Som si povedal, ze kedze nemam co na praci (doslova :( ), ze sa aspon skusim vratit k tejto hre, ked uz ma za sebou tonu patchov a... Som zistil, ze si zo mna CD Projekt robi srandu - vraj aby sa mohla hra updatovat potrebujem na disku aspon 70 GB volneho miesta. Sigh. Oukej.

No a po vymazani par veci a dlhsej instalacii patchu, zapnem konecne hru. Loadnem stary save a... Ono mi to vlastne resetlo vsetky perky a body, pffffff. Tak nic. Zahram si nabuduce, zase ked dostanem chut :D Mi to normalne pripomina ako ked sa po roku+ clovek vrati k nejakemu MMOcku :)
Mě teda spíše štve, že bude jen jedno DLC. Doufám, že dělají na pokračování. I když věřím, že teď má přednost asi Witcher. Achjo.. já chci Cyberpunkovou hru jak z mých představ před vydáním CP2077.

A divím se že se teda vrací Keanu.
@Paul (06.09.2022 19:40): Tak to bys mimořádně úspěšný už jako student, gratuluji. Já se zdá se stýkám se samými studenty žebráky, asi bych jim měl říct, že jsou břídilové. Případně asi ti lidi řeší i jiné nutné výdaje. Těžko říct.
A díky tomuhle všemu bude mít Cyberpunk 2077 za dvacet let kultovní status srovnatelný s Planescape: Torment a VtM: Bloodlines :D
@Charllize (06.09.2022 19:26): nezkoušel, ale CDP zřídili vlastní refund systém přes helpmerefund@cdprojektred.com  - komu to nevzal zpět obchod, tak to šlo takhle. Co jsem četl, CDP vraceli peníze a hry lidem nechávali.

@Fritol (06.09.2022 19:28): hele představ si že jsem student byl, jel jsem na brigádu a když jsem z ní přijel, udělal jsem upgrade PC za 16K a taky jsem žil :) A to byly krapet nižší platy než dnes, ikdyž ano, teď řádí inflace a ekonomická situace je ošklivá. Ale jak jsem psal, přinejhorším existuje Stadia. A internet už má dneska fakt každej, i chudý studenti :)
@Jab (06.09.2022 19:16): Refund neberu v úvahu, protože jak jsem psal, ta hra je po updatech dobře hratelná i na oldgenu a lidi si ji nechali. Nemohli tušit, že jim teď to DLC nevydají.

Jinak to DAI jsem neobhajoval, níže jsem psal, že EA si může podat ruku s dalšími korporáty. Nicméně prodeje DAI byly celkově nižší, než u Cyberpunku, tak tam aspoň nepodělali tolik lidí. Ale neobhajuju to, EA se zachovali stejně špatné jako teď CDPR.

@Paul (06.09.2022 19:13): No reálně pro průměrného studenta je třeba výdaj 7k docela brutální zásah do rozpočtu, který si často nemohou dovolit, pokud je tatínek nesponzoruje, ale chápu, že tohle si ani nechceš připustit, abys mohl pokračovat ve své nadřazené rétorice. :D
@Paul (06.09.2022 19:09): Zkoušel jsi refundovat krabicovku? Protože lokální vydavatele se toho zřekli a nechali to na lidech a cdpr. Takže jsou plný bazary krabicovek Cyberpunku za kterej dostaneš stovku. Tolik k tomu tvojemu refundu. A ne těch krabicovek se neprodalo dvacet tisíc ale mega i víc.
Nerozumím argumentu, že to mohli refundovat. Proč by to dělali, když čekali na slíbené updaty, DLCéčka a expanze? Ten refund by potřebovali teď, když jim CDPR nasral na hlavu podruhé.
@Paul (06.09.2022 19:13): Čiže aby si si zahral rozšírenie k zakúpenej hre ti stačí kúpiť si novú konzolu, znova si kúpiť hru a potom si kúpiť ešte to DLC! To sa fakt oplatí. Nechceš ísť pracovať do EA alebo niečoho podobného? Myslím si, že tam by takéto rady ako dávaš bohato zúročili a odmenili ťa.
@Fritol (06.09.2022 18:51): Tohle je imho první validní argument s tím, že s těmi dvěma DLC počítali i vlastníci minulé generace konzolí. Ale... Dvě už téměř jistě nebudou ani pro PC. Zůstane to u toho jednoho. A za druhé byl tam ten refund.

V čem je btw ta situace fakt tak jiná od toho DA:I nebo řady jiných her, kde DLC nevyšla na všechny platformy původní hry? Však tohle určitě není CDPR unikát. Zákazník v posledku o peníze nepřijde. A CDPR není Microsoft či Sony, aby ty hry prodával i s konzolemi. Pokud by to udělalo Sony či Microsoft, tak by to špína byla.
@Charllize (06.09.2022 19:01): ano, přijde mi bizár chtít aby v roce 2023 vycházely hry pro hardware roku 2013, je to fakt zvláštní, já vím.

@Fritol (06.09.2022 19:03): na nikoho se nevysrali. O refund si mohl říct každej. Nextgen update je zdarma. Xbox Series S je skladem a stojí pár korun. A teď na něj vydali 60fps patch.
No každopádně by se v CDPR měli připravit na další shitstorm a review bombing, až to DLC vyjde :D
@Paul (06.09.2022 18:56): Mně zas přijde bizár obhajovat miliardovou společnost, které k těm miliardám dopomohli právě zákazníci, na které se teď vysrali.

Jinak po třech týdnech prodejů Cyberpunku byly prodeje lastgen verze asi 6 milionů. Dnes to bude o pár mega víc. To není zanedbatelné jako u DAI.

Ale asi toho necháme. :)
@Charllize (06.09.2022 18:50): Cyberpunku se na lastgenu taky tolik neprodalo. Tohle není moc argument. PC mělo pokud si dobře pamatuju kolem 60% kopií. Jinak Horizon i GoW by samozřejmě mohly být ambicióznější a vypadat ještě líp, kdyby byly next gen only. Podle tvý logiky (který sám nevěříš, jen potřebuješ vyhrát internetovej argument a kopnout si do CDP) by vlastně bylo zbytečný vydávat nový generace hardwaru.

@Fritol (06.09.2022 18:51): jo, to řekli když ještě nevěděli jak moc bude ten launch zvoranej. Plány se mění. Fakt mi přijde bizár tenhle defense force pro dekádu starý konzole. Si přidám jak v bizárově.
@Paul (06.09.2022 18:40): Jenže DA:I se na ps3 a x360 prodalo dost málo a co si pamatuju hejt na to tenkrát byl taky. V te době ps4 byla běžne dostupná konzole a ps3 nemělo 100 mega lidi.

A jaký omezování? 90% prudukce vychází jak na next tak last. Když muže Horizon 2 a nadcházející GoW běžet na ps4 v pohodě a vypadat dobre tak cyberpunk nemůže?
Jsou to proste matlaci a nevědí co s tím, tak se na to vysrali, to je cely. Ať se jdou vycpat, amatéři :)
@Fritol (06.09.2022 18:43): doufal bych že většina těch zákazníků co byly tak ošklivě "hozený přes palubu" nejsou úplní dementi a ten krok chápou a vítaj taky (koneckonců dostanou lepší produkt, až upgradujou), spousta jich už nepochybně upgradovala nebo se chystá.

Tahle tvoje hraná empatie mě fakt dojímá :D
@Fritol (06.09.2022 18:43): Oni ti zákazníci na tomhle budou nějak škodní? Cyberpunk není onlineovka, základní hře to nijak neublíží, dál si ji mohou v klidu užívat. To můžeš stejně tak hejtit Obsidian za to že Outer Worlds 2 taky dělá jen jako next gen only.
@AlieN (06.09.2022 18:39): Já je ale hejtím za to, že hodili přes palubu miliony zákazníků. Nic víc. Jak jsem psal, z hlediska jednoduchosti vývoje to chápu.

@Paul (06.09.2022 18:40): Však EA v době vydání DAI si může podat ruce se zmíněnými Sony a Take-Two. :)

A kdo má jen lastgen, má holt ještě skoro rok na to, udělat upgrade

Tohle zní v aktuální ekonomické situaci velmi empaticky. Nehledě na to, že tu jsou trhy, které jsou na tom ještě hůř, než ČR.
@Fritol (06.09.2022 18:21): ne, fakt to není žádný zmrdství. Nechápu co to meleš o indie chudáčcích bez peněz. O to tady vůbec nejde. Je o to, že to na lastegenu sotva běží, a prostě už nechtěj bejt omezovaný dekádu starým hardwarem. Každej soudnej člověk to chápe a vítá. A kdo má jen lastgen, má holt ještě skoro rok na to, udělat upgrade (nebo mohl požádat o refund, že?). A ani to není kdovíjak unikátní situace. DLC např. pro Dragon Age taky nevyšly na PS3 a Xbox 360, kde základní hra vyšla.
@Fritol (06.09.2022 18:21): Nepřeháněj, 2025 budou i ty současné "next gen" pět let staré, takže i ty už se budou blížit sklonku svého života. Že jsou i teď částečně nedostupná věc není problém CD Projektu, hejtit je za to že se nesnaží mermomocí osekat technologicky nejmodernější hru na deset let starý hardware je prostě dost mimo.
Už to že aspoň původní hra vyšla nějak hratelná na nich je dost zázrak.
@AlieN (06.09.2022 18:18): Jo, souhlasil bych, kdybychom byli v roce 2025 a oldgen tvořil minoritní podíl. No jsme v roce 2022, nextgen je částečně nedostupná věc stále a jsem si téměř jistý, že většinový podíl aktivních konzolistů tvoří stále hráči na PS4, neb 20 mega pětek ti nenahradí 120 mega čtverek, že jo.

Já chápu, že z hlediska vývoje je to pochopitelné, no z morálního hlediska je to od CDPR zmrdství. Nejsou to žádní indie chudáčci bez peněz. Naopak ne každý casual má peníze na novou konzoli, i kdyby byla k dostání. Spousta lidí je ráda, že má něco, na čem si zahrají.

Navíc ta oldgen verze není dnes už žádná katastrofa. Znám lidi, co to tam dohráli a užili si to a dokonce znám lidi, co tam dohráli tu day one verzi a užili si to. Myslím, že by stejně tak odehráli i to DLC. To akorát "master race" blbečci na internetech kvičí, jak je to otřesné. Průměrnému casualovi je to jedno.
@Fritol (06.09.2022 18:05): Kdyby měli hru dělat i pro staré konzole, tak musí drasticky osekávat její scope. A stejně tam nepojede moc dobře. Takže mnohem lepší když se budou soustředit jen na smysluplný hardware a udělají hru bez kompromisů a bez zdržování vývojem pro lidi kteří pak stejně budou jen nadávat že jim to nevypadá jako na obrázcích.
Já spíše souhlasím s tím, co napsal 7c. Byl by to jen další obří flop pro konzole minulé generace.
@Fritol (06.09.2022 17:58): Súhlasím, chápem, prečo sa chcú CD Projekt zamerať primárne na next-gen (už beztak im ten vývoj s opravami žerie viac času ako by chceli), ale nex-ten konzoly zdarma nie sú a nie každý ich má/plánuje si ihneď kúpiť. V prípade vývoja pokračovania by bolo hlúpe niečo podobné kritizovať, no to akosi nie je tento prípad.