Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dead Space 2


Zajímavosti

Příběh

Unitologů žily před katastrofou na Sprawlu tisíce. Za proroka a zakladatele jejich církve je všeobecně považován Michael Altman, objevitel prvního, tzv. "černého" Markeru. Jak to bylo s Altmanem ve skutečnosti, se můžete dočíst v novele Dead Space: Martyr (2010).

Během Isaacovy hospitalizace se události v kolonii pohnou velmi špatným směrem, a to náhlým propuknutím nákazy měnící lidi v nekromorfy. Stejné nákazy, která způsobila totéž v kolonii Aegis VII, kde byl nalezen zdroj všech problémů, v pořadí druhý, tzv. "červený" Marker, což je zachyceno v prequelu od Dead Space (2008) jménem Dead Space: Extraction na konzole Wii (2009) a PS3 (2011).

Stejná nákaza byla posléze zavlečena i na těžební loď USG Ishimura, jak můžete vidět v animovaném filmu Dead Space: Downfall (2008) a komiksu Dead Space: Salvage (2008).

Události vedoucí k Isaacově osvobození zachycují dva příběhové prequely pro Dead Space 2, interaktivní komiks Dead Space: Ignition (2010) a DLC Dead Space 2: Severed (2011). Oboje vyšlo pouze na konzole PS3 a Xbox 360.
Titan Station přezdívaná "The Sprawl" začala vznikat několik generací před událostmi Dead Space 2 kolem fragmentu měsíce Titan, obíhajícího planetu Saturn. Titan byl vůbec prvním větším vesmírným tělesem vytěženým pomocí metody "planetcrack". Stanice se dělila na vzájemně protilehlé "horní" Upright City a "spodní" Inverted City. Kromě vládního sektoru a v popisku hry zmíněné nemocnice (Titan Memorial Medical Center) se na Sprawlu nacházely obytné čtvrti (Cassini Towers, Titan Heights), základní škola (Titan Elementary School), obchodní galerie (The Concourse), průmyslové provozy (C.E.C. Facility, Solar Array, Titan Mines) i honosný a svým interiérem katedrálu připomínající chrám (Titan Station Church of Unitology).

Hardware

Minimální HW Nároky:
Procesor:
Intel Core 2 Duo E8300 2.83GHz
AMD Phenom II X2 550
Grafická karta:
Nvidia GeForce 9800 GTX+
ATI Radeon HD 3870
Operační paměť: 2 GB
Místo na disku: minimálně 9 GB
DirectX: Direct X 9c
Operační systém: Win XP (SP3), Win Vista, Win 7
Zvuková karta: kompatibilní s DirectX


Ostatní

Hra byla "zdarma" pro předplatitele služby Xbox Live (Games with Gold) od 16.04. do 30.04. 2018