Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Decay: The Mare

13.02.2015
13.10.2017
kompatibilní
23
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Decay – The Mare je 3D adventúra, ktorá sa atmosférou inšpiruje u hier ako Phantasmagoria, The 11th Hour, Gabriel Knight: Sins of the Fathers, alebo aj Resident Evil a Silent Hill Hlavnou postavou je narkoman Sam, ktorý skončil v ústave a dúfa, že jeho problém s drogami sa raz a navždy vyrieši. Nebude to ani zďaleka tak jednoduché. Už behom prvej noci sa niečo pokazí a Sam sa ocitá v nočnej more.

Ide o point and click adventúru, ktorá neponúka voľný pohyb, ani otáčanie sa okolo vlastnej osi. Je postavená na statických obrazovkách, medzi ktorými sa premiestňujete myšou a tú používate aj na riešenie úloh a hádaniek. Hra obsahuje celkovo 3 kapitoly, ktoré prinesú rozuzlenie samotného príbehu. Súčasťou je aj systém achievementov.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 10
Pokud je hra distribuována Daedalic Entertainment, tak lze očekvát minimálně průměrnou hru, adventuru. Pokud se hra, tvůrci, chlubí inspirací v Phantasmagoria a Gabriel Knight: Sins of the Fathers (značně odlišných pojetí atmosféry a hororových prvků) tak naopak vyvstávají obavy z výsledku. A pokud jde ještě navíc o konverzi z mobilních zařízení a budgetových XboxLive indie her, tak se lze obávat nejhoršího.

A takto i Decay: The Mare dopadlo. Technické stránce lze přičíst jako pozitivum jen její nenáročnost a rychlé spouštění, jinak zpracování vypadající jako na rychlo spíchnutá flashovka působí jen odpuzujícím dojmem. Zde i 13 let stará alternativa Dark Fall: The Journal vyhrává na celé čáře (o obsahové stránce ani nemluvě). S nepovedeným provedením se pojí i absence detailů přímo nesouvisejících se zamýšlenou interakcí, snadnost stavící na šesti, sedmi předmětech a jejich správném použití a lacinou zápletkou narkomana v ústavu a tedy ospravedlním nadpřirozených jevů a možné nálepky "psychologický thriller" u hry. Propagovaným vlastnostem titulu, tedy "náročné rébusy a hádanky", "děsivý a hluboký příběh" a "úžasná atmosféra, umění a hudba", se lze jen zasmát a tento titul ignorovat.

Vedle DreadOut to nejhorší, co se v žánru hororověji laděných adventur za poslední roky objevilo.

Pro: x

Proti: technické zpracování, příběh, ovládání (určené snad pro tablety)

+20