doporučuju vypnout TAA vyhlazování, protože tady je ta implementace strašná, obraz je vyblitej.

Jinak teda nakonec musím uznat, že to vypadá líp jak jednička, grafika je taková ostřejší. Jízdní model mě taky baví víc, je mnohem líp poznat, po čem auto jezdí..
@Dunemaster (19.09.2020 21:01): vím o tom, neměl jsem předplacený gold protože jej odmítám koupit za 1500 Kč, čekám stále na akci kdy bude za 1k. Nemám Xbox One hry z Goldu rád, protože na rozdíl od her z Xbox+Xbox 360 ti nezůstanou v knihovně když se rozhodneš přerušit předplatné. Časem bude WRC8/9 v akci na PC.

@Widl (19.09.2020 19:34): díky za tip ale ještě to zkusím na tom controlleru, ono se to poddá, zapnu si nějaké asistenty. :)
No jasně, chtěl jsem napsat vibrace. WRC 8 nebo 9 koupím až to bude v nějaké akci.
Stejně mám pocit, že si na controlleru budu buď muset zapnout asistenty, nebo počkat až našetřím na volant.
Jako F1 2018 od Codemasters je to bez asistentů docela hardcore, ty formule ještě jakž takž ale tady se nechytám.
Tak jsem se konečně dokopal zkusit čerstvě zakoupený Dirt Rally 2. To byl výprask.

Grafika vypadá tradičně skvěle, dost velký posun proti Drit Rally, v QHD na Ultra detailech a 32" AMVA LCD je to pastva pro oči. Zapojil jsem Xbox One controller, vypnul všechny asistenty a dal si time trial v Argentině se Subaru Impreza WRC.
Masakr na ovladači, úzká cesta mezi skalami, každou chvíli jsem byl v nějakém šutru ať jsem dělal co jsem dělal. FF je fajn ale připadám si jak totální lama. Vzdávám to a jdu na Finsko, tam je to lepší (rozuměj: cesta je širší) ale stejně jedu na půl plynu, protože jakmile se rozjedu a dostanu hodiny je konec. Tohle je rally simulátor jak víno.

Nevím zdali se to někdy naučím jezdit na controlleru jako Forzu Motorsport. Já si snad budu muset koupit nějaký volant.
btw: Potřebuješ židli, která s tebou neodjete, když šlápneš na brzdu, takže buď klasickou bez koleček, nebo dokoupit zamykací kolečka. Případně vymyslet, jak židli třeba opaskem či něčím podobným připevnit ke stojanu.
@Rapier (17.09.2020 20:10): jsou různý verze wheelstandů. Osobně mám třeba tenhle, je dost drahej a určitě patří k těm větším a bytelnějším, ale aspoň člověk nemá klacek mezi nohama...

Skladatelnost demonstrovaná třeba v 3:00. Pořád je to celkem velkej kus železa, ale obvykle se dá najít nějaká nevyužívaná skulina, kde to nepřekáží.

A pak jsou i skládatelný kokpity, jako například toto:
@Rapier (17.09.2020 20:10): Já jsem teda zkoušel všechno a u mě je u závodních her jednoznačně pořadí volant->klávesnice->gamepad. Gamepad tak možná na závody motorek. No a celé to samozřejmě kompletně přebíjí kvalitní komplexní simulátor.
@Widl (17.09.2020 19:56): nemám volant, mnohokrát jsem nad ním uvažoval, mnohokrát už ho měl v košíku (konkrétně Thrustmaster TMX PRO) ale nikdy jej nekoupil.
V diskuzi o DH (namísto diskuzi Všeobecně o hrách) se momentálně probírají staré PC, konzole a HW: joysticky, gamepady a padla tam slova jako závodní hry jedině na volantu, letecké simulátory jedině na joysticku, FPS jedině na myši a klávesnici, apod. ale....ono ten controller/gamepad je přeci jenom u závodních her lepší pro pocit řízení než klávesnice, už kvůli těm analogovým osám. Navíc má oba s FF. :) Tedy jak Logitech F510, tak Xbox One.

Pošli prosím foto jak to vypadá ve složeném stavu, něco mi říká, že to pořád v bytě bude zabírat moc místa.

@Steve (17.09.2020 14:43): to jo, jenže když más na 500GB SSD téměř samé simulátory a nechceš je pořád stahovat znovu a znovu tak to moc nejde. Bohužel dnes skoro každý simulátor zabírá na disku mezi 50-100GB.
@Rapier (16.09.2020 19:46): Kup si k volantu Wheel Stand a máš po starostech. Jednoduše to všechno složíš, zasuneš do sebe a strčíš za skříň jako já :) Je to otázka minutky. Dřív to byl opruz pořád to rozdělávat, zapojovat, chytat ke stolu...
A jejda. Instalace bere 107 GB. To abych si brzy přikoupil 1TB SSD Disk. Dirt Rally chtěl jen 40+ GB.
Taky hraji na Xbox One Controller. Volant by byl super ale nevím kde bych to v bytě skladoval. Gamepad/Controller a dokonce i ten joystick člověk snadno schová.
@Bursoft (16.09.2020 19:29): když jsem to na Xbox v rámci free weekend zkoušel rozhodně mě to přišlo vizuálně lepší než Dirt Rally 1. Trochu to klame tělem, v přímém srovnání je to vizuálně lepší. Už Dirt 4 vypadá lépe než Dirt Rally.
Vypadá to moc pěkně, ale koukám, jak moc je to náročný proti prvnímu dílu, přitom vizuálně to zas až takový pokrok není. No nicméně mě to snad donutí si koupit pořádnej gamepad, na té klávesnici je to fakt o hubu :D
V jedničce jsem podle steamu strávil 187h, sakra já nechci strávit svůj herní život v Dirt Rally:)
Ty dlc jsou mi navíc hrozně nesympatický, kvůli tomu jsem opustil tvorbu Paradox Interactive.
Sakra, dávám to všude možně, ale tady jsem zapomněl.

Příští týden se uskuteční Azores Virtual Rally u příležitosti reálně neuskutečněné první soutěže mistrovství Evropy. Máte jedinečnou možnost porovnat se s virtuálními i několika reálnými jezdci (většinou z ME).

Uzávěrka přihlášek je dnes.

Více info tady: http://www.azoresrallye.com/noticias/cou ... -as-already-started/
Rozdiely medzi DR1 a DR2:
Zoberme, že DR1 bola iba skúška, /ak si uvedomíte prácu/
Ja rád hrám Rally nie okruhy US vzoru, takže čo ma teší:
Ak padnete mimo trate je to na Vás či sa tam dostanete, smz do času, ale je o veľa dlhší, DLC okruhy nekupujem, ale všetky Rally trate mám, proste sa teším na toto: https://www.youtube.com/watch?v=Nj2koAn-6q8 ďalšia rally trať, moje naj sú Poľsko, Wales, Zéland ...
Flat Out Pack proste kupujem, aj za 20 evrí, pretože Škótsko.
Zdarec, neví někdo, kde sehnat i20 R5 anebo jak přidat skiny do her? (steam) Díky :)