Taky vám jeho komunikace přijde iritující či nepříjemná, urážlivá?
@Chuck (22.03.2017 09:54): Ok. Já už se bál, že ti budu muset popsat svůj denní časový harmonogram a vysvětlit, jakým způsobem stíhám za den na DH napsat příspěvky do cca dvou diskuzí. :)
@Jab (22.03.2017 09:28): Bylo jen otázkou času, kdy se objevíš i tady. :-) No, pokud to hraji maximálně dvakrát týdně, jelikož častěji možnosti nemám, a dám tomu tak 2 hoďky, tak to zas tak rychle nejde. Navíc nejsem moc zvyklý si cestu k cíli hledat sám, nýbrž pomocí ukazatele, což mě zdržuje, ale nemůžu říct, že nepříjemně.
Ač jsem cítil poněkud skomírající záživnost, Vandenberg ji trochu pozdvihl.
Já to nemyslím z hlediska logiky, ale herních mechanismů - jakože prostě oba meče mají nějaký damage, žejo. A to rozbíjení funguje tak, že ta odolnost dveří musí být menší než ten damage.
A já mám prostě za to, že ten Zub má mnohem vyšší damage než obyčejný meč... sakra, já to snad nainstaluju a otestuju :)
@John Mirra (17.03.2017 19:50): Treba je to energy pole skvele na rezanie ziveho tkaniva, ale na rozbijanie dveri sa hodi menej.... nieco ako Katana vs Longsword.
Je to Sci-fi, takze ta mozu odfajcit hociakou vymysleninou a ty nemas ako dokazovat opak.
Můžeme se zas chvíli bavit o té hře? :D

Mě by třeba, sakra, zajímalo, jak může obyčejný meč rozflákat dveře, se kterýma si Zoubek neporadí.
@Bellerofontes (17.03.2017 19:22): Ono to tak možná zvenčí vypadá. Ale myslím, že dost lidí si hry kupuje prostě proto, že je to jednodušší. Koupíš, za chvilku stáhneš a paříš. Nemusíš řešit cracky, odstraňovat viry, vymýšlet způsoby, jak se spojit po síti s ostatními kámoši-piráty... Takže to nemusí být ze zásady, ale z čiré pohodlnosti :)

P.S.: "domů si nastěhovali přítelkyni" - to je další výraz na přesdržku... :)
tak ja si zasadne delam prdel z priratu co musi crackovat a vseliak obchazet ochrany kdyz originalky se prodavaji od 19 do 99 kc i pro ty nejchudsi , samozrejme u pubertaka je to dany tim ze musi hrat to nejnovejsi co zrovna vyslo a hrajou to ostatni , tak musi byt samozrejme in , ja si v klidu pockam az to vyjde v reedici s vychytanyma bugama a vsema datadiskama za tretinovou nebo mensi cenu nehlede na to ze vy ty dobe na to mam i pocitac co to zvladne na full , mam hafo originalek, ale vetsina z toho jsou reedice nebo bazarovky , ale naklady na ne mam o 2/3 mensi nez ti co si kupuji vsechno hned jak to vyjde, samozrejme najde se i par vyjimek za ktery sem vyplazl i 1500 ale to jsou hry u kterych clovek stravi i rok nez dohraje vsechny scenare - witpae - 1 den=1tah a zacina se 7.12.41 a konci 1.1.46 :D , harpoon 97 - 300 scenaru + dalsich 500 na netu , fighters anthology - 4 kampane po 20+ misich a nektery napoprvy nedas
@Kwoky (17.03.2017 18:00): Je tu vzorek lidí s takřka universálním příběhem. V mládí stahovali a vypalovali, dokud neprozřeli: našli si práci, domů si nastěhovali přítelkyni a hry ze zásady už pouze (!) kupují. Tito lidé pak začali nenápadně své příběhy o tomto prožitku "probuzení" sdílet v diskuzích s ostatními a brojit proti pirátství. Navíc mají tendenci kupovat hry, které si v mládí stáhli: snad aby se očistili "od hříchů".

Ano, z takových exemplářů mám prdel.
@Bellerofontes (17.03.2017 16:23): Tak on se mě tvůj příspěvek asi přímo nedotkl. Ale něco jiného je přiznat pirátství (viz Auri) a něco jiného je jízlivě se navážet do kupujících. To první mi nevadí. To druhé mi připadá pitomé. A rozhodně v tom není pocit nějaké vlastní nadřazenosti, že hry kupuju.

Vidím, že vyloženě nahazuješ udičku na nekonečnou nesmyslnou debatu o tom, co to znamená být lepší člověk. Nehraju :)

Pokud jsi však chtěl jen ukázat, že se na to dá koukat taky z jiného úhlu (trochu trolling), tak to beru.

P.S.: Ale s těma uvozovkama u "poctivě pracující" jdi do prdele, abych tak řek :)
@Auri (17.03.2017 14:12): V dnešní době to musí být horší než karcinom, ale oukej, to rozebírat nechci. Teprve teď jsem si po té dnešní diskuzi uvědomil, že mám krabicovku, která mi ovšem ze záhadných důvodů nejde spustit. Resp. asi půjde, jen by se do toho nejspíš musely nacpat nějaké patche, které součástí té verze zřejmě nejsou, a proto se ta hra chová jako mrtvola. Můžu ji zkusit oživit a kdyby to vyšlo, můžu Ti event. dát vědět, jestli bys ji chtěla. Určitě bych za ni nechtěl žádnou horentní sumu.
@Kwoky (17.03.2017 15:35): Copak? Jsi snad jeden z těch, kteří mají pocit, že z nich kupování her udělá lepšího člověka?

Nebo čím jiným se tě můj střízlivý příspěvek v záplavě redundantního davového přitakávání dotkl?
Zapomínáte i na velmi důležitý aspekt a to je to, že si někdo mladej má chuť zahrát takovou vykopávku a zjistit si na vlastní kůži to co my zaprděný dědci dokola trapně opěvujeme. Za to jsem rád. Nevim kolik Auri je, ale na tyhle kecy asi zvědavá moc není. Tak to nechme bejt. Mě asi jako většině spíš vadí to prolomení tabu, že to tu nikdo nevytahuje. Já se ozval právě a jen proto, že tohle mi taky vadí.

EDIT: ..stejně jako jsem zaprudil u komentu H34D
@Phoenix (17.03.2017 15:31): U těhle starých vykopávek, kdy třeba je samo vývojářské studio dávno rozpadlé, buhví komu jdou prachy do kapsy. A hry z druhé ruky? Jak říkáš, to už samotným autorům nepomůže. Alespoň si je pak může zahrát víc lidí a nezapomene se na to.
@Všivák (17.03.2017 14:39): Na aukru jde aktuálně sehnat Deus Ex + IW za 390,- i s poštovným (anglické balení). Pokud bych neměl už dávno origoš, hned jdu do toho.

"Nevim co je špatného na tom pirátit takhle starou hru."

Přijde na to, čemu říkáš "špatného". Je to nezákonné? Ano. Pomůže dnes nějak autorům finančně, když si člověk koupí 17 let starou hru? Už asi ne (a ještě by ji nesměl koupit z druhé ruky). Je principielně správné hry kupovat? Ano, protože pokud stojím o produkt práce kohokoli, je správné za něj zaplatit (jinak to dotyčný přestane dělat, že).

Některé staré hry dnes příliš sehnat nejdou, protože jsou příliš staré na digitální distribuci (Elvira, Legacy nebo třeba Superhero League of Hoboken), případně zase tak staré nejsou, ale díky problémům s právy jdou sehnat pouze z druhé ruky na plackách (což autorům finančně nijak nepomůže), například série NoLF.
Nevim co je špatného na tom pirátit takhle starou hru. Spousta jiných starých her se nedá už sehnat ani na digitálních distribucích a pirátsví je mnohdy jediná cesta, jak se k tomu dostat. Když teda nepočítám náhodné a předražené kusy třeba eBay nebo Aukru viz. třeba Mafia nebo Vietcong.

@Auri (17.03.2017 14:25): Zrovna nedávno jsem za pár korun prodal krabici s Deus EX.
@Cobot (17.03.2017 14:18): To je jako říct někomu, kdo má klaustrofobii, že tenhle výtah se nikdy nemůže zaseknout ani spadnout. A když jsem viděla, jak mému kamarádovi ukradli identitu, tak se z toho už asi nikdy nevyhrabu, ale to nevadí.
Každopádně zkusila, ale jak jsem předpokládala, ničemu to nepomohlo.
@mazar1234 (17.03.2017 14:15): Však jo. Pirátil každej. Já taky mohutně pirátil dokud nepřišel Steam, hry dostupné za pakatel a částečné myšlenkové "obrození" ohledně vývoje her.

Někdy mě ale dostávají hráči (a tím nemyslím Auri), kteří vesele pirátí i dnes a ještě jsou na to hrdí a chlubí se s tím na netu - asi jakože je asi cool, že umí stáhnout a cracknout hru. Such wow! A bohužel nejde vždycky o malé zvídavé caparty, pro které je přesunutí dvou souborů ze složky "crack" velký IT skill.
@Tarhiel (17.03.2017 14:17):
@Bellerofontes (17.03.2017 14:18):
No, jasně, ale druhý problém je, že já nemám takové finanční možnosti, jako pracující lidé, když jsem student a kapesné padne na jiné věci. A žebrat o hry rodičům odmítám. Jistě, že kdybych vydělávala a nestudovala, tak si hry chodím kupovat. Navíc nikde neříkám, že pirátím všechno, pokud vím, řekla jsem, že právě Deus Ex jsem stáhla, ale fajn, to je jedno.
@Auri (17.03.2017 14:12): Ok no tak sorry no. Zkusím Ti teda aspoň pomoci tím, že si buď jistá, že nikoho nezajímáš. Nemyslím vůbec nikoho, ale nikoho koho by zajímala Tvoje identita. Ale dobrý no, nechme to bejt.

Už si zkusila ten alt-tab?
@Auri (17.03.2017 14:12): Na těchto stránkách se to bere jako tabu. Zároveň je nakupování her pro zdejší "poctivě pracující" a do dospělosti přecházející jedince vcelku vzácná možnost, při níž se mohou utvrzovat v tom, že už to dělají tak, jak se to dělat má.
@mazar1234 (17.03.2017 14:15): znovu, nejde o pirátění, ale o okecávání toho, že někdo pirátí a že je vlastně v právu a že nemá jinou možnost... tedy kromě toho, že se bez toho produktu prostě obejde, ale to asi nepřipadá v úvahu :)