The 11th Hour

The 11th Hour: The sequel to The 7th Guest

13.12.1995

The 11th Hour je pokračováním hry The 7th Guest. Události se odehrávají 60 let po prvním díle. Ujímáte se role Carla Denninga, jenž se vydává po stopách své přítelkyně Robin Morales. Robin zmizela při pátrání po tajemstvích ukrytých ve starém sídle ďábelského Henryho Staufa. Carlovi zbyl po Robin pouze kapesní počítač, který je jeho prvním vodítkem v pátrání.

Herní prostředí, stejně tak jako ovládací prvky a náplň jsou v The 11th Hour téměř totožné s prvním dílem. Hru vidíte z vlastního pohledu, pohybujete se po předem definovaných trasách a postupně řešíte různé hádanky a rébusy prokládané filmovými sekvencemi. Oproti prvnímu dílu přibyly nové hádanky, rébusy a samozřejmě FMV sekvence.

Tak tohle jsem moc nepobral. Na hru jsem kdysi narazil u kamaráda, který se na ni tvářil dost nevrle, nakonec mi jí daroval, abych si jí dostatečně užil, za což mu tedy děkuji. Začátek byl dost zajímavý, prostředí pěkné, questy správná výzva a já se těšil, jak si zase užiju pořádných zákysů. No, v tom mně hra nezklamala, v podstatě jsem si užil jeden velký zákys. Pak jsem se dočetl, jak málo hráčů tohle dohrálo, tak jsem se na ní nadšeně vrhl znovu a zakysnul ještě víc. Nerad to přiznávám, ale na tuhle hru nemám ani síly, ani nervy. Když jsem překonal něco jo extra těžkého a těšil se, jak se konečně dostanu někam dál, vrhlo se na mně něco ještě těžšího a nakonec jsem to pokaždé vzdal. Jestli se tvůrci snažili přehnanou obtížností natáhnout hru, povedlo se jim to dokonale, protože jí mám rozehranou cca čtrnáct let a cdčka slouží jako podšálek. Je to opravdu výzva, jenže skoro až nesmyslná...

Pro: leda tak grafika

Proti: neskutečná obtížnost