Cities, bude pro mě ve světě her tím, čím je ve světě filmu Pán prstenů. Zatím jsem nenašla hru u které bych strávila více času a která by mi ukázala víc než jen tupé stavění a tupé klikání (možná Transport fever 2 i když u něj bych dokázala najít spoustu neduhů) Hru jsem hrála ještě se svým bratrem a jednoho dne už byla jen moje a já si ji náležitě užívám. Spolu s moderskou komunitou, která dokáže zázraky, je tato hra až neuvěřitelně realistická a v podstatě neexistuje nic co by v té hře bylo nějak omezené. Je libo dubajský Palm Jumeriah ? není problém, chcete si vyzkoušet australské pobřeží ? woalá máte ho tam, je libo ruské zasněžené konce světa ? je jich tu nepřeberně. Jsem dokonalý příklad toho typu hráče kterému Cities nabídlo to co chce. Všechno. A bez omezení. Dokážu si hrát s 5 bloky domů 3 hodiny a nebo se jen tak dívat jak se to celé hýbe a funguje, bez jakýchkoliv mých zásahů, protože jsem se půl roku pachtila s dokonalým vyvážením všeho co se ve hře dá dělat. Velkou pomoc a taky vlastně i jakousi jedinečnost, nabízí editor. Když se vám něco nezdá, potřebujete vytvořit specifickou budovu, cestu, park, stačí vlést do editoru a prostě si to sami vytvořit jak přesně potřebujete. Kdykoliv se mně někdo zeptá jakou hru mám nejraději, bez jakého koliv zaváhání řeknu tuhle. marně hledám nějaké proti a jediné které mně dokáže momentálně napadnout je DLC. Jenže ani to není nic "proti" protože pokud se rozhodnete že si jej nekoupíte vlastně o nic moc nepřijdete protože 99,9% věcí z DLC máte i v modech. Už jen nepřeberné množství unikátních staveb (ať už přímo v základu hry nebo s mody) je něco co snad žádná jiná hra nenabízí. Bez jakéhokoliv přemýšlení dávám 100%. Mohla bych tady psát celé hodiny o tom v čem je ta hra prostě dokonalá ale nemyslím si že je to zapotřebí. Přečtěte si další komentáře kde je řečeno vše podstatné. Doporučuju všemi 20 prsty a ještě si klidně nějaké půjdu půjčit někam jinam.

Pro: milion a jeden způsob jak se zabavit stavěním

Proti: Možná až přehnaně drahé DLC.

K městským strategiím jsem se dostal už jako malé dítě, kdy jsem hrával SimCity 2000. Tehdy mi to zas tak nešlo, ovšem koncept jsem uměl. Čím jsem byl starší, tím rostly moje zkušenosti ze serií, následovalo SimCity 3000. Trojka mě nadchla hodně moc. A pak jsem objevil SimCity 4 + datadisk a to bylo herní blaho. Velmi pěkný luxus. Pak přišlo SimCity Societies, které mě vůbec nebavilo.. Ještě jsem hrál City Life, který byl taky dobrá hra. Líbila se mi hlavně ta kamera, pohled jakoby od očí člověka a "třídění" lidí na vrstvy. Ovšem jsem u toho dlouho nevydržel. Tycoon City: New York jsem nehrál a Cities XL a další tyto díly taky ne. Nové Simcity, na které jsem se těšil mě zklamalo už v recenzích a nějak jsem neměl chuť ho zkusit. No a poté, po delší odmlce přišla nová série, na kterou jsem se těšil od začátku, jak vyšly první informace. A musím říct, že jsem se dočkal milého překvapení.

Velikost herního světa je skvělý. Odemykání hranic je poměrně logické a ve hře je spousta věcí, co měly ve větší, nebo menší míře zmíněné hry výše. Ovšem tady jdou všechny věci jiným a propracovanějším rozměrem. Třeba mhd je ve hře propracované poměrně dost, možná by se našlo pár vylepšení, ale ono to funguje i tak minimalisticky jak to je.

Klasické dělení zon má svůj smysl, elektrárny jsou taky logické. Speciální stavby jsou v podstatě cíl každého města. Jejich odemykání se pojí s jinýma stavbama a tak se vlastně snažíte je otevřít. Je to soutěž sám se sebou.

Zajímavé je, že lidem nevadí, že vedle mrakodrapu mají krematorium. A ještě je šťastné celé okolí.

Ozvučení, grafy, grafika, optimalizace a dohlednost. Super, skvělé. Co více dodat? Hra se opravdu povedla.

Pro: Propracovaný herní systém, nové prvky, jako kanalizace, pohřbívání. Zvuky, efekty, grafy.

Proti: Ve své podstatě je to furt dokola.

Vždycky mě bavilo stavění (ať už z Lega nebo v Zoo Tycoon 2). Nikdy jsem se ale nedostal k budování virtuálního města. Až konečně teď!

Hned na začátku mě Cities: Skylines totálně nadchnulo. Stavěl jsem jak divý, sledoval jsem zkušenější stavitele na YouTube a hledal inspiraci. Jenže ono to je zábavné jen ze začátku... Čím větší město, tím víc mě přestávalo bavit a začínalo mě iritovat svým strašným provozem a čím dál tím horším estetickým provedením (po čase už jsem prostě plácal páté přes deváté a město ztrácelo svůj lesk). Tak jsem začal znova na zelené louce. Pěkně od začátku, aby to město bylo krásné. Jenže než jsem vybudoval pořádné megaměsto, už mě zase přestávalo bavit. Tak jsem vyzkoušel všechny možné kombinace map, rozmístění stavebních zón i propletení silnic. Později jsem testoval i různé módy, cheaty a zlepšováky. Vždycky jsem ale skončil u města, které se mi přestávalo líbit, a ze kterého jsem už chtěl pryč.

Hra samotná je velmi povedená. Nabízí plno možností. Stavění je zábavné. Všechny herní i městské systémy jsou promakané. Jen po čase už je to pořád to samé dokola. Chybí mi ve hře nějaký další těžko specifikovatelný “rozměr”, který by mě u hry udržel déle.

Stavění mám pořád rád, a čas od času si rád něco postavím, ale k uspokojení mých stavitelských choutek stačí jen chvíle strávená budováním města v Cities: Skylines. Byla to pro mě bezvadná a intenzivní, leč krátkodobá zábava.

Pro: Funkční, zábavné a propracované budování města se vším všudy; updaty vycházející i dlouho po vydání původní verze

Proti: Po čase furt dokola, (pro mě) jen krátkodobá zábava

Cities: Skylines je dosud nejlepší a nejpropracovanější budovatelská strategie, ve které se staráte o své město. Po mnoha hodinách budování svého města je stále zábavná a nepřestane mě nikdy udivovat svými detaily. Herní svět je obrovský, skvělá je také herní komunita, která vytváří neustále nový obsah do hry, který ji tak obohacuje. Vývojáři samotní se o tuto hru také neustále starají a každoročně vytváří rozšíření, která do hry přináší nové prvky a mechaniky. Rozhodně doporučuji všem. Stojí za vyzkoušení.

Pro: Propracovaní herní systém, Rozmanitost, Management, Komunita, Vzhled, Detaily

Proti: Repetitivnost, Dlouhé načítání hry

Za posledni roky jedna z nejlepsich (ne-li vubec nejlepsi) mestska strategie. Po zklamani z posledniho SimCity, ktere se po uspechu dilu 2000, 3 a 4 dle me vubec nepovedlo, prisla tato hra. Nevedel jsem, co od ni mohu cekat, ale po jejim vydani jsem cetl vyhradne kladne reference. Zakoupil jsem a nelitoval.

Hratelnost cerpa prave z dob Simcity z obdobi dilu na prelomu tisicileti. Opet budete stavet sit silnic, dalnic, vodovodni potrubi, elekticke vedeni, specialni budovy jako policejni stanice, hasice, nemocnice, plus jako novinku hrbitov, kanalizaci a skladku odpadu. Herni svet je obrovsky a zebere vam desitky hodin, nez si odemknete celou mapu. U MHD uz nestaci jen postavit zastavky, ale musite nastavit i trasy, po kterych se dopravni prostredky budou pohybovat.

Hra nefunguje stylem, ze se o jiz zabehnute ctvrti nemusite starat. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem po letech vyraznych zisku zacal najednou prodelavat a musel zacit znovu. Hra vas nastesti upozorni na aktualni problem a nabidne i reseni. Casem je ve hre potreba rozsirovat silnice a ubrat dopravnim zacpam, inovovat elektrarny, pripadne postavit prehradni nadrz. Zde je dobre se vyhnout zatopeni mesta. Zvukovy a udebni doprovod hry je na vysoke urovni a celkove hra sveho predchudce serii her SimCity prebiji. Nevyhodou je stereotyp, kdy vas hra po case omrzi.

Pro: do detailu propracovany herni system, pridany nove prvky do hry (kanalizace, hrbitov, skladka odpadu), zvuk a hudebni doprovod

Proti: stereotyp

Tato hra byla, je a bude pro mne jednou z nejlepsich her co jsem kdy hral. Ad jen po strance grafiky ci propracovane mechaniky. Avsak vsechno ma sve mouchy. Napriklad tato hra ma nevyhodu ve spouste DLC obsahu, ktery musite vlastnit aby se vam ve vasem meste mohly objevit prirodni katastrofy (Cities: Skylines - Natural Disasters) a podobne. Tyto veci ostatni mestske strategie maji jiz v zakladu. Pri mem pruchodu, ktery jsem zavrsil nejvyssim stupnem mesta (Megapolis) jsem se velmi bavil. Rozhodne budu hru hrat i nadale :D

Pro: Kvalitni grafika, Skvele mechaniky, Zajimave zpracovani

Proti: Hodne DLC, ktere by dle meho meli byt bud zdarma nebo v zakladu hry

Když jsem poprvé o této hře slyšel, řekl jsem si pouze: "Pche, co může být lepší než staré dobré SimCity?".

Naštěstí jsem se o pár měsíců později dostal u kamaráda na počítač, když si na moment odskočil na záchod a já mu ho chtěl škodolibě restartovat, když měl rozjetých tucet neuložených souborů na pozadí.
Při přechodu na hlavní windows okno jsem se letmo podíval na jeho seznam her. Můžu vám říct, že tam měl samé staré klasiky jako Vietcong, jedničkovou Mafii nebo Half Life. Co mi jako ustrnulo v oku bylo ale ono Cities: Skylines.
Hm.. O tom jsem slyšel.
Kamarád se už vracel, rychle jsme přešel na původní nastavení PC, aby neměl podezření.
"Jaké máš hry?" zeptal jsem se nenápadně.
"Ale, samé klasiky."
"Zahrajeme si něco?"
"No jasně, mám novinku"
A tak poprvé spustil Cities: Skylines.
Po hodině hraní jsem ho přivázal k radiátoru, protože mi nechtěl přenechat hraní a neposlouchal moje návrhy.
Prý tomu nerozumím a tak. Znáte to.

Nicméně už to hraji nějaký ten pátek. Stále jsem to nedohrál, protože tahle hra prostě dohrát nejde. To víte.
Tisíce hodin strávených, probdělé noci, místo učení jsem raději budoval nový úsek dálnice nebo další městskou čtvrť. Časem jsem si dokoupil všechna DLC, ale nebudu asi hodnotit každé zvlášť, ale vše dohromady.

Je to lepší, než Sim City. O hodně. Je to chytlavé. Líbí se mi, že i když máte stotisícové město, stále tam máte práci. Nikdy se nestane, že byste prostě měli vše už postavené.
Vždy si řeknete: "Hm, tady bych to mohl zbourat, tady přidat, tady upravit, tady to dodělat, tady se mi to nelíbí."
Nejvíce mě bavila ta možnost, že se setkáte s přáteli u jednoho počítače, otevřete si flašku vodky a stavíte, a stavíte, a stavíte. Každý řekne svůj nápad, ten vybudujete. Každý si postaví vlastní menší čtvrť. A třeba nad třetí ráno, až máte vyšlehnutou třetí flašku prostě na město pustíte dvě tornáda, čtyři meteority a osm požárů a hurá. Kamarádi vás do smrti budou nenávidět a váš škodolibý smích mluví za vše.

Setkal jsem se s názorem (a budu cenzurovat, protože ne každý by to mohl unést, a tak je jen na vaší fantazii si domyslet slova): "Co to hraješ za p******, ty k***? Tohle hrají ve školce, vypni to nebo ti dám po ****."
Ne, opravdu to nebyly slova mého otce.

Jestli jste to z toho textu nepochopili. Hra je naprosto super.
Nechci rozebírat nějaké herní věci. Není co.
Je jen na vás kam postavíte autobusovou stanici, to vám nikdo radit nemůže. Každá mapa je jiná. Nebudu mluvit o nějaké mapě a někdo, kdo to čte hraje nějakou zimní (hraji tropické nebo evropský styl).
Nemůžu ani psát, jak se staví parky. To prostě kliknete kam chcete a je postavený.

Vlastně.
Ani nevím o čem psát o téhle hře.
Napsal jsem na to nějaké své pocity, zážitky, které jsem s touto hrou zažil.

Dávám 90%.

Pro: lepší než Sim City

Proti: žrout času, bez dlc je to jen na chvíli, ale se všemi dlc je to zábava na týdny

Zatím asi nejlepší city simulátor této dekády.
Lepší, než SimCity (2015) i než Cities XXL.
Průměrná grafika, simulace města nejspíše dost náročná a tak je zde stejný problém s optimalizací při velkém městě.

Časem hra omrzí, je to furt dokola. Ovšem do té doby na dlouhou dobu zabaví. Obtížnosti lze navolit, což pokládám za velký plus u takovýchto her. Krom SimCity a zmíněného Cities XXL nemá konkurenci, to se dá chápat jako plus i mínus.
Velká moderská komunita tomu dosti přidává, rozhodně se vyplatí pár modíků stáhnout.
Potěší i lidová cena na grey market stránkách (key4you, gamesale), pohybující se okolo 400,- Kč. Takže za ty peníze vzhledem k herní době zcela jistě #worthit.

Pro: základ +30%, originalita +30%, obtížnost +20%, herní doba +20%

Proti: optimalizace -20%, grafika -10%, furt dokola -10%