@Gordon (17.04.2017 15:25): Jasné. Snížil jsem rozpočet a školy stíhají.

Zkusil jsem experiment, kdy jde dal všechny možné letiště i nádraží k sobě. Možná to ulehčí dopravě ve městě. Ona vůbec doprava je obrovský problém. V příští mapě (asi až výjde Mass Transport) si dám bacha na dopravu. Jsem zvědavý jaké nové cesty a možnosti dopravy to nové DLC přinese.
@Ross (17.04.2017 15:22): Ty školy mají každá vlastní dosah, takže musíš dávat v ve vlastním radiusu střední tak aby byly v dosahu a ti samé dělat i s univerzitou, základkou atd...
@Gordon (17.04.2017 12:26): Ze začátku nebyly žádné parky. Nakonec se tam lidi začali stěhovat a už tam jsou i parky.
Zjistil jsem, že školy zvládnou všechny studenty ve městě. Problém je, že nové čtvrtě zvládnou taky, jenže nové domy vyžadují školy u sebe. Mám hromadu škol a málo studentů. To jsou malé vady na kráse této hry. Ale tak dá se snížit rozpočet aby mě to nezrujnovalo.

@Gordon (17.04.2017 00:45): No to nevím. Mám velkou nezaměstnanost a podle statistik města, mám 64k volných míst :D Divné no. A nyní narůstá poptávka po pracovních zónách.

Ty křživatky jsou zlo :) Zkusil jsem nový koncept ulic, 12 jednosměrných pruhů a mezi nima tramvaj.

Jo to si udělal dobře :D Máš i katastrofy?
@Ross (17.04.2017 00:41): Nejspíš ti chybí pracovní místa. Tím bys měl vytvořit potávku.

Mimochodem moje poslední hraní bylo vtipný, přehradou která měla mít asi 600 Kw jsem zaplavil luxusní pobřeží a vytvořil mělké jezero vedle přehrady... :D zároveň jsem se vztekal že mi splašky putují zpět k městu a pak jsem zjistil že se řeka dělí... :D
Mám už 100 000 obyvatel. Jenže už není po žádné zóně poptávka a nikdo nový tam bydlet nechce. I přes vyhlášku o mírném zdanění. Jak dostat nové obyvatele do města? Máte nějaké triky na to?
I když mám uhelné elektrárny přímo u dálnice, podle tabulky dost uhlí, pořád mi řvou, že mají málo surovin. Zatím mám ale jen 9000 obyvatel a naležiska uhlí jsou v jiném gridu a přijde mi nesmyslně nákladné tam dělat uhelnou zónu. Navíc se hra nějak moc neobtěžuje vysvětlovat, kam přesně a jak by pak to uhlí šlo a tak.

Neví někdo, jak přesně to funguje?
@BINGMAN (18.02.2016 20:35): Já se při příštím zakládání budu od začátku snažit, aby průmyloslová zóna byla zcela oddělená od obytné - aby kamiony nezacpávaly ulice, kde nemají co dělat.
Tak jsem před 2 dny taky začal pařit. Vlastně to je moje první strategie, kde si stavím město - až teď jsem se k tomu konečně dostal (do teď jsem stavěl maximálně Zoo Tycoon, Roller Coaster Tycoon a Age of Empires :-) ).

A zatím jsem nadšený! Teď ještě vymyslet, jak založit pěkné a funkční město s těmi omezenými startovacími prostředky, aby bylo udržitelné i po rozrostení. S tím mám zatím problémy. Všude moc provozu a pak se to blbě předělává :-)
@BINGMAN (18.02.2016 20:35): Je důležité zajistit správnou hierarchii silnic - dálnice proudí do šestiproudých, šestiproudé to čtyřproudých, čtyřproudé do dvouproudých - má to vypadat jako větve stromu. Tím se zajistí že lidi nebudou používat dvouproudé silnice na velké vzdálenosti.
Hodně taky pomáhá používat pouze třísměrné křižovatky.
Mé nádherné a už celkem rozlehlé 60,000 městečko zkolabovalo. A za všechno můžou ty zatracené silnice! Kvůli všudypřítomným zácpám nefungovali hasiči, zásobování, sanitka, kukavozy a ani pohřebáci. Mrtvoly se vršili úplně všude. Snažil jsem se to ještě zachránit, dělal jsem i velké bourání a změny, ale už nic nepomohlo. Chyba byla v celkovém rozložení města. Začnu tedy znovu. Máte ale někdo nějaké tipy do začátku, jak se tomu v budoucnu vyhnout?
@PoetaBezRymu (26.07.2015 10:04): Jsou nemocní jen když dáš čerpačku vody do míst, kde vytékají splašky - třeba po proudu řeky, popř. do jezera, ze kterého zároveň čerpáš vodu a zároveň vytéká kanalizace. Nebo když máš málo výpustí odpadu - lidem přestane odtékat a začnou toho mít až po uši :)
@Zoltan (26.07.2015 00:48): Jen jednu trubku? Jak to myslíš? Tam je jedna trubka, kterou teče čistá voda (modrý proud) a druhá trubka kanalizace (zelený proud) .. nějak si nedovedu představit, jak by stačila jen jedna trubka... nedělám vážně něco špatně? :)
@PoetaBezRymu (26.07.2015 00:36): Pokud se teda něco nezměnilo, já vždycky vedl jen jednu trubku, akorát jsem dal čerpačku vody a výpusť odpadu co nejdál od sebe, abych do domácností neposílal časem špínu poté co se znečistí voda. To je prakticky jediná věc, na kterou si člověk musí dát pozor. Stačí se podívat jakým směrem v řece teče voda a mělo by to být ok :)
Nezná někdo nějaku fintu na efektivní stavění kanalizace? Hru jsem rozehrál teprve včera a tak se rozkoukávám, ale ta kanalizace mě vážně vytáčí. Nejvíc mě štve, že musí vést dvě trubky a to jedna na vodu a druhá na odpad, ale zároveň se nesmí křížit, což je pro mě pro většinu času docela hlavolam... jak zásobit všechny domy vodou a zároveň kanalizaci, bez toho, aniž bych jednu z větví trubek nedostal do slepé uličky... připadám si u toho jako kdybych hrál takového obřího "hada" ...... dělám něco špatně a nebo se s tím holt budu muset nějak smířit?
Po nějakých 15 letech konečně městská budovatelská strategie, u které strávím desítky hodin :)
@MickTheMage (17.03.2015 09:22): Vočíhnu to.

@AlieN (17.03.2015 13:40): Mám pocit, že v nápovědě je napsáno, že se nesmí stavět cucačka vody na stejné řece, vedle sebe ve stejnoproudu jako odpadní trubky.. Taky mi věčně kvůli tomu chrchlali.

Tweetovali, že místo sprchy jim tekl humáč, a že nějaká inspekce odhalila sajrajt ve vodě.

Já se teď peru s tim, abych donutila ty parchanty studovat, furt chybí študovaní lidi na budování "smetánky" a těch kanclů..

@AlieN (17.03.2015 13:40): Zvláštní, já s tím vůbec problémy nemám. Mám všechno pokryté klinikami a naopak koukám že je skoro nikdo nepoužívá. Určitě sis nezašpinil zdroj vody?
Mise byla úspěšná, ne zrovna záměrně městečko Gulag vymřelo na nemoci. Mám pocit že na nemocnice tam mají nároky nepoměrně větší než na co jiného... ale no co, stejně nemůžu říct že mě to chytlo až tak moc, abych u toho měl chuť prosedět desítky hodin.

Ostatně i to SimCity mě naposledy bavilo... ve verzi z roku 1993.
@účet smazán (17.03.2015 08:42): Ale stavia, ked ich postavis na spravnom mieste. Mrkni na resources, kde mas ake zdroje. Naftovy priemysel sa zacne stavat len nad zdrojmi ropy, lesny tam kde je na to miesto, farmy na urodnej pude a tazba, zase tam kde je dostatok rudy.
Může mi někdo polopatě vysvětlit, k čemu jsou ty districty? Když nakreslim plácek a označim ho třeba RAW materials, nebo farm a plesknu tam industriální zónu, tak nikdo nestaví fabriky, farmy. K čemu to teda slouží?
@Walome (15.03.2015 13:49): V téhle fázi bych už bohužel v SimCity dávno nemohla stavět, mapa byla strašně malinkatá, a tady? Ty vole tady je místa, že nevim, co už stavět. xD
Lepší úhel, už to tak neděsí.
https://lh4.googleusercontent.com/-E-005 ... 015-03-15_134844.png
https://lh5.googleusercontent.com/-RshCI ... 015-03-15_134856.png
https://lh3.googleusercontent.com/-ZTqQG ... 015-03-15_134905.png
https://lh3.googleusercontent.com/-6UHdQ ... 015-03-15_134919.png
https://lh3.googleusercontent.com/-k8oWD ... 015-03-15_134946.png
https://lh6.googleusercontent.com/-63042 ... 015-03-15_134959.png

Ale stejnak tohle čeká demolice. Už vim, co a jak. Tak to druhé bude hezčejší, urovnanější.
[neexistující příspěvek]: šílenství :)

já nad tím uvažoval, ale mám od EA nevimjakdlouho Sim City zdarma, tak to chci nejdřív zkusit.
Doufám, že tahle hra smete SimCity z trhu. Víc si přát nemohu, ať jde EA k čertu!
Nejlepší review, co jsem k tomu zatím četl:
"The important thing to know about this game is that it's not related to the Cities XL franchise."

"-Tree planting simulator 2015-
10/10 would plant again."

"Remoting in to my Desktop to play at work.
10/10 would risk my job again."

"78 negative comments are from MAXIS employees~~"