Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Tak dohráno. Užil jsem si to daleko víc, než při pokusu před cca 10 lety. I ty konspirace mi nějak víc sedly.
Asi zkusím rovnou napravit dojem dvojky, ale tam už bych si na dohrání nevsadil.
@Red (21.05.2022 22:16): jo máš pravdu, do rohů vidět není (ale tam nic není :) ) a ono se to odehrává v noci, tak je holt tma. Ale chápu, že to může odradit... teda nechápu, ale rozumím jak to myslíš :)
Vy jste tady všichni na mě zlí, ale na internetu nejsem sám! :)
@Red (21.05.2022 22:16): jak píše USER, tohle není normální. Měls to nějaký rozbitý. Verze na steamu s GMDX a D3D9 s 32bit barvama u mě vypadá správně, aniž bych musel měnit jas, gammu nebo šašit se světlicema.
To zní spíš jak nějakej grafickej bug. Nemáš tam nějaký mody? Nepamatuju si, že bych musel někde používat světlice apod...
Tak tomu dávám druhou šanci. A při rozehrání jsem si uvědomil jeden faktor, proč jsem si hru kdysi neužíval. Ta hra je defaultně strašně temná, není vůbec nic vidět. Abych pořád běhal s baterkou či rozhazoval světlice. Po Thiefovi jsem snad dospěl a DE docením. Ale stejně jsem si hru podle internetu zesvětlil. V launcheru od Kentie jsem dal rendering OpenGL a výrazně to pomohlo.
Dvojka je ve finále fajn hra. Se skvělým finále. Horší jsou ty malý lokace a neustálý loadingy, to mě sralo tehdy a dneska by mě to sralo ještě víc (ačkoli dneska bych to možná vnímal jako úsměvný retro prvek).
@M.a.t.t. (02.05.2022 23:26): jo, tak tři hodnocení, kdy ani jeden nepíšete, rozhodně to ani nepouštěj, mi asi stačí, otázka je, kdy se k tomu dokopu, protože těch rozehraných sérií už mám na zbytek života :D
@S4TW (02.05.2022 23:17): A aby som ti dal chrobáka do hlavy, pridám aj tretí, vonkoncom nie kontroverzný, názor. Je to jasne najhorší diel celej série a miestami ma veľmi nebavil. Isté pozitíva však má, takže šancu mu daj a uvidíš :)
@S4TW (02.05.2022 09:52): Pokud jsi hrál s GMDE modem, tak si můžeš upgradovat granáty na maximum a pak si dát perk, díky kterému pak plynový granát lidi uspí :) Stojí to mrtě bodů, ale těch granátů je ve hře docela dost.
Když nad tím tak přemýšlím, tak nejlepší možností by byl možná remake Deus Ex 1 ve stylu Black Mesa. Protože jestli někdy bude nový díl, tak kvůli nutnosti vydělat peníze nejspíš nikdy nebude tak sofistikovaný a komplexní jako jednička...
@Walome (02.05.2022 09:36): je tak, muže v černém a ty obrněnce jsem prachsprostě vraždil... i když, pár sem jich taky udolal non-lethal, docela dobrý na to je i gas grenade, akorát mám trochu problém s tím, že týpci se dusí, ale jakmile po nich střelíš nebo je praštíš, tak ti to oplatí :D

jo a co je šíleně overpowered zbraň je ten meč :D, tím se to kosí jedna báseň...
Ono je potřeba trochu trpělivosti a cviku na objevení toho jak riot prod funguje (btw ten název si uvědomuju poprvé, a to jsem to hrál poslední roky i anglicky :D ). Musíš zezadu, do krku, nebo zepředu do hlavy, ale jde je udolat i přes nohy nebo zadek.

A teda nevím, ale třeba na men in bleck vyplěmcáš snad celej zásobník, ale taky se dá.

Jen prostě když to hraješ poprvý, tak vidíš, jak týpek dostane šok, chvíli se třese, pak se oklepe a jde po tobě, tak se na to radši vykašleš.
@S4TW (30.04.2022 14:03): Tak s leností přebindovat itemy ti nepomůžu, ale když dáš někomu dvě rány riot prodem, tak to většinou stačí, i na ty tužší nepřátele :D Nemusíš je nutně dodělávat obuškem (můžeš, pokud chceš šetřit munici, ale na těžší nepřátele nestačí 1 rána).
@John Mirra (30.04.2022 13:03): Jo, myslíš riot prod? To jsem z nějakýho důvodu nepoužíval :) On je totiž trochu problém v tom, že jakmile jsem si nabindoval na čísla itemy, tak už jsem byl líný používat jiné :))… Ale mám ještě pocit, že ten riot prod fungoval jen jako stun a ty jsi je pak ještě musel umlátit normálním obuškem, ne?
@John Mirra (25.04.2022 20:09): hraji pomalu no, byly nějaké dovolené, teď plánuji delší HO v zahraničí, takže se k hraní tolik nedostávám, ale postupně se blížím konci, teď jsem v misi, kdy mám zachránit tu dceru vědce. Hodně exploruji, level se snažím vždy co nejvíc prolézt a zkouším, co hra všechno nabízí. Často opakuji a pokouším se věc řešit ještě trochu jinak, když se mi výsledek úplně nelíbí a tak no. Vím, že prví hraní by mělo být spíš plynulé, ale jelikož se k většině her už nikdy nevrátím, tak si snažím hru užít co nejvíc a vytěžit do maxima :).
@S4TW (19.02.2022 00:30): Většinou stealth a nekonečné loadingy :) ALe kdyby mě měla nějaká pasáž echt frustrovat, tak ji buď přeskočím nebo vystřílím a čistě stealth to zahraju jindy (třeba až budu mít tu hru víc najetou).
Jak to máte se stealthem? Raději opakujete jeden úsek xkrát, dokud to není perfection a nebo po jednom/dvou selhání se na to vykašlete a kosíte? Já se snažím jít tou první cestou, pěkně po tichu, ale nějaká místa jsou pro mě docela boj... dost mi to znepříjemňuje i ta snaha o non-lethal, takže to je pořád, aha, tam je ještě kamera, aha, když slezu ze žebříku trošku nešikovněji, tak mě hned slyší, aha, za rohem zrovna procházela další stráž... ale obecně mě baví si najít vždycky tu nejideálnější cestu, ačkoliv to je několik reloadů...
@S4TW (11.02.2022 17:33): tam snad není místo, kde je šest týpků najednou. Jo, v Hells Kitchen je jedna hutná pasáž, kde jeden průšvih zabije celou lokaci (i když paradoxně spuštění alarmu většinou nic neznamená, ale chápu tu potřebu to projít bez).

Jako hraj si to jak chceš, vraždi, omračuj, granátuj, v tom je ta krása.

Já teď hraju GDMX a určitě se chystám používat ty sekundární zbraně. Stealth jsem to hrál už dostkrát.

@John Mirra (12.02.2022 00:07): toho jsem se bál celou první misi, že se omráčení vzbudí :D