Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Deus Ex: Mankind Divided

79

Diskuze

« Novější Starší »
@Chuck (19.05.2018 15:04): Hra má len jeden boss fight, netreba sa naň pripravovať smrtiacimi skillmi. Ja som celú hru prešiel bez zabíjania a tie smrtiace som naozaj nepotreboval/nevyužil. Ani pri tom boss fighte.
Nicméně včera jsem to vlivem příznivých okolností hrál skoro do tří v noci a pořád se přemlouval, abych už skončil, což už se mi u hry dlouho nestalo. S těmi loadingy se to výrazně zlepšilo, ten po spuštění hry sice trvá, ale to vydržím. Momentálně jsem v ARC territory, šmejdím po všech možných místech, hackuji, co se dá, akorát se snažím pečlivě zvažovat, do čeho dát Praxis. Tohle rozhodování je kolikrát mnohem delší než všechny loadingy najednou. :-)
@SilentWolf (16.05.2018 22:05): Jo, myslím loadingy, akorát jsem to napsal česky. :-) Takhle dlouho, jak jsi psal, sice nečekám, ale třeba po zapnutí hry je to určitě kolem cca 40 sec což už mi přijde celkem dost, to samé, i když o chlup kratší, je to zmiňované metro. Na vypití turka to není, ale presso bych zvládl. :-)
Jediné miesto, kde som mával dlhší loading (ale určite nie 5minutový) bolo medzi dvoma hlavnými štvrťami v Prahe.
@Chuck (16.05.2018 21:57): co myslíš těmi checkpointy? Jestli mluvíš o loadingu, tak já musel mít nějaký bug, protože to beze srandy trvalo tak 5 minut (poprvé). A na netu psali, že to normální není. :D Ale tak co, aspoň jsem si vždycky udělal kafe.
Jsem jediný, kdo čeká nekonečně dlouhou dobu na načtení checkpointů? Ale jinak jsem to včera hrál do pozdních nočních hodin a nemohl se od toho odtrhnout. Hratelnost zatím fakt dost dobrá! Mj. není nadto si hlavní komp odvézt zpátky do bývalého bydliště a mít tam možnost hrát, jak dlouho chci. ;-)
@Feidias (07.05.2018 18:52): Já jsem Prey zapomněl zmínit a ráno jsem ještě zvažoval, že to edituju. Nakonec jsem se na to vyprdl a tak budu žít s pocitem, že první věta mého komentáře k MD nebude pravdivá, protože co se her vzbuzujících Paranoiu týká, tak Prey teda vede. Je to víceméně má loňská GOTY. Jen mi holt cosi vypadl z hlavy.. :D

Tam byl dokonalý cit pro detail a když člověk třeba nacházel po stanici character sheety z dračáku.. geniální. Snad brzo najdu záminku k tomu, si to podruhé zahrát. Třeba nějaký mod, či DLC... mohlo by. Na něco nedávno teasovali.
@SilentWolf (07.05.2018 11:48): po přečtení tvého komentáře bych ti doporučil Prey, který mám momentálně rozehraný. Ve čtení emailů a prozkoumávání kajut jde možná ještě dál než Mankind Divided. Prostě mě baví vejít někomu do kanceláře a číst jeho emaily. Jen to už není RPG (i když mi to příjde hodně na hranici RPG). Momentálně je to můj adept na jednu z nejlepších her co jsem hrál. Jinak Mankind Divided prominu i tu špatnou češtinu. Beru to v tomhle ohledu jako "sci-fi bondovku":).
@SilentWolf (komentář): Vykreslení světa je fajn (když budu ignorovat že to má být u nás), subqesty jsou fajn, atmosféra aspoň ze začátku taky fajn... ale ten hlavní příběh je příšerný, vylepšování postavy augmentacemi jakbysmet, a reakce toho světa na chování hráče nedávají moc smysl.
@Tarhiel (06.05.2018 21:32): Mohli to dovolit tak, že na to neměl žádný vliv prostě. Pokud si dobře pamatuju, tak tu češtinu zadali nějaké polské firmě a češi jim to měli opravovat, jenže nikdo jejich opravy nebral v potaz nakonec a udělali si to sami.
@SilentWolf (06.05.2018 21:54): jo, přesně. Je to design do hloubky a ne do šířky. Vůbec mi nevadilo že se to odehrává hlavně v Praze, když se ta lokace mění v čase a nabízí nový zážitky. Navíc ta noční je fakt...jedno z nejatmosféričtějších míst ve hrách vůbec. Je fakt smutný že se to neprodávalo. Bloodlines potřebujou víc spiritual successorů :)
@Paul (06.05.2018 21:40): jojo, až mě překvapuje, kolik času jsem v tom zabil - krásný příklad toho, že méně je někdy více. Stačí jeden bytový komplex a je zábava na pár hodin. :D Navíc když je to dobře udělané, tak fakt nevadí ani návrat do starých lokací, ono je to možná i lepší. Člověk vidí dopad svých činů a ta Praha je tu udělaná fakt skvěle. Hlavně v noci je to dechberoucí. V tomhle to jde dál než Bloodlines, i když mohli trochu víc pracovat s tím bytem (tuším, že mi přišel jediný mail). Zůstane to ve mě dlouho a už se hodně těším na Cyberpunk. Doufám, že půjde v podobných krocích.

No a je to třeba i trochu to, díky čemu je u mě DA2 nejlepší díl trilogie. Něco uděláte a v dalším aktu vidíte následky. To dělá hrozně málo her a i když to má MD rozdělený jen na den/noc ten rozdíl je ohromný a v podstatě se dá hovořit o "nové" lokaci - protože k průzkumu jsou najednou nová místa.

Mám k dobru to, že jedničku jsem úspěšně zapomněl. Tak mě láká ji z fleku nainstalovat a znovu zahrát. Ale zrušená trojka mě hodně mrzí - zvlášť když dvojka rozehrála několik vážných témat (Janus, Augmentace). Takže znovu... ještě že je tu ten Cyberpunk. :D

edit: a ta Praha v noci měla najednou úplně skvělý ambient. A graficky mi to přišlo jako špička v nehezkém kontrastu ke xichtům v rozhovorech. Ale jak jsem se díval na tvé screeny z té doby, co jsi to hrál, tak se nám asi líbily stejné věci. :D
@SilentWolf (komentář): huh, jsem to checknul a ta hra má fakt je 13 sidequestů..ale každej je tak rozsáhlej a dobře udělanej že mi přišlo že jich je o dost víc :)

Designová filozofie pravýho opaku Dragon Age 3.
Proč by to nebylo normální? Však je to prakticky dvojnásobný rozlišení.
Opravdu je normální, že když jsem to hrál na 19" monitoru s rozlišením 1360 x 768, tak mi hra jela kolem 62 FPS, kdežto na 22" s full HD to jede kolem 47 FPS?
@Chuck (19.04.2018 01:00): Mám to tak isto, ale, úprimne, myslím, že oveľa zatiaľ neprichádzaš, väčšina hier je optimalizovaná na DX11, stále.

Osobne ma desí, na aký OS prejdem po tom, čo Win 7 prestane byť podporovaný (r.2020), lebo teda 10 moc nemusím.
@Paul (10.04.2018 09:17): mam PC verzi..delalo mi to uz pred 2 lety. (Od te doby reinstall, patche). Mozna by pomohlo srazit trochu grafiku. Ale ten glitch s tou postavou, ktera vyzařuje ty dlouhe textury (je to casta graficka chyba, jen nevim jak ji pojmenovat, jako by postave bouchla hlava a rozprskla se na dlouhe obdelniky jednobarevnych textur), se deje jen u jedne postavy v Praze a to asi jen 3x za 20h. Neni to prekazka a i presto me to bavi.
Ja to mam snad zabugovanejsi nez Kingdom Come :-D vcera to spadlo, postave chybely saty (byla pruhledna), obcas se tam objevi takovy ten graficky glitch kdy z postavy vyzařují paprsky jednobarevné textury. Obliceje jsou obcas nejak odporne rozmazane. Jak v rozliseni 30*30.

Ale je to skvele!!! :-D se divim, ze tomu tu peci nedali :/
Skoro dva roky a oni nejsou schopni patchnout crash při opouštění střelnice, který se děje více lidem... ještě že existuje DYI řešení. Pff.
Ja mám 16 GB a ani raz to nezalagovalo, ani som nepocítil pokles fps.
@GodOfTheSick (03.04.2018 13:48): tak když hra chce 16 a ty jí dáš 12, tak pak padá. Kdybys zvětšil ten swap tak padat nebude. Ty lokace (hlavně pražskej hub) jsou dost rozsáhlý a hlavně detailní (dense), ta žravost mě tak nepřekvapuje. Ale chce to holt když ne fyzickou, tak aspoň virtuální paměť.
@Paul (03.04.2018 13:36): SSD nemám a virtuál jsem musel dát jenom na 4GB. Jako nevím, co by chtěli, když jsou tam load obrazovky a každá lokace se musí zvlášť nahrávat, takže předchozí můžou smazat. Prostě to zprasili.
Hra je optimalizovaná výborně. Akorát musí být splněny minimální požadavky 16GB paměti. Jsem myslel, že je to obvyklý přestřel, no nebyl a musel jsem kvůli tomu ke svým 8GB zapnout virtuální paměť a i tak mi to v celé Praze pokaždé do 30 minut spadlo, protože systém byl zahlcen :-)
Takhle blbě optimalizovaný je to jen na začátku? No, ještě že mám co hrát.
Dovolím si zas trochu off-topič. Jak tu nedávno proběhla diskuze, že single player RPG to budou mít těžké, tak atuální zprávy ze zingu zní velmi optimistiky:). Kdo by čekal, že "Husitské RPG" se zápletkou z historie malé zemičky uprostřed Evropy prodá milion kopií:). odkaz
Proboha, proč tam dávali názvy jako je Růžička station, když to pak půlka těch lidí neumí ani vyslovit :) Existuje tolik jiných českých názvů a jmen bez ř, š, č... :)
@AlieN (07.01.2018 21:00): tyjo vidím to stejně... též jsem si říkal, že i přes všechny ty nedosatky je to prostě výborně údělaný a ano bohužel mám stejný pocit, že takováhle "zrcadla" česká společnost potřebuje jako sůl! Včera jsem si to po dlouhé době zapnul a třeba jak je tam v novinách zpráva o korupci, tak to bylo úplně přesný:). Sice některé detaily jsou k pousmání, ale je tam všude vidět, že se na detaily zaměřovali hodně až tak, že mě baví chodit a zkoumat, kde co je.