Crazy Taxi

Sega AM3 R&D Division •  Strangelite (PC) •  Acclaim Studios Cheltenham (PS2, NGC) •  Sega Shanghai (PS3, X360, iOS) •  Hitmaker (PS2, NGC)
únor 1999
16.11.2010
24.11.2010
10.10.2012
10.07.2013

Crazy Taxi je prvním dílem v sérii o arkádovém taxikaření. Hra je situována do slunného San Francisca, je vymodelovaná podle skutečných reálií (Baseball stadión, výškové budovy atd.) a nabízí 3 herní módy (Arkáda, Originál a Crazy Box). Při hře si můžete vybrat ze čtyř unikátních postav (BD Joe, Gus, Gena a Alex) a jejich vozů.

U módu Arkáda i Originál je hlavní náplní doprava zákazníků na určené místo v časovém limitu (3,5 a 10 minut). Za tuto činnost dostáváte peníze, hodnocení a cenné vteřiny, přičemž výši částky určí dosažený čas a kvalita jízdy (za plného dopravního provozu). Pro správnou orientaci je zde nápomocna zelená šipka, která se objeví, jakmile naberete cestujícího a navádí tak na místo určení. Během volné jízdy po městě je zde možnost plnění vedlejší úkolů, které se obyčejně týkají rozvozů nějakého druhu zboží a jídla.

Mód Crazy Box je souborem miniher, kde si vyzkoušíte akrobatické kousky nebo se naučíte používat auto jako bowlingovou kouli, přičemž každá další hra je přístupna po úspěšném dokončení té předešlé.

Série v roce 2001 pokračovala druhým dílem Crazy Taxi 2, exkluzivním pro konzoli Sega Dreamcast.

Po tom co jsem si zahrál dojku se už k tomuto dílu asi nikdy nevrátím, škoda jen že je am jedno město který do pokračování nedali.