Je tu tentokrát alespoň možnost reálně umřít nebo je to stejné jako v jedničce? Čili respawn o pár metrů dál s procentuální ztrátou několika chechtáků? Na Steamu jsem četl, že je tu teda nějaký perma-death mód, tak na to zase čas nemám. Ale kdyby tu byla možnost smrt=>load (něco jako možnost si vypnout oživovací komory v Bioshocku) bylo by to za mě asi ideální. Případně nějaký postih v podobě ztráty expů jako v případě Diabla, aby s sebou smrt nesla alespoň nějakou penalizaci. Takhle jsem v jedničce v podstatě neměl vůbec motivaci neumírat a ze hry se vytratila jakákoliv výzva, jakýkoliv pocit nebezpečí, což mi poměrně hodně kazilo gameplayový zážitek i atmosféru. Těch chyb se teda našlo víc, první díl mě tehdy teda dvakrát moc nebavil. Ale když už tohle dávali na Steamu zdarma a nějakou záhadou jsem dostal chuť na zombie vyvražďovačku v hezkém prostředí, řekl jsem si, že bych tomuhle mohl dát časem šanci.
@Phoenix (26.02.2021 19:09): Mám za sebou něco přes hodinu. Vypadá to docela dobře - ten setting má atmosféru a technicky je to špičkový. Ale jo, naběhl jsem k nějakému hradu, tam 8 robotích psíků a trochu si mě povodili. A vypotřeboval jsem všechny náboje do brokovnice :) Ale bavilo mě to, tak zatím budu hrát dál.
@Paul (26.02.2021 18:12): Generation Zero je lehoučký nadprůměr, ale potěší občasný Terminator vibe a mrť nostalgie (koukám, že jsi o sedm let mladší, takže tohle na Tebe asi bude působit jinak než to působilo na mě). A nenech se odradit obtížností na začátku hry, útěk je validní až přímo doporučená strategie, na přímou konfrontaci na začátku postava nemá vybavení.
@Cobot (26.02.2021 11:37): Jo Dooma tu mám z gamepassu taky, ale předpokládám že tvůj "je to boží..." dojem se vztahuje na hraní s myší :) Uvidím jak to půjde s controllerem, kdyžtak bych taky přesedlal. Ale nejdřív testnu to Generation Zero.
@Fritol (26.02.2021 09:53): Sunset Overdrive jsem zkoušel, po hodině jsem dal uninstall :) Nechytlo mě to.
Já mám nejraději imersivní, realisticky vypadající open worldy. Proto je u mě špičkou trio Witcher 3, RDR2 a Kingdom Come. A Cyberpunk. A proto se těším na Days Gone, Tsushimu a Dying Light 2.
Ale díky za pokus o doporučení :)

@SilentWolf (26.02.2021 10:09): právě..jsou to jen rumory, ale řekl bych že velmi pravděpodobné...a vsadím se, že kdybych to rozehrál, tak hned po dohrání oznámí extended verzi oficiálně.
@Fritol (26.02.2021 10:21): Tiež mám taký pocit :D

Aj keď mám isté výhrady a Saints Row ma baví rozhodne viac, je to slušne nahláškovaná a správne absurdná open world zábava s niekoľkými mimoriadne vtipnými nápadmi (napríklad aj spôsob oživovania hlavnej postavy)
@M.a.t.t. (26.02.2021 10:18): Navíc jak jsem říkal, Paula bavilo Saints Row dle hodnocení, tudíž není důvod, aby ho nebavilo Sunset Overdrive. John zdá se nemá sebemenší ponětí, o čem ta hra je. :D
@Paul (26.02.2021 09:50): No vzhledem k tomu DI a Generation Zero mi přišlo, že tě to nenapadlo. :D Náš herní vkus se teda značně rozchází, tak já nejsem ten pravý, kdo by ti měl něco doporučovat, ale když zdá se hledáš akční open world a bavilo tě Saints Row koukám, tak co třeba dát Sunset Overdrive? Je to v GP navíc.
@Cobot (26.02.2021 09:06): Kdyby to cuklo jednou za 10 minut na sekundu, tak to neřeším. Ale jak jsem se dostal trochu do vnitrozemí (hledal ty auto baterie), tak se pohled při otáčení sekal takřka permanentně (každých pár sekund) - přestože afterburner ukazoval stabilních 60fps a vytížení grafiky bylo na 60%. Vyloženě mě z toho bolely oči, což nemám zapotřebí. Refund byl na 5 eur, což je prkotina, ale principiálně nechci platit za něco, co nevyužiju.

@JohnCZ (26.02.2021 06:21): mrzí mě to, protože mě to docela bavilo a dokud nevyjde Days Gone, tak nevím co hrát. Teď jdu zkusit Generation Zero, ale moc si od toho neslibuju :)
@Paul (25.02.2021 23:50): to je trochu přísný ne? :)

Taková ukázka Master Race nadřazenosti... Hra může bejt dobrá ale občas se to cukne tak tahni. Navíc refund na kolik, tři eura? Nevím kolik je plná cena, ale víc jak pět nebude určitě.

Já to teda odehrál před nějakou dobou a na žádný problémy si nepamatuju.. Ale paměť má špatnou. To co popisuješ mi ale připadá jako malichernost.
Hmm, tak první dojmy docela dobré, grafika v té Definitive velmi slušná. Ale. Přestože to běží na 60fps s vsyncem (nebo 90 bez něj) se vším naplno v 4K, tak se ta hra brutálně náhodně cuká - přestože framecounter ukazuje 60. Zkusil jsem dvě věci - vynutit vsync v ovladačích, a přehodit prioritu procesu na high - ani jedno nepomohlo. Víc nemám náladu ani trpělivost to řešit, takže refund.
Son, I am disappoint

btw, měl jsem odehrány 2 hodiny a 40 minut - a refund byl schválen pár minut po odeslání žádosti.
@Paul (24.02.2021 09:53): Já bych se toho určitě nebál podle mě je Riptide dotaženější jednička. Má nové lokace, nepřátele a za mě fungoval rozhodně líp než jednička kterou jsem si užil a Riptide to zkrátka dotáhl ještě o stupeň výš.
@M.a.t.t. (24.02.2021 13:55): To bude asi ono. Já byl teda otrávený dost i z těch mechanismů gameplaye, které často fungují tak nejak neúplně a neuspokojivě. Jako třeba otravně zdlouhavé léčení vs. bezvýznamná smrt. Kolikrát jsem schválně spáchal sebevraždu jen abych se spawnul o pár metrů vedle s plným zdravím, protože zrovna nebylo jak se vyléčit. Vadilo mi to už u původní hry a tady ještě víc, protože to nijak neupravili - maximálně mě hra občas potrollila tím, že mě hodila od parťáka na zcela opačnou stranu mapy (z toho jsem taky nebyl odvařenej). Jinak tam k vidění nic moc nového není - veškeré prostředí je jen poskládané z assetů původní hry (stále ty samé kufry do zblbnutí dokola). Nic tam nepřekvapí a žádná výrazná lokace, jako hotel v jedničce, se už nekoná. Ani zajímavé questy, ani writing. Gameplay zcela totožný. Proto za mě ten šedivej a pravda, možná až moc přísnej průměr.
Mě tam štval ten first person a houpání kamery a to, že se zbraně hned ničí. Přesto jsem Riptide myslím dohrál a nepřišlo mi nijak horší než základní hra.
@Paul (24.02.2021 09:53): Mne sa to síce svojho času páčilo, ale za svoje vtedajšie hodnotenie skutočne neručím. :D Možno by som to dnes vnímal o niečo triezvejšie, čo sa mi už párkrát stalo, plus to čo píše JohnCZ je v zásade pravda. Vtedy mi však sadlo prostredie a bavil ma i gameplay.
@JohnCZ (24.02.2021 07:34): tvoje průměrný hodnocení mě zaujalo a trochu rozváhalo, ale pak jsem vlezl na steam fora kde pár lidí psalo že je to lepší než původní hra, k tomu pár lidí zde s podobným vkusem jako já dalo relativně vysoká hodnocení (matt, virus, jack_dark), tak...snad nebudu litovat. Teď jsem se spálil dvakrát za sebou (DIRT 5 - tři dny po koupi v gamepassu, Ghostrunner - po hodině hraní mě nebaví a nemůžu dát refund), takže i když je to jen 5 eur, stejně by mě to zamrzelo :)
@Paul (24.02.2021 00:23): Původní DI se mi celkem líbil (v coopu) a Riptide je naprosto stejný, akorát mi přišel o několik tříd horší. Kromě nových map a snad ještě tupějších questů a dialogů to nemá nic navíc. Verze na původním enginu mi navíc, navzdory nízkým HW nárokům, tehdá jela nějak divně, neplynule, i když měření ukazovalo stabilních 60 fps. Každopádně nás znova prakticky to samé hodně rychle přestalo bavit, dost jsme to s parťákem prolítli a nakonec byli rádi, že to máme za sebou.
Původní Dead Island se mi líbil docela dost, a Dying Light strašně moc, ale Riptide jsem nějak přeskočil. Teď koukám že je to za pár šupů na steamu a rovnou v nějaký Definitive Edition - koukám na srovnání a vypadá to jakoby Riptide převlékli do enginu Dying Light?

Každopádně jsem to vzal, snad mě to chytne jako kdysi první DI..
oproti prvnimu dilu jaksi zmizela atmosfera a pribyl respawn, uz to neni ono, ale tak zatim mam za sebou jen 15 procent hry. Kolik lze vubec dosahnout max. lvl ?
@Bravewolf (29.10.2020 09:26): jo taky se mi ten engine svoji nenarocnosti a přitom pěknou grafikou líbil. Už tenkrát první Chrome vypadal na svoji dobu myslím slušně a ten engine byl podobné nenáročnej.
ten chrome engine je luxus, umi pekne scenerie o cemz sem se presvedcil uz v Chrome: specforce , kde me to prislo na urovni o par let mladsiho Stalkera a taky je jejich engine nenarocny na HW
Kurna hraju Crysis 2 a po 3 hodinach sem to musel odinstalovat- prislo mi to strasne nudne a kycovite- podobny pocit sem mel z modern warfare 2. U Riptide delam sice taky to stejne ale proste tohle ma v sobe neco co me dokaze drzet- jakasi nepopsatelna navykovost.
Teď jsem dohrál Dead Island 1 a chtěl importovat save, ale když to udělám tak mi nejdou titulky u videí. Dělá to někomu taky?
@ViRus (22.10.2014 20:09): Pokud ta hra má tu možnost, tak by to tak být mělo, ale je divné, že mně ač to u her mám nastavené tak se neuloží ani nastavení a nezůstanou ani uložené hry.
Ale najdi si složku s uložením zazálohuj a odstran, hru nainstaluj znova a uvidíš :)

Zkrátka uložiště máš v pc dokad nezformátuješ disk, kde hru máš či neodstraníš soubour ;)

Ne, nic takového... Koukám ale, že o hru je vyloženě nulový zájem, přitom taková výhodná nabídka :)
takže jsem získal loď v 2. chapteru a teď se k ní nemůžu dostat, protože je ve velké hloubce a negr neplave. miluju tyhle dementní chyby, kterých si nevšimne jen totální tester kretén...
@FildasCZ (01.05.2013 22:56): Zkus si levelování zrychlit tím, že z každého zombíka vymáčkni úplně všechno. Nejdřív na něj skoč výskokem a kopem,jak spadne tak ho tak dvakrát kopni,usekni mu co nejvíc končetin a nakonec mu rozšlápni hlavu ;)
Ps: Hraju za Johna a on má vymakané skilly na skákání a kopání.
@Sam B (01.05.2013 22:11): Ze ;) akorat me stve ze ke konci to levlovani jde strasne pomalicku .Jeste by me zajimalo jestli jdou resetovat talent body.Jsem to rozhazel nahodne, ze udelam max level xD a skutek utek.
Virus "Klid radost to bude zase v coop a to asi warez nedá"=tohle jsem pochopil nasledovne tuhle vetu
Nedá.jako on tedy já.Takhle jsem to pochopil,je přece jasnejsi ze ja, kdyz se jeden clen rozcilil (tedy Walome) a rekl to "warezáci posraný" a tys na to reagoval to vetou "Klid radost to bude zase v coop a to asi warez nedá"..I kdyz muzes myslet jako tu verzi ze warez tedy ty, co crackuji originalky ..

O nic nejde spis by me zajimal Walome, jak to presne myslel.Protoze se me to dotklo, protoze já si hry kupuju, kdyz se mi libi a nebo mam penize. :)

Virsu: Vsak jsem to opravil :O tím pádem bude chyba v systému,protoze se stane, ze neco napisu zjistim, ze jsem neco napsal spatne, tak to edituju a nekdo mi napsise , na to co uz jsem davno opravil, proto me obcas zarazi, proc nekdo reaguje ,,Treba s 20 minutovou odezvou..Jako kdyby to tam bylo :) , ale uz davno není

Ps:omlouvam se, zda se to spatne cte, ale nevím, jak lipe to rici ://(To, co jsem napsal naprosto chápu)
Ps2:Jinak ja nevim, zda je warez ted uz to vím, já to uz delsi dobu nesleduju ,warez scenu .To co jsem rek, tedy vyplodil jsem asi nechtene trolloval ze "davno, warez jede "
Protoze vim, ze vicemene hra, je driv na warezu nez ji lidi maj originální
@FildasCZ (11.04.2013 23:02): Neveslo se mi to tam :D sakra..Ale kdybych chtel propagovat warez nemyslis, ze bych zacal jinak :-*?. Pokad to myslis ze srandy ok, ale bez smajlu to beru , jako ze ne..

PS:Nevim, jak hodne si to chtel rict, ale delas, jako kdyby si nikdy nic nestahnul :)
A abych jen nespamoval , tak hra by mela byt prelozena do cestiny i kdyz to není 100%
dlc Fashion Victim DLC