https://www.idnes.cz/hry/novinky/diablo- ... 085847_bw-novinky_oz

Zajímavý je poměr útraty peněz ve hře co se týče regionů.

A zde si můžete nasimulovat, kolik by vás přibližně stálo šest legendárních gemů do vašich předmětů. No, nejděte do toho. Minimálně pro ten pocit, že jste mohli mít například zánovní BMW.

@HELLER (20.06.2022 12:41): Co pamatuji, i ve trojce po vydání trvalo než se hráči prokousali na vyšší obtížnosti. Ano, půjde to, ale v DI to bude extrémní několikahodinový dennodenní grind po dobu delší než byla sezóna ve trojce. Osobně jsem zvědavý co bude v DI následovat po konci sezóny.
@MarezCZE (19.06.2022 13:32)
Ale hneš ... wudijo je tomu důkazem. Akorát je to o mega grindu ... a jediné, co neuvidíš, je legendární 5hvězdový gem ... to je takřka nereálné.

Ale hrát se to dá, i přes mnoho capů, co nastanou (týdenní), se furt dá farmit paragon a postupovat pomalými krůčky na vyšší obtížnosti.

Já jsem aktuálně na ratingu kolem 1550 a krájím Hell2 na pohodu... vidina Hell3 je daleká, takřka v nedohlednu, ale nevadí .. na takové to WC mobilní hraní pohoda :D
@Charllize (19.06.2022 14:33): Pokud někdo nadskakuje blahem nad videi z Diabla IV, tedy z nevydané hry od studia, které má za poslední roky jednu z nejhorších pověstí mezi herními studií, jde o ukázkově zmanipulovanou a neskutečně naivní ovci. Ono aby nakonec nedošlo k rozčarování, pokud některé P2W prvky nezačlení i do čtyřky.
@Red (19.06.2022 12:04): Tak ta hra je primarne cílená na asiaty kde tenhle přístup vnímají trochu jinak. Vzhledem k tomu jak do toho nekteri lidé dokážou zahucet to na západě vůbec neměli vydávat. Jenže to by se zase komunity pokakali, takže teď pisalkove mají zas tema a Blizz skraloup. Ale hloupí nebudou oni si ten poměr výdělek vs pověst umi spočítat. Však plno lidi nadskakuje blahem když vidí Diablo 4 a až vyjde vše bude zapomenuto a Blizz na rukách nosen, takže to je úplně jedno :)
@Red (19.06.2022 12:04): Ty kráso, tak to je fakt síla. Vis. ten borec co uratil 10 000 babek a nedostal víceméně nic.

Kompletní systém odměnování je teda fakt brutal, to fakt hraničí s gamblingem, neboli cím víc platíš, tím lepší odměnu máš. Fakt hustý.

@Mendoza (19.06.2022 12:57)

Však jo, tak to dokoukej, tam je naprosto jasně řečeno, že základní průchod hrou dáš na pohodu. Pak se bez cálování nehneš :)
@Red (19.06.2022 12:04): To jsou sprosty pomluvy od toho tlustoprda. Utratil jsem zatim jen par korun za battle pass, sem tam nejakej balicek, ani nevim s cim presne, a hraju na pohodicku. Proste jen zavidi a vsadim se, ze v tom blbym Matcho bude clovek muset taky kupovat bedny s kulickama...
Tak jsem na cestách shlédnul i Indiana a úplně mě to navnadilo. Až prodám byt a chatu tak jdu do toho:)
Delal jsem svuj prvni kontrakt a cast se musela delat stealth stylem. V Diablu!

Dobře si z toho chlapci dělají prdel :D

@Kwoky (10.06.2022 00:42): Není nutné do toho dávat ani korunu. Jakmile jsem se dostal do fáze nutnosti dosažení určitého levelu, provedl jsem denní aktivity a zlepšováním Battle Passu si zvyšuješ i úrovně postavy. Zejména sběr monster do knihy a ty, co mají dvojnásobné odměny. Lokace se mi nejvíce vyplatily ty co doporučoval ve videu níže.

@Paul (04.06.2022 10:04): Ještě také nejde oddálit pohled. Takže vyhýbání se monstrům například v Challenge riftech, pokud jdeš úzkými chodbičkami od Elite Packu k Elite Packu je hodně komplikované.

Mimochodem, hra začala mnohem víc padat. Zejména při vylepšování run a výjimkou nejsou ani pády při načítání hry z hlavního menu.
Myslím, že se blížím ke konci hraní bez investic. Ještě kolem levelu 30 to bylo fajn. Pak jsem byl hrou nucen opakovat bounties (zabij 40 kostlivců, 15 vlků, 30 nevímčeho, ...) pro dosažení povinného levelu 35. Následoval zajímavý a fakt pohledný posun v příběhu a začal jsem být zvědavý, co bude dál. A navíc mě začal fakt hodně bavit boj, protože je to výzva (oproti až trapně lehkému začátku), dobře se na to kouká a už je potřeba trochu vědět, jak útoky načasovat a nakombinovat.

Nyní mám level 38, potřebuju 40 na posun v příběhu a jediné, co teď můžu dělat, je opakování bounties, nebo chodit opakovaně rifty (tedy grind). Něco mi říká, že když tuhle frustrační část přežiju a těch 10 opakování dám, bude následovat opět posun v příběhu, dosažení levelu 42 a povinný level 45. A přesně v ten moment na to hodím bobek.
@HELLER (07.06.2022 09:59): Dohrál jsem příběh a zabalil to na čtvrtém paragonu. Grindovat dungeony a rifty mě opravdu už nebaví. Toho jsem si dosytosti užil ve trojce a nechci se k tomu vracet.
No je to tady ... včera jsem narazil na zeď a dost mě to odradilo. Velice jsem zvolnil hraní (za alta Necrouše) a budu to hrávat jen tak na pohodu a zabití času a drtit takovou hru nemá cenu.

Když už nic, tak je to minimálně fajn pocit projít si kampaní, příběhem, jaké to bylo mezi 2 a 3 dílem ... a dál to nemá moc smysl komentovat :)
Minimálně ne tak, v jakém to je teď stavu. Je to v háji, ať už Lost Ark, tak tohle.. vždy je to jen otázkou času, který přichází nečekaně dost brzy.
@DEU (06.06.2022 19:13): Krásně shrnuto. Ačkoliv mi pay2win v mobilních hrách nevadí, tak to množství systémů, které museli vymyslet a naprogramovat, aby z hráčů vytahali prachy, je až zarážející.
@Kwoky (03.06.2022 23:06): mám galaxy s22, a ty artefakty nastávají jen když zapnes vyhlazování. Hraju bez toho na max (ještě teda nejde zapnout 60 fps), ale tyhle funkce určitě přijdou s dalšími patchi.
@HELLER (04.06.2022 22:02): 4.8/5 mě nepřekvapuje, protože jako mobilní hra je Immortal naprostá špička. Jako mobilní hra na PC je to nerozumné řešení. Uvidíme, jestli vyjdou aktualizace, které by byly víc než potřeba.
@Paul (04.06.2022 20:45): Hraju obcas mobilni diablovku Eternium na PC a doted jsem netusil, jakej je to pruser. Je to totiz absolutne stejnej pripad, MOBILNI hra 1:1 na PC. Podle me se blizz na pc mel vykaslat, protoze tech lidi, co nechapou jednoduchou premisu - je to MOBILNI hra, ne port na PC, bude hodne a budou hodne slyset.
@HELLER (04.06.2022 19:30): Chtít aby hra vydaná na PC měla možnost nastavení rozlišení a funkční ovládání opravdu není čekání zázraků, come on :)

Je to odpad. Ale ano, třeba to do plné verze vše opraví. Na nálepku open beta se dá vymlouvat slušně.
Diablo immortal je primárně mobilní hra a toto, co vydali jako PC verzi je jen "emulátor" :D nemůžeme čekat zázraky. Sám Cheng to vzpomínal, že to bude verze z mobilní verze. Sám jsem doufal v lepší konverzi taky ... to se přiznám. HUD je zbytečně obrovský, blbne ovládání, odezva o ničem, sem tam to úplně vynechává a mnoho dalšího.
Ale zase kryjí se nálepkou BETA, tak třeba to vylepší časem. I když tomu moc nevěřím. Minimálně volba rozlišení a HUD nastavení velikosti.

Nicméně já se bavím i tak .. beru to tak, že to není AAA hra, ale Free2Play (pay2win zatím necítím a čekám, kdy narazím na nějakou tu zeď) a jsme s kámošem už na lvl 60 a já mám 2 paragony zatím a pohoda. Osobně se bavím víc, než u Lost Arku.

A pokud narazím na nějaké limity, kdy budu muset začít platit, tak se na to vykašlu, příběh mám projitý zdarma když už nic :D a budu i nadále čekat na D4 .. a pohoda.

BTW mobilní verzi hraju na S Note 9 a jede mi to stabilně a baví mě to moc, po tom 95% trashi, co se objevuje na google playi je to parádní zabiják nudy, když jsem mimo PC.
@DEU (komentář): jsem nemohl uvěřit že by tam fakt nešlo nastavit ani rozlišení. Tak jsem to stáhnul a vskutku. Nejde nastavit rozlišení. V PC hře v roce 2022 od jednoho z největších videoherních korporátů na planetě. A nejen to, on ani nefunguje správně gamepad. Instant uninstall.
Co se týče PC verze, tak ta v tomhle stavu ani neměla vyjít.Blizzard je u mě firma, která si nezaslouží ani dolar.
Mají těch serverů jako máku. Jen EU jsem myslím napočítal kolem 30 ! Podle mě není vyloučeno sem tam nějaké to spadnutí ze serveru ( to se děje už i ted na mobilech) ale jinak je to fajn. Arreat Summit tam se drží většina čechů, je to v chatu znát :D sem tam azbuka, ale jinak samý čecho slovák.
Já to chytil o půl 2 v práci, že se to dá tahat, tak jsem neváhal a hrajem hrajem na posteli s mobilem a je to parádní. Těším se zítra na PC verzi... mobil je super, ale na delší hraní to není. Jedno je jisté, na dailyny v práci a bountyny atd .. ideální :D
Tak jsem dnes hrál na mobilu pár hodin a je to dobrý. Vzal jsem nekromancera :-)
Tak jsem si to znova našel a přečetl a je to takto:
 Blizzard will have an official PC client for Diablo Immortal that will be available for release on June 2nd.   You can launch the PC client from the Battle.net launcher just like any other Blizzard PC game. The PC client itself will be in an open beta
Jo, není to myšleno tak, že přihláška je pouze do bety PC verze ?
Jinak 2.června vyjde mobilní verze.
A navíc je fajn i to, že v případě hraní bety a ukončením bety a přechodu do plné finální verze nedojde k wipu. Takže se vše přenese :)
škoda, že to nepustili už od května tu betu ... čekat měsíc je úmorné, ale vydržíme :D a novinka v podobě oznámení, že to vyjde i na PC (nemusím řešit emulátory) velmi potěšila. Vyzkouším, uvidím, určitě to nebudu zatím nijak kritizovat, jako někteří, kteří jsou již teď přesvědčení, že to bude humus.