@Jab (19.09.2022 19:28): Přitom já Johnnyho/Kerryho mise (společně s The Sun koncem) považuju za vůbec to nejlepší, co ta hra scenáristicky nabízí. Silverhand opíše krásnej revenge/redemption oblouk a já si můžu říct, tak aspoň to nestálo celý za hovno.
@Starletka (19.09.2022 19:10): Kerryho side jobs se ti dokonce zpřístupněj až ve třetím aktu, přičemž první a zároveň poslední main job, kterej v tom aktu dostaneš, je zároveň point of no return, víc side job by to už bejt nemohl. Když vezmeš v potaz, že třeba už ani nemáš co dělat a musíš čekat na call, tak se to dá docela lehce nedokončit. Už jsem se s tím setkal několikrát, že se lidi divili, že je tam ještě jedna mise. No, kdyby jen jedna!
@Jab (19.09.2022 18:56): No to je ale právě to, o čem mluvím. Co když bych hrála jen hlavní děj? Tak je ani nepotkám. Zatímco Judy i Panam jsou součástí hned několika hlavních misí, které se točí jen kolem nich. Stejně jako Takemura.
@Starletka (19.09.2022 18:42): Prostě si na ně jen ještě nenarazila. Jak jsem říkal, jsou součástí side jobs k hlavnímu příběhu. Kerryho zrovna potkáš víceméně i jinde. Ale pokud side jobs děláš, tak je minout nelze.
@Tarhiel (18.09.2022 00:11): Sice jsem neviděl, ale doufám, že to bude úspěch - "zajímavé anime" v posledních letech je skoro oxymoron. 99% jsou adaptace, adaptace adaptací a další recyklace. Takže jakákoliv originální tvorba (ve smyslu ne adaptace) je vzácná.

@Paul (18.09.2022 00:40): Precedens by tu byl - RE filmy (https://www.youtube.com/watch?v=J7ghLqpeUEg) - samozřejmě čím kvalitnější animace ("grafika"), tím dražší. Ale určitě bych preferoval kvalitnější scénář a příběh nad formou. Obecně jsou ty RE filmy (pro fanoušky alespoň) docela dobré (v kategorii akční béčko).

Ale reálnější by byla možná visuální forma jako má Castlevania:
@Paul (18.09.2022 00:40): Zrovna u sledování Edgerunnes jsem přemýšlel že natočit CGI seriál by se ke Cyberpunku dalo snadno klidně i přímo v enginu hry. S dobrým motion capture a dabingem by to vypadalo skvěle.
Ale ten stylizovaný přístup Edgerunners je taky dobrý, anime potřebuje jinou dynamiku a estetiku obrazu.

W3 je na tohle graficky už příliš zastaralý... ale tak třeba u W4 už to bude.
@Paul (15.09.2022 22:09): K seriálu Edgerunners:

Takto si predstavujem dobrý doplnkový seriál k inému médiu:

Ucelený príbeh, ktorý obstojí aj samostatne, nie je k nemu potrebné poznať predlohu (v tomto prípade videohru/stolnú hru), na to, aby si ho človek užil a všetko potrebné je mu vysvetlené v priebehu deja (to, že pre človeka, ktorý hral hru, sa niektoré informácie opakujú, je nepodstatné).

Stretnete sa aj s nejakými pre univerzum dôležitými postavami alebo lokáciami, ale len vtedy a natoľko, kedy to pre rozprávaný príbeh dáva zmysel.

Tuto sa čakanie naozaj oplatilo, CD Projekt si režisérov a scenáristov vybral dobre a naposledy som podobne dobre spravené príbehy čítal práve k Wastelandu 2 (dvojkniha Wasteland: Rangers and Raiders a samostatná All Bad Things) (4/5*).
@Starletka (17.09.2022 17:53): Exactly.

O to je vtipnější, jak se tě ta hra snaží přesvědčit, že by byla ideální vůdce tý jejich tlupy, přitom je zbrklá jak malej capart a všechny její plány fungujou tak napůl.
Tak jsem chvilku dělala vedlejší questy a jen tak se flákala po mapě, objevovala nová místa a blbla a to mě upřímně i docela bavilo. No ale pak se samozřejmě vrátím k hlavní dějové lince k misím s Panam a mám chuť si vyškrábat oči. Proč zrovna Panam je obecně nejoblíbenější postava fakt nechápu - mě osobně každá interakce s ní způsobovala leda utrpení a doufám, že už se do děje nevrátí. Zlatá Judy.

(Aspoň jsem konečně našla postavu, u které mě nemusí mrzet, že není bi. Nechte si ji. :D)
Už někdo viděl Edgerunners, a dojmy? Furt mi o tom na twitteru lidi básněj, ale zatím jsem se k tomu nedostal (koukám teď na Alienist, supr detektivna z 1896 NY).
@TombSpirit (08.09.2022 12:54): 700 kil za to klidně znovu dám. Určitě to nehraju naposledy, ale je otázka jestli to rovnou nekoupit dohromady s expanzi. Předpokládám, že bude ale dobrý mít už vytunenou postavu.
@Rapier (08.09.2022 18:09): U xboxu si nejsem jistej, nemam vyzkoušené ake jelikoz se prodávají 2+TB externí disky přímo k xboxu měl jsem za ti ze to jde i tam. Kazdopadne na PS je to tak jak říkám. Na externí disk si můžeš dat jakoukoliv hru a v případě potřeby pretahnout na ssd. U PS5 si nejsem jistý jestli se to týká PS5 verzi her které pro chod ten ssd potřebuji a z externího by nesli spustit, ala mám za to ze skladovat tam jdou.
@Charllize (08.09.2022 18:02): počkej pokud vím, tak na externí HDD jsou ukládat u Xbox jen hry z prvního Xbox + Xbox 360 (platí pro Xbox One), a možná u Series S/X i hry z Xbox One. Ale nové hry ne? Nebo jak jsi to myslel s tím přetahováním her z HDD na SSD? Nerozumím.

@Jab (08.09.2022 18:08): jako PC hráč jsem si neuměl představit, že bych někdy dohrál jakoukoliv 3D akci na ovladači, ale stalo se viz. COD2. Asi je to fakt jen o zvyku. U RPG alá TW3 je to úplně v klidu.
@Charllize (08.09.2022 12:26): no vidíš! A já mám stále neprodaný Xbox One S, protože na jeho 1TB HDD se mi vejde v průměru asi 90 her současně (ty větší zabírají 40-50GB alá TES Skyrim, TW3, Forza Motorsport 6).
Ideál na chatu kde nemáš rychlý internet a nechceš přes síť tahat kvanta dat.
U nových konzolí XSX a PS5 mě doslova děsí jak rychle zaplníš disk pár hrami s 4K texturami, hry okolo 100+GB jsou dnes snad nový standard. Chudáci s PS4 (bez mechaniky) a XSS. Koho to baví furt z netu tahat kvanta dat, když máš chuť si něco zahrát.

@Jab (08.09.2022 13:10): za podobou cenu jsem koupil na XSX. Má to jednu podstatnou nevýhodu: před hrou musíš do konzole zasunout placku, a pak velikost té next-gen verze a patchů je taková, že tu placku máš fakt reálně jen jako ověření licence, z netu taháš prakticky celou hru. Měl jsem si raději koupit digitální licenci v akci.

Jo a vidíš jak se hraje na XSX s ovladačem? Nebo máš připojeno K+M? I když to je řešení pro nooby. :)
Koupil jsem si series s a na PS4 alespoň uvolnim misto a koupím si třeba něco staršího. Jen bych bral nějakou slevičku. Nevím jestli to bude tak rozsáhlé abych za to chtěl dát znovu 1600 Kč. Mohl bych asi i napsat CD projektu, ale nevím no. Stejně budu asi kupovat ten datadisk.

Series s je fakt levné. Dá se koupit i použité se zarukou a to je ještě levnější.
Tak snad to DLC aspoň bude stát za to a bude to pořádný macek, a rozšíří pořádně i mapu. Když už přidávají menší questy free v různých updatech.