Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dead Rising

75
4 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
08.08.2006 X360
13.09.2016 PCPS4XOne
Vývojáři:
Capcom Co., QLOC (XOne verze, PS4 verze, PC verze)
Oficiální stránky:
http://deadrising.com/dead-rising-1
Dead Rising je prvním dílem ze série hororových akčních adventur z pohledu třetí osoby, v němž se vžijete do role žurnalisty Franka Westa, který se dostane do armádou uzavřeného městečka Willamette v Coloradu. Willamette není v karanténě pro nic za nic, vyskytla se tu totiž zombie epidemie a právě vy musíte vypátrat, proč k tomuto incidentu došlo. Čas zde ubíhá velmi rychle. Jedna hodina v reálném čase je dvanáct hodin ve hře, takže i když máte na vyšetřování 72 hodin, reálně musíte vše stihnout za pouhých šest.

Specialitou hry jsou zbraně, kterých je tu více než 250. Lze použít téměř cokoliv, od pánvičky přes pistoli, až po lavičku, přičemž každá má jinak ničivý účinek. Některé zbraně zombíkům dokonce neublíží vůbec. K doplnění zdraví slouží potraviny a nápoje, které lze upravovat pro lepší účinek. Knihy a časopisy zase zlepšují bojové schopnosti Franka nebo mění vlastnosti zbraní.

Podle vašich rozhodnutí, a podle toho, co vše jste v časovém limitu stihli splnit, můžete narazit na jeden ze šesti konců. Mimo hlavních úkolů lze plnit také spoustu vedlejších, které nejčastěji spočívají v záchraně přeživších nebo likvidaci psychopatů. Za plnění úkolů, zabíjení zombie a focení získáváte takzvané body prestiže, díky kterým se zvyšuje úroveň postavy, čímž dochází ke zlepšování schopností Franka. Dosažené statistiky lze pak přenést do nové hry.

Hra původně vyšla pouze pro Xbox 360 již v roce 2006. Na PC, PlayStation 4 a Xbox One se dostala až o deset let později. Nová verze mimo jiné rozšiřuje počet slotů pro uložení na pět (původně byl pouze jeden), podporuje 4K rozlišení i přenastavitelné ovládání skrz myš a klávesnici.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.