@Avathar (14.10.2023 21:05): mme prišiel v jednotke claymore lepší pre lepšie upgrady a pomalší boj. V trojke už je tých lepších zbraní celkom dosť.
Používaš teda aj štít? Nehráš na zbraň obojručne. Moja taktika v jednotke a trojke bolo mať štít s regeneráciou staminy na chrbáte a to bolo celé k štítom. :)
@Tulareanus (14.10.2023 21:01): Myslím, že práve lighting mala byť jeho slabina, ale jo, damage som robil nižší, takže neviem presne, ako to funguje. Dušu som vymenil akurát za jeden štít, ktorý mal veľmi slušnú absorpciu ohňa aj elektriny, neviem teraz z hlavy názov. Ale možno som mal investovať viac do zbraní. Na Claymore som bol zvyknutý z jednotky.
@Avathar (14.10.2023 20:54): inak v trojke sa asi najviac z celej trilógie oplatí investovať do zbrane z duše nejakého bossa. Samozrejme, hra sa dá hrať aj bez toho, ale vie to ponúknuť dmg navyše. Inak enchantovanie zbraní tak balancovali a upravovali, až sa stalo kontraproduktívne. Jediné, ktoré sú stále dobré, sú tie, ktoré zlepšujú škalovanie, napr sharp. Tým lightningom si si v podstate paradoxne znížil dmg a tuším ten posledný boss má na to aj odolnosť, ale tu si už nie som istý.
Na summonoch mi prekáža to, že tí bossovia nemajú dobrú ai na to, aby hrali proti viacerým oponentom a to tie súboje dosť kazí.
@Tulareanus (14.10.2023 19:43): Asi čiastočne platí, že som to chcel mať z krku... Nezabudnem na to sklamanie, keď som Cindera porazil, víťazne zdvihol ruky a potom zistil, že nasleduje druhá fáza. Ale mal som to čakať, lebo sme v Dark Souls. :D

Skúsil som ho zdolať viackrát, možno nie toľkokrát ako Gwyna v DS 1, ale naozaj som sa snažil. Zbraň som mal Claymore +10, pri Soul of Cinder som ho šmrncol elektrinou... Ono, problém bol viac-menej v tom, že mi proste došli estusy... pričom on sa dokázal uzdraviť. Ak by tam tento prvok nebol, tak by som ho určite porazil. Takto bol ten súboj veľmi dlhý, vyčerpávajúci, chyby sa kopili a aj jedna chybná sekunda ma mohla stáť aj dve-tri fľaštičky estusu. Takže aj keď som bol disciplinovaný a snažil sa nebyť greedy, tak som proste skončil na tom, že sa mi proste došla šťava. To na mňa pôsobilo dosť demotivačne. Ale súboj to bol rozhodne výborný, o tom žiadna.

Pri dvoch princoch mi vytiekli nervy, to uznávam, lebo som bol veľmi blízko víťazstva, nalial som do toho dosť hodín a v určitom bode som si povedal, že proste skúsim summon (bolo to vôbec prvýkrát) a uvidíme, čo to urobí. A boss samozrejme padol na prvýkrát, no. :)
Uvidíme, ako na tom bude DLC, čakám, že pri Friede nejaký summon bude asi nevyhnutný, pri ostatných by som to chcel dať sám, ale... uvidíme.
@Avathar (14.10.2023 18:52): tak to gl v dlc, tam sú bossovia ťažší. :)

toho nameless Kinga chápem, ale s tým soul of cinder si ma prekvapil. Nechcel si ho mať príliš rýchlo z krku a bol si tak greedy? A mal si na max vylepšenú zbraň? Akú zbraň si vlastne ku koncu hry používal? Pri dvoch princoch je väčšinou av prvej fáze úplne, trik v tom neuhýbať smerom od nich, ale bežať rolovať po ich boku k ním. Tým pádom pri teleporte sa presunú za teba, kde si bol, ale je to už pre nich ďaleko a ty ich môžeš stále po ich výpade udierať. Chce to disciplínu, ale týmto spôsobom je potom ten fight easy. No a nameless king a ďalší bossovia z dlc majú zas featuru, že najlepšie je im stáť hrdinsky pred tvárou pár metrov. From sa evidentne poučili, že veľa bossov v predošlých hrách a hlavne v jednotke boli o tom, dostať sa im za chrbát a mlátiť ich do zadku. Teraz pri takejto snahe používajú svoje nebezpečnejšie útoky a zároveň im to dáva impulz sa premiestniť.
@Tulareanus (14.10.2023 18:45): DLC som akurát rozohral, ale ešte som sa tam poriadne nerozkukal. Čo sa bossov týka (dám to radšej do spoileru): Two princes (zmrdi, po asi 30tich fightoch som ich dostal na jeden hit od smrti a aj tak prd z toho :D), Nameless King (to asi neprekvapí nikoho) a napokon Soul of Cinder (dal som mu dole asi polku hp v druhej fáze, ale keď som videl, že sa dokáže uzdravovať aj viackrát za fight a mne dochádzal estus, tak som si povedal, že toto je už moc na mňa :D).
@Avathar (komentář): som rád, že ťa trojka bavila. DLC si hral tiež, či sa ešte len chystáš? Inak, ktorí traja bossovia ti robili tie problémy? Predpokladám, že jeden z nich sídli v archdragon peak. :)
Inak mne prišla trojka podstatne ľahšia než dvojka, ale je pravda, že v dvojke som hral dex build a tie tri dlc vyháňali obtiažnosť zbytočne hore.
@raisen (22.01.2023 11:55): Já mám také všechny achievementy (3x dohráno) a ve hře mám asi 120 hodin. Řekl bych, že čas na dohrání byl tak 80, 30, 10. Poslední průchod byl skutečně rychlý, ale záleží hodně na tom, co člověk dělá (při dalších průchodech lze leccos vynechat) a samozřejmě že zná rozmístěný nepřátel, předmětů, taktiky na bossy atd.
@Charllize (22.01.2023 11:53): Moje první dohrání určitě zabralo přes 100 hodin. Ale tady už jsem věděla, kam běžet, co dělat a jen sbírala prsteny, tak to bylo hodně rychlé. Odhaduji, že druhou a třetí hru jsem prošla tak za 10 hodin dohromady.
A je to za mnou. Získat všechny trofeje mi trvalo 48 hodin. Farmení covenant itemů trvalo déle než hru třikrát dohrát. NG+ a NG+2 jsem v podstatě jen proběhla, posbírala prsteny a dodělala dvě gesta a jednu pyromancy. Po prvním dohrání jsem vyměnila Black Knight Greatsword za Twinblades a už u nich zůstala. Všechny bosse jsem porazila sama, jen na úplně poslední souboj jsem si chtěla užít nějaký ten coop a dali jsme ho ve dvou.
@Charllize (15.01.2023 14:56): Tak třetí díl hraju teď po více letech, tak jsem to neměla kdy natrénovat a rozhodně mi to jde o dost lépe. Navíc hraju bez štítu, což je taky u mě velké nezvyk a pokrok.

Na Wyvernu budu muset určitě i NG+, protože samozřejmě je jeden ring schovaný v lokaci za Nameless Kingem (takže toho taky musím zabít). A nechci se ani dívat, jestli tam budu muset jít i na NG+2. Edit: Aha, musím i na NG+2 :(
Jako další mě čekala návštěva Archdragon Peak a Nameless Kinga. Poprvé se mi stalo, že plunge attack na Ancient Wyvern jaksi nevyšel. Ale kdyby jen jednou, až na pátý pokus se mi ji podařilo zabít (jednou jsem umřela při cestě na onen výstupek). Nechápu, co se stalo, jestli moje postava padala o kousek vedle, než měla, nevím. Jak jsem se blížila k finálnímu bossovi téhle lokace, tak jsem měla prvního invadera za celou dobu, který měl také nějaký ultra greatsword. Neměla jsem v plánu se léčit a řekla si, že to pojmeme více jako duel Ale jelikož se první napil z flašky, tak jsem taky začala a souboj k mému překvapení i vyhrála. Přemýšlím, jestli to byl můj první takový vyhraný boj. Já moc invadarů nemívám ve svých hrách a když už ano, tak to stejně předem vzdám :D

Souboj s Nameless King byl skvělý a velkou radost mi udělalo, že jsem to zvládla na třetí pokus a přišlo mi to vlastně strašně lehké. Přitom před lety to byl jeden ze soubojů, který jsem opakovala fakt mnohokrát a přišlo mi nemožné, že ho někdo dokáže dát. Asi mě Elden Ring díky přítomností nepřátel s nekonečnými komby něco naučil. Bylo pro mě překvapením, že King měl třeba jen dva švihy mečem a skončil svůj útok. Pořád jsem čekala ještě tak dvě, tři další rány.

To stejné platí i pro Dragonslayer Armor, který na mě čekal v Lothric Castle. Ten ani neměl čas ukázat vše, co umí, jak rychle padl. Teď mě čekají Grand Archives, které dost lidí nemá ráda, zatímco mě celkem baví. I když je mi jasné, že tam nebudu ani pět minut a už mě tak něco vytočí :D
@raisen (14.01.2023 16:56): Najhorsie je, ze som to urobil 2x - v povodnej verzii DS2 + dokupene DLC a potom v Sotfs verzii..... nie ze by sa v DLC nieco menilo, tie su uplne rovnake 1:1, iba zakladna mapa sa menila.

Ale k tym Concordom, idealne je mat kamarata, ktory ti to umozni, dohodnete sa, ze si ho privolas a zabijes alebo co to treba na to.
Ja som svojho casu aj oslovil jedneho cloveka, ale on zacal stresovat, ze to sleduju a mohol by dostat ban, tak to je presne moja brzda k achievu "Vsetky Achievy".
Concordy sesbírány. Těch 27 (3 se dají sebrat volně jako loot) mi trvalo asi 7 hodin, takže docela dobré. Kdosi psal, že zhlédnul celou trilogii Pána prstenů u toho :D
@Tulareanus (13.01.2023 23:16): Tak, není to pro každého, očividně :) Mě to paradoxně bavilo - kombinace analýzy a optimalizace vybavení a postavy pro co nejkratší čas pro každý cyklus.

Grind/farming - je ideální náplň her, pokud je to dobře vyladěné - obtížnost, výzva, odměna, délka, stereotyp, mechanismy (hráčova avataru).

@raisen (14.01.2023 04:43): To bude nejspíš ono - Falconers. Na vyšší bonfire (plus samozřejmě Company of Champions) byli docela nepříjemní. Skoro jako Imperfects farm (tedy, v DS2 když na to vzpomínám, je "farming" v podstatě hlavní náplň hry :D). A asi i zábavnější než v DS3 - tam je to v podstatě jen o optimalizaci rychlosti (viz ti aktuální Silver Knights - Coin + Mace -> zabít oba, bonfire, několik opakování a další mince) a nepřátelé samotní nejsou nebezpeční.
@7c (13.01.2023 22:03): Ty mi přišly docela v pohodě, jestli jsou to ty, které padají z těch vojáků v táboru před Tseldora Cove.

@Tulareanus (13.01.2023 23:16): Věřím, pokud to člověk dělá v rámci PvP, tak je to rychlejší a pro většinu určitě i zábavnější. Je fakt, že samotné odměny nestojí za to, až teda na Sun Covenent, kdy pro faith build jsou ty miracles asi potřebné.

A je to tady. Dvě Concordy v jednom runu!
Mne vždy prišlo toto farmenie covenant itemov ako tá najstupídnejšia a najzbytočnejšia mechanika z dark souls trilógie, lebo za to, koľko času vlastne farmenia od hráča pýtali, nedávali ani nič nové z hľadiska herného zážitku a ani adekvátnu odmenu za ten strávený čas. Hlavne v dvojke a trojke mi to prišlo aj s tými nízkymi droprateami od veci.

V podstate v trojke som mal na covenant len tie Vertebra Shackles z toho, že som zabíjal iných hráčov, a tie stavce boli len vedľajší produkt jedného dňa skúšania, ale nie úmysel.
@raisen (13.01.2023 20:52): Ne, čistě duše - Giant Lord je asi nejrychlejší, ale i tak dost otravné. Není problém tam dosáhnout maximální úrovně, já přestal někde kolem 300.

Když už mluvím o DS2 - Sunlight Medal "farming" byl taky celkem zážitek (retrospektivně ale fajn).
@raisen (13.01.2023 20:21): heh, luck stat jsem vždycky ve hrách nesnášel. A tady v skill based hře je nejvíc mimo... každopádně teda držím palce. Sám snad letos rozehraju dvojku, takže trojka mě čeká tak za 5 let :D
@Charllize (13.01.2023 18:31): Na Diablo často vzpomínám a ty 3 % jsou vlastně hodně :) A duší mám hodně. Už jsem pokoupila všechny svitky, co jsem zatím mohla a ještě si udělám zásobu resinů, protože počítám, že druhý průchod už budu mít se zbraní, na které to budu moct aplikovat.

@7c (13.01.2023 18:47): Jsem ráda, že i nyní se mi podařilo získat ty Shackles tak jednoduše. To fakt budu hodiny grindovat Silver Knighty než být v těch katakombách. A proč vlastně třikrát? Kvůli tomu samotnému miracle, které je jako odměna za druhý rank?
@raisen (13.01.2023 18:17): No, kazdopadne budeš mít spoustu duši. A s tvou Diablo prupravou te 1200 rytířů nemůže asi rozhodit :)
Taky konečně někdo kdo tu bere grind jako seriózní mechaniku a ne jako chybu hry :)
@raisen (11.01.2023 03:29): A už jsem začala. Nejdříve jsem začala s Wolf's Blood Swordgrass, které padají z nepřátel typu Ghru. Bylo to docela rychlé, nasbírat 30 kusů mi zabralo asi 1 hodinu a 40 minut. Naštěstí jsou ve hře hned tři Ghru hodně blízko bonfiru. Pak jsem hned nasbírala i 10 Pale Tongue, které padají z Dark Wraithů. To bylo do půl hodiny hotové.  Vertebra Shackle jsem, stejně jako kdysi na PC, vyřešila tak, že mě přes Red Soapstone vyvolal někdo jiný a já ho 30x zabila. Ty shackle jinak padají z takových těch nebezpečnějších kostlivců v katakombách.

Momentálně jsem již pár hodin v Anor Londu a zabíjím na schodech dva Silver Knighty, ze kterých padá Proof of Concord Kept. Ty mají asi nejnižší drop rate ze všech covenant předmětů (aspoň dle dat dalších hráčů) a s mým item discovery to může být tak 2-3 %. Taky jich potřebuji 30 a jsem nyní na čísle 16. Odhadem je třeba zabít něco mezi 800 - 1200 rytířů, aby hráč těch 30 sesbíral. Teď jsem hodinu hrála a nepadl žádný Concord. Jindy padnou dva za deset minut, prostě RNG :D Je legrační, že někdy vidím duchy v podobě jiných hráčů a ti mají také na hlavě truhlu na item discovery a někteří i Crystal Sage's Rapier, který také zvyšuje šance na nalezení předmětu. Tak si říkám, že nejsem sama, kdo nyní "trpí" na schodech v Anor Londo :D
Už jsem hodně pokročila dále. Zařekla jsem se, že do katakomb nepůjdu bez Black Knight Greatswordu, se kterým bych ráda dohrála hru. Takže jsem šla farmit jediného Black Knighta ve Farron Keep. Po takových 10, 15 zabití, kdy z něho nepadlo nic, jsem si řekla, že teda zkusím mince na zvýšení šance na předmět z nepřátel. Najednou bylo spíše výjimkou, že nic nepadlo. Přitom Rusted Coin zvyšuje drop jen o 50, tak mě překvapilo, jak to fungovalo. Ovšem samozřejmě mi nejprve padl dvakrát celý set a po zhruba 40 pokusech konečně vypadl meč. Nejprve jsem si musela zvyknout na to, že postrádá horizontální švih, ale už jsme se sžili a docela mi to s ním jde.

Před Wolnirem jsem se zastavila u Anriho, který hledá Horace a kdyby se podíval dolů do propasti, tak by ho i našel, jak stojí na jednom prostranství v hollow formě. Jinak s Anrim jsme vykonali "svatbu" a směřuji k temnému konci. I kdyby člověk zvolil tu dobrou cestu jeho úkolu, tak stejně Anri skončí jako hollow, což je typické pro Dark Souls. Je to dobrý konec, ale vlastně ani není.

Irythyll of the Boreal Valley mě jako lokace fakt bavilo, a to především proto, že většina nepřátel má nízký poise, tak to byla radost je mlátit tím mega mečem :D V Anor Londu jsem kupodivu nespadla z věží dolů a Aldriche jsem dala na třetí pokus. Trochu jsem se cítila u něho hloupě, protože jsem měla pocit, že jen dostávám rány a léčím se, ale nemám nějak čas a prostor vůbec zaútočit. Ovšem nakonec nějak padl a jsem ráda, že jsem u něho nebyla delší dobu.

Yhorm je pohodový boss, ale ne, když chce hráč dotáhnout úkolovou linku se Siegwardem. Ten se totiž přidá k souboji s vlastním Storm Rulerem. A protože jsem chtěla, aby souboj přežil, tak jsem si dopředu vyprázdnila inventář, aby, až budu nasazovat Storm Ruler válející se u trůnu, mi to netrvalo tisíc let a mohla se co nejrychleji zapojit do souboje. Bylo to trochu o nervy, ale Siegward přežil (aby následně nejspíše jen tak zemřel :D).

Dancer jsem dala na třetí pokus, tak mám radost. Trochu mi dělalo problém na ni zaútočit, byla jsem strašně pasivní. Přitom na pohled je příležitostí k útoku dost, ale vždy jsem si představila, jak jednou máchnu tím mečem, který je větší než já, a než vůbec dokončím úder, tak ona znenadání udělá dva, tři švihy. Takže jsem po většinu času jen kroužily okolo sebe :D Na první pokus pak padl ten hysterický drak hledající své dítě, kdy jsem vůbec neviděla, co se děje, ale prostě jsem ho utloukla k smrti :D A také Gundyr verze 2.0 padl na poprvé, což je super. Ta cesta k tomu bossovi není nic moc a jsem ráda, že to nemusím opakovat.
@raisen (05.01.2023 19:02): Co si vzpomínám tak když jsem to kdysi hrál poprvé u těch Deacons jsem chcipnul nejvickrat z cele hry. Mne vždycky nějaký boss krute nesedne a nejde to a nejde. Naopak u takových těch vyhlášených bossu pak problémy nemivam. Lidi mivaj třeba problémy s tanečnicí a ja u ni nechcipnul nikdy :)
Tak mám za sebou z bossů Vordta, stromek, Sage a Deacons. Umřela jsem u nich jednou, kdy mi došly lahvičky u Sage a nebylo jednoduché se neustále vyhýbat projektilům jdoucím ze všech stran. U Deacons jsem si vyvolala Anri(ho) a Horace. Ne, že by boss byl těžký, ale pro pocit roleplaye. Přece jenom jdou za stejným cílem jako já, tak si proč si navzájem nepomoct :)

Teď mě čeká odlehčená verze Blightownu (Farron Keep), kterou moc ráda nemám. Ti nepřátele tam jsou otravní, zvlášť skákací variace Ghru a pak ty čarující stromy (Elder Ghru), ze kterých mám respekt a které jsem ani po x průchodech nezabila :D Ale zase se těším na bossfight, který mě čeká, je můj oblíbený.

Jinak ze zbraní mám zatím v obou rukách Claymore, protože požadavky Black Knight Swordu Greatswordu 30 síly a 18 obratnosti jsou docela brutální a jen tak na ně nedosáhnu.
@Tulareanus (31.12.2022 17:49): Ty twinblady jsou prý fakt silné. Chtěla bych je někdy taky zkusit, ale většinou zůstanu u strength nebo magic buildů. Zweihander bych chtěla zkusit pak v DS 1.

Jinak je možné, že mi to právě na to mám PC jelo na méně než 60 FPS.

@Charllize (31.12.2022 17:55): Remaster jedničky by snad taky mohl běžet dobře. Ale hádám, že v případě druhého dílu to tak možná není a nemusel by běžet tak dobře. Jestli teda nemá verze SotFS taky odemčené FPS na více než 30.
@raisen (31.12.2022 13:12): Tam je štěstí ze PS verze DS3 má odemčeny fps až do 60. Na PS4PRO to haprovalo mezi 30-50 a bylo by tenkrát lepší kdyby to zamkli na 30. Zpětně ohledně ps5 je dobre ze to neudělali a zřejmě to běží na 60 v pohode.
Tedy pokud nebyl do ds3 nějaký PS5 patch, zas tolik to už nesleduju, ale myslím ze nebyl a zůstalo to v tom PRO provedení.
@raisen (31.12.2022 14:23): ja som si dal ng+ s gaelovym mečom, hoci z hlavy teraz neviem, či je iba great alebo ultra greatsword. Prvé hranie som mal str a najpr zweihander a z neho som prešiel na yormovu mačetu, tá mala super dmg, ale až v ng+ som pochopil, prečo som sa tak natrápil s lietajúcimi bossmi, lebo mala malý range. No a potom som to prešiel na dex build s najprv uchigatana a potom som prešiel na sellsword twinblades.

S tým fps - čo som teraz čítal, tak ds 3 má aj na pc aj na ps fps lock 60.
@Tulareanus (31.12.2022 13:20): Mám pocit, že dosahuji vyšších FPS než kdysi na PC. Tak jsem myslela tu plynulost.

Já mám zkušenost s greatswordy, nejvíce pak Claymore. Ale mám něco odehráno ve trojce i s tím kladivem z Vordta a to mě bavilo. Tentokrát mám v plánu ten ultra greatsword, který mi snad padne z toho black knighta v bažinách.
@raisen (31.12.2022 13:12): Mne zo skúsnoesti prišlo, že DS 1 aj 3 (v 2 nemám odskúšané) sa s ultra greatswordami hrá veľmi dobre a ten dmg za to stojí.

A tá plynulosť. Nerozumiem, tebe na pc predtým nebola hra plynulá?