@CrocoRay (08.05.2019 14:40): mapu si prošel celou? V kterém si táboře už? Ona ta horda se pořád pohybuje, takže 2×na stejném místě ji nepotkáš. Nejlepší je s nima bojovat někde kde jsou sudy kamiony atd. Pokud nemáš Deacona vylepšeného na nošení více šrotů bomb atd, tak se do větších hord čítající 100 a více kusů nemá smysl pouštět..
@Garret (08.05.2019 10:21): No, jsem zvědavý. Ale ještě nejsem ani v půlce a nevím, jak bude příběh zakončen a zda to bude na pokračování.

Dnes jsem tomu věnoval dalších 6 hodin a přijde mi, že jsem tak někde ve třetině hry, ale je fakt, že dost plním i vedlejšáky a je to spíše nutnost kvůli kreditům apod.

Jen ty hordy mě štvou. Jednu jsem vyvraždil a ukázalo mi to 3% hotovo, tak nevím, kde jsou další a či se objeví s příběhem. Já totiž mapu prošel celou a znám jen hordu u vlaku. Ale bojuje se s nimi blbě. Utéct se jim utíká blbě a je jich hodně a granáty je všechny nesundají, bo ty mrchy se rozutečnou a pak sejmu třeba pět, ale dvacet jde někde trochu z boku.
Při prvním hraní jsem tomu dal 9 hodin. Musím říct, že mě to baví čím dál více. Už i ty hnízda mě začaly bavit a drcení těch nepřátelských kempů. Na herní mechanismy jsem si zvykl a ovládání si osvojil. Ale hlavně mě dopředu táhne příběh. Takže dávám hromadu hlavních misí a zpestřuji si to těmi vedlejšáky, abych měl dobrou reputaci v kempu a mohl upgradovat motorku.

Jo, baví mě to luxusně.
Tak jsem tomu dnes dal 5 hodin a ještě 2 asi dám. A celkem mě to baví. Sice Metro mě asi bavilo více, ale tohle má taky něco do sebe, když zrovna nevidím ty hnusné hordy. Ale ta atmosféra a celkové prostředí mě prostě dostalo.

V práci mi nechtěli dát dovolenou a ještě mi řekli, že půjdu na nejhorší pozici, kterou nemám rád, tak jsem si vzal nemocenskou a myslím, že tomu tento týden věnuji hodně času.

Jen ten benzín mě štve, že hodně dochází a ty nádrže upgradované tomu moc nepřidávají, jak se dívám. Jednou už mi též došel, ale byl jsem poblíž nějaké stanice a tam byla odtahovka a vedle ní kanistr, takže v klidu. Ale zrovna na území hnízd. I když freakerů tam zrovna moc nebylo. Spíše banditi.

Tak vidím to na těch 80% kvůli té atmosféře a tomu survivalu. Ještě se ale uvidí. Ty vedlejší aktivity jsem myslel, že mě budou bavit více, ale někdy to ničení hnízd mi přijde zdlouhavé a nudnější. Celkově se však u hlavních misí bavím. Je to sice monotónní takové, ale baví mě to.
Občas mám tendence hvízdat na motorku. Paxi uvědomím, že to není RDR2...
@Allin (07.05.2019 12:06): To už jsem si všimnul. Ta výdrž se dá vylepšovat na těch stanicích tou injekcí, ne? Já zatím vylepšil jen 2x zdraví, ale teď potřetí asi dám výdrž, bo jak jsou hordy, tak jsem v hajzlu.

A místy mi to přijde těžké u těch freakerů, jak musím pálit hnízda a oni všude okolo.
No já se spíš bavím o tom, že jak na tebe půjde 5 a více Freakru, tak jestli budeš utíkat a do toho dělat kotrmelce, tak ta výdrž jde rychle do háje.
Mě benzin nedošel ještě ani jednou, a to hraju na nejtěžší, ale musí se trošku plánovat no, třeba jet přes větší osadu nebo tak, ale u generátorů se většinou někde povaluje, focus ti v tom dost pomáhá. A kanystry jsou bezedné, můžete je nalít do motorky, do generátoru, a ještě s ním odpálit třeba hnízdo, když dojde molotov. Jinak mám zatím všeho plnou řiť, jsem už ve třetím táboře. Jako žádný přehnaný survival to není. A co se týče headshotu, máš tam spomalování času, které si vylepšuješ, to ti v tom dost pomůže.. ale být tebou tak si nejdřív vylepšuju výdrž, deacon není žádný maratonec :)
@CrocoRay (06.05.2019 19:51): mně už došel benzin několikrát. motorka ujede asi dva herní kilometry, než je na nule, takže je potřeba při každé příležitosti nalejt plnou. samotné kanystry jsou roztroušené docela hustě, ale někdy prostě není k nalezení a je to vzteku hlavně v případě, kdy potřebuju nahodit generátor, benzín je 1km daleko a já ten kanystr na motorku nedám, takže jsem s tím utíkal pěšky. a pak zpátky. ale jak už jsem se zmínil, stačí na to nesrat a benzín by neměl docházet tak často...
@CrocoRay (06.05.2019 19:51): Každá sanitka a hasičské auto má velký medkit, každé policejní auto má munici a každé odtahové auto má benzín. Jo a jeden z updatů přidal čepovací stanici i do tvé začátečního tábora, což bylo jediné místo, kde mi reálně benzín došel (fast travel je náročnější na benzín, než opravdová cesta). Základní bandáže si snadno kraftíš a munice... no zezačátku stejně moc nestřílíš a když už tak zdrháš a používáš kuši, do které se munice kraftí... Jeden z updatů motorky jsou muniční vaky, které ti umožní kdykoli dobít vše naplno... A vzhledem k tomu, že munice je vždy do všeho, tak se snažím vyprázdnit co nejvíc munice ze všech zbraní (kromě kuše) než tu munici seberu.
Zítra to přijde a mám ještě dotaz. Co se týče benzínu, munice a šrotu. Jak jste na tom byli se zásobami? Dostatek nebo nedostatek? Hrál jsem třeba Metro Exodus a vždy jsem měl všeho dostatek, ale hrál jsem na PC a dával headshoty. Na PS asi nebudu tak neohrožený.

Co když dojde benzín? Je to daleko, než seženete nějaký? Ono s tím palivem je to dost zajímavá vlastnost hry, ale snad mě to nebude srát.

Samozřejmě si na vše přijdu časem sám, ale tak byl bych rád, kdybyste se podělili o své zkušenosti.
@Bodkin (05.05.2019 19:04): Co jsem se tak díval, tak těch 40 hodin by to mělo vzít takovou průměrnou cestou, že k příběhu ještě něco plníš, ale to jsou základní odhady.

Snad mě to tedy nebude štvát obtížností a užiju si ten příběh a atmosféru. Ta mapa vypadá fakt skvěle. Zkusím si nějak vyžebrat dovolenou na to, ale to se samozřejmě vymluvím na osobní problémy a záležitosti a nebudu nic říkat o hře.
V úterý by to mělo dorazit. Jen bych měl dotaz, jak je na tom hra s obtížností? A kolik času ti hra zabrala Bodkine? Moc se mi po MotorStormu nechce nervovat a spíše se mi hra podle gameplay videí líbí svou atmosférou a prostředím. Snad se zařadí po bok těch her, u kterých si sednu na 15 hodin a hraju vkuse.
Dobře, Metro: Exodus, Far Cry: New Dawn dohrány. Teď zbývá Days Gone a Rage 2. Rozhodl jsem se, že celou čtyřku dám a Days Gone tedy objednávám. Ty gameplay videa mě přesvědčily a i když jsem se bránil, tak do toho jdu.
Prosím adminov aby premazali túto šialenú konzerváciu, tá hra je sracka
@Bodkin (03.05.2019 10:30): já mu vůbec nerozumim :-/

btw, kombinace třetí revize PS4Pro a děr v top coveru je parádní overkill kombinace. už žádné hučení v mapě/inventáři atd.! po celou dobu konzole jen tak vrní a hluk se příliš nemění...
Dobre môžem uznať, že príbeh sa rozvinie, ale nikdy tomu nedám viac, toto bude viac ako na túto hru, nikto to nepochopí, ale PKD napísal v 50 poznámku: " ...přímo vyžadoval" ...
Môžem to aj odzdrojavať, radšej idem zistiť čo popísal Rybka na PCtuning.
Tak, dohráno, docela fuška.

Jestli se to chystáte hrát, ale nijak nespěcháte, tak doporučuju počkat. Potřebuje to trochu poladit.
Nezanedbávejte hordy, jakmile dostanete možnost a dostatečnou palebnou sílu. Nejen že to dává solidní body a peníze do každé oblasti, ale za určitý procenta (viz Storyline hord) dostáváte slušné kvéry. Nejdřív záložní samopal, ale pak automatickou brokovnici, kulomet a dál... což se hodí.
Já jsem teď někde kolem půlky nebo konce. Nejvíce mi to připomíná takový mix Last of Us, State of Decay a Mad Max, jen ten gameplay - běhání a střílení a ježdění je lepší než v libovolním z těch dříve jmenovaných (až na toho Mad Maxe, tak to ježdění bylo epesní, ten zbytek byl... eh).
Takže jestli vás baví to běhání a střílení a ježdění samo o sobě, tak je to dobrý. Co je ale lepší, ono to má ještě docela zajímavou story, ze začátku je to takový WTF co se tam děje a když se do toho dostaneš a začneš chápat co je St. John zač, tak se to někam posune a člověk si řekne: Jo, počkat, cože?!

Ano, není to tak tight story driven tunel jako Last of Us, ale aspoň je to zábavný hrát.

@Walome (29.04.2019 08:16): To jsou náhodný eventy, ne questy.
@Garret (28.04.2019 23:15): a přitom tam je generických úkolů až až :) (souboje s rytíři, setkání s mrtvolami a bandity na stejných místech atd.).

Ale jasně, to bysme mohli slovíčkařit celej den, což nebudeme.
@kuler91 (28.04.2019 21:28): no pockej a cos cekal Ty? Odzacatku se vedelo ze je to open world a ty jsou genericky uz z logiky veci. Jasne, ubi-like asi necekal nikdo, ale nejakej klenot nebo revoluci asi taky ne.
@Walome (28.04.2019 21:18): No jasný to úplně nebylo .. Pokud to je podobné hrám typu Assasin, Far cry .. akorát v hezčím a lépe udělaným světě, tak mě to dlouho neudrží ... navíc, pokud ani ten příběh za nic moc nestojí, tak o to hůř.
Prdím na to, kdybych měl PROcko, tak to asi beru, ale s dropama to hrát nehodlám. Stačilo mi chvíli hrát RDR 2 na obyč PS4, kde to bylo fakt nehratelné ( zlatý Xko ).
To, že je to generický, bylo jasný odzačátku. ALE je generický a generický :) a hlavně, je to úplně fuk, když člověku hra sedne. Just Cause 2 je generický jako prase a bavilo mě to hodně. JC 3 je úplně stejný a baví mě to míň. Ten feeling hraje velkou roli. Mě zatím stačí, že tam jsou zombi děti a že stealth funguje.
@Garret (28.04.2019 14:19): Ta motorka je ale podle mě jedna z hlavních charakteristik hry, ne? Jinak o takovém tom taktizování a přizpůsobování se situaci jsem od kamaráda též slyšel a chce do toho teď jít.

Jinak já jsem sběratel a neprodávám vůbec nic, pokud mě to bavilo, takže se orientuji jen cenou, za kterou pořizuji :-)
@kuler91 (28.04.2019 19:12): hele víš že jo? zatím to jsou takový generický věci ve stylu "sejmi támhle ty", "zapal to tady", "dožeň a sejmi táhletoho" atd., ale vůbec mi to nevadí, protože ty lokace jsou udělané moc hezky, žije to tam a akce/stealth je zábava. a je pravda, že Deacon má občas schizofrenní prupovídky :-) ale ono to celkově není moc dobře nepsané a rozhovory jsou dost křečovité.

já bejt tebou, tak jim to v té Zásilkovně nenechávám ;-)
Tak zatím mám za sebou nějaké 2-3 hodiny a jsem víc než spokojený ta hra má kouzlo. Z těch freakrů má člověk hlavně v noci respekt a čištění nějaké zamořené oblasti od hnízd má atmosféru, obzvlášť když to člověk vyčistí a pak se tam v noci náhodou vypraví skupina banditů co jde prohledávat jestli tam něco není užitečného. No jsem zvědav až narazím i na lidi co mě nebudou chtít zabít.
@Garret (28.04.2019 17:57): Makal z hrej.cz říkal něco ve smyslu, že první polovina questů je dělaná tak, jako by je dělal nějaký automat, robot ... ( tzn o ničem ). + si po část hraní myslel, že je Deacon nějaký blázen ....
Má svým způsobem pravdu nebo je blázen on ? :D Já furt nevím :(
@Garret (28.04.2019 14:19): jen nerikej, stvaly te hlavne ty diry co jsi tam udelal, tak jsi proste koupil novou :)

Takze ta hra ma presne ty prvky ktery ostatnim Sony flakum chybi, proto za 7 a myslel jsme si to, vypada ze to minimalne nekdy aspon vyzkousim :)
@CrocoRay (28.04.2019 13:39): na inzerátech jsem to viděl nové nerozbalené za 1200 a jestli to dohraješ rychle a obratem prodáš, tak na tom zase tolik neproděláš. do měsíce to za litr střelíš, s tvou rychlostí hraní.

líbí se mi, jak je to živé - např. máš vymlátit kemp a během přepadové akce se ti tam připletou ještě zombíci nebo vlci, musíš se přizpůsobovat situaci. ta samotná stealth akce je hodně zábavná, atmosféra postapo má říz, počasí lepší jak v RDR2. a všiml jsem si, že tam docela dlouho zůstávají mrtvoly na zemi. naopak mě nebaví motorka, ale možná se časem neučím nevrážet do každého stromu kolem :-)

mrzout a kritik... breaks my heart.

@Walome (28.04.2019 09:46): jj. před chvílí jsem si domů přinesl třetí revizi PS4Pro, tak to vyzkouším, o kolik to bude jiné. už i moje hluchá přítelkyně včera prohlásila, že "je to nějak hlučné".