@666joxer (16.01.2021 23:51): On to autor "bohužel" spojil s modem na grafiku. Myslím, že je v tom New Vision. Samotná čeština má mnohem míň.

EDIT. Tak jsem vyzkoušel čistou instalaci Deus Ex ze steamu a na to čistej GMDX 9.03. Přes to jsem nacpal zálohu češtiny co jsem měl vytaženou z tý verze co byla dřív na moddb. Dneska už je tam jiná, kombinovaná s new vision. Ve hře s gmdx jsou přeložené komplet dialogy. Veškerý interface a popis předmětů je pak komplet anglicky.

Jinak i z téhle novější verze by měla jít čeština v pohodě vytáhnout. Alspoň ta co řeší dialogy. Interface a popisky nevim kde jsou. Vzhledem k tomu, že gmdx stejnak interface mění, tak jsem to ani nijak nehledal, protože to podle mě ani nemůže být kompatibilní. Pro vanilu GOTY by to ale mělo smysl najít. To chce ale buď hledat a nebo se obrátit na autora. Podle mě je škoda, že tam nedal prostě holou verzi češtiny na GOTY. Nebo mohl dát aspoň na výběr. Ten new vision nemusí sednout každému.
Po rokoch som to znova rozohral a hned zo zaciatku som si spomenul na jednu vec ktoru som nikdy nepochopil.
V soche slobody v cele Gunthera sa nachadza tehla, ktorou sa daju otvorit dvere zvnutra. Ma to nejaky zmysel? Vzdy som cakal, ze ked je tehla vnutri, tak by tam mohla byt nejaka alternativna cesta, ale o ziadnej neviem.
To vážně má ta čeština 2 giga? Není na tu GOTY edici i nějaká pár MB light verze?
@Kunick (16.01.2021 15:44): Já to hraju každý rok na Vánoce, protože je to moje tradice a pořád mě to neomrzelo :) Je to prostě srdcovka. GMDX do toho pak vlil nový obsah/změny, což opravdu přišlo vhod :)
@Kunick (16.01.2021 15:44): skleróza a nostalgie a je to prostě dobrá hra z pro mě nejlepších herních let. Ale já ji hraju tak jednou za pět let. Takže mě se ten dotaz vlastně moc netýká :)
@Kunick (16.01.2021 15:44): tak pro mě je to nejlepší hra jakou jsem kdy hrál. Z toho příběhu mi běhá husí kůže a podle mě to má jedny z nejlepších postav široko daleko, plus je třeba si říct, že v roce 200 tu prostě nic podobnýho nebylo. A podle mě ta hra nikdy nebyla překonaná. A je to prostě nostalgie jako prase.

A hrát to znova - no právěže asi popáté mě to už tak nebralo, takže GMDX přišel vhod. A jak píše Phoenix - různé možnosti a pak i obtížnost.

A popravdě jak to tady řešíme tak mám chuť si to nainstalovat a asi to udělám!
@Kunick (16.01.2021 15:44): Já jsem Deus Ex dohrál 5x. Bylo to pravda převážně v době, kdy ještě nebylo tolik zvykem okamžitě/zpětně všechno konzultovat s online návodem, takže jsem při opakovaném hraní přicházel na věci, které mi při prvním hraní utekly, vedl vývoj postavy stran skillů nebo augmentací maličko jinak, hrál na těžší obtížnost nebo hrál jednou v mezích možností bez zabíjení a jindy jako vraždící mašina.

Těch věcí, které mohou dopadnout různým způsobem, není úplně málo (místo poražení Waltona Simmonse, záchrana Paula, Jocka nebo Tiffany a další) a poprvé jsem vynechal třeba některé obtížněji dostupné/viditelné lokace jako Jock's apartment v Hong Kongu.
Jak vás tak poslouchám. Co vás nutí hrat tu hru znova a znova? Jako ja si jí užil, a konce jsem dohral na všechny? tři možnosti. Ale nepříjde mi, že by ve hře bylo moc věcí které jdou změnit. To že jednou použiju šprhík a jindy přemostím okruh mi nepříjde až taková změna. A podle toho copíšete, to zní jako kdyby jste tu hru hráli každý rok.
Čeština jde narvat i na verzi s gmdx. Samozřejmě nové věci jsou anglicky. Před pár lety to někdo vzal starou dentonovic češtinu upravil ji a hlavně umožnil instalaci nebo ruční prekopirovani tak aby šla s goty. To je nějak verze tuším 1.12fm nebo tak nějak. Mělo to i svoji stránku na moddb.

Párkrát se v tý době objevil i tady v diskuzi tuším pod nikem Warezk nebo tak.
@lseling (16.01.2021 12:16): Vanilla je verze hry, když vyšla na pult. GOTY je něco jako finální verze, obsahuje různé patche a často i přidaný obsah, DLCčka apod. Pokud vím, oficiálně tam čeština není, ale dá se dodatečně stáhnout.
Když mám GOTY verzi, to je vanilla nebo už je v tom něco navíc? A jak je to s češtinou?
@Walome (14.01.2021 23:41): Já chtěl právě něco, co změní ten gameplay, no... GMDX má ten feeling i v novějších verzích (např. ty perky nemusíš používat, když nechceš), nebo si můžeš stáhnout starší verzi :)

Jojo, já jak to posledních X let hraju jenom s ním, tak pro mě by zase naopak změna byla hrát to bez něj :)
@John Mirra (14.01.2021 21:15): jojo taky jsem to zkoušel oboje blízko po sobě a taky nevím co je co, ale co vím, že se mi nelíbilo ani jedno :D stejně jako black mesa. Prostě to nemělo ten správnej feeling. GMDX ho má. Nebo aspoň ta verze kterou jsem hrál ho měla, to tam ještě nebyly ty perky atd.

Věřím tomu, že po pár projetích s GMDX už ani nebudu vědět co bylo a co nebylo v původní hře.
Upřímně, moc jste mi nepomohli. :) Nakonec jsem musel googlit a zjistil jsem, že Revision sice vypadá nejlépe, ale má prý citelnější změny v designu některých levelů. New Vision sice nemění nic, ale ani tolik tu grafiku. :) Zkusím tedy ten nejopěvovanější GMDX. Tedy až se ke hře za nějaký ten měsíc dokopu...
Já to jednou hrál právě s Revision nebo New Vision, už si nevzpomínám, ale vím, že některé lokace byly trochu překopané... ale už fakt nevím, který to byl.
@John Mirra (14.01.2021 19:23): jo to je pravda. Na to jsem zapomněl. Přidává nějaké objekty, ale já to vždycky chápal tak, že je to stále jen změna vizuálu. Nepřiidává nové cesty, ventilace nebo něco takového.

Je ale pravda, že jsem hrál jen první lokaci.
@H34D (14.01.2021 16:20): oba tebou jmenované mění právě jen grafiku. Revision je tuším i na steamu a vypadá dobře. Přijde mi s grafikou gmdx hodně podobný. Ono jsou to v podstatě balíky grafických módu. Některé z nich používá i gmdx, ale ten mění nebo vylepšuje i některé herní mechaniky nebo dokonce přidává nové.

Připadá mi trochu škoda se gmdx vyhýbat jako, že je to něco hardcore. Není. Je to hodně citlivé udělaný mód. Podle mě vanilu nemá smysl hrát.
Já nemám s čím porovnávat, ale s GMDX jsem si hru fakt užil. A ikdyž to na stovku nemá, bylo to super. a když Tak Ti mužu podarovat nějaké savy
Když jste u těch modů, doporučili byste nějaké další grafické mody kromě GMDX? Chtěl bych jen vylepšit grafiku, ale zachovat gameplay. Četl jsem, že se doporučuje Deus Ex New Vision nebo Revision, hm?
@Walome (12.01.2021 20:13): tak jasně, že jsou v modu jen přiložené, ale je to první věc co tě v intru nebo na molu praští do očí.

Jinak vývoj GMDX sice usnul, ale nějakej vývoj tam je od původního autora, který to nazývá GMDX vRSD.
Experimental fork of GMDX v9, candidate for a future official update. Includes radial augmentation menu, HDTP toggle menu, new addiction system, 17 new and reworked perks, rebalanced skills/augs/weapons, simulated laser sight waver, overhauled wearable equipment (Repairbot now repairs!), bugfixes, and more. English only.
https://www.moddb.com/mods/gmdx/addons/v ... ture-official-update

Ještě jsem to nezkoušel.
@Cobot (12.01.2021 20:11): grafiku zvednou hd textury samy o sobe.

@DonSnake (12.01.2021 20:08): tak to ze google a apple realne ovlivnujou svet (cast sveta) a ze jsme zavisli na soukromym vyrobci vakciny je uz fakt, coz je proste wow. Jasne, tam podobnost konci ale i tak je to husty.

Jinak AI nam prisla vtipna i pred 20 lety :D
@Walome (12.01.2021 09:15): No, ta současná situace to rozhodně obohatila :D Ne že bych na konspirační teorie kdovíjak věřil, ale během hraní jsem nad tím trochu přemýšlel, to jo :) Na augmentace si pár let ještě počkáme (dle mého to bude míň než 30 let), ale pořádné boty už skoro máme např.

@John Mirra (12.01.2021 19:46): Vanillu. Nic mě tam vyloženě neprudilo (max ta AI), takže jsem neměl důvod to modovat :) Je v tom nějaký zásadnější rozdíl?
@DonSnake (11.01.2021 23:00): jedna z mých prvních ranních myšlenek dnes patřila Tobě :D a říkal jsem manželce, že nějakej týpek na DH dohrál Deus prvně v životě a líbilo se mu to.

A pak jsem nad tím přemýšlel a říkal jsem si, že kromě grafiky ta hra má pořád co dát, hlavně co se týče (mimojiné samozřejmě) příběhu, kterej loni dostal úplně jiný grády (máme tady vir i všem pomalu dochází, jakou mají velké korporace moc), o to to muselo být výživnější.

A za 30 let se to může realitě blížit ještě mnohem víc, a to včetně mechanických augmentací, které se už teď leckde objevují. A možná i nějakej ten bot někde bude (i když to asi nejlépe pojmou kamery s detekcí pohybu).
@Walome (11.01.2021 23:21), @DonSnake (11.01.2021 23:00): jj, tohle nejde. Zato jde spousta jiných zajímavých věcí, které se týkají tohoto typu důležitých postav. Gunter jde ve Francii zabít bez výbuchu, nezabít nebo tuším i omráčit. Waltonu Simmonsovi jde při prvním střetu v podmořské základně utéci (stejně jako při druhém, ale to už se ve hře ničím neprojeví) a při obou by měl jít také zabít bez výbuchu (to mám vyzkoušeno) nebo omráčit.
Tak jsem úspěšně pokořil 20 let starou hru. A musím říct, že to byla paráda :) Ze začátku to byla výborná hra, ale jakmile došlo na dezerci z UNATCO, tak se z toho stala regulérní závislost. Super příběh, charaktery i ta atmosféra. Nejvíc mi asi vadila dost špatná AI. Občas mi chyběly šperháky, ale jinak byl všeho dostatek, snad i nadbytek. Vylepšoval jsem pistole, lockpicking, elektroniku a kompy. A jeden bod jsem ještě dal do plavání.

A jen tak mě zajímá, když jsem ve před momentem, kdy vycházím z metra, kde na mě čeká Gunther Hermann, aby mě vzal do basy - jde ho sejmout? Já to zkoušel asi 10x a nepovedlo se mi to.
Teď mě ještě čeká DE:IW a mám komplet :)
@Kunick (01.01.2021 14:39): Nevím jakou verzi jsi hrál, ale v pozdějších verzích GMDX přidali perky, u každého skillu jsou tuším tři a různě ti je ještě vylepšují. Tenhle "1 zámek = 1 paklíč" sis ale mohl vzít až když jsi měl dovednost paklíčů na maximu. Stál tuším 200 skillpointů.
@Kunick (01.01.2021 14:22): Jojo, v původním DE ti pak fakt stačí třetí úroveň a už v podstatě nemáš o paklíče nouzi, GMDX to docela ztěžuje.

A v GMDX si můžeš vzít ten perk, co ti pak umožní odemykat vše jen jedním paklíčem :)
JJ s GMDX. a jak jsem řekl, chápu že to je balanční mechanismus aby se nestal některý k postupu moc OP, ale když už do něčeho narvu tolik skill pointů, tak chci umět otvírat zámky pohledem :D

Škoda že není nějaká snadná cesta jak si navolit co GMDX modifikuje a co ne. Mě by stačil widescreen.
@Tarhiel (01.01.2021 00:54): Ten jsem měl. Spíš jsem to bral, že mi vadilo, že jsou lockpick a multitool brané jako consumables - přitom bych čekal že s vymaxovaným lockpickingem, ho nebudu lámat na každém zámku. Chápu, že z pohledu designu je to značné ulehčení, ale vadilo mi to.
@Kunick (komentář): Na Tebou zmieňované problémy (Ve chvílích, kdy je řešení tak jasné, ale hra jej neumožnuje, ve chvílích kdy prostě nemůžete podniknout některou z akcí, protože nemáte… (zde si doplňte předmět sami dle nejslabší schopnosti vaší postavy).) určite odporúčam nainštalovať GMDX mód
Tak u mňa najväčší problém pri Deuse je, že som ho už hral :). Potrebujem palicou do hlavy aby som zabudol vo co go.
Myslím že i to GMDE tam občas přidá nové upgradovací kanystry, resp. nový typ, který třeba přidá 2 úrovně jedné variantě augmentace :)
Niekto robí Deus Ex randomizer. Zatiaľ to vyzerá dosť basic, ale má to nejaké pokročilé funkcie v alpha (level randomizer). Dám tomu rok a možno zahrám :)
@Kunick (14.12.2020 23:44): Dík, první hraní jsem skončil někde v Paříži tak jsem si říkal, jak si to ozvláštnit na druhý pokua. Budu tvůj postup sledovat a podle toho zařadím Deus Ex do fronty, tak se snaž ;)
No mě se zatím nejvíc osvědčily vrhací nože. Stačí mířit anehodit je uplně někam do.... a nemusím řešit dostatek nábojů.
@Kunick (14.12.2020 22:44): Vyomračuješ batonem (některé pokročilejší nepřátele časem pomocí riot prod), všechno v klidu projdeš a pročteš. A jak píše Paul, na dálku uspávací kuše. Poprvé jsem hrál Deus Ex tak, že jsem nezabil nikoho krom pár příběhových postav (a i u těch to jde) a MIB/WIB (že jdou omráčit a tak nevybuchnou jsem zjistil až při dalším hraní, na to je právě dobrý riot prod).
@PavelU (14.12.2020 22:00): taky to teď hraju... poslední ra do výzvy. A trochu s tím bojuju. Pere se ve mě hráč, který se chce všude proplížit a prohackovat a hrač který chce projít každý kout a najít každý předmět- a tam je nejsnadnější všechno vystřílet a všechno v klidu projit a pročíst.
Hru jsem opět nainstaloval, tak bych ji měl hlavně hrát. Základní verze, jen starou češtinu tam mám. Starý Direct3D ovládač je moc světlý, ke stylu a designu hry moc nepasuje. OpenGL jsem zprovoznil, překopírovány soubory ze složky Unreal Tournament, ale jeho limitem je jen FullHD rozlišení, alespoň něco. A hlavně OpenGL má tu adekvátní tmavost, co sedí začátku hry v noci. Mám nezmenšené uživatelské rozhrání, které by se správně mělo hodit na menší, ale to by se mi pak špatně četlo.
@John Mirra (11.12.2020 20:30): Díky za tip, ty změny v GMDX oproti originálu vypadají sympaticky decentně. Dobrá příležitost odehrát to čistě na sneak, ale když já tě odstřelovačce naboostované modifikacema nikdy neodolám :-)