Fg: Já věřím, že se nakonec naučím mít rád i MGS, snad mi k tomu Metal Gear Solid Rising pomůže, jako mi pomohl Resident Evil 5, abych zaujal kladný postoj k RE.
RNDr: tak to samozrejme, ze kdyz rypnes do vosiho hnizda.... :D

jo mas pravdu, ale neni to jen muj nazor je to vseobecny nazor vetsiny, nikdy nebude hra, kterou by milovali vsichni...

btw Halo mi prijde jako precenena space opera, ale hodne lidi je z toho fuc, takze pro vetsinu lidi ma sve kvality, at si kazdy hraje co chce, vzdyt to je na tom to nejlepsi, ne? :) akorat lidi, kteri daji nakemu Postalu 100% a podobnym hram asi moc nevnimaji :D
Fg: Já nechtěl nic srovnávat, já tě chtěl naštvat, což se mi podařilo :D

Záleží na úhlu pohledu, to co někomu může připadat epické, může jinému připadat ujeté. Pro někoho kult, pro někoho jen silně přeceňovaná hra jako třeba Halo. A to teď opravdu nemyslím v porovnání s Turokem od Propagandy, což je béčko (a ne nemá odemne 100%), ale s ostatní áčkovou konkurencí v daném žánru, jako je Splinter Cell atd.
Kdybych měl komentovat MGS dostal bych tady 22 bodů, ale asi záporných, tak se mi to nelíbí, takže se do toho pouštět (zatím) nebudu. Tak a je to venku, doufám, počítám, že se mnou teď přestaneš bavit :D
no srovnavat tak nedodelanou, prazdnou a nudnou hru s kultem(samozrejme pro nektere) je cire silenstvi, ceho si to doktor? zkus autoheal pred zrcadlem ;)

Turok ma vlastne tak propracovany epicky pribeh a vedlejsi postavy, ze sem to radeji nehodnotil, aby zustaly vsechny slzne kanalky suche...

Walome: jo HD taky jde...tam mi to nevadi, ale vsude jinde to skube usi dost zasadnim zpusobem a kazi pozitek ze hry - coz je pruser!

jooo Warcraft byl skvely, diky nareci to bylo pestre, nebyla to sucharina, taky sem se bavil
FG: to Ti nikdo nebere ;) Ale u Hidden and Dangerouse je taky kvalitní, ale tam se toho moc nenakecá :) Mně stačí, když mi dabing nekazí zážitek ze hry - to se třeba dělo u Stalkera v angličtině s ruským přízvukem. Pak jsem to hrál v ruštině, tak to bylo mnohem lepší, už jen kvůli tomu, že to bylo něco jiného než aj.

U Zaklínače bych klidně bral polský dabing, ale na český jsem si nemohl stěžovat.

U Far Cry to bylo utrpení. U WarCraftu jsem se pobavil :).

Ovšem snad všechno lepší než německý dabing viz The Fall.
RNDR: prvni mafie byla excelentni a to je s Vietcongem snad jedina vyjimka, osobne sem neslysel zadny dobry dabing - je to k placi, je to muj nazor tak to citim, nemam potrebu s kymkoli argumentovat, takze at si je klidne debing, ale at je tam moznost originalu s titulky a budu spokojen...

a Turok je dle meho skvar! :D
Jack: pokud se nepletu, tak hra je to česká, tudíž původní dabing je čj. To že to kašpaři nejdřív namluvili anglicky, to je jiná věc.
NateLogan: Turok v.2008 je ale (naštěstí) něco úplně jiného než původní Turok série a slovo "tuctové" k tomu taky nepasuje, nicméně nebudu pro to u tebe už nadále lobovat, sám určitě víš co tě baví nejvíc ;)
Walome: Primární dabing byl samozřejmě angličtina, a čeština stála až na druhém místě.
RNDr. Gunár Pavel: Ano, myslel jsem Q4 :). A Turok mi přijde jako bezhlavá tuctová střílečka, kterých už mám plné zuby. Mimo to původní Turok se mi nikdy nelíbil. U AC jsem měl na mysli hlavně nezvládnutou technickou stránku věci - nulová normalizace audia dabingu davu. AitD měl možná prkenné dialogy i v originále, ale v CZ to totálně zabil voice-acting.

BTW Mafia 1 má možná relativně dobrý CZ dabing (asi nejlepší CZ dabing), anglický je ale podle mě o trochu lepší, nehledě na to, že je věrohodnější.

Jinak za poslední rok jsem byl zhnusen i textovými překlady her, počínaje Burnoutem a NFS (jak někdo může zkazit překlad závodní arkády?), Mass Effectem 2 a Dragon Age konče. Už mě nikdo nedonutí koupit jakoukoliv hru bez možnosti zapnutí EN jazyka. S výjimkou Witchera.
RNDr. Gunár Pavel: V nečem máš pravdu ale spíš mi řekni najde se nějaký český dabing který by byl srovnatelný s kvalitou původního? Jediná hra která mě napadá je Mafia která měla v době svého vydání 2002 excelentně zvládnutý a dobře provedený. Ale od té doby myslíš že se k tomu nějaká hra přiblížila?
RNDr. Gunár Pavel: Já mám angličtinu naučenou a zdaleka nerozumím všem dialogům, stále je to ale přijatelnější než umělý český dabing. No a polský je můj mateřský, takže asi tak=) Ve Witcherovi 2 bude polský dabing na beton, však to taky dělají oni!
Say, NateLogan: Tak slovama povedený jsem nemyslel světoborný. Nejlépe samozřejmě je když má člověk na výběr a já doufám, že v Zaklínači 2 bude aspoň možnost zapnout si polský. No a co říct k dabingu AitD..možná je to spíš částečnou debilitou dialogů a hlášek vůbec, viz. závěrečné Carnbyho moudro, rozhodně mi ten dabing připadl jako průměr. Že tak trochu v AC1 nezvládli obyčejné peoply s tím souhlasím, zbytek dabingu byl ale dobrý.
Jinak Sayi já originálním jazykům rozumím, hraju i hry v němčině (Gothic, Arx), ale když je možnost CZ dabingu, beru to jako milý bonus navíc.

NateLogan: Ehm, Doom3 měl český dabing? Já vím jen o tom ke Quake 4 a ten byl hrozný.

Tys ještě nehrál Turoka?? (2008), tos udělal chybu, naprav to někdy. :)
RNDr. Gunár Pavel: Nesouhlasím. Když jsem chvílí hrál s českým dabingem (ani vlastně nevím proč), stavěl jsem vůči postavám úplně jiný přístup, než v dabingu polském. Postavy dostanou úplně jiný charakter. A na hře samotné se to sakra odrazí. Když pak originálním jazyku rozumíš, kvalitně se zasměješ a ještě navíc se ti vyjasní nesrovnalosti, které překladatelé upravili kvůli lipsynchu, nebo rovnou vyškrtli, či blbě přeložili.

NL: Právě u těch hlášek kolemjdoucích a všemožných poznámek se kolikrát i zastavím a čekám, co že to z těch drben vyleze=D A stojí to za to.
Dabing v Zaklínačovi možná (mě se nelíbí ani český, ani anglický). AC ho má příliš monotónní a bez emocí, nehledě na příšernou technickou kvalitu dabingu obyvatel. Alone in the Dark považuji za nejhorší dabing všech dob, hned vedle Dooma 3. Turoka jsem nehrál :).
Fg: A co dabing první Mafie? Mafii 2 co do dabingu zabila jen ta bezúčelná hustota sprostých slov na větu. A taky spoustu věcí v samotné hratelnosti hry. Prostě jsou dabingy, povedené a nepovedené.

Dabing v Zaklínačovi, Assassins Creed, Alone in the Dark i Turokovi byl povedený. Navíc nemusíš mít strach z finančních důvodů už nedostane dabing ani ten Zaklínač, což je podle mě škoda.
preji prijemne nervy do finale! :D

fuj cesky dabing! to je mor, to zabilo Mafii 2....

ale cestinu by to rozhodne chtelo, mluvi se tu o106(oproti jednicce) a obcas se da i ztratit a par detailu mi uchazi...

snad stihnu behem dne koment, jeste nemam sjednoceny nazor, dobry zacatek, skvela pulka a pak od 3/4 to trochu prehnali...
Pořádné leknutí do začátku sedmé kapitoly přišlo jednou, pak pár menších, ale oproti jedničce o dost míň (asi jsem od té doby vycvičil :-), tak doufám, že to zdlouhavé bloudění od ničeho k ničemu opravdu chytí za půlkou druhý dech.
jezek: Mě mrzí jen to, že se už nedělají české dabingy, co se titulků týče je mi jedno zda jsou česky, nebo anglicky.
Osobně mně štve čeština. Z jedničky jsem si na ni dost zvykl a teď mi angličtina vadí...
jezen: jj napodobne od pulky to zacina jeste nabirat druhy dech, docela prekvapeni :) a jeste ten zkopceny prvek z GoW III :D ale to budiz odpusteno, jelikoz to bylo skvele :D btw bacha mozna tam budes mit mensi jako zasek na docela dlouhp, pritom to byla takova prkotina :D ale ze se dycky zaseknu na tom, co si myslim, ze ta hra neumi a muj postup ignoruje...

DS2 byla Limitka! :D a stala vlastne 1599,- ;)

EDIT: ono je to vazne dlouhe :)
Fg: Tvoje volba, ale já bych dal 1500 a víc jen do sběratelky, anebo PC hardwaru/příslušenství, to má nějaký smysl. Za jednu hru bych takový majlant nedal nikdy a to hmotným nedostatkem zrovna netrpím. Prostě to nestojí za to.

Navíc nestíhám hrát to co už mám, takže než stačím dohrát starší hry, obvykle se mi ty nové, o něco zlevní než se k nim dostanu a na sklad nakupuji nerad :D Ani za konzolovku jsem ještě nedal víc jak 800Kč za kus.. :P Takže úplný souhlas s Isairem a Pívem.
Ale proč utrácet za hru 1500 chechtáků, když si chvilku můžu počkat a mít jí třeba za dvě-čtyři kila, že?;) A často třebas i s datadiskem (vyjde-li k té dané hře). Jednou, dvakrát do roka koupit hru za plnou cenu... možná, ale měl-li bych takhle utrácet za každou průměrnou (potažmo lehce nadprůměrnou) ptákovinu, se mi zdá tedy též plýtvání;).
Fg: Rád si zakládám na své sbírce originálek, ale 1500Kč bych dal snad maximálně za jednu hru v roce a musela by mi zaručit kvalitní zábavu. Dávat běžně tolik peněz za hru se mi už zdá jako vyhazování peněz z oken :-)
jeeezis tady stale polemizovat nad 9viti stovkama....hry za 15 stovek vas nauci :D

jezek: to kecani ho u me konecne priblizuje, tak to byl v jednicce utaply nouma ala variace nepovedeny Gordon, aspon ho vidime konecne parkrat bez masky, takze se s nim konecne muzu aspon castecne szit, jinak je to fajn az na ten stereotyp co se prostredi tyce, to sem cekal ze zmeni alespon trochu protoze to byl docela kamen urazu, uz sem celkem daleko a velmi rad bych se uz konecne prosel po venku kruci pr..l :X
jezek: Takže máš pocit, že ti to stálo za plnou cenu? :) Jestli ano, po slevě mě to potěší určitě ještě více.
Tak konečně to pustili a musím říct, že všechno je při starém, jen to Isaacovo kecání mi k němu muc nesedí. Ale fakt to má šťávu, graficky taky pěkný posun, ikdyž mám nastavení úplně stejně jako u jedničky.
Demo na PC nevyjde, ale hra se mi naopak velmi libi a skvele se to ovlada, tesim se na plnou...
Fg: Bulletstorm demo bude nakonec taky na PC? Já už to sosnul z PSN a ta hra není nic moc. Nemá to prostě styl a šťávu, i když se ti to každým screenem snaží vsugerovat opak..
jezek: ja to hral ve dne a to se hrat neda, atmosfera se ztraci, takze si musim pockat na zitrejsi noc :D jinak stale nefunguje zadavani, uz me to stve!
Rozjíždím do půl hodiny, snad to do rána stihnu. Naštěstí mám zítra dovolenou a malá jde do jeslí :D
Garion: vzdyt ano, proto to vzorne a zodpovedne davam do spoileru :) pak nekomu reknes ze by to mohl davat do spoileru a jeste ti vynanada...uroven :D

tak uz sem prosel misi co byla v demu a je to jine + oproti demu je tam par vychytavek...
Garion: Myslím, že potom, co tu vyzradil Jezek, by to postrádalo smysl. A neboj, používat ho umím.
Fg: Ta ženská na konci hry je Kendra, tj. ta zrádkyně, který chtěla Marker ukrást pro sebe a zároveň i ta, kterou vidíš na samém počátku hry, jak komentuje Isaacovu nahrávku, v níž je jeho přítelkyně Nicol.
Jedničku momentálně probíhám znovu, tak můžeš chvíli počkat a osvětlím Ti to jasněji, ale co si pamatuju, tak Isaacova přítelkyně byla mrtvá. To, co spadne na planetu je ten kus planety z Ishimury. Víc si moc nepamatuju.
tak uz sem to z videi pochytil, jen ta zenska na konci(jak ho zradila a chtela si ukrast Marker pro sebe - to je ta jak s nima prileti na zacatku? a proc na tu planetu spadne meteor? ci je to hornina z Ishimury?
jezek: no jak je znam tak to bude az nekdy zitra :X, tak je jasne ze je Extraction lepci na PS3 nez na Wii kdyz je to prepracovano do HD :), ted jsem zkousel demo Bulletstorm a pro me je to nejlepe ovladana FPS na konzolich, tesim se na plnou...

RNDR.:asi to bude jen na PSN, vsak je tam free trial, tak si to muzes vyzkouset, zda se ti to bude libit, snad se to da ovladat i padem, MOVE nemam :D

panove, muze mi nekdo objasnit par nejasnosti z jednicky? Takze : hlavne by me zajimala Isaacova pritelkyne, uz si to nepamatuji a mam to nejake popletene, mam na mysli komunikaci po colou dobu hry/ona to vlastne nebyla ne? a taky ten konec na te planete, Isaac sel znicit Marker a kdyz sel k nemu nak se zastavil a kamsi se zavrel, ta zenska to byl kdo? Marker znicil i s celou tou planetou? Ten konec na lodi s velkym bafem, to byla jen iluzze? jelikoz sem se dival na video a vypadalo to jako ta jeho pritelkyne

btw. docela posun v grafice :)